Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim jednak się odbędą

    Dodane: 2021-01-16

W związku z licznymi wystąpieniami o zmianę decyzji dotyczącej odwołania Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim Polski Związek Towarzystw Wioślarskich poinformował, że podjął działania mające na celu przywrócenie tej imprezy.

Związek m.in. skonsultował z Ministerstwem Sportu aktualne ograniczenia w organizacji ogólnopolskich zawodów wynikające z trwającej pandemii koronawirusa. Na podstawie wyników podjętych starań oraz biorąc pod uwagę potrzebę utrzymania ciągłości współzawodnictwa sportowego, podjęta została decyzja o przywróceniu Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim w pierwotnie planowanym terminie, tj. 30.01.2020. Zawody zostaną rozegrane na hali sportowej AWF w Poznaniu.

Szczegóły organizacyjne zawodów zostaną zamieszczone w regulaminie imprezy.

Ranking Młodzików i Dzieci – sprawdzian na basenie pływackim

    Dodane: 2021-01-06

Przed nami kolejny sprawdzian z cyklu Rankingu Młodzików i Dzieci kajakarzy.

Tym razem zawodnicy mają za zadanie, pod czujnym okiem trenerów, przepłynąć wymagany dystans na basenie pływackim. Długość odcinka uzależniony jest od kategorii wiekowej i wynosi:

– młodzicy (rocznik 2007 i 2008) – 150m

– dzieci (2009 i młodzi) – 50m.

Wyniki sprawdzianu należy przesłać nie później niż do 31.01.2021do koordynatora, trenera Tadeusza Kasprzaka, na adres tadziu94@wp.pl – oddzielnie każdy rocznik.

Szczęśliwego Nowego Roku!

    Dodane: 2020-12-31

Kadra wioślarzy już w Polsce

    Dodane: 2020-12-28

W niedzielę 27 grudnia 20 polskich wioślarzy i członków sztabu szkoleniowego kadry seniorów wróciło z Portugalii do Polski. Dziś, w poniedziałek przeszli badania w Warszawie.

Przypomnijmy, że cała kadra miała wrócić do kraju przed Świętami Bożego Narodzenia (20 grudnia), jednak 20 osób zostało w hotelu w Lago Azul w związku z pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa. Kwarantanna zakończyła się 26 grudnia, a dzień później nasi reprezentanci wrócili do kraju.

W poniedziałek wszyscy przeszli badania w Warszawie, po czym udali się do swoich domów.

19 zakażonych wioślarzy nie wróci na święta do Polski

    Dodane: 2020-12-19

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że 19 osób przebywających na zgrupowaniu w Lago Azul w Portugalii uzyskało pozytywny wynik w ponownym teście na obecność koronawirusa. Powoduje to, że Ci zawodnicy nie wrócą do Polski w niedzielę (20 grudnia) z resztą kadry.

źródło PZTW

Cała reprezentacja miała robione testy przed wylotem - na pokład samolotu mogli wsiąść tylko wioślarze i członkowie sztabu szkoleniowego, którzy mieli wynik negatywny. W trakcie zgrupowania niektórzy z zawodników mieli objawy przeziębienia. W środę 16 grudnia wszyscy przeszli testy na obecność COVID-19 - 19 osób miało wynik pozytywny.

W piątek wszyscy zakażeni zostali przebadani jeszcze raz. Wyniki się potwierdziły. "19 osób zostaje w hotelu w Lago Azul, gdyż do 26 grudnia obowiązuje ich kwarantanna. Planujemy 27 grudnia ściągnąć ich do kraju" - mówi Robert Zaborski, sekretarz generalny Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

źródło PZTW

Wyniki XXIII Mistrzostw Szczecina na Ergometrze wioślarskim

    Dodane: 2020-12-18

We wtorek 15 grudnia niespełna  100 uczestników wzięło udział w XXIII Mistrzostwach Szczecina na Ergometrze wioślarskim. Impreza, której organizatorem był AZS Szczecin i Stowarzyszenie K2 Partners odbyła się w Szczecińskim Domu Sportu i miała na celu promowanie "ergowioseł" jak również wioślarstwa jako doskonałej formy aktywności fizycznej.

Ze względu na czas pandemii możliwość udziału w zawodach był ograniczony, ale również bezpłatny. Impreza skierowana była do zawodników, jak również do mieszkańców Szczecina, którzy mogli rywalizować w czterech różnych kategoriach wiekowych - od 16 roku życia w wzwyż. Do przepłynięcia był dystans 1000 metrów, a do zapisów zapraszał Marek Kolbowicz nasz Mistrz Olimpijski z Pekinu oraz czterokrotny Mistrz Świata i Mistrz Europy. A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

- kobiety masters – Kamila Pawłowicz

- kobiety senior – Paulina Serkowska

- K25 – Julia Sanecka

- mężczyźni masters – Adam Bukowiecki

- mężczyźni senior – Paweł Cieszkowski

- mężczyźni super masters – Mirosław Waclawik

- M25 – Jakub Wilk

Pełne wyniki

AZS Poznań zaprasza na kajaki

    Dodane: 2020-12-15

Grupa trenerów 4M poznańskiego AZS-u zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia sportowe do sekcji kajakowej.

W trakcie zajęć trenerzy 4M pokażą wszystkim chętnym jak aktywnie i atrakcyjnie spędzić czas wolny, jak zwiększyć swoją odporność oraz pomogą podnieść sprawność fizyczną.

„Jesteś ambitna/ ambitny, nie boisz się wyzwań to Twoje miejsce jest właśnie u Nas. Przyjdź, zobacz, może to będzie przygoda Twojego życia.”

Treningi grupy szkolenia wstępnego  odbywają się w każdy wtorek (basen - 16:15 lub 17:00), czwartek (16:00) i sobotę (11:30).

Szczegółowe informacje można uzyskać od trenerów: Marzena Wyszkowska (606-894-295), Maciej Skrzypczak (500-856-207).

Zachęcamy do oglądnięcia filmu

Wodniacy wśród poznańskich stypendystów sportowych w kategorii seniora

    Dodane: 2020-12-14

22 poznańskich zawodników z 10 dyscyplin sportowych otrzyma stypendia sportowe w kategorii seniora. Dziś, w poniedziałek 14 czerwca odbyła się Kapituła Nagrody Sportowej Miasta Poznania i Stypendium Sportowego Miasta Poznania powołanej przez Radę Miasta Poznania. W związku z pandemią Covid 19 spotkanie odbyło się w trybie online.

W sumie poznańscy sportowcy, których dokładna lista znajduje się „tutaj” otrzymają kwotę 390.000 zł. Wśród stypendystów nie mogło zabraknąć reprezentantów sportów wodnych. A oto lista naszych stypendystów:

Kajakarze

- Tomasz Kaczor - KS Warta Poznań

- Michał Kudła - KS Posnania Poznań

- Karolina Naja - KS Posnania Poznań

Wioślarze

- Wiktor Chabel - KS Posnania Poznań

- Weronika Deresz - KS Posnania Poznań

- Jaclyn Halko-Stelmaszyk - KS Posnania Poznań

Zgodnie z Uchwałą Nr XVIII/307/VIII/2019 Rady Miasta Poznania z 15 października 2019 r. o stypendium mógł ubiegać się zawodnik, który spełniał jednocześnie następujące warunki:

  1. jest członkiem klubu sportowego lub stowarzyszenia działającego na terenie miasta Poznania oraz posiada kartę zgłoszenia, licencję bądź inny dokument uprawniający do udziału w zawodach;
  2. uprawia dyscyplinę olimpijską;
  3. w konkurencjach olimpijskich uzyskał co najmniej jeden z następujących wyników sportowych:

1)   miejsce od I do VIII podczas Igrzysk Olimpijskich,

2)   miejsce od I do VIII w Mistrzostwach Świata w kategorii seniora,

3)   miejsce od I do VI w Mistrzostwach Europy w kategorii seniora.

Stypendium może zostać przyznane także:

1)      zawodnikom dyscyplin olimpijskich - w szczególnie uzasadnionych przypadkach, niezależnie od warunków, o których mowa powyżej;

2)      zawodnikom dyscyplin nieolimpijskich, którzy osiągnęli wybitny wynik sportowy;

3)      osobom uprawiającym sport osób niepełnosprawnych, osiągającym w danej dziedzinie wybitne wyniki.

Z uwagi na epidemię SARS-CoV-2 i związanymi z tym konsekwencjami w postaci odwołania międzynarodowych imprez sportowych w niektórych dyscyplinach sportowych kandydaci ubiegający się o stypendium, w przypadku braku możliwości wykazania osiągnięć zdobytych na arenie międzynarodowej w 2020 roku, musieli potwierdzić swoje wyniki wpisując osiągnięcia zdobywane na arenie krajowej.