Polacy wracają z trzema medalami Mistrzostw Europu U23

Ewa Chudek   Dodane: 2018-09-02

Dobiegły końca ME U23 w wioślarstwie. Brązowi medaliści Mistrzostw Świata U23 Mateusz Świętek oraz Fabian Barański, tym razem w Brześciu wywalczyli srebrny medal.

Polacy przez większość wyścigu prowadzili, jednak na ostatnich 500 m wyprzedzili ich Grecy finiszując z czasem 6:13,52, a Polacy tuż za nimi z czasem 6:14,72.  Srebrny medal zdobyła również męska dwójka bez sternika, która miała trochę trudniejsze zadanie, ponieważ rano startowała w półfinałach, i żeby walczyć o medal musiała awansować do Finału A. Świetny finisz Łukasza Posyłajki oraz Bartosza Modrzyńskiego początkowo płynęli na 4 pozycji, następnie 3, a finiszowali na 2 miejscu. Tak jak pisaliśmy wcześniej, pewny medal miała czwórka podwójna kobiet, która ostatecznie stanęła na trzecim miejscu podium. W finałach B męska czwórka podwójna zajęła 4 miejsce, a czwórka bez sternika mężczyzn dopłynęła na 6 pozycji.