Ranking Młodzików i Dzieci 2020/2021

    Dodane: 2020-11-16

Wielkopolski Ranking Młodzików i Dzieci posiada wieloletnią tradycję. Choć przybierał on różne formy, to niezmiennie jego zadaniem jest wyłonienie uzdolnionej młodzieży, która trenuje w wielkopolskich klubach. Zwycięzców wyłania się w końcowej klasyfikacji organizowanych sprawdzianów ogólnorozwojowych oraz wyścigów na wodzie.

Pod koniec roku kalendarzowego, podczas ostatnich zawodów organizowanych na wodzie, następuje zmiana kategorii wiekowych. To znak rozpoczęcia rywalizacji w nowej edycji Rankingu Młodzików i Dzieci. Po przeprowadzaniu pierwszego sprawdzianu na wodzie, kończy się czas szkolenia specjalistycznego a rozpoczyna się okres wychowania ogólnorozwojowego zawodników. Ten etap, to ważny element szkolenia każdego mistrza. W trakcie tzw. „zimy” zawodnicy wzmacniają siłę, wytrzymałość oraz koordynację. Poziom wyszkolenia sprawdzany jest podczas Rankingów w ustalonym miejscu i czasie. W okresie zimowym w ramach Rankingu organizowane są sprawdziany na basenie, sprawdziany biegowe, siłowe oraz wyścig na torze przeszkód. W kwietniu, kiedy pogoda daje możliwość rozpoczęcia treningów na wodzie, młodzicy i dzieci ścigają się podczas rankingów na regatach organizowanych przez Wielkopolski Związek Kajakowy.

Pod koniec sezonu następuje podsumowanie wyników. Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostają podczas Wielkopolskiej Gali Kajakarzy.

Ranking Młodzików i Dzieci 2020/2021 – forma zdalna

Ranking młodzików i dzieci sezonu 2020/2021 z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, będzie odbywał się na zmienionych zasadach. Sprawdzian ogólnorozwojowy przeprowadzony zostanie w klubach pod nadzorem trenerów. Wielkopolski Związek Kajakowy nie będzie organizował Rankingów w dotychczasowej formie, dopóki sytuacja w kraju nie ulegnie poprawie.

Ze względów na pandemie rywalizacja rankingowa odbędzie się w formie zdalnej, nie będzie bezpośredniej rywalizacji. Trenerzy w klubie otrzymają zakres ćwiczeń, jaki zawodnicy mają wykonać w ramach sprawdzianów. Uzyskane wyniki należy przesłać emailem” ,tłumaczy koordynator rankingów, trener Tadeusz Kasprzak.

Liczę na współpracę i zaangażowanie zarówno trenerów jak i zawodników. Nadzwyczajna sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, wymaga niekonwencjonalnych metod” dodaje Prezes Wielkopolskiego Związku Kajakowego, Ireneusz Pracharczyk.

Już wkrótce opracowany zostanie materiał, który przesłany będzie do każdego wielkopolskiego klubu. Życzymy wszystkim powodzenia.

źródło www.wzkaj.poznan.pl