Walczykiewicz i Kaczor na podium Superpucharu Świata

Dodane: 2018-09-24

W miniony weekend w rosyjskim Barnauł zakończył się Superpuchar Świata. To nowa impreza w kajakarskim kalendarzu, w której zawodnicy oprócz medali walczyli o nagrody o łącznej puli 120 tysięcy euro. W zawodach wystartowało dwoje naszych reprezentantów: Marta Walczykiewicz i Tomasz Kaczor i co najważniejsze oboje stanęli na podium.

źródło facebook Marta Walczykiewicz

W Barnauł wodniacy rywalizowali na jedynkach na nietypowym dystansie – 350 metrów.

Kaczor, podobnie jak kilka dni temu w chińskim Linyi, dotarł do finału, gdzie przegrał z dwukrotnym medalistą ostatnich mistrzostw świata Czechem Martinem Fuksą. Walczykiewicz, była trzecia w finale B (siódma w klasyfikacji ogólnej), wygrała Nowozelandka Caitlin Ryan.

W piątek odbyły się wyścigi mikstów na dystansie 100 m, a pary dobierano na zasadzie losowania. W K2 Walczykiewicz w duecie z Rosjaninem Kiryłem Liapunowem wygrali wyścig finałowy. Rywalizacja od samego początku przebiegała pod dyktando polsko-rosyjskiego duetu: wygrany wyścig eliminacyjny i bezpośredni awans do półfinału z czasem 18,065 sek, pierwsze miejsce w półfinale (17.610 sek.) i końcowy triumf w finale (17.685 sek)!
Wśród kajakarzy triumfował Francuz Maxime Beaumont, a w rywalizacji kanadyjkarek wygrała Laurence Vincent-Lapointe z Kanady.