Regaty Otwarcia Sezonu Kajakowego – trwają zapisy

    Dodane: 2021-03-10

Już za miesiąc, 10 kwietnia na poznańskim torze regatowym Malta odbędzie się na Otwarcie Sezonu – Ogólnopolskie Regaty WZKaj, Ranking Młodzików i Dzieci.

Organizator imprezy, Wielkopolski Związek Kajakowy zapewnia, że zawody odbędą się w reżimie sanitarnym.

Wyścigi rozgrywane będą na dystansie: 1000m dla mężczyzn kategorii senior, junior, junior młodsi oraz 500m dla kobiet kategorii senior, junior, junior młodszy oraz młodzików, dzieci i mastersi. Najmłodsi kanadyjkarze rywalizować będą na dystansie 200m.

Przez ostatnie lata regaty Otwarcia Sezonu były sprawdzianem, gdzie zawodnicy ścigali się startując co minutę każdy. W sezonie 2021 Prezes WZKaj Ireneusz Pracharczyk od pierwszych zawodów daje możliwość bezpośredniej rywalizacji zawodników w torze. Starty będą odbywały się z urządzeń startowych.

Na uwagę zasługuje system kwalifikacji stosowany podczas regat: przedbieg-finał. W kategorii dzieci rozgrywane będą wyścigi eliminacyjne i finały A natomiast w pozostałych kategoriach rozgrywane będą wyścigi eliminacyjne i finały – konkurencje K-1 i C-1 finały A, B i C, pozostałe konkurencje tylko finały A.

Zgłoszenia można przesyłać do 4 kwietnia.

Otwarcie sezonu-Ogólnopolskie Regaty WZKaj 10.04.2021-ZAPOWIEDŹ _new new_500