3 medale dla naszych na Mistrzostwach Europy, jutro kolejne szanse

Dodane: 2018-08-04

Dziś w sobotę 4 sierpnia biało-czerwone osady wywalczyły 3 medale podczas Mistrzostw Europy Seniorów w wioślarstwie.

Zillmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska i Marta Wieliczko, po brąz sięgnęła żeńska czwórka bez sterniczki (Monika Chabel, Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz i Joanna Dittmann), a po dramatycznym finiszu po brąz sięgnęli - Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Maciej Zawojski (męska czwórka podwójna).

Żeńska czwórka bez sterniczki już w przedbiegu pokazała znakomitą formę bezpośrednio awansując do finału. W finale ta sztuka udała się ponownie. Ostatecznie wygrały Rosjanki (6:39.97) przed Rumunkami (6:41.87). Polki były trzecie - 6:42.58, Brytyjki czwarte (6:45.48).

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Maciej Zawojski o medal brązowy musieli walczyć do ostatnich metrów wygrywając o dwie setne sekundy.  Polacy uzyskali czas 5:43.88 - czwarta Ukraina... 5:43.90!

Na koniec polskich startów w finale żeńskich dwójek podwójnych popłynęły Martyna Mikołajczak i Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak. Polki zaczęły mocno, ale mniej więcej od połowy dystansu rywalki zaczęły im uciekać. Wygrały Francuzki (6:55.99), drugie były Holenderki (6:56.29), z kolei brąz padł łupem Litwinek (6:56.54). Biało-czerwone finiszowały na szóstej pozycji - 7:05.42.

PLAN STARTÓW POLAKÓW NA NIEDZIELĘ:

12:02 – Jedynka kategorii lekkiej – finał A (Katarzyna Wełna)
12:30 – Dwójka podwójna kategorii lekkiej – finał A (Miłosz Jankowski, Jerzy Kowalski)
12:45 – Dwójka podwójna kategorii lekkiej – finał A (Joanna Dorociak, Weronika Deresz)
13:00 – Dwójka podwójna – finał A (Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski)
13:15 – Jedynka – finał A (Natan Węgrzycki-Szymczyk)