Mamy to! Złoto Zawojskiego w sprincie!

    Dodane: 2020-10-25

Wspaniały sukces osiągnął nasz wioślarz Maciej Zawojski w zakończonych dziś, 25 października na włoskiej plaży Marina di Castagneto European Rowing Coastal Challenge. Debiutujący w wioślarstwie morskim zawodnik AZS AWF Warszawa nie miał sobie równych wygrywając na dystansie sprinterskim 500 m.

źródło www.pztw.pl

W konkurencji sprinterskiej start i meta były usytuowane na plaży (trzeba dobiec do łódki, przepłynąć 250 m do bojki, nawrócić, dopłynąć do brzegu i przebiec do mety). Zawodnicy walczyli ze sobą metodą pucharową – ścigali się w parach i przegrany odpadał z zawodów.

Pierwotnie całe zawody sprinterskie miały się odbyć w sobotę, ale z powodu trudnych warunków na morzu zaliczono tylko wyścigi eliminacyjne, a rywalizacja miała zostać dokończona w niedzielę rano od ćwierćfinałów. Niestety pogoda na to nie pozwoliła, a Maciej miał najlepszy czas eliminacji, dlatego triumfował w European Rowing Coastal Challenge! 

Zawojski rywalizował też w konkurencji endurance (eliminacje na dystansie ok. 4 km) i zajął drugie miejsce w piątkowym przedbiegu. W niedzielę zawodów nie udało się rozegrać, a Polaka sklasyfikowano ostatecznie na piątej pozycji (zgodnie z czasami z przedbiegów). 

Dla naszego zawodnika była to pierwsza przygoda z wioślarstwem morskim, która zadebiutuje podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

 

źródło www.pztw.pl