Program Regat Kajakowych Memoriału Andrzeja Kulczaka

    Dodane: 2019-05-30

Już w najbliższą sobotę 1 czerwca nad jeziorem w Pamiątkowie już po raz siedemnasty odbędą się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Memoriał Andrzeja Kulczaka.

Zawody, w których wystartują zawodnicy z 17 klubów cieszą się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku Plaża w Pamiątkowie w sobotnie przedpołudnie tętniła życiem dzięki młodym kajakarzom, którzy przybyli na wyścigi aż z 13 klubów sportowych, m.in. AZS AWF Poznań, UKS Błyskawica Rokietnica, MOSW Choszczno, KS Energetyk Poznań, UKS Kajak Trzcianka, KTW Kalisz, KS Posnania Poznań, MKK Viking Małowice, Oś AZS Politechnika Poznańska, KS Warta Poznań, UKS Zalew Jerzykowo, UMKS Zryw Wolsztyn. W sumie odbyło się 35 wyścigów, w których wzięło udział ponad 300 zawodników. Nie zawiedli kibice, którzy przybyli nad pamiątkowskie jezioro, aby gorąco dopingować młodych sportowców.

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe są znakomitą promocją gminy, a także popularyzacją kajakarstwa, nie tylko wyczynowego. Od 11 lat Ogólnopolskim Regatom towarzyszą Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym. Cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem. Zeszłoroczny wyścig na kajakach turystycznych, o których mówiło się już od samego rana, zgromadził bardzo dużo publiczności, która niezwykle emocjonalnie dopingowała weteranów. W wyścigu rywalizowali amatorzy kajakarstwa, rodzice zawodników, trenerzy oraz miłośnicy turystyki kajakowej.

Dzięki Burmistrzowi Miasta i Gminy Szamotuły, Staroście Powiatu Szamotulskiego, rodzicom zawodników, byłym zawodnikom UKS Pamiątkowo, mieszkańcom Pamiątkowa, którzy co roku włączają się w organizację zawodów, po raz kolejny mogą one odbyć się w sympatycznej atmosferze i na wysokim poziomie. Swoją obecnością, jak co roku, zapowiedziała p. Maria Kulczak, wdowa po zmarłym trenerze Andrzeju Kulczaku.

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe XVII Memoriał Andrzeja Kulczaka są współfinansowane przez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.

Impreza towarzysząca Ogólnopolskim Regatom Kajakowym – XI Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym.

Trwają zapisy do 5. edycji Poznań Canoe Challenge!

    Dodane: 2019-05-29

50 dwuosobowych kajaków turystycznych

100 osób startujących

Dystans - 5000 metrów 

Trwają zapisy do 5. edycji Poznań Canoe Challenge. 8 czerwca na starcie toru regatowego Malta w Poznaniu stanie 50 dwuosobowych kajaków - łącznie 100 osób. Osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć. Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km.

Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!

Formularz zgłoszeniowy

Dowiedz się więcej na temat Poznań Canoe Challenge

Film Poznańskie Dragony i Poznań Canoe Challenge 2018

Drukarnia Drukma ponownie sponsorem naszych zawodów

    Dodane: 2019-05-29

Kolejny rok z rzędu wspólnie z  Drukarnią Drukma mamy możliwość współpracować przy okazji organizacji XI edycji Poznańskich Dragonów i 5. edycji Poznań Canoe Challenge. Promocja naszych zawodów nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie Drukarni Drukma, która jest z nami od samego początku, od pierwszej edycji.

Drukarnia Drukma jest prężnie rozwijającą się firmą rodzinną, powstałą w 1980 roku jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw prywatnych zajmujących się działalnością poligraficzną w Polsce. Obecnie w oparciu o nowoczesne technologie oraz wyspecjalizowaną kadrę z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym wykonuje produkty najwyższej jakości, które znalazły uznanie rynku konsumenckiego, czego wyrazem jest przyznanie Drukmie wyróżnienia: „Dobre bo polskie” oraz „Firma godna zaufania”.

Podium Czerwonak sponsorem Canoe Challenge i Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2019-05-29

To już tradycja, że firma Podium z Czerwonaka wspiera nasze mistrzostwa i robi to od pierwszej edycji. Cieszymy się kiedy kolejni sponsorzy i partnerzy włączają się w organizację naszych zawodów ale jeszcze bardziej cieszy nas fakt, iż niektórzy sponsorzy zaufali nam kilka lat temu i kolejny rok z rzędu postanowili być z nami. To świadczy, że staliśmy się solidną marką, której warto zaufać.

Historię rodzinnej firmy Rychterów zapoczątkował Henryk Rychter, rzemieślnik zajmujący się złotnictwem i zegarmistrzostwem. Wytwarzaniem i sprzedażą nagród na każdą okazję w firmie PODIUM zajmuje się już trzecie pokolenie. Jej podwaliny stworzył artysta metaloplastyk Juliusz Rychter, a dziś jego dzieło kontynuuje wnuczka Karolina.

Dziś w firmie Podium oprócz standardowych produktów możecie państwo wykonać swoją niepowtarzalną nagrodę, medal lub statuetkę.

Na półkach w ich siedzibie znajdą Państwo ponad 3000 produktów a właściciele dbają nieustannie o to, aby dostępne były klasyczne wzory, nowości oraz unikatowe i oryginalne produkty.

 

www.puchary-trofea.pl

Podsumowanie Pucharu Świata na antenie TVP 3 dzisiaj o godz. 19.45

    Dodane: 2019-05-29

Dzisiaj, w środę 29 maja o godz. 19.45 na antenie TVP3 Poznań zostanie wyświetlony ostatni odcinek programu „Poznań. Puchar. Kajakarstwo”.

W każdym z 6 zaplanowanych programów mieliśmy okazję oglądać rozmowy autorki programu Beaty Oryl-Stroińskiej z trenerami kadr narodowych (kajakowych i kanadyjkowych), sylwetki reprezentantów wielkopolskich klubów, którzy w miniony weekend wystartowali na poznańskiej Malcie w ramach Pucharu Świata w kajakarstwie.

Tym razem w programie: podsumowanie zawodów, medale biało-czerwonych, Lisa Carrington o poznańskiej Malcie oraz sylwetka kolejnego reprezentanta z poznańskiego klubu - Magda Stanny z Warty Poznań.

Podsumowanie Pucharu Świata na antenie TVP 3 Poznań

    Dodane: 2019-05-28

Rozgrywany w miniony weekend na Torze Regatowym Malta w Poznaniu Puchar Świata w kajakarstwie zakończył się nie tylko sukcesem organizacyjnym ale przede wszystkim sportowym.

O wrażeniach nie tylko sportowych ze swoimi gośćmi: Martą Walczykiewicz, Michałem Kudłą i Tomaszem Kaczorem w Sportowym Weekendzie w TVP 3 Poznań rozmawiała Beata Oryl.

Oglądaj Sportowy Weekend na antenie TVP

Regaty kajakowe - Memoriał im. Tadeusza Pasika

    Dodane: 2019-05-28

2 czerwca na rzece Prośnie w Kaliszu (Wał Piastowski 1) odbędą się Regaty kajakowe – Memoriał im. Tadeusza Pasika.

W zawodach zawodnicy wystartują w następujących kategoriach:

 • juniorzy mł. 03/04 - 500 m K-1, K-2, C-1, C-2
 • juniorki mł. 03/04 - 500 m K-1, K-2,
 • młodzicy 05/06 - 500 m K-2, C-2
 • młodziczki 05/06 - 500 m K-2,
 • dzieci chłopcy 07/09 - 500 m K-2, C-2
 • dzieci dziewczynki 07/09 - 500 m K-2,
 • dzieci chłopcy 07/09 - 200 m B-1
 • dzieci dziewczynki 07/09 - 200m B-1

- OPEN młodziczki, dzieci dziewczynki 500 m C-2

- open kobiet 02 i starsi - 500 m K-1, K-2

- open mężczyzn 02 i starsi - 500m K-1, K-2

 • master 1984 i starsi - 1000 m K-1,K-2

Dodatkowo odbędą się konkurencje rankingu:

 • młodzicy, młodziczki 05/06 1000 m K-1, C-1 oddzielnie każdy rocznik
 • dzieci chłopcy 07/09 1000 m K-1
 • dzieci chłopcy 07/09 1000 m C-1
 • dzieci dziewczynki 07/09 1000 m K-1
 • dzieci dziewczynki 07/09 1000 m C-1

Zgłoszenia imienne na obowiązujących drukach wraz z listą zbiorczą, zawierającą oświadczenie wg. zawartego w regulaminie PZKaj wzoru, opatrzoną pieczęcią klubu i podpisem osoby upoważnionej do reprezentowania klubu, należy dostarczyć najpóźniej na losowanie, można przesłać na email : ktw.kalisz@interia.pl

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Memoriał Andrzeja Kulczaka

    Dodane: 2019-05-27

1 czerwca nad jeziorem w Pamiątkowie już po raz siedemnasty odbędą się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Memoriał Andrzeja Kulczaka.

Zawody cieszą się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku Plaża w Pamiątkowie w sobotnie przedpołudnie tętniła życiem dzięki młodym kajakarzom, którzy przybyli na wyścigi aż z 13 klubów sportowych, m.in. AZS AWF Poznań, UKS Błyskawica Rokietnica, MOSW Choszczno, KS Energetyk Poznań, UKS Kajak Trzcianka, KTW Kalisz, KS Posnania Poznań, MKK Viking Małowice, Oś AZS Politechnika Poznańska, KS Warta Poznań, UKS Zalew Jerzykowo, UMKS Zryw Wolsztyn.

W sumie odbyło się 35 wyścigów, w których wzięło udział ponad 300 zawodników. Nie zawiedli kibice, którzy przybyli nad pamiątkowskie jezioro, aby gorąco dopingować młodych sportowców.

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe są znakomitą promocją gminy, a także popularyzacją kajakarstwa, nie tylko wyczynowego. Od 11 lat Ogólnopolskim Regatom towarzyszą Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym. Cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem. Zeszłoroczny wyścig na kajakach turystycznych, o których mówiło się już od samego rana, zgromadził bardzo dużo publiczności, która niezwykle emocjonalnie dopingowała weteranów. W wyścigu rywalizowali amatorzy kajakarstwa, rodzice zawodników, trenerzy oraz miłośnicy turystyki kajakowej.

Zapowiedzi regat

Grad polskich medali na poznańskiej Malcie

    Dodane: 2019-05-26

Grad medali zdobyli polscy zawodnicy w ostatnim dniu rozgrywanego na Torze Regatowym Malta w Poznaniu Pucharu Świata w Kajakarstwie i Parakajakarstwie.

Po złoto w C2 200m popłynęli Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński, którzy nie dali szans swoim rywalom zwyciężając m.in. z osadą Białoruską – Hlebem Saladukha i Dzianisem Makhlai. Brązowy medal zdobyli Merey Medetov i Timur Khaidarov (Kazachstan).

„To był dla nas super wyścig, pokonaliśmy przecież białoruską parę mistrzów świata. Wietrzne warunki nie pozwalały w sprincie na żadne kalkulacje trzeba było od startu do metry płynąć z największą mocą no i udało się. Ogromna satysfakcja z tego zwycięstwa jest, ale to wcale nie znaczy, że nie ma już nic do poprawy. My praktycznie do mistrzostw świata w Szeged nie będziemy mieli już żadnej międzynarodowej próby startowej, bo za tydzień do Duisburga na drugą edycję Pucharu Świata nie jedziemy. Tam startować będzie młodzież, a w Igrzyskach Europejskich naszej konkurencji nie ma” - Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński

W olimpijskiej konkurencji C2 1000m, Michał Kudła i Mateusz Kamiński po wspaniałej końcówce wywalczyli srebrny medal ustępując jedynie duetowi z Niemiec - Yul Oeltze/ Peter Kretschmer. Trzecie miejsce dla Hao Liu i Pengfei Zheng (Chiny)

„Po cichu liczyliśmy na medal, ale nasza droga do finału wcale łatwa nie była. Jednak najważniejszy jest efekt końcowy, czyli srebrny medal. Od początku utrzymywaliśmy się w czołówce i to już było dobrze, bo naszym atutem jest dobry finisz. Tak było i tym razem. Czy jest niedosyt, że mogło być złoto? Może i mogło, ale obiektywnie patrząc miejsce, które zajęliśmy na tym etapie przygotowawczym jest naprawdę świetne i czas też jest całkiem niezły.” - Michał Kudła i Mateusz Kamiński

Wspaniale zakończył się finał K2 200m, w którym polki sięgnęły po aż 2 medale: srebro dla duetu - Dominika Włodarczyk i Katarzyna Kołodziejczyk, brąz dla Marty Walczykiewicz i Heleny Wiśniewskiej. Złoto dla zawodniczek ze Słowenii – Speli Ponomarenko- Janic i Anji Osterman.

Po kolejny medal, tym razem srebrny popłynęły w konkurencji C2 200m Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska. Polki musiały uznać wyższość jedynie osady z Chin – Wenjun Lin i Luqi Zhang. Brązowy medal dla Ukrainy – Liudmyla Luzan i Anastasiia Chetverikova. Tuż za podium na czwartej pozycji uplasowały się Magda Stanny i Julia Walczak.

„Łatwo nie było, bo startowałyśmy chwilę po wyścigu na 500 m, ale dałyśmy radę i to wielka radość. Cieszymy się, z potwierdziłyśmy nasz srebrny medal z ubiegłorocznych mistrzostw świata dowodząc, że nie było w tym żadnego przypadku. Za tydzień kolejne wyścigi w Duisburgu i mamy nadzieję, że nie będzie gorzej, a może lepiej?” - Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska

Z drugim swoim brązowym medalem wyjedzie z Poznania Tomasz Kaczor. Polak w finale C1 500m przegrał jedynie z medalistą olimpijskim Isaquiasem Queiroz Dos Santos (Brazylia) i reprezentantem Czech – Martinem Fuksa.

Karolina Naja/ Małgorzata Puławska/ Katarzyna Kołodziejczyk/ Helena Wiśniewska, po bardzo dobrej końcówce wskoczyły na 3 miejsce podium w konkurencji K4 500. Złoto dla Nowej Zelandii – Lisa Carrington/ Kayla Imrie/ Aimee Fisher/ Caitlin Ryan. Srebrny medal dla Francji – Manon Hostens/ Sarah Troel/ Sarah Guyot/ Lea Jamelot.

W wyścigu na 5000 metrów bardzo dobrze popłynęli Wiktor Głazunow i Mateusz Kamiński, którzy metę przepłynęli odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji. Po złoto sięgnął reprezentant Kuby Serguey Torres Madrigal.

„Cieszy mnie bardzo dobra organizacja zawodów i poziom sportowy naszych zawodników. To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata, które w sierpniu odbędą się na Węgrzech. Warto podkreślić, że w najbliższych latach w Poznaniu odbędą się kolejne duże imprezy kajakowe” – powiedział po zawodach Prezes PZKaj Pan Tadeusz Wróblewski.

Pozostali złoci medaliści dzisiejszych finałów:

C2 500m – Laurence Vincent-Lapointe/ Katie Vincent (Kanada). Sylwia Szczerbińska/ Dorota Borowska – miejsce 7

K1 500m – Lisa Carrington (Nowa Zelandia). Karolina Naja - miejsce 7

K2 1000m – Max Hoff/ Jacob Schopf (Niemcy)

K2 200m – Marcos Abad Sanchez/ Carlos Borras Caldentey (Hiszpania). Robert Nowakowski/ Wojciech Tracz – miejsce 4. Dawid Putto/ Bartosz Grabowski – miejsce 5.

K4 500m – Max Rendschmidt/ Ronald Rauche/ Tom Liebscher/ Max Lemke

C2 500m mix – Hao Liu/ Mengya Sun (Chiny). Julia Walczak/ Oleksii Koliadych – miejsce 7

K2 500m mix – Manon Hostens/ Maxime Beaumont (Francja)

C1 5000m – Katie Vincent (Kanada). Magda Stanny – miejsce 9

K1 5000m – Inna Hryshchun (Ukraina). Julia Wieczorek – miejsce 13

K1 5000m – Jon Amund Vold. Maksym Majchrzak - miejsce

W rozgrywanym w Poznaniu Pucharze Świata udział wzięło ponad 1000 zawodników reprezentujących 56 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich
i Mistrzostw Świata na czele.

Był to jeden z dwóch zaplanowanych przez ICF na 2019 rok Pucharów Świata (drugi odbędzie się w dniach 31.05. – 2.06, w Duisburgu, Niemcy), oraz jedna z ostatnich szans do sprawdzenia formy i ustalenia składu osad przed zaplanowanymi na 22-25 sierpnia Mistrzostwami Świata (Szeged, Węgry). Rok 2019 jest również bardzo ważny bowiem to właśnie w tym roku będzie można zdobyć kwalifikacje olimpijskie przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, Tokio 2020. Z ostatnich Igrzysk przypomnijmy polskie osady przywiozły aż 2 medale (srebro i brąz).