Polskie osady bez medalu na Mistrzostwach Świata

Dodane: 2019-08-11

Dziś, w niedzielę 11 sierpnia w japońskim Tokio zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w wioślarstwie. W finałach A zobaczyliśmy 2 polskie osady, które ostatecznie zajęły szóste miejsca w swoich wyścigach.

W finale jedynek (JM1x) Piotr Płomiński przepłynął metę z czasem 07:42.49. Złoty medal wywalczył Białorusin Iwan Brynza (07:15.98), srebro Belg Tristan Vandenbussche (07:18.92), a brąz – Szwajcar Tim Roth (07:20.61).

Męska ósemka w składzie: Patryk Wojtala, Dominik Glonek, Patryk Szymendera, Łukasz Kasztelan, Julian Kościuk, Oskar Streich, Jerzy Kaczmarek, Krzysztof Jagodziński, Tomasz Skurzyński pokonała dystans w czasie 06:25.56. Wygrali Niemcy (06:12.10) przed Amerykanami (06:16.50) i Brytyjczykami (06:19.82).

Drugie miejsce w finale B (JW1x) zajęła Wiktoria Kalinowska (08:28.62). Wyprzedziła ją Szwajcarka Alina Berset (08:24.91).