Medale Akademickich Mistrzostw Polski rozdane

    Dodane: 2020-10-06

W sobotę 3 października na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy żacy z 15 uczelni walczyli o medale Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie. Studenci na dystansie 1000 m rywalizowali w sześciu konkurencjach.

Po trzy medale medale zdobyły uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (dwa złota i srebro), Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (złoto i dwa brązowe medale) oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (srebro i dwa brązowe medale)

Po dwa medale zdobyły uczelnie: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (złoto i srebro) oraz Akademia Morska w Szczecinie (złoto i srebro).

Po jednym medalu zdobyły uczelnie: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (złoto), Politechnika Wrocławska (srebro), Politechnika Warszawska (srebro), Politechnika Gdańska (brąz), Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (brąz).

Akademickie Mistrzostwa Polski 2020 (medaliści - wyniki)

Jedynka kobiet
1. K. Pankratiew (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) - 04:01,6
2. Z. Jasińska (Politechnika Wrocławska) - 04:03,58
3. W. Jagodzińska (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) - 04:04,57

Jedynka mężczyzn
1. K. Kasparek (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) - 03:33,06
2. D. Paczkowski (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy) - 03:35,13
3. M. Mrozek (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) - 03:37,61

Dwójka podwójna kobiet
1. P. Chrzanowska, M. Strybel (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) - 03:44,11
2. W. Jagodzińska, J. Śliwińska (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) - 03:48,53
3. M. Brzozowska, P. Wydrych (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) - 03:50,42

Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej
1. R. Krzewiński, D. Paczkowski (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy) - 03:18,78
2. J. Byczek, A. Florczak (Akademia Morska w Szczecinie) - 03:27,50
3. J. Aleksandrowicz, R. Gawędzki (Politechnika Gdańska) - 03:35,95

Ósemka kobiet
1. M. Kałachurska, A. Koman, K. Kwiek, M. Mostek, A. Różańska, J. Siemińska, A. Ślusarczyk, B. Ufnalska, G. Furtak (Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie) - 03:33,96
2. K. Pankratiew, P. Chrzanowska, M. Strybel, M. Baszyńska, O. Kania, J. Nowak, E. Pilut-Leszczyńska, E. Skornia, W. Łukasiewicz (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) - 03:35,40
3. M. Wolna, K. Smyrak, C. Borek, K. Foryś-Maślanka, K. Sachmerda, J. Sorysz, M. Trojanowska, M. Wieczorek, J. Emerla (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) - 03:37,58

Ósemka mężczyzn
1. M. Sobanda, J. Buczkowski, J. Byczek, A. Florczak, F. Grodecki, R. Nogaj, D. Rożewski, E. Stański, N. Peszczyńska (Akademia Morska w Szczecinie) - 03:01,35
2. B. Gzowski, M. Koperski, I. Nojek, J. Proczek, Ł. Stępka, Ł. Suchocki, P. Wulczyński, A. Zygmund, M. Kurcjusz (Politechnika Warszawska) - 03:01,56
3. A. Babecki, M. Gotfryd, G. Kasparek, K. Kasparek, J. Mizerski, M. Malka, M. Stańczuk, Ł. Ziobrowski, P. Wydrych (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) - 03:03,20

KOMPLET WYNIKÓW

 

źródło www.pztw.pl