AZS Poznań i Zawisza Bydgoszcz najwyżej w klasyfikacji MPJ I OOM

    Dodane: 2019-08-12

Wczoraj, w niedzielę 11 sierpnia zakończyły się rozgrywane na torze Brdyujście w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie. W trakcie trzy dniowych zmagań rozdano 51 kompletów medali. W klasyfikacji klubowej MPJ zwyciężył KS AZS-AWF Poznań (278 pkt.) przed WTS Orłem Wałcz (112 pkt.) i WTS Astorią Bydgoszcz (93 pkt.). W klasyfikacji OOM zwyciężyła CWZS Zawisza Bydgoszcz (138 pkt.) przed KS Posnanią Poznań (88 pkt.) i KS AZS-AWF Poznań (69 pkt.). W punktacji województw wygrała Wielkopolska (272 pkt.) przed Kujawsko-Pomorskim (261 pkt.) i Lubuskim (73 pkt.). A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

źródło facebook PZKaj

K4 500m juniorów mł. - Igor Komorowski/ Gabriel Gładykowski/ Paweł Krauze/ Adam Stefański (ZKS Olimpia Elbląg)

C1 500m juniorów – Piotr Skibiński (KS Admira Gorzów WLKP)

K4 500m juniorek mł. - Katarzyna Skorupińska/ Julia Piechocka/ Magdalena Radna/ Zuzanna Żok (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 500m juniorek – Adrianna Kąkol (KKW 1929 Kraków)

C1 500m juniorek – Patrycja Mendelska (KS AZS-AWF Poznań)

K2 500m juniorów mł. - Mikołaj Walulik/ Łukasz Barszczewski (AKS "Sparta" Augustów)

C2 500m juniorów mł. - Szymon Sobczak/ Jakub Nowicki (KS Posnania Poznań)

K2 500m juniorek mł. - Natalia Kurpan/ Wiktoria Bierzało (KKW 1929 Kraków)

C2 500m juniorów - Kacper Bugajski / Kamil Pandel (MKSW Trzebinia)

K2 500m juniorów - Hubert Nowaczyk / Bartosz Ammacher (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

C1 500m juniorów mł. – Damian Sadowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

K1 500m juniorów mł. – Dawid Janowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

C2 500m juniorek - Julia Zawadzka/ Julia Janowicz (KS WISKORD Szczecin)

C2 500m juniorek mł. - Natalia Marońska/ Oliwia Kordalska (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

K4 500m juniorów - Kacper Imieliński/ Jakub Koperski/ Kacper Kulesza/ Maciej Dziuba (KS Posnania Poznań)

K2 500m juniorek - Julia Górska/ Wiktoria Werner (KST Włókniarz Chełmża)

K1 500m juniorów – Stanisław Szafraniec (KS Posnania Poznań)

K4 1000m juniorów mł. - Tomasz Janiszewski/ Jarosław Kajdanek/ Kacper Matyjaszczyk/ Dawid Rurarz (KS Energetyk Poznań)

K1 1000m juniorów – Przemysław Rojek (ZKS Olimpia Elbląg)

C1 1000m juniorów - Piotr Skibiński (KS Admira Gorzów WLKP)

K1 1000m juniorek – Martyna Mikołajczewska (WTS Astoria Bydgoszcz)

K2 1000m juniorów mł. - Igor Komorowski/ Gabriel Gładykowski (ZKS Olimpia Elbląg)

C2 1000m juniorów mł. - Michał Szajdek/ Paweł Wiśniewski (OKSW Olsztyn)

K1 500m juniorek mł. – Weronika Marczewska (UKS Kopernik Bydgoszcz)

C1 500m juniorek mł. – Amelia Braun (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

K2 1000m juniorów - Dominik Wawer/ Adrian Zychowicz (KS GPOWER Gorzów)

C2 1000m juniorów - Miłosz Polaczek / Alexander Marasa (WTS "ORZEŁ" Wałcz)

K2 1000m juniorek - Natalia Wojciechowska/ Patrycja Lebioda (KS ENERGETYK Poznań)

K1 1000m juniorów mł. – Dawid Janowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

C1 1000m juniorów mł. – Damian Sadowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

K4 1000m juniorów - Hubert Nowaczyk/ Kacper Domagała/ Bartosz Ammacher/ Łukasz Pałubicki (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

K2 200m juniorów - Kacper Kulesza/ Dawid Karasiewicz (KS POSNANIA Poznań)

K1 200m juniorów – Wojciech Pilarz (KS POSNANIA Poznań)

C1 200m juniorów – Alexander Marasa (WTS Orzeł Wałcz)

K1 200m juniorek – Adrianna Kąkol (KKW 1929 Kraków)

C1 200m juniorek – Katarzyna Szperkiewicz (KS Spójnia Warszawa)

K2 200m juniorów – Kacper Imieliński/ Stanisław Szafraniec (KS Posnania Poznań)

C2 200m juniorek – Klaudia Michałowska/ Klaudia Trzcińska (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

K2 3000m juniorek mł. – Julia Czech/ Natalia Grzechnik (MKS Czechowice-Dziedzice)

K1 3000m juniorek mł. – Julia Krajewska (KS Spójnia Warszawa)

C1 3000m juniorek mł. – Amelia Braun (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

C2 5000m juniorów mł. – Michał Szajdek/ Paweł Wiśniewski (OKSW Olsztyn)

C1 5000m juniorów mł. – Gracjan Michalak (KKS Nowa Sól)

K2 5000m juniorów mł. – Igor Drewniak/ Jan Paszek (MKS Czechowice-Dziedzice)

K1 5000m juniorów mł. – Dawid Janusz (MKS Czechowice-Dziedzice)

K2 5000m juniorek - Nikola Sita/ Urszula Słowińska (UMKS ZRYW Wolsztyn)

K1 5000m juniorek – Patrycja Szewczyk (UKS Olimpijczyk Nowe Chechło)

K2 5000m juniorów - Dominik Wawer/ Adrian Zychowicz (KS GPOWER Gorzów)

K1 5000m juniorów – Przemysław Rojek (ZKS Olimpia Elbląg)

C2 5000m juniorów – Kacper Bugajski/ Kamil Pandel (MKSW Trzebinia)

C1 5000m juniorów – Szymon Szczepaniak (KS AZS-AWF Poznań)

Wyniki 1 dzień

Wyniki 2 dzień

Wyniki 3 dzień

Klasyfikacja MPJ

Klasyfikacja OOM

Klasyfikacja województw