7 pierwszych trenerów sportów wodnych wyróżnionych przez Ministra Sportu!

    Dodane: 2018-12-19

Wczoraj we wtorek 18 grudnia w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka nagrodził pierwszych trenerów tegorocznych medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Program „Pierwszy Trener” powstał z inicjatywy Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. Szkoleniowcy, którzy mieli pierwszy i znaczący wpływ na dalsze sportowe losy obecnych mistrzów otrzymują nagrodę w wysokości ok. 10 000 zł.

źródło www.msit.gov.pl

- Nie byłoby sukcesów Biało-Czerwonych, gdyby nie Wy - drodzy Trenerzy. To Wy ich odkryliście dla polskiego sportu. Dziś dziękuję za Waszą pasję, zaangażowanie i trud - podkreslił podczas Gali minister Witold Bańka.

Podczas spotkania Minister wyróżnił 58 szkoleniowców wśród, których znalazło się aż 7 trenerów wodnych dyscyplin sportowych:

Kajakarstwo

Karolina Naja – trener Marek Stanny

Helena Wiśniewska – trener Michał Ruczyński

Dorota Borowska – trener Mariusz Szałkowski

Marta Walczykiewicz – trener Zbigniew Walczykiewicz

Wioślarstwo:

Szymon Pośnik – trener Paweł Jarosiński

Maciej Zawojski - trener Jacek Rylski

Joanna Dorociak – trener Maria Sorys

Każdy trener wskazany przez zawodnika jako pierwszy szkoleniowiec otrzymał jednorazowy czek w wysokości ok. 10 000 zł. Do wskazania i tym samym nagrodzenia swojego pierwszego szkoleniowca są uprawnieni zawodnicy, którzy w danym roku sięgną po medal igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, głuchych, mistrzostw Europy lub mistrzostw świata seniorów. Szkoleniowiec może otrzymać nagrodę za każdego zawodnika, którego prowadził i przez którego został wskazany. Jednocześnie sportowiec, niezależnie od liczby zdobytych medali, może wyróżnić swojego pierwszego trenera tylko raz. Jego wybór potwierdza właściwy polski związek sportowy.

Nagroda jest przyznawana szkoleniowcom, którzy mieli pierwszy i decydujący wpływ na rozwój kariery sportowej zawodnika. Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki precyzuje, że pierwszym trenerem jest osoba, która brała udział w początkowym procesie szkolenia sportowca przez minimum 24 miesiące. Początkowy proces szkolenia obejmuje przygotowanie i udział w zawodach w kategorii wiekowej młodzika, juniora młodszego lub juniora, organizowanych i prowadzonych przez polski związek sportowy.

źródło www.msit.gov.pl