Młodzieżowe MP i MP Młodzików w wioślarstwie

    Dodane: 2019-08-05

Podczas gdy w miniony weekend niektórzy wioślarze walczyli o medale Pucharu Młodzieży "Coupe De La Jeunesse" w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 1500 metrów, a oto medaliści w poszczególnych kategoriach: 

Źródło facebook AZS UMK Toruń-sekcja wioślarska

Jedynka chłopców (1xCH)
1. Fedor Lepeshov (UKS Bekawianka) - 06:04.19
2. Paweł Krawczyk (AZS AWF Kraków) - 06:04.83
3. Marek Wiśniewski (Tryton Poznań) - 06:11.57

Dwójka podwójna chłopców (2xCH)
1. Sergiusz Śliwa, Maksym Dudek (Polonia Poznań) - 05:37.76
2. Hubert Guzy, Sylwester Serafin (UKS Szóstka) - 05:42.93
3. Kacper Tykwiński, Filip Swobodziński (BTW Bydgoszcz) - 05:45.64

Czwórka podwójna chłopców (4xCH)
1. Aleks Narożny, Jakub Jażemski, Igor Jurkowski, Krzysztof Rodak (Posnania RBW Poznań) - 05:14.65
2. Tymoteusz Szeluga, Kacper Sobieska, Filip Kośka, Jakub Drzewiecki (WTW Warszawa) - 05:22.83
3. Joachim Błonka, Mateusz Kajtowski, Piotr Bagniak, Dawid Hopa (AZS Szczecin) - 05:28.05

Czwórka podwójna ze sternikiem chłopców (4x+CH)
1. Mateusz Bielak, Bartosz Kliber, Aleksandra Warzyniak, Cezary Kobyłka, Filip Binek (KTW Kalisz) - 05:46.50
2. Wojciech Lewandowski, Nikodem Nowak, Wiktor Jarocki, Dominik Wojciechowski, Maksymilian Danielewicz (Posnania RBW Poznań) - 05:52.97
3. Jan Taczek, Kacper Jabłoński, Wiktor Błach, Magdalena Ładna, Filip Kostecki (AZS Szczecin) - 06:03.10

Ósemka podwójna chłopców (8x+CH)
1. Michał Piecuch, Martin Weichhaus, Ryan Zapałowski, Igor Grygiel, Szymon Raś, Igor Osiński, Jakub Wielgus, Amelia Pawłowska, Łukasz Głowa (AZS UMK Toruń) - 05:26.95
2. Remigiusz Matulewicz, Darian Bosiacki, Paweł Gołata, Potr Zaporski, Adrian Makowski, Bartosz Fryczyński, Szymon Koszowski, Michał Smorawiński, Emilia Słowińska (Zawisza Bydgoszcz) - 05:39.08
3. Bartłomiej Niemczyk, Filip Aniserowicz, Bartłomiej Socha, Michał Sieńko, Arakdiusz Renc, Igor Łyczkowski, Jan Koszalski, Kacper Żelazko, Aleksander Jasiński (WTW Warszawa) - 05:43.09

Jedynka dziewcząt (1xDZ)
1. Selena Niedbała (Drakkar Gdańsk) - 07:17.38
2. Aleksandra Starosta (Posnania RBW Poznań) - 07:20.37
3. Kinga Jakuszko (KW 1904 Poznań) - 07:38.96

Dwójka podwójna dziewcząt (2xDZ)
1. Zofia Malinowska, Aleksandra Barańska (AZS UMK Toruń) - 06:06.70
2. Amelia Pawłowska, Gabriela Dąbrowska (AZS UMK Toruń) - 06:14.06
3. Julita Jankowska, Hanna Bilińska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:22.31

Czwórka podwójna dziewcząt (4xDZ)
1. Amelia Narożniak, Nicola Warzykowska, Wiktoria Lewandowska, Kinga Stałęga (AZS UMK Toruń) - 05:43.05
2. Manuela Juraszyńska, Maryla Juraszyńska, Patrycja Żukowska, Lena Anna Szybowska (Warsaw Rowing Club) - 05:49.99
3. Wiktoria Nowak, Aleksandra Gierszewska, Amelia Karaszewska, Wiktoria Kaźmierowska (UKS Dwójka Kórnik) - 05:50.26

Ósemka podwójna dziewcząt (8x+DZ )
1. Emilia Dolska, Nadia Jadomska, Wiktoria Gizińska, Wiktoria Karwacka, Agnieszka Kotopka, Maria Gościńska, Emilia Słowińska, Alicja Felkner, Vanessa Rępalska (Zawisza Bydgoszcz) - 05:43.90
2. Kamelia Kaczmarczyk, Oliwia Dykta, Julia Wójcik, Hanna Stach, Wiktoria Osińska, Wiktoria Osińska, Wiktoria Szkudlarek, Amelia Wójcik, Oliwia Morawska, Martyna Szewczyk (UKS Milenium Wrocław) - 05:58.39
3. Oliwia Zieliński, Zuzanna Płóciennik, Wiktoria Kontana, Wiktoria Kubska, Marta Markiewicz, Monika Plucińska Kaja Jakubowska, Karolina Lipińska, Maja Kwaśniewska (BTW Bydgoszcz) - 06:15.42

Czwórka podwójna ze sterniczką dziewcząt (4x+DZ)
1. Aleksandra Junkiert, Eliza Sompolska, Karolina Strybel, Norbert Sompolski, Weronika Pokrywczyńska (UKS Brdów) - 06:24.94
2. Magdalena Romaniuk, Hanna Zawadzka, Igor Łyczkowski, Zofia Bodzan, Wiktoria Kubik (WTW Warszawa) - 06:34.08
3. Zuzanna Napieralska, Wiktoria Walczak, Natalia Grudziecka, Judyta Bartczak, Aleksandra Wawrzyniak (KTW Kalisz) - 06:44.10

Jedynka kobiet (1xKB)
1. Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:56,86
2. Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia) - 07:59,14
3. Michalina Partyga (WTW Warszawa) - 08:01,36

Dwójka podwójna kobiet (2xKB)
1. Zuzanna Lesner, Wioletta Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:09,10
2. Katarzyna Boruch, Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:16,60
3. Paula Chrzanowska, Małogorzata Strybel (LOTTO Bydgostia) - 07:23,95

Dwójka bez sterniczki kobiet (2-KB)
1. Zuzanna Lesner, Wioletta Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:36,27
2 Sandra Jasińska, Klaudia Ostrowska (AZS UMK Toruń) - 07:37,41
3. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 07:45,48

Jedynka kobiet kategorii lekkiej (1xKBL)
1. Klaudia Pankratiew (LOTTO Bydgostia) - 08:09,90
2. Aleksandra Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 08:15,49
3. Maria Brzozowska (AZS AWF Kraków) - 08:17,96

Dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej (2xKBL)
1. Emily Pusch, Victoria Pusch (AZS AWF Poznań) - 08:01,03
2. Barbara Andrzejewska, Iga Janasiak (KW 1904 Poznań) - 08:05,72

Czwórka bez sterniczki kobiet (4-KB)
1. Sandra Jasińska, Katarzyna Malinowska, Agata Zielepuha, Klaudia Ostrowska (AZS UMK Toruń) - 06:57,76
2. Julianna Wójcik, Maja Storczyk, Julia Szuber, Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 07:02,62
3. Anna Wełnińska, Oliwia Kanczurska, Oliwia Kania, Ewa Gałek (LOTTO Bydgostia) - 07:11,95

Czwórka podwójna kobiet (4xKB)
1. Katarzyna Boruch, Zuzanna Lesner, Wioletta Zemlty, Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:40,95
2. Ewa Gałek, Paula Chrzanowska, Izabela Gałek, Klaudia Pankratiew (LOTTO Bydgostia) - 06:46,46
3. Katarzyna Malinowska, Oliwia Rafińska, Klaudia Ostrowska, Agata Zielepuha (AZS UMK Toruń) - 06:56,26

Czwórka ze sterniczką kobiet (4+KB)
1. Julia Dobrzykowska, Izabela Gałek, Paula Chrzanowska, Oliwia Kania, Ewa Gała (LOTTO Bydgostia) - 08:01,63
2. Sandra Jasińska, Agata Zielepuha, Oliwia Rafińska, Katarzyna Malinowska, Martyna Wiśniewska (AZS UMK Toruń) - 08:06,43
3. Julia Szuber, Agnieszka Cybulska, Julianna Wójcik, Maja Storczyk, Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 08:11,93

Jedynka mężczyzn (1xMB)
1. Jan Domeradzki (PTW Płock) - 07:08,85
2. Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków) - 07:18,63
3. Maciej Madaj (LOTTO Bydgostia) - 07:24,53

Dwójka podwójna mężczyzn (2xMB)
1. Łukasz Piasecki, Rafał Staszak (AZS Szczecin) - 06:39,73
2. Krzysztof Kasparek, Grzegorz Kasparek (AZS AWF Kraków) - 06:47,48
3. Patryk Krapa, Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:49,33

Czwórka bez sternika mężczyzn (4-MB)
1. Mikołaj Januszewski, Damian Józefowicz, Mateusz Nawrocki, Wojciech Szwarc (Posnania RBW Poznań) - 06:12,74
2. Szymon Mikołajczak, Przemysław Wanat, Michał Kulecki, Krzysztof Jan Wojtyś (AZS AWF Poznań) - 06:15,15
3. Bartłomiej Donarski, Jakub Aleksandrowicz, Kamil Krusiewicz, Michał Sobiecki (PTW Płock) - 06:18,97

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (1xMBL)
1. Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów wlkp.) - 07:27,55
2. Radosław Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 07:31,12
3. Adam Siewaszewicz (LOTTO Bydgostia) - 07:33,99

Dwójka bez sternika mężczyzn (2-MB)
1. Damian Józefowicz, Mikołaj Januszewski (Posnania RBW Poznań) - 06:45,61
2. Szymon Krawisz, Mateusz Kraska (Zawisza Bydgoszcz) - 06:46,18
3. Piotr Dziewieczyński, Filip Żuchowski (LOTTO Bydgostia) - 06:48,72

Dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej (2-MBL)
1. Jarosław Płotka, Artur Zalewski (LOTTO Bydgostia) - 07:15,13
2. Władysław Olejnik, Kacper Muliński (AZS AWF Warszawa) - 07:23,31

Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej (2xMBL)
1. Radosław Krzewiński, Jarosław Płotka (LOTTO Bydgostia) - 07:07,90
2. Jakub Pluciński, Michał Suszka (Posnania RBW Poznań) - 07:10,81
3. Adam Siewaszewicz, Artur Zalewski (LOTTO Bydgostia) - 07:14,42

Czwórka ze sternikiem mężczyzn (4+MB)
1. Dawid Górski, Adrian Gorka, Bartosz Reichel, Aleksandra Demczuk, Jan Aleksandorwicz (AZS AWFiS Gdańsk) - 06:35,56
2. Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga, Jakub Aleksandorwicz, Adrianna Opasińska, Bartłomiej Donarski (PTW Płock) - 06:35,66
3. Michał Januszewski, Wiktor Budnicki, Krol Krause, Martyna Wiśniewska, Mateusz Ziętarski (AZS UMK Toruń) - 06:43,91

Czwórka podwójna mężczyzn (4xMB)
1. Szymon Mikołajczak, Michał Kulecki, Krzysztof Jan Wojtyś, Przemysław Wnat (AZS AWF Poznań) - 06:44,48
2. Damian Józefowicz, Mikołaj Januszewski, Jakub Pluciński, Michał Suszka (Posnania RBW Poznań) - 06:48,70
3. Michał Januszewski, Mateusz Ziętarski, Wiktor Budnicki, Karol Krause (AZS UMK Toruń) - 06:50,31

Ósemka mężczyzn (8+MB)
1. Marek Gęsicki, Kamil Krusiewicz, Michał Sobiecki, Jan Domeradzki, Jakub Aleksandrowicz, Michał Bałdyga, Bartłomiej Donarski, Adrianna Opasińska, Paweł Kurczewski (PTW Płock) - 06:31,76
2. Maksymilian Maksymiuk, Łukasz Piasecki, Radosław Nogaj, Bartosz Hałuszczak, Sebastian Gągalski, Kacper Piekarczyk, Radał Staszak, Mateusz Stocki, Kinga Prusik (AZS Szczecin) - 06:37,35
3. Łukasz Stępka, Stanisław Dawidziuk, Jakub Wornbard, Bartosz Kreft, Stanisław Krauski, Maciej Kaperski, Ignacy Nojek, Jan Praczek, Patryk Golaska (MKS Dwójka Warszawa) - 06:51,60

KOMPLET WYNIKÓW

Źródło www.pztw.pl