Wioślarze najwyżej notowani w 66. plebiscycie Dziennika Bałtyckiego

    Dodane: 2019-01-03

Dziś poznaliśmy laureatów 66. plebiscytu Dziennika Bałtyckiego, którego najstarszą częścią jest ta, w której Czytelnicy gazety wybierają Najlepszego Sportowca Pomorza w 2018 roku.

źródło facebook Adam Korol

Wcześniej wygrywali go znakomici sportowcy, których podziwiali nie tylko kibice na Pomorzu. Przed laty jego triumfatorami byli: legendarny oszczepnik Janusz Sidło, wybitna lekkoatletka Elżbieta Duńska-Krzesińska, złoty medalista olimpijski z Moskwy w skoku o tyczce Władysław Kozakiewicz, znakomity polski żużlowiec Zenon Plech czy nasz wybitny wioślarz Adam Korol. Tym razem do grona najlepszych dołączyli: zwycięzca zawodów o Puchar Świata Mateusz Biskup, wioślarz AZS AWFiS Gdańsk, który jest wychowankiem Unii Tczew. W głosowaniu wyprzedził on swojego klubowego kolegę Miłosza Jankowskiego i najskuteczniejszego piłkarza gdańskiej Lechii Portugalczyk Flavio Paixao.

Plebiscyt trwał od listopada. Po pierwszym, powiatowym etapie, w którym na sportowców głosy można było oddawać wysyłając SMS i za pomocą internetu, zostali wyłonieni zwycięzcy w powiatach województwa pomorskiego oraz Gdańsku, Sopocie i Gdyni. I właśnie oni stoczyli bitwę na głosy w finale wojewódzkim, który był ostateczną rozgrywką tej części plebiscytu.

Pełna lista zwycięzców