4 polskie medale na Wioślarskich Mistrzostwach Europy

Ewa Chudek   Dodane: 2019-06-02

Pięć finałów i cztery zdobyte krążki oto dorobek naszych wioślarzy w zakończonych dziś, w niedzielę 2 czerwca wioślarskich mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni zdobyli cztery medale – złoty, dwa srebrne i brązowy.

Artur Mikołajczewski (LM1x) wywalczył srebrny medal dopływając na metę z czasem 06:58.98. Polak przegrał na finiszu z Węgrem Peterem Galambosem, który złoty krążek wywalczył dopływając na metę z czasem  06:57.00.

Ogromnych emocji dostarczyli nam Fabian Barański i Mirosław Ziętarski w finale A dwójek podwójnych mężczyzn. Polacy po zaciętym finiszu zostali Mistrzami Europy w swojej konkurencji, wygrywając 0,9s ze Szwajcarami.

Brązowy medal wywalczyła czwórka bez sterniczki kobiet w składzie Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Maria Wierzbowska. Polki przypłynęły z czasem 06:32.37. Wyścig wygrały Holenderki.

Drugie miejsce w finale A zajęli Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski (M4-), dopływając na linie mety z czasem  05:53.90. Lepsi okazali się tylko Brytyjczycy (05:53.90).

Czwarte miejsce w finale A zajęła kobieca czwórka podwójna w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. Zeszłoroczne Mistrzynie świata i Europy, w swoim pierwszym międzynarodowym starcie w tym roku przegrały z Ukrainkami, Rumunkami oraz Niemkami.

Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski, którzy reprezentowali Polskę na męskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej wygrali finał B z czasem 06:23.22.

Czwarte miejsce w finale B zajęły Monika Sobieszek i Anna Wierzbowska (W2-) kończąc wyścig z czasem 07:24.48.

Również w finale B, ścigały się Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak i Martyna Radosz (W2x), które na metę wpłynęły szóste (07:10.50).

Natan Węgrzycki-Szymczyk, który startował na jedynce, wygrał finał C z czasem 07:00.14. Warto podkreślić, że z takim czasem uplasowałby się na 2 miesjcu w finale B.