Wyniki ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim 2021

    Dodane: 2021-01-31

W sobotę 30 stycznia w poznańskiej Hali Sportowej CitiZen odbyły się ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Organizacja mistrzostw Polski była nie lada wyzwaniem ale mimo trudnego czasu związanego z pandemią organizatorzy przeprowadzili zawody na bardzo wysokim poziomie.

Medaliści:

Juniorki (KJ)
1. Julia Facon (WTW Warszawa) - 07:10,3
2. Urszula Zawadzka (WTW Warszawa) - 07:16,8
3. Zuzanna Madaj (LOTTO Bydgostia) - 07:22,9

Juniorki młodsze (KJM)
1. Gabriela Stefaniak (Posnania RBW Poznań) - 07:25,7
2. Kinga Stałęga (AZS UMK Toruń) - 07:32,9
3. Kinga Kusiowska (AZS Szczecin) - 07:37,5

Juniorzy (MJ)
1. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) - 06:01,6
2. Michał Rańda (AZS Wratislavia) - 06:14,1
3. Fryderyk Sobecki (LOTTO Bydgostia) - 06:18,6

Juniorzy młodsi (MJM)
1. Maksym Dudek (Polonia Poznań) - 06:25,5
2. Aleks Narożny (Posnania RBW Poznań) - 06:28,1
3. Mikołaj Brzostowski (Wisła Grudziądz) - 06:30,0

Kobiety - waga lekka (KL)
1. Jaclyn Halko (Posnania RBW Poznań) - 07:03,5
2. Wiktoria Kalinowska (Posnania RBW Poznań) - 07:14,2
3. Zuzanna Jasińska (UKS Milenium Wrocław) - 07:21,0

Mężczyźni - waga lekka (ML)
1. Łukasz Piasecki (AZS Szczecin) - 06:23,3
2. Jakub Byczek (AZS Szczecin) - 06:26,1
3. Patryk Golaska (MKS Dwójka Warszawa) -06:26,3

Kobiety (KA)
1. Barbara Jęchorek (Posnania RBW Poznań) - 07:07,3
2. Katarzyna Duda (AZS Szczecin) - 07:09,2
3. Sonia Gnatowska (WTW Warszawa) - 07:14,3

Mężczyźni (MA)
1. Adam Wicenciak (KW 1904 Poznań) - 05:54,9
2. Cezary Litka (AZS AWF Poznań) - 05:56,7
3. Dawid Grabowski (KW 1904 Poznań) - 05:58,6

Masters kobiety (KW) - 1000m
1. Edyta Czerwińska-Nowak (WTW Warszawa) - 03:40,6
2. Patrycja Sasnal (TWDW Warszawa) - 03:50,3
3. Agnieszka Oleszczuk (TWDW Warszawa) - 03:52,8

Masters mężczyźni (MW) - 1000m
1. Jerzy Pestka - 02:37,0
2. Dariusz Stedanowski - 02:50,6
3. Piotr Łojszczyk - 02:51,1

Amatorki (AK) - 500m
1. Aleksandra Kuchta (SGGW Warszawa) - 01:39,6
2. Dorota Sikorska (Reebok Crossfit Poznań) - 01:41,1
3. Agata Kordas (BKW Bydgoszcz) - 01:43,0

Amatorzy (AM) - 500m
1. Mateusz Sierzant (Reebok Crossfit Poznań) - 01:18,8
2. Aleksander Rakutska (WRC Warszawa) - 01:22,0
3. Paweł Kozak (Reebok Crossfit Poznań) - 01:27,9

Wyniki parawioślarzy:

PR1 1xM
1. Jarosław Kailing (Start Szczecin) - 08:49,5
2. Arkadiusz Skrzypiński (Start Szczecin) - 09:04,8

PR2 1xM
1. Michał Gadowski (Start Szczecin) - 07:28,9
2. Daniel Walter (LOTTO Bydgostia - 08:49,7
3. Marek Szczepański (Start Szczecin) - 10:11,5

PR2 1xK
1. Jolanta Majka (Start Szczecin) - 08:42,5

Organizatorem imprezy, którą wsparło miasto Poznań był Bydgoski Klub Wioślarek. Mistrzostwa odbyły się w reżimie sanitarnym.

KOMPLET WYNIKÓW