Odwołane wioślarskie mistrzostwa świata w konkurencjach nieolimpijskich

    Dodane: 2020-04-10

Z powodu pandemii wirusa CONVID-19 Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) podjęła decyzję o odwołaniu Mistrzostwa Świata Juniorów, U23 i Seniorów w konkurencjach nieolimpijskich, które miały się odbyć w dniach 15-23 sierpnia 2020 roku w Bled.

Regaty w Bled na Słowacji zostały odwołane i nie zostaną przeniesione na inny termin. Ponadto FISA poinformowała, że regaty World Rowing Masters 2020, które miały mieć miejsce we wrześniu w Liznu, odbędą się w przyszłym roku w dniach 1-5 września jako regaty World Rowing Masters 2021.

Przełożone o rok zostają także Finałowe Regaty Sprintu Wioślarskiego na Plaży i Mistrzostwa Wybrzeża, które miały się odbyć we wrześniu/październiku w Oeiras w Portugalii.

W planowanym terminie (kwiecień) odwołany zostaje także World Rowing Tour 2020 w Samoa Amerykańskim. FISA bada możliwość zorganizowania trasy w 2021 roku.

W tym sezonie odwołanych został już szereg imprez wioślarskich, w tym wszystkie trzy Puchary Świata. Natomiast igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie zostały przesunięte o rok. Z tego powodu FISA zastanawia się nad zmianą harmonogramu zawodów na 2021 roku.

>>>PEŁNE OŚWIADCZENIE FISA (w języku angielskim)<<<

Źródło www.pztw.pl