Kurs Kajakarstwa Nizinnego i Górskiego

    Dodane: 2020-01-16

Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei przy Politechnice Poznańskiej zaprasza na Kurs Kajakarstwa Nizinnego i Górskiego, który rozpocznie się w lutym.

Kurs potrwa od lutego do końca maja. W programie zaplanowano m.in. zajęcia na basenie, spływ wprowadzający, później spływ weekendowy, a także manewry na jeziorach czy elementy biwakowania. Kurs jest skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku i doświadczenia. Mile widziane są pozytywne podejście i spontaniczne zaangażowanie.

W lutym i marcu przewidziano serię wykładów, z której uczestnicy dowiedzą się m.in. jak organizować spływy, bezpiecznie pływać czy przygotowywać sprzęt. Ponadto będą mieli możliwość ćwiczeń praktycznych w basenie. Kwiecień będzie pierwszą okazją do sprawdzenia w praktyce zdobytej wcześniej wiedzy. 18 kwietnia odbędzie się jednodniowy spływ nizinny.

W maju uczestnicy udadzą się na kolejny spływ nizinny, tym razem weekendowy (8-10.05). Podczas tego wydarzenia oprócz techniki pływania, sprawdzane będą również umiejętości organizacyjne m.in. pakowanie, zabezpiecznie jedzenia, gotowanie i obozowanie. Kurs zakończy się najdłuższym, trzydniowym wyjazdem (22-24.05) z elementami kajakarstwa górskiego w okolicach Krzyża Wielkopolskiego.

Więcej o kursie, zapisach, jak również terminach spotkań informacyjnych na stronie internetowej kurs.pantarei.org.pl/ oraz facebook.com/events/478939432741694/