Wyniki Konsultacji Juniorów PZKaj

Dodane: 2019-10-30

W miniony weekend 25-27 października w Wałczu odbył się 3 Puchar Polski – Zawody Konsultacyjne Juniorów i Seniorów w kajakarstwie. Zawodnicy rywalizowali m.in. w konkurencjach na wodzie. A oto zwycięzcy przejazdów indywidualnych juniorów:

• kajakarze juniorzy – Dystans 2000m - Wiktor Leszczyński (UKS Świerklaniec)
  • kajakarze juniorzy – Dystans 1000m – Dastin Malinowski (AZS-AWF Poznań)

Sumarycznie - kajakarze juniorzy – Przemysław Rojek (Olimpia Elbląg)

• kajakarze juniorzy mł. – Dystans 2000m i 1000m oraz sumarycznie – Jarosław Kajdanek (Enea Energetyk Poznań)
  • kanadyjkarze juniorzy – Dystans 2000m – Kamil Pandel (MKSW Trzebinia)
  • kanadyjkarze juniorzy – Dystans 1000m oraz sumarycznie – Miłosz Polaczek (Orzeł Wałcz)
  • kanadyjkarze juniorzy mł. – Dystans 2000m i 1000m oraz sumarycznie – Kacper Sieradzan (Wiskord Szczecin)
  • kanadyjkarki juniorki - Dystans 2000m i 1000m oraz sumarycznie – Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)
  • kanadyjkarki juniorki mł. - Dystans 2000m i 1000m oraz sumarycznie – Oliwia Kordalska (Zawisza Bydgoszcz)
  • kajakarki juniorki – Dystans 2000m oraz sumarycznie – Weronika Marczewska (UKS Kopernik Bydgoszcz)
  • kajakarki juniorki – Dystans 1000m – Julia Czech (MKS Czechowice-Dziedzice)
  • kajakarki juniorki mł. – Dystans 2000m – Oliwia Troka (Astoria Bydgoszcz)
  • kajakarki juniorki mł. – Dystans 1000m i sumarycznie – Julia Czech (MKS Czechowice-Dziedzice)

Wszystkie wyniki

Znamy wyniki Konsultacji jesiennych kajakarzy

Dodane: 2019-10-28

W miniony weekend 25-27 października w Wałczu odbył się 3 Puchar Polski – Zawody Konsultacyjne Juniorów i Seniorów w kajakarstwie.

Zawodnicy rywalizowali m.in. w konkurencjach na wodzie. A oto wyniki przejazdów indywidualnych:

- seniorki kajakarki (1000 i 2000m) - Anna Zagórska (AZS Politechnika Poznańska)

- seniorzy kanadyjkarze (2000 i 250m) – Wiktor Głazunow (AZS-AWF Gorzów WLKP)

- seniorki kanadyjkarki – C-1 200m i C-1 500m Dorota Borowska (NOSiR Nw.Dwór Maz.)

- seniorzy kajakarze – K-1 200m - Bartosz Grabowski (Włókniarz Chełmża)

K-1 500m – Bartosz Stabno (Posnania Poznań)

Zmiana terminu Rankingu Młodzików i Dzieci WZKaj

W niedzielę 1 grudnia br. na przystaniach kajakowych w Poznaniu zainauguruje kolejna edycja Rankingu Młodzików i Dzieci WZKaj.

Listy startowe zawodników należy przesyłać do soboty 16 listopada. Odprawa przed zawodami o godz. 9.30 w KS Energetyk Poznań. Start sprawdzianu godz. 10.00.

UWAGA po zakończeniu sprawdzianu o godz. 13.30 w budynku Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego (ul. Starołęcka) odbędzie się GALA zakończenia Rankingu 2018/2019.

Znamy kalendarz WZKaj na 2020 rok

Dodane: 2019-10-24

14 imprez w Wielkopolsce czeka na wszystkich sympatyków kajakarstwa. Duże emocje czekają nas już zimą podczas III Mistrzostw Polski na Ergometrach Kajakowych (15 lub 16 lutego). Najważniejsze odbędą się jednak oczywiście latem:

• Regaty Eliminacyjne Seniorów (20 – 21 czerwca)
  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/ Mistrzostwa Polski Juniorów (31.07. – 02.08)

Kalendarz imprez

Program 3 Pucharu Polski w kajakarstwie – Konsultacje Juniorów i Seniorów

Dodane: 2019-10-21

Już w najbliższy weekend 25-27 października w Wałczu odbędzie się 3 Puchar Polski - Zawody Konsultacyjne Juniorów i Seniorów w kajakarstwie.

W imprezie weźmie udział 111 seniorów z 36 klubów i 277 juniorów z 45 klubów. Zawodnicy oprócz sprawdzianu na wodzie zmierzą się również w konkurencjach na lądzie.

Program zawodów

Drugi srebrny krążek dla Polski na Mistrzostwach Świata

Dodane: 2019-10-20

Po srebrnym medalu wywalczony w konkurencji C1 U23 dziś Mateusz Borgieł ponownie stanął na drugim miejscu podium tym razem z Mateuszem Zuchorą. Polska dwójka kanadyjkowa przegrała srebro zaledwie o 13 sekund z duetem Hiszpańskim. Podium rozgrywanych w chińskim Shaoxing Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym uzupełnili Węgrzy.

Wczoraj w konkurencji kobiet C1 6 miejsce zajęła Adrianna Antos. To samo miejsce w konkurencji C1 mężczyzn przypadło Wiktorowi Głazunowi.

Mamy srebro Mistrzostw Świata

Dodane: 2019-10-18

Fantastyczna wiadomość dopłynęła do nas z rozgrywanych w chińskim Shaoxing Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym. Srebrny medal w konkurencji C1 U23 wywalczył Mateusz Borgieł. Polak o ponad 2 minuty przegrał z reprezentantem Ukrainy Denysem Davydovem. Podium uzupełnił Węgier Daniel Laczo.

Pozostałe miejsca polskich zawodników:

1. miejsce w C1 short race Wiktor Głazunow
    5. miejsce w C1 short race Mateusz Zuchora
    9. miejsce w C1 short race Adrianna Antos

Dobry występ naszych maratończyków podczas Mistrzostw Świata

Dodane: 2019-10-17

Dobry występ naszych zawodników podczas Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym W imprezie biorą udział reprezentanci z 40 państw.

W finałowych wyścigach rozgrywanego w Shaoxing we wschodnich Chinach czempionatu Adrianna Antos zajęła 9️ miejsce w C1 Short Race (3,6 km). Natomiast medaliści Mistrzostw Europy uplasowali się tuż za podium  4️ miejsce Wiktor Głazunow, 5️ miejsce Mateusz Zuchora.

Zawody na żywo

Mistrzostwa Świata w maratonie kajakowym

Dodane: 2019-10-16

Już jutro w środę 17 października w Shaoxing we wschodnich Chinach rozpoczną się Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym. Z pośród reprezentantów 40 państw w zawodach pod okiem trenera Mateusza Rynkiewicza wystartuje 4 naszych zawodników: Adrianna Antos (AZS AWF Poznań), Mateusz Borgieł (AZS KU PO Opole), Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów WLKP) i Mateusz Zuchora (AZS KU PO Opole).

Na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem imprezy odbyły się starty w ramach Mistrzostw Świata Mastersów w maratonie kajakowym. W nich 6 miejsce w konkurencji C1 35-39 lat zajął Mateusz Rynkiewicz (tTrzy pierwsze miejsca zajęli reprezentanci Hiszpanii).