Znamy zwycięzców Mistrzostw Polski w kajakarstwie

    Dodane: 2018-08-07

W miniony weekend (4-5 sierpnia) w Bydgoszczy odbyły się 33. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików. W imprezie wzięło udział około 500 zawodników z 62 klubów.

zdj. Energetyk Poznań

Zwycięzcy Mistrzostw Polski Młodzików:

K1 2000m chłopców - Krzysztof Jokiel (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 2000m dziewcząt – Oliwia Troka (WTS Astoria Bydgoszcz)

K1 2000m chłopców (2005) – Kasper Lewandowski (AZS Politechnika Poznań)

K1 2000m dziewcząt (2005) – Daria Oryszewska (KKS Nowa Sól)

C1 2000m chłopców (2004) – Piotr Kujawa (AZS AWF Poznań)

C1 2000m dziewcząt (2004) – Alicja Drzewicka (OKSW Olsztyn)

K2 2000m chłopców (2005) – Konrad Gawor/ Wojciech Mielnik (MOSM Tychy)

C2 2000m chłopców (2004) – Szymon Sobczak/ Jakub Nowicki (Posnania Poznań)

C1 2000m dziewcząt (2005) – Kamila Kudyba (OKSW Olsztyn)

K2 2000m dziewcząt (2005) – Aleksandra Kałużna/ Daria Oryszewska (KKS Nowa Sól)

C1 2000m chłopców (2005) – Kacper Grzelski (Posnania Poznań)

K2 2000m dziewcząt (2004) - Oliwia Troka/ Julia Stosik (WTS Astoria Bydgoszcz)

K2 2000m chłopców (2004) – Szymon Wiąz/ Maciej Rembek (KKS Sieradz)

C2 2000m dziewcząt (2005) – Kamila Kudyba/ Alicja Drzewiecka (OKSW Olsztyn)

C2 2000m chłopców (2005) – Kacper Grzelski/ Kacper Filipczak (Posnania Poznań)

K4 2000m dziewcząt – Julia Piechocka/ Magdalena Radna/ Aleksandra Dałkowska/ Amelia Getner (UMKS Zryw Wolsztyn)

C4 2000m chłopców – Damian Sajdak/ Adrian Poklepa/ Sebastian Karliński/ Gracjan Mania (KKS Nowa Sól)

K4 2000m chłopców – Maksymilian Ziemski/ Jan Wiśniewski/ Piotr Łuczak/ Wiktor Sobkowiak (UPKS Poncio Lidzbark)

Zwycięzcy Młodzieżowych Mistrzostw Polski:

K1 200m – Paweł Kaczmarek (AZS-AWF Gorzów WLKP)

C1 200m – Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn)

K1 200m – Anna Puławska (AZS-AWF Gorzów WLKP)

C1 200m – Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)

K2 200m – Cezary Ostrowski/ Michał Bil (AZS Politechnika Opole)

K1 500m – Anna Puławska (AZS-AWF Gorzów WLKP)

K4 500m – Sławomir Witczak/ Robert Nowakowski/ Piotr Gajewski/ Kacper Dratwa (Energetyk Poznań)

C2 500m – Adrianna i Ewelina Antos (AZS AWF Poznań)

K2 500m – Paulina Paszek/ Justyna Iskrzycka (AZS AWF Katowice)

K4 500m – Klaudia Cyrulewska/ Martyna Klatt/ Natalia Wojciechowska/ Patrycja Lebioda (Energetyk Poznań)

K1 1000m – Przemysław Korsak (G’Power Gorzów WLKP)

C1 1000m – Aleksander Kitewski (Zawisza Bydgoszcz)

K2 1000m – Przemysław Korsak/ Wojciech Chrząszcz (G’Power Gorzów WLKP)

C2 1000m – Aleksander Kitewski/ Norman Zezula (Zawisza Bydgoszcz)

K4 1000m – Piotr Morawski/ Dawid Byrdek/ Wojciech Pilarz/ Adrian Kulig (MKS Czechowice-Dziedzice)

W klasyfikacji generalnej Młodzieżowych Mistrzostw Polski zwyciężył AZS AWF Poznań (100 pkt.) przed Zawiszą Bydgoszcz (88 pkt.) i Posnanią Poznań (65 pkt.). W punktacji generalnej Mistrzostw Polski Młodzików zwyciężyła Posnania Poznań (86 pkt.) przed KKS Nową Sól (59 pkt.) i AZS AWF Poznań (54 pkt.)

Wszystkie wyniki