6 medali polskich parawioślarzy na Mistrzostwach Europy na ergometrach

Dodane: 2019-01-31

W miniony weekend w Kopenhadze odbyły się Mistrzostw Europy parawioślarzy na ergometrze wioślarskim. W imprezie wspaniale zaprezentowali się polscy zawodnicy, którzy z Danii wrócili aż z 6 medalami. Złote medale wywalczyli Jolanta Majka (KSI Start Szczecin), która w kategorii PR2W ustanowiła nowy rekord Polski z czasem 8:41.9 oraz Robert Niesyczyński (UKS Salwator NPR Kraków), który triumfował w kategorii PR3M.

Srebro w kategorii PR3W zdobyła z wynikiem 8:21.7 Patrycja Kapłon (UKS Salwator NPR Kraków). Trzy brązowe krążki wywalczyli Michał Gadowski (KSI Start Szczecin) w kategorii PR2M (7:37.8), Jarosław Kailing (KSI Start Szczecin) w kategorii PR1M (8:47.3 - rekord Polski) i Daniel Bojarek (LOTTO Bydgostia) w kategorii PR3M (7:15.9). Czwarte miejsce w kategorii PR1M uzyskał z czasem 9:52.1 Leszek Niewiarowski (KSI Start Szczecin).

Warto dodać, że m.in. Jolanta Majka oraz Michał Gadowski niespełna 2 tygodnie wcześniej wzięli udział w organizowanej przez nas imprezie „Wiosłowanie dla WOŚP”.