Mroczny spływ kajakowy w Wałczu

    Dodane: 2018-10-08

W piątek 5 października w Wałczu odbył się Spływ Kajakami o Zmroku. W spływie, którego organizatorem był były olimpijczyk, a obecnie Prezes Zachodniopomorskiego Związku Kajakowego Paweł Łakomy wzięło udział blisko 20 osób.

Zdjęcia Bartek Ćmiel - 1kadr.pl

Celem była popularyzacja kajakarstwa i turystyki kajakowej - pokazanie nowych, ciekawych, nieszablonowych form spędzania wolnego czasu. Jesienią, a nawet zimą i w dodatku w nocy można z powodzeniem bezpiecznie pływać kajakiem. Pływając w nocy, mając ograniczone bodźce wzrokowe, wyostrzają się nam inne zmysły, dostarczając wielu niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia Bartek Ćmiel - 1kadr.pl

Spływ udał się wyśmienicie ze względu na piękną pogodę, gwieździste niebo, wysoką jak na tę porę roku temperaturę oraz wspaniałe towarzystwo. Wydarzenie to pokazuje, że turystyka kajakowa nie ma ograniczeń wiekowych. Zachęceni pozytywnymi opiniami uczestników organizatorzy już planują kolejne tego typu imprezy. Akcja miała również wymiar charytatywny ponieważ uczestnicy poproszeni zostali o wpłatę pieniędzy na leczenie walczącego z chorobą Gabrysia.

Zdjęcia Bartek Ćmiel - 1kadr.pl