Juniorzy i seniorzy rywalizowali na kajakach w Wałczu

    Dodane: 2019-04-29

26-28 kwietnia w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyły się pierwsze w tym roku ogólnopolskie zawody konsultacyjne, które były jednocześnie pierwszymi kwalifikacjami do reprezentacji Polski. Zawody miały na celu sprawdzenie aktualnej formy zawodników oraz zweryfikowanie założeń szkoleniowych po wielomiesięcznych treningach w okresie przygotowawczym. Mimo dość zimnej temperatury (10-14 ˚C) i chłodnego wiatru zawodnicy uzyskiwali doskonałe czasy, jak na ten okres przygotowań. A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:

źródło www.pzkaj.pl

Juniorzy

K1 1000 m – kajakarze

  1. Rojek Przemysław - Olimpia Elbląg  3;40,81
  2. Hałas Bartosz - AZS AWF Poznań  3;43,28
  3. Nowaczyk Hubert - Zawisza Bydgoszcz  3;46,83

K1 1000 m – kajakarki

  1. Kąkol Adrianna - KKW-29 Kraków  4;12,45
  2. Mikołajewska Martyna - Astoria Bydgoszcz  4;17,95
  3. Marczewska Weronika - UKS Kopernik Bydgoszcz 4;20,63

C1 1000 m – kanadyjkarze

  1. Hołdak Krystian - KKS Nowa Sól  4;13,21
  2. Marasa Aleksander - Orzeł Wałcz  4;13,25
  3. Michalak Gracjan - KKS Nowa Sól  4;14,91

C1 500 m – kanadyjkarki

  1. Braun Amelia - Zawisza Bydgoszcz  2;19,16
  2. Szperkiewicz Katarzyna - Spójnia Warszawa 2;19,39
  3. Dorozińska Justyna - Cresovia Białystok 2;24,02

K1 500 m – kajakarze

  1. Rojek Przemysław - Olimpia Elbląg  1;46,43
  2. Stepun Jakub - AZS AWF Poznań  1;46,97
  3. Pilarz Wojciech - MKS Czechowice-Dziedzice  1;47,48

K1 500 m – kajakarki

  1. Kąkol Adrianna - KKW-29 Kraków  1;58,07
  2. Karolczuk Karolina - UKS Dojlidy Białystok 2;02,18
  3. Waligóra Weronika - AZS AWF Poznań  2;02,30

C1 500 m – kanadyjkarze

  1. Marasa Aleksander - Orzeł Wałcz  2;01,19
  2. Polaczyk Miłosz - Orzeł Wałcz  2;02,80
  3. Wiśniewski Krystian - AZS AWF Poznań  2;04,16

C1 200 m – kanadyjkarki

  1. Braun Amelia - Zawisza Bydgoszcz  0;51,80
  2. Szperkiewicz Katarzyna - Spójnia Warszawa  0;51,98
  3. Zawadzka Julia - Wiskord Szczecin  0;55,02

Seniorzy

K1 1000 m – kajakarze

  1. Rosolski Rafał - UKS Dojlidy Białystok 3;34,65
  2. Brzeziński Martin - Zawisza Bydgoszcz  3;36,00
  3. Stabno Bartosz - Posnania Poznań  3;37,65

K1 1000 m – kajakarki

  1. Naja Karolina - AZS AWF Gorzów Wlkp. 3;59,05
  2. Iskrzycka Justyna - AZS AWF Katowice  3;59,13
  3. Puławska Anna - AZS AWF Gorzów Wlkp.  4;01,27

C1 1000 m – kanadyjkarze

  1. Grzybowski Marcin - MKS Czechowice-Dziedzice  3;47,35
  2. Głazunow Wiktor - AZS AWF Gorzów Wlkp.  3;48,19
  3. Kudła Michał - Posnania Poznań  3;48,21

C1 200 m – kanadyjkarki

  1. Borowska Dorota - NOSiR NW. Dwór Maz.  0;47,24
  2. Stanny Magda - Warta Poznań   0;48,27
  3. Szczerbińska Sylwia - Cresovia Białystok   0;49,42

K1 500 m – kajakarze

  1. Korsak Przemysław - G’Power Gorzów  1;38,66
  2. Stabno Bartosz - Posnania Poznań  1;40,19
  3. Brzeziński Martin - Zawisza Bydgoszcz  1;40,63

K1 500 m – kajakarki

  1. Puławska Anna - AZS AWF Gorzów Wlkp.  1;51,70
  2. Naja Karolina - AZS AWF Gorzów Wlkp. 1;52,08
  3. Wiśniewska Helena - Zawisza Bydgoszcz  1;52,64

C1 500 m – kanadyjkarze

  1. Głazunow Wiktor - AZS AWF Gorzów Wlkp.  1;52,01
  2. Kamiński Mateusz - OKSW Olsztyn  1;53,48
  3. Grzybowski Marcin - MKS Czechowice-Dziedzice 1;53,51

C1 500 m – kanadyjkarki

  1. Stanny Magda - Warta Poznań   2;11,92
  2. Szczerbińska Sylwia - Cresovia Białystok   2;12,82
  3. Grzelkiewicz Paukina - Warta Poznań 2;15,34

K1 200 m – kajakarze

  1. Kaczmarek Paweł - KKW-29 Kraków  0;35,92
  2. Mazur Piotr - Zawisza Bydgoszcz  0;36,14
  3. Grabowski Bartosz - Włókniarz Chełmża  0;36,35

K1 400 m – kajakarze

  1. Stabno Bartosz - Posnania Poznań 1;17.58
  2. Korsak Przemysław - G’Power Gorzów 1;17,58
  3. Putto Dawid Zawisza - Bydgoszcz  1;18,20

Kolejne zawody wyłaniające trzon reprezentacji na pierwsze zawody międzynarodowe, którymi będzie Puchar Świata w Poznaniu 24-26 maja br., zostaną rozegrane podczas Regat Eliminacyjnych Seniorów na poznańskiej Malcie w dniach 10-12 maja br. Regaty zapowiadają się pasjonująco ze względu na fakt, że podczas zawodów konsultacyjnych w Wałczu z bardzo dobrej strony pokazała się spora grupa zawodników spoza centralnego szkolenia, nawiązując równorzędną walkę z zawodnikami z kadry narodowej.

Wyniki kajakarek

Wyniki kanadyjkarek

Wyniki kajakarzy

Wyniki kanadyjkarzy

Wyniki kanadyjkarek – juniorek

Wyniki kajakarek – juniorek

Wyniki kanadyjkarzy – juniorów

Wyniki kajakarzy – juniorów

Źródło www.pzkaj.pl