150 zawodników wystartowało w Ogólnopolskich Regatach Wioślarskich

    Dodane: 2020-07-07

Po kilkunastu tygodniach przerwy w sobotę, 4 lipca na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu odbyły się pierwsze zawody - Ogólnopolskie Regaty Wioślarskie. W imprezie wzięło udział niemal 150 młodych wioślarzy i wioślarek oraz zawodnicy w kategorii masters. Mimo, że mamy już lipiec to z powodu pandemii koronawirusa regaty można potraktować za początek wioślarskiego sezonu.

źródło facebook Paweł Szczepaniak

Limit 150 zawodników przewidziany przez przepisy został niemal wyczerpany, ale oczywiście wszyscy, łącznie z trenerami, obsługą musieli dostosować się do odpowiedniego reżimu sanitarnego. W Poznaniu wystartowali przedstawiciele 11 klubów, w tym pięciu wielkopolskich: Posnanii (49 zawodników), KW04 (22), Polonii (7), Trytonu (8) i UKS Dwójki Kórnik (4). W sumie w zawodach obok młodzieży z całego kraju, wystąpiło aż 20 zawodników kategorii masters, a najstarszą uczestniczką była 81-letnia Danuta Pribe (TW Masters Posnania RBW). Dzięki dużej dyscyplinie wszystkich i środkach podjętych przez organizatorów zawody były absolutnie bezpieczne.

W wyścigu jedynek juniorów zwyciężyła Gabriela Stefaniak (Posnania Poznań), która na mecie wyprzedziła m.in. Adriannę Mermelę (KW04 Poznań) oraz Darię Nolberczak (Posnania Poznań).

Formą w wyścigu jedynek juniorów błysnął Marcin Szczepiński (Tryton Poznań). Drugie miejsce stało się udziałem Jacka Suszki (Posnania Poznań), a trzecie Rafała Gierki (również Posnania).

W wyścigu dwójek na pierwszym miejscu podium stanęli Radosław Nogaj i Sebastian Gągalski (AZS Szczecin). Na drugim i trzeci miejscu uplasowali się zawodnicy Posnanii: Tomasz Zawada i Dawid Pankowski oraz Igor Jurkowski i Nikodem Nowak.

Wszystkie wyniki