AZS AWF Poznań zwycięzcą klasyfikacji MP w maratonie

    Dodane: 2019-09-09

W miniony weekend (6-8 września) na rzece Odrze w Opolu ponad 250 kajakarzy z 40 klubów rywalizowało w ramach Mistrzostw Polski w Maratonie kajakowym. W stolicy Województwa opolskiego zawodnicy ścigali się w 35 konkurencjach na dystansach od 4 do aż 28 km. W klasyfikacji medalowej zwyciężył AZS AWF Poznań (12 medali – 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych) przed MKS Czechowice-Dziedzice (4 medale – 3 złote, 1 brązowy) i Admirą Gorzów Wlkp. (3 złote medale).

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

C2 20km juniorów – Bartosz Masłowski/ Jakub Wojciechowski (AZS AWF Poznań)

K1 20km juniorek – Dorota Moskowicz (Fala Lublin)

C1 16km juniorek – Patrycja Mendelska (AZS AWF Poznań)

K1 28km seniorów – Sławomir Siwiec (Admira Gorzów WLKP.)

K1 24km seniorek – Anna Zagórska (AZS Politechnika Poznań)

C1 24km weteranów – Marcin Grzybowski (MKS Czechowice-Dziedzice)

K1 16km juniorów mł. – Igor Drewniak (MKS Czechowice-Dziedzice)

K2 12km juniorek mł. – Magdalena Bracik/ Klaudia Stankiewicz (Admira Gorzów WLKP.)

C1 12km juniorów mł. – Eryk Wilga (Warta Poznań)

K2 12km młodzików – Marcel Bobowski/ Piotr Wojanek (Yacht Club Kraków)

K1 8km młodziczek – Agnieszka Bobowska (Yacht Club Kraków)

C2 8km młodzików – Krystian Kubica/ Marceli Krawiec (Warta Poznań)

C1 4km młodziczek – Julia Tarasiuk (Cresovia Białystok)

K1 16km weteranów – Henryk Frąckowiak (Victoria Sztum)

C1 12km weteranów – Stanisław Kuczyński (Victoria Sztum)

K1 24km juniorów – Wiktor Żarski (Nogat Malbork)

C1 20km juniorów – Bartosz Masłowski (AZS AWF Poznań)

C2 16km juniorek – Justyna Dorozińska/ Ewa Kowalska (Cresovia Białystok)

K2 28km seniorów – Łukasz Potoczny/ Sławomir Siwiec (Admira Gorzów WLKP.)

K2 24km seniorek – Karolina Markiewicz/ Zuzanna Wolbach (AZS PO Opole)

C2 24km seniorów – Mateusz Borgieł/ Mateusz Zuchora (AZS PO Opole)

K2 16km juniorów mł. – Albert Kubiak/ Igor Korczyński (Energetyk Gryfino)

K1 12km juniorek mł. – Zuzanna Błażejczak (Jezioro Tarnobrzeg)

C1 8km juniorek mł. – Wiktoria Dąbrowska (UKS Dojlidy Białystok)

K1 12km młodzików – Aleksander Woronkiewicz (AZS AWF Poznań)

K2 8km młodziczek – Kinga Kwaśny/ Dominika Hewig (UKS Olimpijczyk Nowe Chechło)

C1 8km młodzików – Franciszek Potwora (MKS Czechowice-Dziedzice)

Wszystkie wyniki