Wioślarska Płocka Sztafeta Olimpijska na ergometrach

    Dodane: 2017-12-13

Płocki Klub Olimpijczyka przy współpracy z Płockim Towarzystwem Wioślarskim zorganizował kolejną edycję  wioślarskiej Płockiej Sztafety Olimpijskiej na ergometrach wioślarskich. Tegoroczna impreza, w której wzięło udział ponad 250 osób odbyła się pod hasłem „Wiosłujemy dla Kasi”. Katarzyna Chmielewska-Wojciechowska, córka zmarłego w 2014 roku olimpijczyka z Montrealu Włodzimierza Chmielewskiego, zmaga się z chorobą nowotworową.

Imprezę swoją obecnością wspierali płoccy olimpijczycy: Sławomir Maciejowski, Stanisław Wierzbicki, Adam Wiśniewski, Bogdan Zalewski oraz wielu byłych świetnych zawodników z innych dyscyplin sportu: Honorata Motylewska  - wicemistrzyni świata w wioślarstwie, Piotr Maślanka – multimedalistka imprez mistrzowskich w kickboxingu, Dariusz Bednarski – wielokrotny medalista Mistrzostw Świata Mastersów w skoku wzwyż, Henryk Szlachta, Maria Welec, Marek Bałdyga, Jan Skowroński, Agnieszka Kruszewska, Elżbieta Wojciechowska – byli reprezentanci Polski w wioślarstwie, piłkarze ręczni – Przemysław Krajewski, Adam Morawski, Gilberto Duarte, Josse de Toledo oraz były trener kadry piłkarzy ręcznych Bogdan Zajączkowski.

Mimo, że podczas całego dnia odbywały się wyścigi VIP-ów, mastersów, sportowców innych dyscyplin, uczniów szkół podstawowych, wyścigów sportowców niepełnosprawnych to najważniejsze było wiosłowanie i zbiórka pieniędzy dla Katarzyny Chmielewskiej.

Na specjalnie ustawionym dodatkowo ergometrze przez 3,5 godziny, 89 osób w sumie „przepłynęło” 50006 metrów! Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy – 77. Za każde przewiosłowane 10 metrów organizatorzy wpłacili na konto Fundacji wspierającej leczenie Katarzyny Chmielewskiej-Wojciechowskiej 1 złotówkę.

Pieniądze zbierane są nadal przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia "Ogród Nadziei", numer subkonta: 37 1160 2202 0000 0001 9176 9720 (numer KRS 0000218418).
Tytuł przelewu: pomoc dla Kasi Chmielewskiej-Wojciechowskiej.

Źródło www.pztw.pl, materiały źródłowe: Ryszard Olczuk, Płock

4 medale dla Polski na Mistrzostwach Europy

    Dodane: 2017-12-09

4 medale (złoto, srebro i 2 brązy) wywalczyli nasi wioślarze niepełnosprawni podczas rozgrywanych w holenderskim Amsterdamie Mistrzostw Europy na ergometrze. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansie 2000 m.

Medale dla Polski zdobyli:

- złoto - Jolanta Majka (KSI START Szczecin) kategoria PR2 8:52,3 - rekord Europy i Polski)
- srebro - Krzysztof Pikulski Lotto-Bydgostia kategoria PR3 6:36:0 (rekord Polski)
- brąz - Michał Gadowski KSI START Szczecin kategoria PR2 7:26,0 (rekord Polski)
- brąz - Robert Niesyczyński UKS SALWATOR NPS KRAKÓW kategoria PR3 6:40,9

Pozostałe miejsca biało-czerwonych:

4.miejsce: Jarosław Kailing (KSI START Szczecin) kategoria PR1 8:58,2 (rekord Polski)
5.miejsce: Łukasz Matyja (UKS SALWATOR NPS KRAKÓW) kategoria PR3 6:54,5
6.miejsce: Marek Szczepański (KSI START SZCZECIN) kategoria PR2 9:00,9
8.miejsce: Daniel Bojarek (Lotto-Bydgostia) kategoria PR3 7:07,7
9.miejsce:  Michał Błach (KSI START SZCZECIN) kategoria MASTERS 40-49
10.miejsce: Przemysław Gaweł (WTW Warszawa) kategoria PR3 7:20,7

Zgrupowanie kajakarzy w Borowicach

    Dodane: 2017-12-08

Dobiega końca zgrupowanie Kadry młodzików WZKaj  w Borowicach (Karkonowski Park Narodowy), które rozpoczęło się 1 grudnia. W obozie bierze udział 17 młodych zawodników, którzy na miejscu nie tylko zdobywają szczyty ale również trenują m.in. w sali gimnastycznej.

Obóz ma na celu wykorzystanie okresu przygotowawczego, który ma jak najwszechstronniej przygotować naszych zawodników do nowego sezonu.

Wodne atrakcje podczas Mikołajek z Olimpijczykami

    Dodane: 2017-12-05

W minioną sobotę 2 grudnia odbyła się kolejna odsłona akcji Mikołajki z Olimpijczykami, których organizatorem było Poznańskie Stowarzyszenie Olimpijskie.

zdj. WZKaj

Na wszystkich, którzy przyszli do hali Politechniki Poznańskiej czekali Olimpijczycy i trenerzy, którzy nie tylko demonstrowali tajniki poszczególnych konkurencji ale również tłumaczyli przepisy. Za udział wszyscy otrzymali medale i dyplomy, które wręczył Mikołaj oraz nasi sportowcy. Wśród wielu atrakcji nie mogło zabraknąć tych wodnych - rywalizacji na ergometrach wioślarskich i kajakowych.

zdj. WZKaj

Wioślarscy trenerzy roku wybrani

    Dodane: 2017-12-04

Wczoraj w Poznaniu zakończyła się kursokonferencja trenerów wioślarstwa. Jednym z punktów 2-dniowego spotkania było wyróżnienie najlepszych trenerów. Nagrody Trenera Roku 2017 otrzymali Jakub Urban i Michał Kozłowski (kadra kobiet) oraz Aleksander Wojciechowski i Robert Sycz (kadra mężczyzn wioseł krótkich). Wyróżnienie za złoty medal mistrzostw Europy otrzymał Przemysław Abrahamczyk (kadra wagi lekkiej kobiet).

źródło www.pztw.pl

Przypomnijmy, że podopieczne trenerów Urbana i Kozłowskiego podczas wrześniowych mistrzostw świata w Sarasocie zdobyły dwa srebrne medale:

- czwórka podwójna w składzie Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz), Maria Springwald (AZS AWF Kraków),  Katarzyna Zillmann AZS UMK Energa Toruń)

- czwórka bez sterniczki w składzie Monika Ciaciuch (RTW Lotto Bydgostia), Joanna Dittmann  (RTW Lotto Bydgostia), Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Maria Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia).

Srebrny medal w Sarasocie zdobyła także dwójka podwójna mężczyzn w składzie Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) i Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk).

Nagrody Miasta Krakowa dla Marii Springwald

    Dodane: 2017-12-01

W minionym czwartek podczas uroczystej gali, która odbyła się  w sali Obrad Rady Miasta Krakowa wręczono Nagrody Miasta Krakowa 2017.

zdj. Maria Springwald

Nagrody Miasta Krakowa mają wieloletnią tradycję  po raz pierwszy przyznane zostały w 1933 roku, ale swoją historią sięgają XVI wieku. W tym roku Komisja przyznała nagrody w dziedzinach: kultura i sztuka, nauka i technika, sport oraz prace dyplomowe. I choć od Igrzysk Olimpijskich minęło już prawie 1,5 roku to wśród nagrodzonych jako jedyna reprezentantka sportu znalazła się nasza medalistka olimpijska z Rio Maria Springwald, która wioślarstwo zaczęła uprawiać jako uczennica piątej klasy szkoły podstawowej zostając w 1993 roku zawodniczką Uczniowskiego Klubu

zdj. Maria Springwald i Iwona Wójcik-Pietruszka

Sportowego. Jej trenerką była Iwona Wójcik-Pietruszka. Następnie jako zawodniczka krakowskiego Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zaczęła zdobywać coraz cenniejsze medale, głównie w konkurencji czwórek podwójnych. W 2013 roku wywalczyła tytuł młodzieżowej wicemistrzyni świata W 2014 i 2015 roku zdobyła brązowe medale podczas Mistrzostw Europy Seniorów. Jednak największy sukces nasza zawodniczka osiągnęła w 2016 roku kiedy podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczyła wraz z koleżankami brązowy medal. Dziewczyny jednak nie spoczęły na laurach i w tym roku potwierdziły przynależność do światowej czołówki zdobywając srebro podczas Mistrzostw świata.

Klub Kajakowy „Niezatapialni” Zielonagóra

    Dodane: 2017-11-30

Klub Niezatapialni powstał w 2014 roku i zlokalizowany jest w malowniczej miejscowości Zielonagóra w gminie Obrzycko przy korycie rzeki Warty na obrzeżach Puszczy Nadnoteckiej. Klub zrzesza 56 osób z czego w minionym roku czynnie uczestniczyło 50 kajakarzy.

Klub Kajakowy „Niezatapialni” Zielonagóra

Pierwsze tegoroczne spotkanie odbyło się 25 lutego. Oprócz spraw organizacyjnych wytypowano jednocześnie dwóch członków Klubu (Marek Rzepczyński i Dariusz Stańka), którzy podjęli się ukończenia kursu Instruktora Kajakarstwa i ostatecznie go ukończyli otrzymując  certyfikat i legitymacje Instruktora Sportu, specjalność kajakarstwo. Sezon nasi kajakarze rozpoczęli 3 maja spływem rzeka Wartą. Kolejne spływy odbyły się rzekami: Wartą, Gwdą, Parsętą, Radewą, Brdą, Piławą, Rurzycą, Obrą, Drawą, Regą i Samą.

Klub Kajakowy „Niezatapialni” Zielonagóra

W czerwcu 12-to osobowa grupa wyjechała na zaproszenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty do zaprzyjaźnionego niemieckiego  Związku Gmin Mecklenburgische Kleinseenplatte  w Wesenbergu . Na trzydniowy pobyt złożyły się trzy spływy jeziorem Hawela i kanałami oraz sympatyczne spotkania przy ognisku.

W lipcu 20 członków Klubu uczestniczyło w trzydniowym Międzynarodowym Spływie organizowanym przez  Związek  Miast  i Gmin Dorzecza Parsęty. W sierpniu odbyła się kultowa bo już cykliczna impreza organizowana przez Zarząd i członków Klubu pod nazwą „Szanty nad Wartą” „Zakończenie lata”. Impreza ta jest skierowana głównie dla dzieci, rodziców i osób chętnych. Organizowana na zakończenie lata impreza składa się z różnorodnych zawodów i konkursów dla dzieci, wyścigów kajakarskich  w których uczestniczą chętni w konkurencji np. „W przyjaźni siła”; „Wyścig gmin”; „Na zawsze razem”; itp. Konkursy i wyścigi honorowane są nagrodami pozyskanymi głównie od sponsorów. Za zajęcie I-wszych miejsc w wyścigach puchary ufundował Wielkopolski Związek Kajakowy Poznań.

Sezon nasi kajakarze zakończyli 18 listopada Walnym Zgromadzeniem podczas którego podsumowali mijający rok i przedłożyli propozycję harmonogramu imprez na rok 2018.

 Harmonogram spływów na 2018 rok

www.niezatapialni.com.pl

Znamy wyniki Ogólnorozwojowego rankingu kajakarzy w Poznaniu

    Dodane: 2017-11-30

18 listopada w przystaniach nad rzeką Wartą w Poznaniu odbył się Ogólnorozwojowy ranking kajakarzy. A oto wyniki poszczególnych grup:

Program Ogólnopolskiej Kursokonferencji Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa

    Dodane: 2017-11-28

Już za niespełna tydzień, 1-3 grudnia na terenie toru Regatowego Malta w Poznaniu odbędzie się Konferencja Trenerów i Instruktorów wioślarstwa.

Organizatorem jest Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

Program zawodów