Medale Akademickich Mistrzostw Polski rozdane

    Dodane: 2020-10-06

W sobotę 3 października na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy żacy z 15 uczelni walczyli o medale Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie. Studenci na dystansie 1000 m rywalizowali w sześciu konkurencjach.

Po trzy medale medale zdobyły uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (dwa złota i srebro), Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (złoto i dwa brązowe medale) oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (srebro i dwa brązowe medale)

Po dwa medale zdobyły uczelnie: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (złoto i srebro) oraz Akademia Morska w Szczecinie (złoto i srebro).

Po jednym medalu zdobyły uczelnie: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (złoto), Politechnika Wrocławska (srebro), Politechnika Warszawska (srebro), Politechnika Gdańska (brąz), Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (brąz).

Akademickie Mistrzostwa Polski 2020 (medaliści - wyniki)

Jedynka kobiet
1. K. Pankratiew (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) - 04:01,6
2. Z. Jasińska (Politechnika Wrocławska) - 04:03,58
3. W. Jagodzińska (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) - 04:04,57

Jedynka mężczyzn
1. K. Kasparek (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) - 03:33,06
2. D. Paczkowski (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy) - 03:35,13
3. M. Mrozek (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) - 03:37,61

Dwójka podwójna kobiet
1. P. Chrzanowska, M. Strybel (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) - 03:44,11
2. W. Jagodzińska, J. Śliwińska (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) - 03:48,53
3. M. Brzozowska, P. Wydrych (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) - 03:50,42

Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej
1. R. Krzewiński, D. Paczkowski (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy) - 03:18,78
2. J. Byczek, A. Florczak (Akademia Morska w Szczecinie) - 03:27,50
3. J. Aleksandrowicz, R. Gawędzki (Politechnika Gdańska) - 03:35,95

Ósemka kobiet
1. M. Kałachurska, A. Koman, K. Kwiek, M. Mostek, A. Różańska, J. Siemińska, A. Ślusarczyk, B. Ufnalska, G. Furtak (Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie) - 03:33,96
2. K. Pankratiew, P. Chrzanowska, M. Strybel, M. Baszyńska, O. Kania, J. Nowak, E. Pilut-Leszczyńska, E. Skornia, W. Łukasiewicz (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) - 03:35,40
3. M. Wolna, K. Smyrak, C. Borek, K. Foryś-Maślanka, K. Sachmerda, J. Sorysz, M. Trojanowska, M. Wieczorek, J. Emerla (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) - 03:37,58

Ósemka mężczyzn
1. M. Sobanda, J. Buczkowski, J. Byczek, A. Florczak, F. Grodecki, R. Nogaj, D. Rożewski, E. Stański, N. Peszczyńska (Akademia Morska w Szczecinie) - 03:01,35
2. B. Gzowski, M. Koperski, I. Nojek, J. Proczek, Ł. Stępka, Ł. Suchocki, P. Wulczyński, A. Zygmund, M. Kurcjusz (Politechnika Warszawska) - 03:01,56
3. A. Babecki, M. Gotfryd, G. Kasparek, K. Kasparek, J. Mizerski, M. Malka, M. Stańczuk, Ł. Ziobrowski, P. Wydrych (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) - 03:03,20

KOMPLET WYNIKÓW

 

źródło www.pztw.pl

 

Konferencja przed Mistrzostwami Europy Seniorów

    Dodane: 2020-10-05

Wiele miesięcy treningów i wreszcie nadeszła ta chwila - walka na najwyższym poziomie. Już za niespełna cztery dni (9-11 października) na kibiców sportów wodnych w Poznaniu czeka wiele emocji, za sprawą rozgrywanych w stolicy Wielkopolski Mistrzostw Europy Seniorów w wioślarstwie. Będzie to jednocześnie jedyny dla seniorów międzynarodowy start w tym sezonie. W imprezie weźmie udział ponad 600 zawodników, a biało-czerwone barwy reprezentować będzie 11 załóg. Pandemia koronawirusa spowodowała, że mistrzostwa Europy, które miały mieć miejsce w pierwszy weekend czerwca, odbywają się w październiku i są jedyną międzynarodową imprezą w sezonie.

Foto organizator

W poniedziałek 5 października przed trybunami poznańskiego akwenu odbyła się konferencja prasowa poświęcona mistrzostwom. W jej trakcie Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski podkreślił, że przede wszystkim zależy nam na przeprowadzeniu bezpiecznych zawodów. Dyrektor Wydziału Sportu Ewa Bąk wyraziła radość z faktu, iż w gronie szans medalowych wymieniani są zawodnicy reprezentujący poznańskie kluby. Prezes PZTW Ryszard Stadniuk oraz Dyrektor Wykonawczy Mistrzostw Europy Aleksander Daniel reprezentujący Fundację Wielkopolskie wioślarstwo zwrócili uwagę na rangę tegorocznych zawodów, które będą dla zawodników najważniejszym sprawdzianem w tym sezonie.

Mistrzostwa odbędą się w nowej rzeczywistości. Obok cyklicznej dezynfekcji, maseczek, zawodników czeka nowa forma dekoracji - zawodnicy sami będą zakładać sobie medale.

Tak długiego okresu przygotowawczego do zawodów wioślarze i wioślarki w całej Europie jeszcze nie przechodzili. Głód rywalizacji u wszystkich jest olbrzymi, lecz warto też podkreślić, że rywalizacja o medale będzie pewną niewiadomą. Papierkiem lakmusowym formy polskich zawodników mogą być rozegrane trzy tygodnie, temu również w Poznaniu, krajowe mistrzostwa.
Niestety kontuzje wykluczyły z udziału Marię Sajdak (czwórka podwójna kobiet) i Joannę Dittmann (czwórka bez sterniczki). Ich miejsce zajmą kolejno Katarzyna Boruch i Paulina Grzella.

Kadra reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Poznaniu:

LW 1x Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków)
LW 2x Weronika Deresz/ Jaclyn Stelmaszyk (obie Posnania Poznań)
W 4- Monika Chabel/ Maria Wierzbowska (obie Lotto Bydgostia)/ Paulina Grzella (BTW Bydgoszcz)/ Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
W 4x Agnieszka Kobus-Zawojska Agnieszka (AZS AWF Warszawa)/ Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.)/ Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz)/ Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń)
LM 1x Łukasz Sawicki (AZS AWF Warszawa)
M 1x Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa)
LM 2x Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica)/ Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica)
M 2- Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)/ Łukasz Posyłajka (AZS Szczecin)
M 2x Mateusz Biskup Mateusz (Lotto Bydgostia)/ Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń)
M 4x Fabian Barański (WTW Włocławek)/ Wiktor Chabel (Posnania Poznań)/ Dominik Czaja/ Szymon Pośnik (obaj AZS AWF Warszawa)
M 4- Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)/ Mikołaj Burda (Lotto Bydgostia)/ Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz)/ Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)

Wioślarskie mistrzostwa Europy mają najdłuższą historię spośród największych imprez sportowych w tej dyscyplinie. Pierwsze odbyły się na jeziorze Orta we Włoszech w 1893 roku. Przez następne 80 lat, do 1973 roku mistrzostwa Europy odbywały się co roku (z przerwami na lata pierwszej i drugiej wojny światowej). Polacy po raz pierwszy wystartowali w ME w 1925 roku w Pradze (brązowy medal Andrzeja Osiecimskiego-Czapskiego w jedynce; czwarte miejsce ósemki, a czwórka podwójna odpadła w przedbiegach). Pierwszy złoty medal dla Polski w mistrzostwach Europy wywalczyli Henryk Budziński i Jan Krenz-Mikołajczak (KW-04 Poznań) w dwójce bez sternika w 1930 roku w Liege w Belgii. W dniach 16-19 sierpnia 1929 roku mistrzostwa Europy po raz pierwszy zostały rozegrane w Polsce w Bydgoszczy (Polacy wywalczyli wtedy cztery medale – jeden srebrny i trzy brązowe).

W sumie w Mistrzostwach Europy Polacy zdobyli 29 medali brązowych, 32 srebrne i 14 złotych.

LOTTO-Bydgostia zwycięża w klasyfikacji Mistrzostw Polski w sprincie wioślarskim

    Dodane: 2020-09-29

Podczas gdy kadra juniorów walczyła w miniony weekend o medale Mistrzostw Europy, w Płocku odbyła się dwunasta edycja mistrzostw Polski w sprincie wioślarskim oraz XXXVII Memoriał Juliusza Kawieckiego. Zawodnicy oprócz rywalizacji na torze musieli zmierzyć się również z bardzo mocnym deszczem. W punktacji drużynowej zwyciężyła LOTTO-Bydgostia (232 pkt) przed AZS Szczecin (156 pkt) i AZS UMK Toruń (85 pkt).

Poniżej medaliści wszystkich konkurencji:

1x ML/MJL
1. D. Frącz-Zakrzewski (LOTTO Bydgostia) - 01:16.43
2. D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 01:19.65
3. M. Januszewski (AZS UMK Toruń) - 01:20.58

1xKA/KJ
1. K. Perczak (MOS Ełk) - 01:27.29
2. P. Domalska (Gopło Kruszwica) - 01:30.65
3. A. Bentlejewska (LOTTO Bydgostia) - 01:31.27

1x MA/MJ
1. A. Woźniak (AZS AWF Warszawa) - 01:12.65
2. P. Płomiński (WTW Warszawa) - 01:12.69
3. M. Madaj (LOTTO Bydgostia) - 01:13.29

1xKL/KJL
1. Z. Dreier (LOTTO Bydgostia) - 01:27.46
2. A. Krystochowicz (MOS Ełk) - 01:29.77
3. W. Szopińska (LOTTO Bydgostia) - 01:33.37

2-MA/MJ
1. A. Woźniak, M. Mrozek (AZS AWF Warszawa) - 01:10.68
2. S. Gągalski, R. Nogaj (AZS Szczecin) - 01:11.10
3. M. Kraska, S. Krawisz (Zawisza Bydgoszcz) - 01:11.39

2x MA/MJ
1. A. Woźniak, M. Mrozek (AZS AWF Warszawa) - 01:06.02
2. Ł. Bajorek, P. Płomiński (WTW Warszawa) - 01:07.70
3. M. Sobanda, R. Staszak (AZS Szczecin) - 01:09.26

2-KA/KJ
1. Z. Szczerba, O. Kania (LOTTO Bydgostia) - 01:20.63
2. A. Kołodziejska, O. Nowakowska (PTW Płock) - 01:22.48
3. K. Ostrowska, S. Jasińska (AZS UMK Toruń) - 01:23.34

2xKA/KJ
1. M. Strybel, P. Chrzanowska (LOTTO Bydgostia) - 01:19.06
2. E. Janiak, M. Sochacka (KTW Kalisz) - 01:20.60
3. W. Jagodzińska, J. Śliwińska (AZS AWF Warszawa) - 01:22.66

2x ML/MJL
1. A. Zalewski, Wojciech Wiśniewski (LOTTO Bydgostia) - 01:11.71
2. J. Byczek, A. Florczak (AZS Szczecin) - 01:11.87
3. M. Januszewski, R. Krymski (AZS UMK Toruń) - 01:13.35

4-MA/MJ
1. R. Nogaj, M. Sobanda, S. Gągalski, R. Staszak (AZS Szczecin) - 01:03.91
2. B. Donarski, K. Krusiewicz, A. Pawiowski, J. Aleksandrowicz (PTW Płock) - 01:04.69
3. I. Malinowski, J. Cieślicki, S. Krawisz, M. Kraska (Zawisza Bydgoszcz) - 01:06.22

4x Mix
1. D. Pribe, K. Wechnann, E. Grocki, J. Pestka (Posnania RBW) - 01:42.71
2. J. Mulligan, M. Pietraszewska, T. Fudala, S. Zydek (TWDW Warszawa) - 02:01.27

1x MJ/MJM Memoriał (F1)
1. P. Szulc (MKS Dwójka Warszawa) - 01:27.10
2. M. Jeżyński (WIR Iława) - 01:27.14
3. P. Bagniak (AZS Szczecin) - 01:28.76

1x MJ/MJM Memoriał (F2)
1. G. Skarżyński (MKS DWójka Warszawa) - 01:17.45
2. A. Przybyszewski (WIR Iława) - 01:21.15
3. J. Gęborek (MKS Dwójka Warszawa) - 01:26.29

1x MJ/MJM Memoriał (F3)
1. K. Twarowski (BTW Bydgoszcz) - 01:20.54
2. M. Staszak (AZS Szczecin) - 01:27.06
3. P. Usnarski (AZS Szczecin) - 01:32.94

KOMPLET WYNIKÓW

źródło www.pztw.pl

Posnania Poznań zaprasza na treningi

    Dodane: 2020-09-28

Grupa kanadyjkarzy KS Posnania Poznań zaprasza dziewczynki i chłopców w wieku 9 – 15 lat na treningi do swojej sekcji.

W ramach treningu uczestnicy mogą liczyć na specjalistyczne zajęcia na: kanadyjce, siłowni, basenie, sali gimnastycznej, a zimą na nartach biegowych.

Treningi odbywają się w zależności od zajęć w następujących lokalizacjach: Tor regatowy Malta, Przystań Posnania (ul. Wioślarska 72), Posnania (ul. Słowiańska 78).

Zawodnicy trenujący w klubie biorą udział w zgrupowaniach letnich i zimowych oraz zawodach ogólnopolskich i zagranicznych.

Opłaty: 30 zł/ miesiąc, wpisowe 20 zł (jednorazowo).

Kontakt: Trener Adam Kaczmarek, 694911793, adamkaczmarek.1@wp.pl

Ulotka

Trzy medale dla Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów

    Dodane: 2020-09-28

Trzy medale (2 srebrne i brąz) zdobyli polscy wioślarze w zakończonych w niedzielę 27 września w Belgradzie Mistrzostwach Europy Juniorów w wioślarstwie.

źródło www.pztw.pl fot. J. Kowacic

Wiktoria Kalinowska (JW1x) w finale jedynek przez cały wyścig płynęła swoim tempem, trzymając się Wijalety Dmitryjewy. Białorusinka nie dała się jednak wyprzedzić i wygrała z czasem (08:06,09). Nasza zawodniczka straciła nieco ponad sekundę (08:07,17) i wywalczyła srebrny medal! Trzecie miejsce zajęła Daria Stawjnoga z Ukrainy (08:15,17).

Po brąz popłynęli Tomasz Lewicki, Fryderyk Sobecki, Roman Drużyński i Jakub Pszczółkowski (JM4-). Nasza czwórka bez sternika uzyskała czas 06:24,15. Złoto zdobyli Rumuni (06:18,63), a srebro Francuzi (06:21,84). 

Fantastyczną formę zaprezentowali Jakub Woźniak i Cezary Litka. Biało-czerwoni w finale JM2x zajęli drugie miejsce (06:41,64). Wygrali Hiszpanie (06:39,02), a brązowy medal trafił do Greków (06:43,34).

Dawid Seroka, Konrad Domański, Mikołaj Kulka i Kajetan Szewczyk (JM4x) w finale A przypłynęli na piątym miejscu (06:18,53). Wygrali Rosjanie (06:10,55), przed Irlandczykami (06:13,09) i Czechami (06:14,02).

Kornelia Semrau i Zofia Borzyszkowska (JW2-) w niedzielnym finale A po 1500 metrach były na trzeciej pozycji, ale w końcówce wyraźnie osłabły i ostatecznie dopłynęły do mety jako piąte (08:05,43). Złoto wywalczyły Rumunki (07:47,48), srebro Francuzki (07:53,78), a brąz - Turczynki (08:01,02).

Sandra Kowalak, Maria Żukowska, Weronika Ludwiczak i Julia Sulik (JW4x) zajęły szóste miejsce w finale A (07:07,41). Wygrały Rumunki (06:48,58), drugie były Szwajcarki (06:52,36), a trzecie - Francuzki (06:53,69). Również szóste były Zuzanna Madaj, Dominika Gałka, Adrianna Paszkowska i Julia Weiwer (JW4-). Wygrały reprezentantki Francji (07:08,94) przed Greczynkami (07:12,39) i Rosjankami (07:14,97).

Do finału A nie udało się awansować Idze Krzemińskiej i Martynie Jankowskiej (JW2x). Nasze zawodniczki zajęły czwarte miejsce w półfinale (07:44,75) i wystąpiły w finale B. W nim przypłynęły drugie (07:39,26), za osadą łotewską (07:35,02), i zostały sklasyfikowane na ósmym miejscu w swojej konkurencji. Szymon Tomiak i Jacek Sobczak (JM2-) również zajęli drugie miejsce (07:05,21) w finale B, za Francuzami (07:02,47), i zakończyli MEJ na ósmej pozycji.

KOMPLET WYNIKÓW

źródło www.pztw.pl

Regaty Kajakowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, 6. Regaty o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej, Sup Race 2020

    Dodane: 2020-09-26

Pochmurne niebo, a chwilami deszcz ale za to bezwietrzna aura towarzyszyła kajakarzom, którzy dziś, w sobotę 26 września walczyli na poznańskiej Malcie o medale Kajakowych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, 6. Regat o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej oraz Sup Race 2020. W regatach, których organizatorem był WZKaj wystartowało niespełna 350 zawodników z 18 klubów, w tym kajakarze z Niemiec i Szkocji. Były to ostatnie zawody kajakowe, które w tym roku odbyły się na poznańskim torze regatowym.

 

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

K4 500m juniorów mł. – Thomas Scibilia/ Eryk Szymura/ Szymon Szot/ Igor Płaczek (Posnania Poznań)

C1 500m młodziczek – Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)

K2 500m dzieci – Zuzanna Tomys/ Martyna Kowalska (Zryw Wolsztyn)

VL3 200m – Maciej Sobieraj (Start Poznań)

K4 500m młodziczek – Adrianna Grabianowska/ Michalina Woronkiewicz/ Antonina Wyszkowska/ Martyna Młynarczyk (AZS-AWF Poznań)

C2 500m młodziczek – Aleksandra Glaeser/ Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań)

K2 500m juniorek – Isabel Barrosso-Bautista/ Finja Hermanussen (Niemcy)

C2 500m młodzików – Alex Wilga/ Maurycy Rusiecki (Warta Poznań)

K4 500m dzieci – Jan Kwiczor/ Adam Rasch/ Franiszek Pawlak/ Piotr Górazda (AZS-AWF Poznań)

C2 500m młodziczek – Amelia Sołtyńska/ Marta Zielińska (Posnania Poznań)

C1 500m juniorek mł. – Patrycja Szymańska (AZS-AWF Poznań)

K2 500m dzieci – Bartosz Kulpa/ Maciej Bargiel (G’Power Gorzów)

K2 500m – Patrycja Lebioda/ Natalia Wojciechowska (Energetyk Poznań)

K1 500m młodzików – Mateusz Kubalski (G’Power Gorzów)

K1 500m dzieci – Kinga Chojnacka (Zryw Wolsztyn)

K2 500m juniorów – David Appelhans/ Anton Budimir (Niemcy)

C2 500m juniorów mł. – Kacper Filipczak/ Kacper Grzelski (Posnania Poznań)

C1 500m juniorów – Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań)

K4 500m juniorek - Isabel Barrosso-Bautista/ Finja Hermanussen/ Emma Rusbuldt/ Marie Weist (Niemcy)

K1 500m młodziczek – Wiktoria Loba (Posnania Poznań)

K1 500m dzieci – Eryk Wajs (Zryw Wolsztyn)

K1 500 juniorek mł. - Finja Hermanussen (Niemcy)

W konkurencji SUP Race zwyciężył Michał Scheuer (Związek SUP przed Tomaszem Duchnowskim i Staisławem Tadlą (obaj OŚ AZS Politechnika Poznań)

K1 500m juniorów mł. – Kacper Konieczny (Posnania Poznań)

C4 200m Viking – Urszula Szmajter/ Maja Boguś/ Michalina Kozio/ Paweł Hejnowicz (AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorek – Aleksandra Glaeser (Posnania Poznań)

K1 500m juniorów – Anto Budimir (Niemcy)

C2 500m juniorek mł. – Marta Brzezińska/ Zuzanna Kinast (Posnania Poznań)

K2 500m – David Otte/ Max Langenhagen (Niemcy)

C1 500m juniorów mł. – Mateusz Wojkiewicz (Warta Poznań)

K1 500m – Weronika Waligóra (AZS-AWF Poznań)

K2 500m młodzików – Mateusz Kubalski/ Kacper Kleist (G’Power Gorzów)

K4 500m juniorek mł. - Finja Hermanussen/ Emma Rusbuldt/ Karlota Budimir/ Marie Weist (Niemcy)

C1 200m dzieci – Paweł Hejnowicz i Maja Boguś (AZS-AWF Poznań)

K2 500m młodziczek – Maja Kedziora/ Zuzanna Zychowicz (G’Power Gorzów)

K1 500m – Jan Prager (Niemcy)

K2 500m juniorów mł. – Kacper Konieczny/ Igor Płaczek (Posnania Poznań)

C1 500m młodzików Alex Wilga (Warta Poznań)

K1 500m juniorek – Katarzyna Skorupińska (Zryw Wolsztyn)

C2 500m juniorów – Piotr Kujawa/ Alan Kukuła (AZS-AWF Poznań)

C1 500m – Dominik Nowacki (Posnania Poznań)

K2 500m juniorek mł. - Finja Hermanussen/ Karlota Budimir (Niemcy)

K4 500m młodzików – Piotr Anioła/ Nikodem Kubis/ Bartek Szymaszek/ Wiktor Chwyć (AZS-AWF Poznań)

K4 500m OPEN - David Otte/ Max Langenhagen/ Jan Prager/ Anton Budimir (Niemcy)

C4 500m OPEN – Kacper Filipczak/ Kacper Grzelski/ Szymon Sobczak/ Jakub Nowicki (Posnania Poznań)

C2 200m dzieci – Michalina Kozio/ Urszula Szmajter (AZS-AWF Poznań)

 Komplet wyników

Program Kajakowych Mistrzostw woj. Wielkopolskiego i Regat o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej Sup Race 2020

    Dodane: 2020-09-23

Już w najbliższą sobotę 26 września na Torze Regatowym Malta odbędą się Regaty Kajakowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, 6. Regaty o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej Sup Race 2020. W zawodach, które rozpoczną się o godzinie 10.30 wystartuje niespełna 350 zawodników z 18 klubów, w tym zawodniczy z Niemiec i Szkocji.

Konkurencje Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego:

- seniorzy 2001 i starsi 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- seniorki 2001 i starsi 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- juniorzy 2002-2003 500 m K-1, K-2, C-1, C-2

- juniorki 2002-2003 500 m K-1, K-2, C-1, C-2

- juniorzy mł. 2004-2005 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- juniorki mł. 2004-2005 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- młodziczki 2006-2007 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- młodzicy 2006-2007 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- dzieci chłopcy 2008 i młodsi 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- dzieci dziewczynki 2008 i młodsi 500 m K-1, K-2, K-4,

- dzieci dziewczynki 2008 i młodsi 200 m C-1, C-2

- mastersi mężczyzn 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- mastersi kobiet 500 m K-1, K-2

- viking 2008 i młodsi 200 m CT-4

- open kobiet 500 m C-4

- open mężczyzn 500 m C-4

Konkurencje 6. Regat o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej:

- młodziczki 2006-2007 500 m K-1

- młodzicy 2006-2007 500 m K-1

- dzieci chłopcy 2008 i młodsi 500 m K-2, C-2

Konkurencje SUP Race 2020: SUP open 500m  

 Program zawodów

Enea Mistrzostwa Polski Seniorów w wioślarstwie

    Dodane: 2020-09-21

W miniony weekend (19-20 września) na torze regatowym Malta w Poznaniu wioślarze z całej Polski rywalizowali o dwadzieścia kompletów medali Enea Mistrzostw Polski Seniorów. Osiem medali (4 złote, srebro i 3 brązowe) wywalczyli zawodnicy poznańskich klubów.

Enea Mistrzostwa Polski Seniorów w wioślarstwie, fot. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl

Poniżej lista medalistów poszczególnych konkurencji:

Jedynka kobiet kategorii lekkiej (1xKL)
1. Z. Jasińska (UKS Milenium Wrocław) - 09:05,24
2. H. Koroś (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 09:20,24
3. A. Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 09:24,71

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (1xML)
1. Ł. Sawicki (AZS AWF Warszawa) - 07:52,73
2. D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 08:02,03
3. T. Bubień (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:04,08

Jedynka kobiet (1xKA)
1. M. Sajdak (AZS AWF Kraków) - 08:21,00
2. M. Wieliczko (Wisła Grudziądz) - 08:23,74
3. Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) - 08:25,29

Jedynka mężczyzn (1xMA)
1. N. Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 07:21,37
2. M. Biskup (LOTTO Bydgostia) - 07:26,39
3. M. Ziętarski (AZS UMK Toruń) - 07:31,57

Dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej (2xKL)
1. J. Halko, W. Deresz (Posnania RBW Poznań) - 07:46,03
2. Z. Olszewska, A. Roszkowski (AZS AWF Warszawa) - 08:17,94
3. M. Pluta, A. Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 08:23,22

Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej (2xML)
1. D. Wachowicz, D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 07:13,15
2. J. Byczek, A. Florczak (AZS Szczecin) - 07:18,38
3. J. Płotka, R. Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 07:20,70

Dwójka podwójna kobiet (2xKA)
1. M. Sajdak, K. Wełna (AZS AWF Kraków) - 07:50,09
2. W. Jagodzińska, A. Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - 07:56,96
3. P. Grzella, B. Streng (BTW Bydgoszcz) - 08:04,64

Dwójka podwójna mężczyzn (2xMA)
1. D. Czaja, S. Pośnik (AZS AWF Warszawa) - 06:48,54
2. A. Mikołajczewski, J. Kowalski (Gopło Kruszwica) - 06:50,56
3. P. Płomiński, M. Brzeziński (WTW Warszawa) - 06:57,87

Dwójka bez sterniczki wagi lekkiej (2-KL)
1. P. Wasela, M. Błaszczyk (LOTTO Bydgostia) - 08:57,74
2. O. Szczurek, K. Pawełczak (BTW Bydgoszcz) - 09:40,83
3. K. Trzeciak, M. Wronkiewicz (BKW Bydgoszcz) - 10:31,90

Dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej (2-ML)
1. D. Frącz-Zakrzewski, A. Zalewski (LOTTO Bydgostia) - 07:36,70
2. B. Ałaszewski, D. Szostak (LOTTO Bydgostia) - 07:52,69
3. M. Frontczak, W. Wiśniewski (LOTTO Bydgostia) - 07:59,77

Dwójka bez sterniczki (2-KA)
1. P. Grzella, B. Streng (BTW Bydgoszcz) - 08:07,68
2. W. Kaźmierczak, O. Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:23,63
3. W. Kowalska, S. Pająk (AZS AWF Kraków) - 08:58,42

Dwójka bez sternika (2-MA)
1. J. Jankowski, B. Modrzyński (BTW Bydgoszcz) - 07:14,34
2. P. Dziewieczyński, M. Burda (LOTTO Bydgostia) - 07:19,37
3. D. Górski, A. Gorka (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:19,68

Czwórka podwójna kobiet kategorii lekkiej (4xKL)
1. N. Zandecka, J. Wasiela, J. Halko, W. Deresz (Posnania RBW Poznań) - 07:29,24
2. E. Zbielska, M. Błaszczyk, P. Wasela, W. Szopińska (LOTTO Bydgostia) - 07:45,02
3. M. Świętek, E. Śliwicka, B. Andrzejewska, I. Janasik (KW 1904 Poznań) - 07:52,12

Czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej (4xML)
1. J. Płotka, D. Wachowicz, D. Paczkowski, R. Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 06:43,35
2. D. Frącz-Zakrzewski, A. Zalewski, A. Siewaszewicz, M. Frontczak (LOTTO Bydgostia) - 06:45,93
3. S. Klik, M. Mus, S. Rostworowski, K. Kozień (AZS AWF Kraków) - 06:48,31

Czwórka podwójna kobiet (4xKA)
1. W. Kaźmierczak, Z. Lesner, W. Zmelty, K. Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:11,03
2. Z. Olszewska, J. Śliwińska, W. Jagodzińska, A. Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - 07:17,16
3. K. Pankratiew, I. Gałek, M. Strybel, P. Chrzanowska (LOTTO Bydgostia) - 07:23,71

Czwórka podwójna mężczyzn (4xMA)
1. D. Czaja, A. Woźniak, S. Pośnik, M. Zawojski (AZS AWF Warszawa) - 06:26,24
2. P. Wojtalak, D. Glonek, W. Chabel, K. Kasparek (Posnania RBW Poznań) - 06:29,66
3. K.J. Wojtyś, P. Wanat, M. Kulecki, K. Jagodziński (AZS AWF Poznań) - 06:40,11

Czwórka bez sterniczki (4-KA)
1. Z. Lesner, W. Zmelty, W. Kaźmierczak, O. Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:13,59
2. K. Pankratiew, P. Chrzanowska, M. Chabel, M. Wierzbowska (LOTTO Bydgostia) - 07:14,67
3. K. Ostrowska, A. Zielepuha, K. Malinowska, S. Jasińska (AZS UMK Toruń) - 07:25,78

Czwórka bez sternika (4-MA)
1. M. Januszewski, E. Jackowiak, J. Kaczmarek, D. Józefowicz (Posnania RBW Poznań) - 06:41,11
2. S. Krawisz, M. Szpakowski, I. Malinowski, J. Cieslicki (Zawisza Bydgoszcz) - 06:43,40
3. B. Donarski, A. Pawłowski, K. Krusiewicz, J. Aleksandrowicz (PTW Płock) - 06:55,48

Ósemka kobiet (8+KA)
1. M. Strybel, O. Kania, Z. Szczerba, P. Chrzanowska, K. Pankratiew, I. Gałek, M. Chabel, M. Wierzbowska, J. Dobrzykowska (LOTTO Bydgostia) - 07:03,44
2. M. Brzozowska, P. Wydrych, K. Sachmerda, J. Styła, M. Wolna, K. Wełna, W. Kowalska, S. Pająk, J. Urbańska (AZS WAF Kraków) - 07:13,58
3. J. Wasiela, W. Sobkowska, G. Błażejak, J. Madalińska, K. Zawada, B. Jęchorek, C. Delimat, A. Majek, N. Zandecka (Posnania RBW Poznań) - 07:23,61

Ósemka mężczyzn (8+MA)
1. P. Wojtalak, J. Frąckowiak, W. Szwarc, W. Chabel, M. Januszewski, D. Glonek, J. Kaczmarek, D. Józefowicz, M. Danielewicz (Posnania RBW Poznań) - 06:11,99
2. M. Chełkowski, K. Polański, M. Januszewski, D. Wąsiki, M. Pawlak, K. Krause, R. Krymski, O. Streich, T. Skurzyński (AZS UMK Toruń) - 06:23,01
3. J. Kołodziejski, M. Łęgowik, O. Skowyrski, A. Pawłowski, J. Domeradzki, B. Donarski, J. Aleksandrowicz, K. Krusiewicz, A. Kołodziejska (PTW Płock) - 06:24,53

KOMPLET WYNIKÓW

12 medali poznańskich zawodników na Mistrzostwach Polski

    Dodane: 2020-09-21

12 medali (w tym pięć złotych) zdobyli zawodnicy poznańskich klubów, którzy w miniony weekend rywalizowali w Sztumie w LOTTO XXXIV Mistrzostwach Polski w Maratonie kajakowym.

zdj. Energetyk Poznań

W pierwszym finale zawodów K2 juniorów 22,4 km po złoty medal popłynęli Jarosław Kajdanek i Tomasz Janiszewski (Energetyk Poznań). Warto dodać, że Kajdanek sięgnął po srebro również w konkurencji K1 22,4 km (zwyciężył Przemysław Rojek – UKS Silvant Elbląg). Pierwsze i drugie miejsce w K2 12,8 km juniorek mł. zajęły zawodniczki AZS AWF Poznań, po złoto Oliwia Kubis i Zuzanna Gościniak, po srebro Lidia Bartkowiak i Aleksandra Szymczak. Na pierwszym miejscu podium w C1 12,8 km juniorów mł. stanął Eryk Wilga (Warta Poznań). W konkurencji K2 12,8 km juniorów mł. najszybsi okazali się Igor Płaczek i Szymon Szot (Posnania Poznań). Po kolejne złoto dla Warty Poznań natomiast popłynął Antoni Michalak i Alex Wilga (C2 9,6 km młodzików).

Po srebro w K1 19,2 km juniorek popłynęła Weronka Waligóra (AZS AWF Poznań), która na mecie zameldowała się za Magdaleną Szczęsną (Jezioro Tarnobrzeg). Zawodnicy AZS wywalczyli także srebro i brąz w K2 16 km juniorów mł. - Aleksander Woronkiewicz i Igor Wyszkowski oraz Marcin Opielewicz i Wiktor Pacholak (złoto dla kajakarzy Energetyka Gryfino – Artur Wojciechowski i Albert Kubiak). Również ze srebrem i brązem wrócą do domu zawodnicy Warty Poznań, którzy w C1 9,6 km młodzików zajęli odpowiednio drugie - Marceli Krawiec i trzecie miejsce – Krystian Kubica (zwyciężył Maciej Suprun – UKS Dojlidy Białystok).

Pozostali zwycięzcy poszczególnych finałów:

- C1 16 km juniorek – Ewa Kowalska (Cresovia Białystok)

- K1 28,8 km seniorów – Sławomir Siwiec (Admira Gorzów Wlkp.)

- C1 25,6 km seniorów – Grzegorz Bryński (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

- K1 16 km juniorów mł. – Jakub Gawłowski (G’Power Gorzów)

- C1 9,6 km juniorek mł. – Julia Tarasiuk (Cresovia Białystok)

- K1 9,6 km młodziczek (2006) – Agnieszka Bobowska (Yacht Club Kraków)

- K1 9,6 km młodziczek (2007) – Sara Święcicka (UKS Motława Gdańsk)

- C1 6,4 km młodziczek – Liliana Mątwicka (OKSW Olsztyn)

- K1 16 km weteranów (35-39) – Maciej Rychlik (Nogat Malbork)

- K1 16 km weteranów (40-44) – Marek Miśkiewicz (MKK Łączany)

- K1 16 km weteranów (45-49) – Tadeusz Wieprzkowski (Masters CT Malbork)

- K1 16 km weteranów (50-54) – Stanisław Jałoszyński (Admira Gorzów Wlkp.)

- K1 16 km weteranów (60-64) – Krzysztof Szczepański (Canoe Masters Bydgoszcz)

- K1 16 km weteranów (70+) – Edward Góra

- C1 12,8 km weteranów (35-39) – Tomasz Sułkowski (Orzeł Wałcz)

- C1 12,8 km weteranów (45-49) – Stanisław Kuczyński (Victoria Sztum)

- C1 12,8 km weteranów (50-54) – Adam Szymański (Canoe Masters Bydgoszcz)

- C1 19,2 km juniorów – Damian Sadowski (Zawisza Bydgoszcz)

- K2 19,2 km juniorek – Natalia Kurpan/ Wiktoria Bierzało (KKW-29 Kraków)

- K1 25,6 km seniorek – Dorota Moskowicz (Fala Lublin)

- K1 12,8 km juniorek mł. – Zuzanna Błażejczak (Jezioro Tarnobrzeg)

- K1 12,8 km młodzików (2006) – Tymoteusz Dzwonkowski (UKS Motława Gdańsk)

- K1 12,8 km młodzików (2007) – Norbert Midloch (Admira Gorzów Wlkp.)

- K2 9,6 km młodziczek – Patrycja Gębicka/ Wiktoria Konopska (G’Power Gorzów)

W klasyfikacji generalnej zwyciężył G’Power Gorzów przes UKS Motławą Gdańsk i Cresovią Białystok.

Wszystkie wyniki