Za nami Młodzieżowe MP oraz MP Młodzików w wioślarstwie

Ewa Chudek   Dodane: 2018-08-06

W miniony weekend 4 - 5 sierpnia na Torze Regatowym Malta odbyły się kolejne zawody wioślarskie. Tym razem do rywalizacji przystąpili młodzieżowcy (Młodzieżowe Mistrzostwa Polski) oraz młodzicy (Mistrzostwa Polski Młodzików).

Pierwszego dnia zawodnicy mieli wyścigi eliminacyjne oraz repasaże, drugiego natomiast odbyły się półfinały i finały.

Młodzicy w wieku 13-14 lat rywalizowali na dystansie 1500m. W klasyfikacji drużynowej MP młodzików wygrała Posnania RBW wraz z UKS szóstką Gdańsk.

• PTW Płock – 1 pkt

Młodzieżowcy (od 19 do 23 lat) ścigali się na dystansie olimpijskim, czyli 2000m. Niektórzy z nich tydzień temu reprezentowali Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. Fabian Barański (WTW Włocławek), który zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata U23 został tegorocznym Mistrzem Polski na Jedynce. Natomiast jego kolega z kadrowej osady – Mateusz Świętek (KW 04 Poznań) został Mistrzem Polski w dwójce podwójnej oraz czwórce podwójnej. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Lotto Bydgostia. Drugie miejsce zajął Klub Wioślarski z 1904 roku, a na trzecim miejscu uplasował się AZS UMK Toruń.