Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów w wioślarstwie

 Ewa Chudek   Dodane: 2019-04-28

W dniach 27-28 kwietnia 2019 r. w Poznaniu na torze regatowym Malta odbyły się Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów w wioślarstwie. Dla niektórych zawodników były to pierwsze wyścigi na wodzie w nowym sezonie. W sobotę od rana, przy mało przyjaznych warunkach, juniorzy i juniorki ścigali się w przedbiegach. Po południu odbyły się finały tych konkurencji, a w niedzielę zarówno w sesji porannej i popołudniowej odbyły się również finały.

źródło www.pztw.pl Fot. J. Kowacic

 

W przypadku seniorów i seniorek, w sobotę odbyły się po dwa finały na 1x oraz 2-, a w niedziele niektórzy zawodnicy ścigali się na 2x oraz 4-. Już za tydzień, najlepsi juniorzy i juniorki będą się ścigać na międzynarodowych regatach w Monachium. Natomiast za niecałe 2 miesiące na torze regatowym Malta odbędzie się Puchar świata w Wioślarstwie.

Wybrane wyniki niedzielnych zmagań:

2x KA/KB (dwójka podwójna kobiet) - F2:
1. Katarzyna Zillmann/Marta Wieliczko (AZS UMK Toruń/Wisła Grudziądz) - 7:00.94
2. Agnieszka Kobus-Zawojska/Maria Springwald (AZS AWF Warszawa/AZS AWF Kraków) - 7:04.82
3. Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak/Martyna Radosz (AZS AWF Warszawa/Lotto Bydgostia) - 7:08.49

2x KA/KB (dwójka podwójna kobiet) - F2:
1. Katarzyna Zillmann/Maria Springwald (AZS UMK Toruń/AZS AWF Kraków) - 7:04.96
2. Agnieszka Kobus-Zawojska/Marta Wieliczko (AZS AWF Warszawa/Wisła Grudziądz) - 7:07.80
3. Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak/Martyna Radosz (AZS AWF Warszawa/Lotto Bydgostia) - 7:14.46

2x MA/MB (dwójka podwójna mężczyzn) - F2:
1. Fabian Barański/Mirosław Ziętarski (WTW Włocławek/AZS UMK Toruń) - 6:16.97
2. Dominik Czaja/Adam Wicenciak (AZS AWF Warszawa/KW 1904 Poznań) - 6:19.85
3. Maciej Zawojski/Szymon Pośnik (AZS AWF Warszawa) - 6:24.23

2x MA/MB (dwójka podwójna mężczyzn) - F2:
1. Mateusz Biskup/Mirosław Ziętarski (Lotto Bydgostia/AZS UMK Toruń) - 6:19.26
2. Dominik Czaja/Adam Wicenciak (AZS AWF Warszawa/KW 1904 Poznań) - 6:23.46
3. Maciej Zawojski/Szymon Pośnik (AZS AWF Warszawa) - 6:23.59

2x KL/KBL (dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej) - F1:
1. Katarzyna Wełna/Joanna Dorociak (AZS AWF Kraków/WTW Warszawa) - 7:06.65
2. Aleksandra Demczuk/Martyna Wasilewska (AZS AWFiS Gdańsk/KW 1904 Poznań) - 7:31.48
3. Sylwia Zimnicka/Paula Wydrych (AZS AWF Kraków/AZS AWFiS Gdańsk) - 7:31.52

2x KL/KBL (dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej) - F1:
1. Katarzyna Wełna/Joanna Dorociak (AZS AWF Kraków/WTW Warszawa) - 7:12.88
2. Aleksandra Demczuk/Klaudia Pankratiew (AZS AWFiS Gdańsk/Lotto Bydgostia) - 7:34.33
3. Martyna Wasilewska/Katarzyna Pawełczak (KW 1904 Poznań/BTW Bydgoszcz) - 7:45.55

1x MA/MB (jedynka mężczyzn) - F3A:
1. Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 7:14.10
2. Dawid Górski (AZS AWFiS Gdańsk) - 7:35.01
3. Mateusz Ziętarski (AZS UMK Toruń) - 7:42.08

1x MA/MB (jedynka mężczyzn) - F4A:
1. Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 7:11.51
2. Konrad Franke (AZS AWF Warszawa) - 7:35.19
3. Grzegorz Ziółkowski (WTW Włocławek) - 7:36.85

4- KA/KB (czwórka bez sterniczki):
1. Joanna Dittmann/Maria Wierzbowska/Olga Michałkiewicz/Monika Chabel (Lotto Bydgostia/AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 6:53.75
2. Klaudia Ostrowska/Sandra Jasińska/Angelika Konecka/Urszula Matecka (AZS UMK Toruń/Lotto Bydgostia) - 7:22.20

4- KA/KB (czwórka bez sterniczki):
1. Monika Chabel/Maria Wierzbowska/Joanna Dittmann/Olga Michałkiewicz (Lotto Bydgostia/AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 6:53.31
2. Klaudia Ostrowska/Sandra Jasińska/Angelika Konecka/Urszula Matecka (AZS UMK Toruń/Lotto Bydgostia) - 7:20.47

2- KA/KB (dwójka bez sterniczki) - F3A:
1. Anna Wierzbowska/Monika Sobieszek (Lotto Bydgostia/AZS AWF Kraków) - 7:37.99
2. Maja Storczyk/Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 7:57.83

2- KA/KB (dwójka bez sterniczki) - F3A:
1. Anna Wierzbowska/Monika Sobieszek (Lotto Bydgostia/AZS AWF Kraków) - 7:43.19
2. Maja Storczyk/Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 7:59.53

Komplet wyników z dwudniowych zmagań:  http://eos.wztw.hostingasp.pl/page_results/