XXIV Mistrzostwa Szczecina w ergometrze wioślarskim

    Dodane: 2021-11-17

XXIV Mistrzostwa Szczecina na Ergometrze Wioślarskim to impreza sportowa mająca na celu promowanie „ergowioseł” jak również wioślarstwa jako doskonałej formy aktywności fizycznej.

Wydarzenie, którego organizatorem jest AZS Szczecin i Stowarzyszenie K2 Partners odbędzie w piątek 26 listopada w SDS Hala Sportowa (ul. Wąska 16 w Szczecinie). Wszyscy uczestnicy będą mieli do przewiosłowania dystans 1000 metrów. Rywalizacja odbędzie się zarówno indywidualnie jak i drużynowo (min. 4 osoby), a za start każdy otrzyma przepiękny, pamiątkowy medal

Impreza skierowana jest do mieszkańców Szczecina, którzy mogą rywalizować w czterech różnych kategoriach wiekowych już od 16 roku życia w wzwyż  jak również do zawodników.

Do zapisów zaprasza Mistrz Olimpijski z Pekinu oraz czterokrotny Mistrz Świata i Mistrz Europy - Marek Kolbowicz.

Zapisy trwają do 23 listopada. Na liście startowej zostało już tylko 𝟴𝟬 𝙬𝙤𝙡𝙣𝙮𝙘𝙝 𝙢𝙞𝙚𝙟𝙨𝙘.

Szczegóły i zapisy: www.ergowioslaszczecin.pl

Mistrz Olimpijski zaprasza na trening

    Dodane: 2021-11-17

W swojej karierze zdobył wszystko o czym może pomarzyć sportowiec: złoto Mistrzostw Europy, siedem medali Mistrzostw Świata (w tym 4 złote) i ten najcenniejszy – złoty medal Igrzysk Olimpijskich.

Teraz nasz Mistrz Olimpijski Marek Kolbowicz zaprasza wszystkich chętnych na trening otwarty gdzie będzie można zapoznać się z techniką wiosłowania. Każdy będzie mógł oswoić się ergometrem wioślarskim, sprawdzić ustawienia maszyny i spróbować swoich sił przed startem.

Treningi odbędą w dwóch terminach:

- 18.11.2021 (czwartek) w godzinach 18.30 - 19.30

- 22.11.2021 (poniedziałek) w godzinach 18.30 - 19.30

Z wszystkimi chętnymi mistrz spotka się na basenie Floating Arena, I piętro z prawej strony wejścia na trybuny. Obowiązkowo musicie zabrać strój sportowy.

W sobotę Wielkopolska Gala Kajakarzy

    Dodane: 2021-11-15

Już w najbliższą sobotę 20 listopada o godzinie 14.00 Wielkopolski Związek Kajakowy serdecznie zaprasza na Wielkopolską Galę Kajakarzy. Spotkanie odbędzie się w auli WSS, I piętro, ul. Starołęcka 36.

80 smoczych drużyn wystartuje w sobotę w Szczecinie

    Dodane: 2021-11-09

Smocze łodzie ze Szczecina czyli Stowarzyszenie Amber Szczecin zaprasza już w najbliższą sobotę 13 listopada na wielkie wydarzenie na Floating Arena.

W zawodach weźmie udział ponad 80 osad! Rywalizacja polega na zmaganiu się zawodników w jednej łodzi, siedząc naprzeciwko siebie. W trakcie rywalizacji zawodnicy wiosłując próbują o dwa metry przepchnąć łódź. Drużyna przeciwna stara się to zrobić w drugą stroną. Jest to namiastka jakby przeciągania liny. Zawody mają zasięg międzynarodowy i wezmą w nich udział oprócz znaczących osad krajowych osady z Niemiec, Ukrainy, Łotwy czy Litwy. Oprócz drużyn, które na co dzień zawodowo trenują ten sport udział biorą osad w tzw. Kategorii TOTAL FUN, tj. kategorii amatorskich drużyn. Te rozpoczynają swoją rywalizacje o godz. 14.
Uroczyste otwarcie godz 10.15. 

Pierwsze biegi o godz. 10.30.

Rywalizacja prowadzona jest w następujących kategoriach:

 1. Premium Open (6 dowolnych osób, głównie mężczyzn – kategoria kierowana do najwyższej klasy zawodników),
 2. Premium Mikst (6 zawodników, co najmniej 2 kobiety, ale głównie startują w konfiguracji czterech mężczyzn i dwie kobiety kategoria kierowana do najwyższej klasy zawodników),
  3. Sport Półamator Open (6 dowolnych osób, głównie startują mężczyźni – kategoria kierowana do średniej klasy zawodników)
 3. Sport Półamator Mikst (6 zawodników, co najmniej 2 kobiety, głównie startują w konfiguracji czterech mężczyzn i dwie kobiety kategoria kierowana do średniej klasy zawodników).
  5. Sport FUN Mikst (6 zawodników, co najmniej 2 kobiety, ale głównie startują w konfiguracji czterech mężczyzn i dwie kobiety kategoria kierowana do poczatkujących zawodników zawodników).
 4. Open+45 (6 dowolnych osób po 45 roku życia, głównie startują mężczyźni)
 5. Mikst+45, (6 zawodników po 45 roku życia ale co najmniej 2 kobiety)
 6. Lejdis (6 kobiet),
 7. TOTAL FUN (kategoria zabawowa/amatorska) rywalizację kierowana jest do amatorów ze Szczecina – celem integracji społeczeństwa ze Szczecina zwłaszcza po okresie zamknięcia społecznego w czasie pandemii. W jednym wyścigu, startuje po 6 zawodników.
 8. Junior z podziałem na Open, Lejdis.

Konietzko nowym sternikiem światowego kajakarstwa

    Dodane: 2021-11-06

Thomas Konietzko (Niemcy) został nowy Prezydentem Międzynarodowej Federacji Kajakowej. W trakcie głosowania, które odbyło się podczas Kongresu w Rzymie (Włochy) nowy prezydent otrzymał 90% głosów.

Kontrkandydatem Thomasa Konietzko, który dzisiaj obchodzi swoje 58 urodziny był przedstawiciel Rosyjskiej Federacji Kajakowej Evgenii Arkhipov. Choć kongres odbył się w sposób hybrydowy to w głosowaniu wzięło udział 94% wszystkich delegatów.

Nowy Prezydent zastąpi na stanowisku Jose Perurenę (Hiszpania), który piastował to stanowisko na przestrzeni 13 lat i został Prezydentem Honorowym.

Funkcję wiceprezydentów pełnić będą Cecila Farias (Argentyna), Aijie Liu (Chiny) i Lluis Rabaneda (Hiszpania). Funkcję skarbnika obejmie Włoch, Luciano Buonfiglio

Na nowego szefa kajakarstwa klasycznego został wybrany Toshi Furuya (Japonia), slalomu kajakowego Jean-Michel Prono (Francja), kajakarstwa górskiego Manuela Gawehn (Niemcy), maratonu kajakowego Ruud Heiljselaar (Holandia), canoe polo Greg Smale (Wielka Brytania), freestylu Terry Best (Wielka Brytania) i parakajakarstwa John Edwards (Kanada)

Kolejny kongres odbędzie się w 2022 w Tajlandii.

Wioślarskie konsultacje szkoleniowe juniorów

    Dodane: 2021-11-05

Już jutro, 6 listopada w Ośrodku COS-OPO Wałcz rozpoczną się Wioślarskie konsultacje szkoleniowe kadry narodowej juniorów, które potrwają do środy 10 listopada.

Na konsultacje Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołał następujące osoby:

Damian Bora (KTW Kalisz), Igor Czekanowicz (Posnania RBW Poznań), Maksym Dudek (Polonia Poznań), Daniel Gałęza (Drakkar Gdańsk), Julia Gęsicka (WTW Włocławek), Hubert Guzy (AZS AWFiS Gdańsk), Grzegorz Hoffmann (KW 1904 Poznań), Anna Khlibenko (AZS AWFiS Gdańsk), Mikołaj Kot (WTW Warszawa), Jakub Majewski (AZS AWFiS Gdańsk), Natasha Malicka (LOTTO Bydgostia), Dominik Marciniak (BTW Bydgoszcz), Kacper Mickiewicz (Zawisza Bydgoszcz), Daria Nolberczak (Posnania RBW Poznań), Michał Rańda (AZS Wratislavia), Konrad Senderacki (KTW Kalisz), Sylwester Serafin (AZS AWFiS Gdańsk), Gabriela Stefaniak (Posnania RBW Poznań), Jacek Suszka (Posnania RBW Poznań), Dominik Syposz (KW PEGAZ Wrocław), Emilia Szczęch (UKS 93 Kraków), Antoni Szkup (WTW Warszawa), Piotr Śliwiński (WTW Włocławek), Maria Taczek (AZS Szczecin), Paweł Tykwiński (BTW Bydgoszcz), Wiktoria Zając (WTW Włocławek), Julia Zwierciadłowska (Posnania RBW Poznań)

oraz sztab: Artur Jankowiak (Trener PZTW), Piotr Abrahamczyk (Trener), Przemysław Borchardt (Trener), Mateusz Trzmiel (Trener)

źródło PZTW

3 polskie medale na European Rowing Coastal Challenge 2021

    Dodane: 2021-10-31

3 medale: srebro i 2 brązowe wywalczyli polscy wioślarze w rozgrywanych na włoskiej plaży Marina di Castagneto European Rowing Coastal Challenge 2021.

W sobotniej rywalizacji jedynkarek srebro wywalczyła Agnieszka Kobus-Zawojska, która dołożyła brąz w deblu z mężem Maciejem Zawojskim. W trakcie popołudniowych finałów na długim dystansie (endurance) brązowy medal zdobyła czwórka mężczyzn!

źródło PZTW

Agnieszka sobotnie zmagania zaczęła od zwycięstwa w ćwierćfinale z Holenderką Janneke van der Meulen. Polka uzyskała czas 03:00:43 i była o trzy sekundy szybsza od przeciwniczki (03:03:56). W półfinale zmierzyła się z reprezentantką Irlandii Miriam Sheehan i znów wygrała, tym razem o pięć sekund (03:05:49/03:10:84). W finale nasza dwukrotna medalistka olimpijska wioślarka była potwornie zmęczona i nie dała rady pokonać Włoszki Alice Ramelli (02:58:88). Zawodniczka AZS-AWF Warszawa straciła do zwyciężczyni ponad 20 sekund (03:19:73).

W deblowym mikście małżeństwo Zawojskich wygrało ćwierćfinał z parą niemiecką (02:37:64/02:40:83). W półfinale lepsi okazali się jednak Francuzi (02:34:46), do których nasi stracili osiem sekund (02:42:28), więc pozostała walka o brąz. I była to walka udana, bowiem w finale pocieszenia biało-czerwoni pokonali Włochów (02:42:86/02:54:25).

Czwórka w składzie: Filip Fulara, Konrad Domański, Łukasz Bajorek, Artur Sakowski i Iwo Sakowski (sternik) uzyskała czas 28:22:86. Lepsi okazali się tylko Estończycy (26:55:01) i Włosi (28:12:03).

Niestety w rywalizacji jedynek w ćwierćfinale odpadł Maciej Zawojski. Nasz zawodnik przekroczył metę z czasem 02:43:50 i był o sześć sekund wolniejszy od Włocha Giovanniego Ficarry (02:43:50).

W sesji popołudniowej nasze małżeństwo zajęło piąte miejsce w finale deblowego mikstu (31:46:60). Wygrali Francuzi (30:34:16) przed Włochami (30:50:31) i Hiszpanami (31:02:73).

Konrad Francke zajął 14. miejsce w finale jedynek (43:27:69). Złoto zdobył Hiszpan Adrian Miramon Quiroga (33:16:98), srebro Szwed Peter Berg (33:57:62), a brąz ex aequo - Holender Mitchel Steenman i Litwin Zygimantas Galisanskis (34:43:11).

KOMPLET WYNIKÓW

źródło PZTW

Zawojscy z awansem do ćwierćfinałów w European Rowing Coastal Challenge 2021

    Dodane: 2021-10-29

Od czwartku 28 października w na włoskiej plaży Marina di Castagneto trwa rywalizacja wioślarzy w ramach European Rowing Coastal Challenge 2021. W imprezie bardzo dobrze spisuje się małżeństwo Zawojskich Agnieszka i Maciej, którzy w piątek awansowali do ćwierćfinałów w rywalizacji jedynek. Nasz duet zobaczymy także w dalszej fazie w deblu. 

źródło PZTW

W wyścigu pierwszym Maciej Zawojski z czasem 02:40:33 pokonał w bezpośrednim pojedynku Austriaka Velikza Friedricha (02:50:36). W kolejnej rundzie Polak znów wygrał (02:35:98) - tym razem po zaciętej rywalizacji z Francuzem Xavierem Morellem (02:39:69) i awansował do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Estończykiem Anderem Koppelem (w sobotę o godz. 8:37).

Drugi z naszych reprezentantów w jedynkach - Filip Fulara - przegrał w przedbiegu z... Anderem Koppelem (02:35:68). Polak stracił 12 sekund (02:47:70). W kolejnym wyścigu obaj zawodnicy znów zmierzyli się ze sobą i ponownie lepszy był reprezentant Estonii - uzyskał 02:36:13, a Fulara tym razem stracił pięć sekund (02:41:38) i odpadł z rywalizacji.

W przedbiegu bez rywalki dobry czas (03:08:95) uzyskała Agnieszka Kobus-Zawojska. Druga z Polek Lena Zmelonek-Mulligan wygrała w eliminacjach z Flavią Montesumą z czasem 03:57:99. Szwajcarka uzyskała 04:33:50. W kolejnym wyścigu Polki zmierzyły się między sobą - Kobus-Zawojska pewnie wygrała (03:12:84), wyprzedzając Zmelonek-Mulligan o 40 sekund. Dwukrotną medalistkę olimpijską zobaczymy zatem w sobotnim ćwierćfinale.

W przedbiegach miksów Zawojscy uzyskując czas 02:33:66 przegrali o osiem sekund z osadą Hiszpanów (02:25:45). Mimo to dostali się do kolejnej rundy, ponieważ mieli trzeci czas w stawce. Niestety odpadła druga polska para - Klaudia Waśkiewicz i Artur Sakowski - która przegrała oba swoje wyścigi.

W rywalizacji jedynkarek juniorek swoje przedbiegi wygrały Maryla Juraszyńska (03:15:10 - jej rywalką była Hiszpanka Esther Llinares Buades - 03:22:81) i Manula Juraszyńska (03:30:84 minimalnie wyprzedziła Niemkę Sarah Gaude Kim 03:31:50). W sesji popołudniowej Maryla Juraszyńska minimalnie przegrała z Włoszką Violą Patrignani. Polka straciła do rywalki niespełna 0,2 sekundy!. Z kolei Manula Juraszyńska była gorsza od Niemki Moniki Bundschu o 25 sekund (03:05:65/03:31:15).

>>>WYNIKI<<<

 

źródło PZTW

Znamy wyniki IV Pucharu Polski Juniorów w kajakarstwie

    Dodane: 2021-10-25

W miniony weekend (22-24 października) w COS OPO Wałcz odbył się IV Puchar Polski Juniorów w Kajakarstwie Klasycznym - Ogólnopolska Jesienna Konsultacja Szkoleniowa. W imprezie wzięło udział 274 juniorów z 42 klubów. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

Bieg (1500m) – Wszystkie wyniki

Juniorzy (kajakarze) – Mateusz Trojanowski (Orzeł Wałcz)

Juniorzy mł. (kajakarze) – Jakub Kalinowski (UKS Kopernik Bydgoszcz)

Juniorzy (kanadyjkarze) – Jakub Forc (Astoria Bydgoszcz)

Juniorzy mł. (kanadyjkarze) – Rafał Poklepa (KKS Nowa Sól)

Juniorki (kanadyjkarki) – Patrycja Szymańska (AZS AWF Poznań)

Juniorki mł. (kanadyjkarki) – Anna Krajewska (Zawisza Bydgoszcz)

Juniorki (kajakarki) – Joanna Kurpan (KKW-29 Kraków)

Juniorki (kajakarki) – Lena Kopeć (Admira Gorzów WLKP)

Pływanie (200m) – Wszystkie wyniki

Juniorzy (kajakarze) – Jarosław Kajdanek (Energetyk Poznań)

Juniorzy mł. (kajakarze) – Piotr Szymczak (Admira Gorzów WLKP)

Juniorzy (kanadyjkarze) – Eryk Wilga (Warta Poznań)

Juniorzy mł. (kanadyjkarze) – Jan Brykalski (Korona Elbląg)

Juniorki (kanadyjkarki) – Julia Wolińska (UKS Motława Gdańsk)

Juniorki mł. (kanadyjkarki) – Liliana Mątwicka (OKSW Olsztyn)

Juniorki (kajakarki) – Zuzanna Błażejczak (Jezioro Tarnobrzeg)

Juniorki (kajakarki) – Otylia Błażejczak (Jezioro Tarnobrzeg)

Woda (1000m) – Wszystkie wyniki

Juniorzy (kajakarze) – Kajetan Różański (Orzeł Wałcz)

Juniorzy mł. (kajakarze) – Alex Borucki (KKW-29 Kraków)

Juniorzy (kanadyjkarze) – Eryk Wilga (Warta Poznań)

Juniorzy mł. (kanadyjkarze) – Marceli Krawiec (Warta Poznań)

Juniorki (kanadyjkarki) – Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań)

Juniorki mł. (kanadyjkarki) – Julia Kończal-Bohn (Zawisza Bydgoszcz)

Juniorki (kajakarki) – Zuzanna Błażejczak (Jezioro Tarnobrzeg)

Juniorki (kajakarki) – Zofia Więcławska (Włókniarz Chełmża)

Woda (2000m) – Wszystkie wyniki

Juniorzy (kajakarze) – Kasper Lewandowski (Stomil Poznań)

Juniorzy mł. (kajakarze) – Alex Borucki (KKW-29 Kraków)

Juniorzy (kanadyjkarze) – Kacper Sieradzan (Wiskord Szczecin)

Juniorzy mł. (kanadyjkarze) – Maciej Suprun (UKS Dojlidy Białystok)

Juniorki (kanadyjkarki) – Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań)

Juniorki mł. (kanadyjkarki) – Julia Kończal-Bohn (Zawisza Bydgoszcz)

Juniorki (kajakarki) – Aleksandra Dąbrowska (UKS Dojlidy Białystok)

Juniorki (kajakarki) – Julia Kot (UKS Silvant K. Elbląg)