Wodniacy pozdrawiają ze Szklarskiej Poręby

    Dodane: 2019-01-25

Kończy się powoli zimowe zgrupowanie kanadyjkarzy i kajakarzy w Szklarskiej Porębie. Ponad 100 wielkopolskich wodniaków przez 2 tygodnie uczestniczyło przy bardzo dobrych warunkach w zajęciach na nartach biegowych.

Zawodnicy ćwiczyli również na siłowni, basenie i sali gimnastycznej.  Dla urozmaicenia uczestniczyli również w wycieczce na Szrenicę.

2 lutego kolejny ranking WZKaj

    Dodane: 2019-01-23

W sobotę 2 lutego na obiektach KS POSNANIA, ul. Słowiańska 78 w Poznaniu (sala gimnastyczna i pływalnia) odbędzie się kolejny Ranking dzieci i młodzieży w kajakarstwie.

Uczestnicy zmierzą w następujących konkurencjach: tor przeszkód, basen pływacki – kategoria młodzik 150m (6 basenów), dzieci 50m (2 baseny).

Ergowiosła 2019 juz w najbliższą sobotę!

    Dodane: 2019-01-22

Już w najbliższą sobotę 26 stycznia w Tarnobrzegu odbędą się ENEA XXVIII Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Uczestnicy rywalizować będą równolegle na dystansie 2000 metrów na dwudziestu ergometrach wioślarskich typu Concept II w szesnastu kategoriach:

1) juniorki młodsze (do 16 lat)
2) juniorzy młodsi (do 16 lat)
3) juniorki (do 18 lat)
4) juniorzy (do 18 lat)
5) PR3VI (niedowidzące - męska)
6) PR3VI (niedowidzące - żeńska)
7) PR3PD (niepełnosprawne ruchowo - męska)
8) PR3PD (niepełnosprawne ruchowo - żeńska)
9) PR2 (ręce z tułowiem - męska)
10) PR1 (same ręce - męska)
11) PR1 (same ręce - żeńska)
12) seniorki (powyżej 18 lat)
13) seniorki waga lekka (powyżej 18 lat o masie ciała do 61 kg)
14) seniorzy (powyżej 18 lat)
15) seniorzy waga lekka (powyżej 18 lat o masie ciała do 75 kg)
16) masters (1000 m - z przelicznikiem czasowym wieku startującej)

Strona wydarzenie na facebooku

źródło www.pztw.pl

Kurs na stopień instruktora sportu o specjalności kajakarstwo

    Dodane: 2019-01-19

W poniedziałek 21 stycznia w Gorzowie Wielkopolskim rozpocznie się Kurs na stopień instruktora sportu o specjalności kajakarstwo.

Pierwszy zjazd odbędzie się w trybie ciągłym i trwać będzie do 27 stycznia. Drugi zjazd zakończy się egzaminem i odbędzie się w terminie 16 – 17 lutego. Moderatorem kursu będzie trener klasy mistrzowskiej prof. AJP. dr hab. Tadeusz Rynkiewicz. Koszt udziału w kursie to 1500 zł.

Więcej informacji

Wielkopolscy kajakarze trenują w Borowicach

    Dodane: 2019-01-18

Borowice – wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, w gminie Podgórzyn, na obszarze Karkonoszy. To właśnie w tej niewielkiej miejscowości do zbliżającego się sezonu trenuje kadra wielkopolskich kajakarzy.

Nasi wodniacy w Borowicach przebywają na zgrupowaniu od 12 do 20 stycznia. Następnie wrócą do Poznania gdzie czeka ich dalszy etap ciężkiej pracy.

Film z Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Dodane: 2019-01-16

10 godzin zmagań na ergometrach zakończone. W sobotę 12 stycznia w 7 miastach Polski (pod patronatem 7 Prezydentów) po raz 10 odbyła się akcja Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich.

Zobacz jak te 10 godzin zmagań wygląda na nieco ponad 2 minutowym filmie!

Przypominamy, że ostatecznie po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 155,5 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się  311 osób. Na drugim miejscu uplasował się Szczecin (152 km 304 osób), na trzecim Bydgoszcz (151,5 km – 303 osób). Tuż za nimi Gdańsk (131,5 km - 263 osób), Warszawa (116 km – 232 osób), Poznań (114 km – 228 osób), i Lublin (76,5 km – 153 osób). W sumie wszyscy uczestnicy tylko na ergometrach przeznaczonych do bicia rekordu przewiosłowali dystans 897 km. W ciągu całego dnia rywalizacji kilka tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych i wioślarskich.

Każdy kto odwiedził w tym dniu jedną z 7 galerii handlowych i spróbował sił w wiosłowaniu na ergometrze, za udział w próbie bicia rekordu otrzymał wyjątkowy CERTYFIKAT i nie tylko! Każdy mógł również przez cały dzień wrzucić pieniądze do puszek WOŚP.

Miejsce: Centrum Handlowe Focus w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 39

Park Handlowy Matarnia w Gdańsku, ul. Złota Karczma 26

Centrum Handlowe Atrium Felicity w Lublinie, aleja Wincentego Witosa 32

Galeria Malta Poznań, ul. Maltańska 1

Centrum Handlowe Atrium Copernicus w Toruniu, ul. Stanisława Żółkiewskiego 15

Centrum Handlowe Atrium Molo w Szczecinie, ul. Mieszka I 73

Centrum Handlowe Atrium Targówek w Warszawie, ul. Głębocka 15

Organizator: Maciej Młodzik, Kacper Czarnota, Izabela Dylewska

Partnerzy: MOSiR Gdańsk, WOŚP, Sztab nr 4223 przy Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Osiedle Młodych" w Poznaniu, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Towarzystw Wioślarski, Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, AZS UMK Toruniu, AZS Szczecin, LOTTO-Bydgostia, Sztab WOŚP Warszawa-Targówek

Patronat honorowy objęli Prezydenci Miast: Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina i Warszawy.

Noworoczne spotkanie sędziów WZKaj

    Dodane: 2019-01-15

W piątek 11 stycznia, z inicjatywy Prezesa Wielkopolskiego Związku Kajakowego, odbyło się noworoczne spotkanie sędziów zrzeszonych w Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Kajakowego.

zdj. Jolanta Rzepka

Podczas uroczystej kolacji nie zabrakło tematów podsumowujących zakończony sezon oraz planów na kolejny. Gościem honorowym był wieloletni sędzia, Jerzy Forycki, który na początku stycznia 2019 roku podczas Poznańskiej Gali Sportu,  został wyróżniony przez Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka statuetką SuperSeniora, za wkład w rozwój poznańskiego sportu. Była to również okazja do wspomnień oraz podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w wielkopolskie kajakarstwo. Wszyscy przybyli sędziowie otrzymali upominki noworoczne. W trakcie spotkania Prezes WZKaj, podziękował za czynny udział w regatach centralnych i przedstawił projekt kalendarza regat kajakowych w szczególności tych, które odbywają się w Wielkopolsce, a które wymagają większego zaangażowania sędziów, jak choćby majowy Puchar Świata. Podczas spotkania sędziowie wypracowali wiele rozwiązań ułatwiających kontakt i koordynację działań z Zarządem Kolegium Sędziów oraz z Zarządem WZKaj co wpłynie na kontynuację dobrej współpracy.

Jakub Urban Trenerem Roku, Bartosz Grabowski wyróżniony nagrodą Pietrasika!

    Dodane: 2019-01-15

W minioną sobotę 12 stycznia w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie odbyło się Noworoczne spotkanie Rodziny Olimpijskiej. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Noworoczne spotkanie Rodziny Olimpijskiej, źródło www.pztw.pl

Gala obfitowała w wodne akcenty. Jedną z najważniejszych nagród otrzymał Jakub Urban, trener wioślarskiej kadry kobiet został wyróżniony tytułem "Trenera Roku".

Noworoczne spotkanie Rodziny Olimpijskiej, Foto, Szymon Sikora - PKOl

Wyróżniono także zdolną sportową młodzież. Nagrodę Nadziei Olimpijskich im. Eugeniusza Pietrasika otrzymał m.in. kajakarz Włókniarza Chełmży - Bartosz Grabowski, który sięgając w minionym roku po juniorskie złoto mistrzostw świata i mistrzostw Europy w finałowych wyścigach na 200 metrów pokazał, że nie ma sobie równych.

Podczas uroczystości wręczono również Wielką Honorową Nagrodę Sportową PKOl im. Piotra Nurowskiego w trzech kategoriach. Sportowcem Roku został Kamil Stoch, Trenerem Roku właśnie Jakub Urban, a Drużyną Roku Reprezentacja Polski Seniorów w Piłce Siatkowej.

Toruń ponownie wygrywa rywalizację miast Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Dodane: 2019-01-12

10 godzin zmagań na ergometrach zakończone. Dziś, w sobotę 12 stycznia w 7 miastach Polski (pod patronatem 7 Prezydentów) po raz 10 odbyła się akcja Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich. W ciągu całego dnia rywalizacji kilka tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych i wioślarskich.

Ostatecznie po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 155,5 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się  311 osób. Na drugim miejscu uplasował się Szczecin (152 km 304 osób), na trzecim Bydgoszcz (151,5 km – 303 osób). Tuż za nimi Gdańsk (131,5 km - 263 osób), Warszawa (116 km – 232 osób), Poznań (114 km – 228 osób), i Lublin (76,5 km – 153 osób). W sumie wszyscy uczestnicy tylko na ergometrach przeznaczonych do bicia rekordu przewiosłowali dystans 897 km.

Punktem kulminacyjnym we wszystkich miastach była Sztafeta Gwiazd, w której udział wzięli medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, politycy oraz przedstawiciele Urzędów Miast. Wśród medalistów olimpijskich udział wzięli: Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski, Szymon Ziółkowski, Beata Mikołajczyk, Piotr Cieśla, Grzegorz Nowak, Izabela Dylewska, Aneta Konieczna, Łukasz Pawłowski, Ryszard Kubiak, Daniel Jędraszko, Leszek Blanik, Andrzej Juskowiak.

W imprezie wiosłowali również inni olimpijczycy i uczestnicy Mistrzostw Świata: Monika Pyrek, Piotr Bujnarowski, Sławek Kruszkowski, Damian Zieliński, Michał Słoma, Damian Zieliński, Eugeniusz Kijewski, Łukasz Chyła, Marcin Mientki, Marian Drażdżewski, Zdzisław Tomyślak, Jerzy Ulczyński, Adrian Miedzińśki, Gerard Kurniczak, Mirosław Kowalewski, Agnieszka Korol, Wojciech Żabiałowicz, Artur Szyderski, Janusz Adamski (himalaista), a także Jacek Jaśkowiak (Prezydent Miasta Poznania), Piotr Całbecki (Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego), Michał Zaleski (Prezydent Miasta Torunia), Zbigniew Fiderewicz i Zbigniew Rasielewski,

Andrzej Rakowicz (Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia), Ryszard Świlski (Wicemarszałek Województwa Pomorskiego), Beata Stepaniuk-Kuśmierzak (Zastępca Prezydenta  Lublina), posłowie na Sejm: Joanna Scheuring Wielgus i Iwona Michałek. Wiosłowali również: trener Jan Ząbik, Jacek Bryndal (wokalista), Sławomir Wierzcholski (wokalista), zawodnicy z drużyny Energa Wybrzeże Gdańsk oraz wielu innych wspaniałych sportowców, których nie sposób wszystkich wymienić.

Około godziny 13.30 w każdym mieście na ergometry wsiedli zawodnicy drużyn futbolu amerykańskiego: Archers Bydgoszcz, Białe Lwy Gdańsk, Tytani Lublin, Armia Poznań, Cougars Szczecin, Angels Toruń, Warsaw Mets. Warto podkreślić, że zawodnicy przyszli w pełnym rysztunku.

Całą atmosferę podgrzewał fakt, iż poczynania startujących można było oglądać na żywo w internecie (www.aktywninawodzie.pl) oraz na miejscu na specjalnie ustawionych ekranach.

Każdy kto odwiedził w tym dniu jedną z 7 galerii handlowych i spróbował sił w wiosłowaniu na ergometrze, za udział w próbie bicia rekordu otrzymał wyjątkowy CERTYFIKAT i nie tylko! Każdy mógł również przez cały dzień wrzucić pieniądze do puszek WOŚP.

Gratulujemy!

Więcej informacji na facebooku

Miejsce: Centrum Handlowe Focus w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 39

Park Handlowy Matarnia w Gdańsku, ul. Złota Karczma 26

Centrum Handlowe Atrium Felicity w Lublinie, aleja Wincentego Witosa 32

Galeria Malta Poznań, ul. Maltańska 1

Centrum Handlowe Atrium Copernicus w Toruniu, ul. Stanisława Żółkiewskiego 15

Centrum Handlowe Atrium Molo w Szczecinie, ul. Mieszka I 73

Centrum Handlowe Atrium Targówek w Warszawie, ul. Głębocka 15

Organizator: Maciej Młodzik, Kacper Czarnota, Izabela Dylewska

Partnerzy: MOSiR Gdańsk, WOŚP, Sztab nr 4223 przy Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Osiedle Młodych" w Poznaniu, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Towarzystw Wioślarski, Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, AZS UMK Toruniu, AZS Szczecin, LOTTO-Bydgostia, Sztab WOŚP Warszawa-Targówek

Patronat honorowy objęli Prezydenci Miast: Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina i Warszawy.