Smoki przeciągały się w Wałczu

    Dodane: 2017-05-18

W minioną sobotę na jez. Raduń w Wałczu odbyły się zawody przeciągania na smoczej łodzi w ramach II Festiwalu Organizacji Pozarządowych. W zawodach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Drako Wałcz wzięło udział 6 osad - po 3 z Gryfina i Wałcza.

źródło facebook Milena Grudzińska

Gryfino Master Canoe Club wystawiło do rywalizacji aż trzy zespoły, które spisały się znakomicie, zajmując I i III miejsce. Zaszczytne II miejsce i srebrny medal wywalczyła osada Drako Wałcz.

źródło facebook Milena Grudzińska

 

Najdłuższy pojedynek w przeciąganiu smoczej łodzi stoczyła drużyna „Wałecka Szarańcza”, która przez ponad minutę zaciekle walczyła z Drako Wałcz. Jak powiedziała prezes SMW Drako Wałcz Anna Freimut - Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Dużo było zaciętych, widowiskowych pojedynków, które podobały się kibicom. Szczególnie wielkie brawa należą się jednak członkom załogi WTZ, którzy siedząc po raz pierwszy w smoczej łodzi wykazali się wielką wolą walki.

Najbliższe zawody smoczych łodzi w Wałczu odbędą się 8 lipca w ramach Festiwalu Dwóch Jezior. Wszyscy, którzy chcą wystartować w tej imprezie, mogą szukać informacji na stronie www.smokidrakowalcz.eu.

 

Film z jednego ze startów