Otwarte Mistrzostwa Kalisza na ergometrze wioślarskim

 Ewa Chudek   Dodane: 2018-11-26

23-24 listopada w Kaliszu, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Kalisza, Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego i Puchar Polski na ergometrze wioślarskim. W piątek do rywalizacji przystąpili uczniowie kaliskich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na dystansie 300m. Zawody odbyły się w formie sztafety oraz indywidualnej. Celem imprezy była promocja wioślarstwa halowego wśród całej społeczności szkolnej.

Natomiast w niedziele, w wyścigach wzięli udział zawodnicy klubów sportowych oraz Policjanci, Straż Miejska, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Mastersi i studenci Kaliskich uczelni. W zależności od wieku oraz stopnia zaawansowania, wyścigi odbyły się na dystansie 500m, 1500m oraz 2000m.

Wyniki Otwartych Mistrzostw Wielkopolski i Pucharu Polski na ergometrze wioślarskim.

Policja/Straż Miejska/Straż Graniczna/Straż Pożarna – 500 m

1) Policja - Rawski Przemysław                    01:30.5

2) Policja - Mateusz Skorzybót                     01:31.2

3) Policja - Michał Błażejewski                    01:32.5

Masters – 500 m

1) PTW Żnin - Wojciech Urbanowski          01:28.0

2) Polonia Poznan - Krzysztof Kalinowski  01:30.3

3) Polonia Poznan - Damian Szeszuła          01:32.0

Kaliskie wyższe uczelnie PWSZ studentki – 500 m

1) Woldańska Natalia PWSZ             02:04.2

2) Małecka Sylwia     PWSZ             02:04.7

Kaliskie wyższe uczelnie PWSZ studenci - 500 m

1) Chląd Wiktor         PWSZ             01:24.8

2) Rynkowski Jakub   PWSZ             01:29.8

3) Kubiaczyk Jakub    PWSZ             01:35.0           

PUCHAR POLSKI - 1xKL/KBL – 2000 m

1) KW 1904 Poznań - Wasilewska Martyna 07:37.8

2) KTW Kalisz- Aleksandra Andrzejewska     07:55.7

3) Posnania RBW - Adamczak Patrycja            07:58.0

PUCHAR POLSKI - 1xKA/KB – 2000 m

1) KTW Kalisz - Sochocka Magdalena                     07:33.0

2) Posnania RBW Poznań -Ganska Julianna 07:40.7

3) UKS Milenium Wrocław -Delimat Cyntia           07:52.6

PUCHAR POLSKI - 1xML/MBL – 2000 m

1) Zawisza Bydgoszcz - Kraska Mateusz                 06:32.6

2) AZS AWF Poznań - Mikołajczak Szymon           06:37.8

3) AZS AWF Poznań - Kulecki Michał                    06:42.5

PUCHAR POLSKI - 1xMA/MB – 2000 m

1) PTW Płock -Aleksandrowicz Jakub                     06:06.3

2) AZS AWF Poznań - Wanat Przemysław  06:08.2

3) Posnania RBW Poznań - Józefowicz Damian      06:14.4

MŁODZICZKI – ROCZNIK 2004/2005 – 1500 m

1) Polonia Poznań -Zuzanna Kaczmarek                  05:38.4

2) Posnania RBW Poznań - Stefaniak Gabriela        05:47.6

3) Polonia Poznań - Laura Hełminska                       05:50.4

MŁODZICY– ROCZNIK 2004/2005 – 1500 m

1) Posnania RBW Poznań - Suszka Jacek                 04:58.5

2) Polonia Poznań - Maksym Dudek                        05:00.8

3) Posnania RBW Poznań - Czekanowicz Igor        05:08.9

JUNIORKI - ROCZNIK 2002/03 – 2000 m

1) Posnania RBW Poznań - Żołędziowska Zuzanna 07:53.5

2) KW 1904 Poznań - Mermela Adrianna                07:53.9

3) KW 1904 Poznań - Kirchner Aleksandra             07:55.5

JUNIORZY – ROCZNIK 2002/03 – 2000 m

1) KW 1904 Poznań - Woźniak Jakub                      06:22.0

2) Posnania RBW Poznań - Pankowski Dawid        06:29.8

3) Polonia Poznań - Jakub Jastrzębski                      06:34.7

JUNIORKI – ROCZNIK 2000/01 – 2000 m

1) KTW Kalisz - Janiak Ewelina                               07:34.6

2) KTW Kalisz - Aleksandrowicz Wiktoria              07:41.0

3) Posnania RBW Poznań - Błażejak Gabriela         07:58.5

JUNIORZY – ROCZNIK 2000/01 – 2000 m

1) Posnania RBW Poznań - Kaczmarek Jerzy          06:16.6

2) Posnania RBW Poznań - Jackowiak Emil             06:22.1

3) AZS AWF Poznań - Wojtyś Krzysztof Jan          06:26.4

JUNIORKI – ROCZNIK 2000/01 do 60 kg – 2000 m

1) Tryton Poznań -     Kajdanek Sandra                    08:18.7

JUNIORZY – ROCZNIK 2000/01 do 70 kg – 2000 m

1) Polonia Poznań - Kacper Miecznik                      06:45.4

2) Tryton Poznań - Szczepiński Mateusz                  07:03.7

3) Tryton Poznań - Makowski Kacper                      07:05.4