Finały wioślarskich Mistrzostw Świata z udziałem dwóch polskich osad

Dodane: 2019-08-10

Wczoraj pisaliśmy o awansie do finału A naszej ósemki wioślarskiej podczas trwających w Tokio Mistrzostw Świata Juniorów w wioślarstwie. Dziś mamy przyjemność zakomunikować o kolejnym awansie do jutrzejszych finałów, który wywalczył nasz jedykarz - Piotr Płomiński

Z półfinałów do finału A kwalifikowało się po trzech zawodników. Nasz skifista zajął trzecie miejsce z czasem 07:06.54. Szybsi byli Belg Tristan Vandenbussche (07:04.52) i Bułgar Emil Nejkow (07:02.70). Płomiński miał niemal 6-sekundową przewagę nad czwartym Cypryjczykiem Raresem-Andreiem Nechitą (07:12.38).

Niestety na medal szans nie ma już Wiktoria Kalinowska, która zajęła szóste miejsce w półfinale (08:19.62) i wystąpi w finale B. W jej wyścigu zwyciężyła Holenderka Isabel van Opzeeland (07:46.28), druga była Niemka Alexandra Foester (07:49.19), a trzecia Kanadyjka Abigail Dent (07:55.22).