Bardzo dobre wyniki poznańskich zawodników na poznańskiej Malcie

    Dodane: 2020-06-22

W niedzielę 21 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu zakończyły się dwudniowe zmagania kajakarzy w ramach Regat Kontrolnych w Sprincie kajakowym (I Pucharu Polski) oraz Regat im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostw Miasta Poznania. Przypomnijmy, że do stolicy Wielkopolski przyjechało ponad 600 zawodników z 48 klubów z całej Polski z członkami Polskiej Kadry Narodowej na czele. Wśród nich bardzo duża grupa poznańskich zawodników, którzy w swoim rodzimym mieście wielokrotnie stawali na podium.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Bartosz Stabno, którego w pierwszym dniu regat na dystansie 500 metrów wyprzedził jedynie jego klubowy kolega z Posnanii Poznań Stanisław Szafraniec. Nasz członek kadry narodowej nie miał jednak sobie równych na swoim koronnym dystansie K1 1000m wyprzedzając w finale m.in. Rafała Rosolskiego czy Michała Billa. W drugim dniu zawodów w K1 200m na najniższym stopniu podium uplasował się zawodnik poznańskiego AZS-AWF Jakub Stepun. Dwukrotnie (w C1 200 i C1 500m) po srebro sięgnęła zawodniczka poznańskiej Warty Magda Stanny. Po zwycięstwo w K2 500m wraz z Anną Puławską popłynęła Karolina Naja. Karolina, która od tego sezonu reprezentuje barwy Posnanii Poznań zajęła również dwa razy piąte miejsce w K1 na 500 i na 200 metrów. Na drugim miejscu podium stawali także kanadyjkarze Posnanii Poznań: Dominik Nowacki w C1 1000m, a wracający po przerwie związanej z kontuzją barku Łukasz Witkowski
w C1 200m. Obaj panowie po zaciętej walce zajęli również trzecie miejsce w C2 1000m.

W regatach bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi juniorzy. W C1 1000m juniorów młodszych na pierwszym miejscu podium uplasował się Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań), a trzeci był Eryk Wilga (Warta Poznań). Kujawa był również drugi na sprinterskim dystansie 200m, w którym na najniższym miejscu podium stanął także Szymon Sobczak (Posnania Poznań). W C1 200m juniorek młodszych po złoto sięgnęła Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań), a po brąz Patrycja Szymańska (AZS-AWF Poznań). Drugi w finale K1 500m juniorów młodszych był natomiast Mateusz Pietrzak (Posnania Poznań). Nie miał sobie równych duet kanadyjkarzy (kategoria junior młodszy) Jakub Nowicki i Szymon Sobczak (Posnania Poznań), który w pierwszym dniu regat zwyciężył na dystansie 500m, a na drugi dzień sukces ten powtórzył na dwukrotnie dłuższym dystansie 1000 metrów.

Nasi mistrzowie mogą liczyć również na swoich następców bowiem w pierwszym dniu zawodów w ramach Otwartych Regat im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostw Miasta Poznania wspaniale zaprezentowała się nasza poznańska młodzież, która wielokrotnie stawała na podium w swoich kategoriach wiekowych. Wynikiem ich sukcesów było zajęcie pierwszego miejsca (AZS-AWF Poznań) i drugiego miejsca (Posnania Poznań) w klasyfikacji generalnej klubowej.

Na koniec warto również wspomnieć o sukcesie organizacyjnym imprezy, która mimo specjalnych obostrzeń zdaniem uczestników przebiegła bardzo sprawnie dostarczając wszystkim pozytywnych sportowych emocji.