AZS UMK Toruń zwycięzcą maratonu wioślarskiego Run&Row

Dodane: 2018-09-28

W minioną niedzielę 23 września w Toruniu odbyła się pierwsza edycja Maratonu Wioślarskiego Run&Row. Sześć osad wioślarskich musiało najpierw przebiec 2 km niosąc ważącą 100 kg łódź, potem przepłynąć nią 6 km by na koniec wrócić na miejsce startu i wziąć udział w sztafecie na ergometrze.

Zawody Run&Row to pierwsza taka impreza w Polsce. Do rywalizacji zgłosiło się sześć osad, w tym ósemka wioślarska reprezentująca AZS UMK Toruń. Przed startem prezydent nagrodził jedną z najlepszych ambasadorek wioślarstwa w Toruniu - Katarzynę Zillmann, któr przypomnijmy kilka dni wcześniej zdobyła złoty medal mistrzostw świata w bułgarskim Płowdiwie (czwórka podwójna).

Rywalizację Wioślarzy Run&Row wygrała osada AZS UMK Toruń. Drugie miejsce zajęła ekipa z PTW Płock, a trzecie AZS Szczecin.