Wioślarskie Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe

    Dodane: 2019-04-11

Już w najbliższą sobotę 13 kwietnia na Kanale Żerańskim w Warszawie odbędą się Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe (początek o godzinie 11:00). Inaugurująca sezon impreza tradycyjnie zostanie rozegrana w trzynastu kategoriach na dystansie 8 km.

źródło PZTW

Jak informują organizatorzy w tym roku ze względu na budowę wzdłuż Kanału Żerańskiego gazociągu zasilającego Elektrociepłownię Żerań wyścigi odbędą się pomiędzy tablicami informacyjnymi umieszczonymi na brzegu akwenu od numeru 11 do numeru 3.
W związku z powyższym wyjście na wodę przed startem będzie w tym samym miejscu jak w latach poprzednich, czyli przed numerem 13 i osady w ramach rozgrzewki będą spływać do linii startu ok. 2,5 km. Natomiast baza końcowa dla przyczep wioślarskich i zejście z wody umiejscowione będzie na przystani klubu AZS-AWF Warszawa przy moście nad Kanałem Żerańskim przy ulicy Modlińskiej. Wszystkie osady po przepłynięciu regatowego dystansu 8 km muszą spłynąć, w ramach „rozwiosłowania” 2 km do pomostu bazy regat na przystani AZS-AWF. Biuro regat znajdować się będzie na przystani AZS-AWF Warszawa.
Program regat:

 1. 2- KA/KB
 2. 1x KA/K
 3. 2- MA/MB
 4. 1x MA/MB
 5. 1x KL/KLB
 6. 1x ML/MLB
 7. 2- ML/ML
 8. 2- KJ/KJM
 9. 1x KJ/KJM
 10. 2- MJ/MJM
 11. 1x MJ/MJM
 12. 2x MW
 13. 1x MW

źródło www.pztw.pl