#WszyscyDoWioseł

    Dodane: 2018-11-30

W czwartek na stadionie Legii w Warszawie odbyła się kolejna edycja akcji pod honorowym patronatem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich #WszyscyDoWioseł. Tym razem w akcji zorganizowanej przez fundację Legii wiosłowano pod hasłem "Pomoc Płynie Do Hospicjum". W czteroosobowych drużynach wystartowało w sumie 400 osób.

źródło: www.pztw.pl

W imprezie wzięli udział piłkarze Legii (między innymi Mateusz Wieteska i Paweł Stolarski), zawodnicy i trenerzy klubu z innych sekcji (między innymi Krzysztof Kosedowski), delegacje kibiców (SKLW i Niepełnosprawni Fanatycy), dziennikarze (Tomasz Smokowski, Paweł Wilkowicz), a także znani aktorzy i twarze ze świata showbiznesu. Drużynę ENEA PZTW stworzyli Robert Sycz (kapitan), Adam Wicenciak, Joanna Dorociak i Maciej Zawojski. Oprócz tego na ergometrze sprawdziła się żeńska czwórka podwójna w składzie Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska oraz inni reprezentanci Polski - byli i obecni (między innymi Weronika Deresz i Kajetan Broniewski).

"Wszystkim serdecznie dziękujemy za zgłoszenie się do startu i chęć aktywnego zaangażowania w akcję. Cieszymy się, że promowana przez nas idea pomagania poprzez sport jest bliska tak dużej liczbie osób. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tyle wspaniałych firm zdecydowało się zaangażować i dorzucić swoją cegiełkę do tego wydarzenia, dzięki czemu każdy przepłynięty kilometr zamieni się w realną kwotę, która trafi do hospicjum" - informuje Fundacja Legii.

Dystans, który łącznie pokonały wszystkie osady, wyniósł 1096 km. Choć akcja oficjalnie dobiegła końca, to wciąż można dokonywać wpłat: Fundacja Legii nr konta: 50 1140 1010 0000 5259 0300 1027. Tytuł przelewu: darowizna wszyscy do wioseł – hospicjum

źródło www.pztw.pl