Nasze złotka najlepszą osadą na świecie!

    Dodane: 2018-11-24

Fantastyczna wiadomość dopłynęła do nas z Berlina, w którym odbyła się gala Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Podczas uroczystości rozdano statuetki dla najlepszych tegorocznych osad.

Fot. J. Kowacic

Miło nam poinformować, że w kategorii Żeńskiej Osady zwyciężyła nasza czwórka podwójna w składzie Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Agnieszka Kobus-Zawojska. Przypomnijmy, że dziewczyny to tegoroczne złote medalistki Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

Sukces naszej osady nie byłby możliwy gdyby nie wasze wsparcie bowiem do decydującego etapu rywalizacji osady zostały wybrane po głosowaniu internautów i ocenie panelu ekspertów. Do końca na placu boju liczyły się trzy kandydatury. Oprócz Polek była to kanadyjska dwójka (Caileigh Filmer, Hillary Janssens) oraz startująca w kategorii jedynek Irlandka Sanita Puspure. 

Jak powiedziała w wywiadzie dla  PZTW Maria Springwald "Dzięki zespołowej pracy jesteśmy teraz najlepsze z najlepszych. To wspaniałe uczucie!"

Nagroda w tej kategorii jest przyznawana od 2002 roku. To drugi triumf Polek w historii plebiscytu. Przypomnijmy, że w 2016 roku nagrodę zdobyły Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz Natalia Madaj. Biało-czerwone są także dopiero drugą czwórką podwójną, która triumfowała w kategorii pań - wcześniej udało się to brytyjskiej osadzie (Katherine Grainger, Frances Houghton, Debbie Flood oraz Annie Vernon) w 2007 roku. Wśród panów w 2006 roku triumfowała męska czwórka - Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol.

Źródło www.pztw.pl