Czwarta edycja "Wszyscy do Wioseł" 15 listopada na stadionie Legii

    Dodane: 2019-11-12

Już w najbliższy piątek 15 listopada o godzinie 10:00 na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego rozpocznie się czwarta edycja "Wszyscy do Wioseł". Tym razem impreza dołącza się do akcji "Dołóż się do łóżka!", w ramach której prowadzona jest zbiórka na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

"Wszyscy do Wioseł", foto organizator

#WSZYSCYDOWIOSEŁ to flagowa akcja Fundacji Legii, która na stałe weszła w repertuar najważniejszych wydarzeń charytatywnych przy Łazienkowskiej 3. Jednym z jej najważniejszych celów na rok 2019 jest zebranie środków na zakup nowych łóżek szpitalnych.

Impreza łączy ze sobą sportową rywalizację z ideą pomocy. Uczestnicy, w czteroosobowych drużynach, startują w zawodach wioślarskich na ergometrach i walczą o pokonanie jak największego dystansu w dziesięć godzin. Na liście startowej organizatorzy przewidzieli miejsca dla 100 załóg. Jednocześnie wiosłować będą dwie osady, każda na czterech ergometrach. Przewidywany czas wiosłowania dla każdej czwórki wynosi 12 minut.

Każdy na adres wdw@legia.pl. może zgłosić czteroosobową drużynę i dołączyć do zbiórki pieniędzy na zakup nowych łóżek na oddziały dziecięce (decyduje kolejność zgłoszeń).

Fundacja Legii uruchomiła specjalne konto, na które będzie można przekazywać środki na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka.

Dane przelewu:

Fundacja Legii
nr konta 50 1140 1010 0000 5259 0300 1027
Tytuł przelewu: darowizna WDW.