Mistrzostwa świata juniorów: męska ósemka w finale A

    Dodane: 2019-08-09

W japońskim Tokio trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w wioślarstwie. W stolicy przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich biało-czerwone barwy reprezentowane są w trzech konkurencjach. Dziś, w piątek polska ósemka mężczyzn wywalczyła awans do finału A, które odbędą się w niedzielę.

Fot. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl

Nasza ósemka zajęła drugie miejsce w repasażu. Polacy uzyskali czas 05:49.14 i na finiszu minimalnie wyprzedzili Węgrów (05:49.27) i Chińczyków (05:49.90). Wygrali Amerykanie (05:45.22).

W sobotę o awans do niedzielnych finałów w półfinałach powalczą: Piotr Płomiński i Wiktoria.

WSZYSTKIE WYNIKI

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie

    Dodane: 2019-08-07

1 września na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie.

W regatach na dystansie 2000 m mogą startować zawodnicy z roczników 2005/2006/2007 z Województwa Wielkopolskiego i Zachodnio-Pomorskiego.

Impreza odbędzie się w następujących konkurencjach: K-1, K-2, K-4, C-1, C-2.

Zgłoszenia należy dokonać do 24.08.2019 (godz. 24:00) wyłącznie poprzez internetowy system zgłoszeń PZKaj, znajdujący się pod adresem: http://pzkaj.domtel-sport.pl/

Organizatorem zawodów jest Wielkopolski Związek Kajakowy, Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

Zapowiedzi

Młodzieżowe MP i MP Młodzików w wioślarstwie

    Dodane: 2019-08-05

Podczas gdy w miniony weekend niektórzy wioślarze walczyli o medale Pucharu Młodzieży "Coupe De La Jeunesse" w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 1500 metrów, a oto medaliści w poszczególnych kategoriach: 

Źródło facebook AZS UMK Toruń-sekcja wioślarska

Jedynka chłopców (1xCH)
1. Fedor Lepeshov (UKS Bekawianka) - 06:04.19
2. Paweł Krawczyk (AZS AWF Kraków) - 06:04.83
3. Marek Wiśniewski (Tryton Poznań) - 06:11.57

Dwójka podwójna chłopców (2xCH)
1. Sergiusz Śliwa, Maksym Dudek (Polonia Poznań) - 05:37.76
2. Hubert Guzy, Sylwester Serafin (UKS Szóstka) - 05:42.93
3. Kacper Tykwiński, Filip Swobodziński (BTW Bydgoszcz) - 05:45.64

Czwórka podwójna chłopców (4xCH)
1. Aleks Narożny, Jakub Jażemski, Igor Jurkowski, Krzysztof Rodak (Posnania RBW Poznań) - 05:14.65
2. Tymoteusz Szeluga, Kacper Sobieska, Filip Kośka, Jakub Drzewiecki (WTW Warszawa) - 05:22.83
3. Joachim Błonka, Mateusz Kajtowski, Piotr Bagniak, Dawid Hopa (AZS Szczecin) - 05:28.05

Czwórka podwójna ze sternikiem chłopców (4x+CH)
1. Mateusz Bielak, Bartosz Kliber, Aleksandra Warzyniak, Cezary Kobyłka, Filip Binek (KTW Kalisz) - 05:46.50
2. Wojciech Lewandowski, Nikodem Nowak, Wiktor Jarocki, Dominik Wojciechowski, Maksymilian Danielewicz (Posnania RBW Poznań) - 05:52.97
3. Jan Taczek, Kacper Jabłoński, Wiktor Błach, Magdalena Ładna, Filip Kostecki (AZS Szczecin) - 06:03.10

Ósemka podwójna chłopców (8x+CH)
1. Michał Piecuch, Martin Weichhaus, Ryan Zapałowski, Igor Grygiel, Szymon Raś, Igor Osiński, Jakub Wielgus, Amelia Pawłowska, Łukasz Głowa (AZS UMK Toruń) - 05:26.95
2. Remigiusz Matulewicz, Darian Bosiacki, Paweł Gołata, Potr Zaporski, Adrian Makowski, Bartosz Fryczyński, Szymon Koszowski, Michał Smorawiński, Emilia Słowińska (Zawisza Bydgoszcz) - 05:39.08
3. Bartłomiej Niemczyk, Filip Aniserowicz, Bartłomiej Socha, Michał Sieńko, Arakdiusz Renc, Igor Łyczkowski, Jan Koszalski, Kacper Żelazko, Aleksander Jasiński (WTW Warszawa) - 05:43.09

Jedynka dziewcząt (1xDZ)
1. Selena Niedbała (Drakkar Gdańsk) - 07:17.38
2. Aleksandra Starosta (Posnania RBW Poznań) - 07:20.37
3. Kinga Jakuszko (KW 1904 Poznań) - 07:38.96

Dwójka podwójna dziewcząt (2xDZ)
1. Zofia Malinowska, Aleksandra Barańska (AZS UMK Toruń) - 06:06.70
2. Amelia Pawłowska, Gabriela Dąbrowska (AZS UMK Toruń) - 06:14.06
3. Julita Jankowska, Hanna Bilińska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:22.31

Czwórka podwójna dziewcząt (4xDZ)
1. Amelia Narożniak, Nicola Warzykowska, Wiktoria Lewandowska, Kinga Stałęga (AZS UMK Toruń) - 05:43.05
2. Manuela Juraszyńska, Maryla Juraszyńska, Patrycja Żukowska, Lena Anna Szybowska (Warsaw Rowing Club) - 05:49.99
3. Wiktoria Nowak, Aleksandra Gierszewska, Amelia Karaszewska, Wiktoria Kaźmierowska (UKS Dwójka Kórnik) - 05:50.26

Ósemka podwójna dziewcząt (8x+DZ )
1. Emilia Dolska, Nadia Jadomska, Wiktoria Gizińska, Wiktoria Karwacka, Agnieszka Kotopka, Maria Gościńska, Emilia Słowińska, Alicja Felkner, Vanessa Rępalska (Zawisza Bydgoszcz) - 05:43.90
2. Kamelia Kaczmarczyk, Oliwia Dykta, Julia Wójcik, Hanna Stach, Wiktoria Osińska, Wiktoria Osińska, Wiktoria Szkudlarek, Amelia Wójcik, Oliwia Morawska, Martyna Szewczyk (UKS Milenium Wrocław) - 05:58.39
3. Oliwia Zieliński, Zuzanna Płóciennik, Wiktoria Kontana, Wiktoria Kubska, Marta Markiewicz, Monika Plucińska Kaja Jakubowska, Karolina Lipińska, Maja Kwaśniewska (BTW Bydgoszcz) - 06:15.42

Czwórka podwójna ze sterniczką dziewcząt (4x+DZ)
1. Aleksandra Junkiert, Eliza Sompolska, Karolina Strybel, Norbert Sompolski, Weronika Pokrywczyńska (UKS Brdów) - 06:24.94
2. Magdalena Romaniuk, Hanna Zawadzka, Igor Łyczkowski, Zofia Bodzan, Wiktoria Kubik (WTW Warszawa) - 06:34.08
3. Zuzanna Napieralska, Wiktoria Walczak, Natalia Grudziecka, Judyta Bartczak, Aleksandra Wawrzyniak (KTW Kalisz) - 06:44.10

Jedynka kobiet (1xKB)
1. Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:56,86
2. Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia) - 07:59,14
3. Michalina Partyga (WTW Warszawa) - 08:01,36

Dwójka podwójna kobiet (2xKB)
1. Zuzanna Lesner, Wioletta Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:09,10
2. Katarzyna Boruch, Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:16,60
3. Paula Chrzanowska, Małogorzata Strybel (LOTTO Bydgostia) - 07:23,95

Dwójka bez sterniczki kobiet (2-KB)
1. Zuzanna Lesner, Wioletta Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:36,27
2 Sandra Jasińska, Klaudia Ostrowska (AZS UMK Toruń) - 07:37,41
3. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 07:45,48

Jedynka kobiet kategorii lekkiej (1xKBL)
1. Klaudia Pankratiew (LOTTO Bydgostia) - 08:09,90
2. Aleksandra Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 08:15,49
3. Maria Brzozowska (AZS AWF Kraków) - 08:17,96

Dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej (2xKBL)
1. Emily Pusch, Victoria Pusch (AZS AWF Poznań) - 08:01,03
2. Barbara Andrzejewska, Iga Janasiak (KW 1904 Poznań) - 08:05,72

Czwórka bez sterniczki kobiet (4-KB)
1. Sandra Jasińska, Katarzyna Malinowska, Agata Zielepuha, Klaudia Ostrowska (AZS UMK Toruń) - 06:57,76
2. Julianna Wójcik, Maja Storczyk, Julia Szuber, Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 07:02,62
3. Anna Wełnińska, Oliwia Kanczurska, Oliwia Kania, Ewa Gałek (LOTTO Bydgostia) - 07:11,95

Czwórka podwójna kobiet (4xKB)
1. Katarzyna Boruch, Zuzanna Lesner, Wioletta Zemlty, Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:40,95
2. Ewa Gałek, Paula Chrzanowska, Izabela Gałek, Klaudia Pankratiew (LOTTO Bydgostia) - 06:46,46
3. Katarzyna Malinowska, Oliwia Rafińska, Klaudia Ostrowska, Agata Zielepuha (AZS UMK Toruń) - 06:56,26

Czwórka ze sterniczką kobiet (4+KB)
1. Julia Dobrzykowska, Izabela Gałek, Paula Chrzanowska, Oliwia Kania, Ewa Gała (LOTTO Bydgostia) - 08:01,63
2. Sandra Jasińska, Agata Zielepuha, Oliwia Rafińska, Katarzyna Malinowska, Martyna Wiśniewska (AZS UMK Toruń) - 08:06,43
3. Julia Szuber, Agnieszka Cybulska, Julianna Wójcik, Maja Storczyk, Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 08:11,93

Jedynka mężczyzn (1xMB)
1. Jan Domeradzki (PTW Płock) - 07:08,85
2. Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków) - 07:18,63
3. Maciej Madaj (LOTTO Bydgostia) - 07:24,53

Dwójka podwójna mężczyzn (2xMB)
1. Łukasz Piasecki, Rafał Staszak (AZS Szczecin) - 06:39,73
2. Krzysztof Kasparek, Grzegorz Kasparek (AZS AWF Kraków) - 06:47,48
3. Patryk Krapa, Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:49,33

Czwórka bez sternika mężczyzn (4-MB)
1. Mikołaj Januszewski, Damian Józefowicz, Mateusz Nawrocki, Wojciech Szwarc (Posnania RBW Poznań) - 06:12,74
2. Szymon Mikołajczak, Przemysław Wanat, Michał Kulecki, Krzysztof Jan Wojtyś (AZS AWF Poznań) - 06:15,15
3. Bartłomiej Donarski, Jakub Aleksandrowicz, Kamil Krusiewicz, Michał Sobiecki (PTW Płock) - 06:18,97

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (1xMBL)
1. Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów wlkp.) - 07:27,55
2. Radosław Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 07:31,12
3. Adam Siewaszewicz (LOTTO Bydgostia) - 07:33,99

Dwójka bez sternika mężczyzn (2-MB)
1. Damian Józefowicz, Mikołaj Januszewski (Posnania RBW Poznań) - 06:45,61
2. Szymon Krawisz, Mateusz Kraska (Zawisza Bydgoszcz) - 06:46,18
3. Piotr Dziewieczyński, Filip Żuchowski (LOTTO Bydgostia) - 06:48,72

Dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej (2-MBL)
1. Jarosław Płotka, Artur Zalewski (LOTTO Bydgostia) - 07:15,13
2. Władysław Olejnik, Kacper Muliński (AZS AWF Warszawa) - 07:23,31

Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej (2xMBL)
1. Radosław Krzewiński, Jarosław Płotka (LOTTO Bydgostia) - 07:07,90
2. Jakub Pluciński, Michał Suszka (Posnania RBW Poznań) - 07:10,81
3. Adam Siewaszewicz, Artur Zalewski (LOTTO Bydgostia) - 07:14,42

Czwórka ze sternikiem mężczyzn (4+MB)
1. Dawid Górski, Adrian Gorka, Bartosz Reichel, Aleksandra Demczuk, Jan Aleksandorwicz (AZS AWFiS Gdańsk) - 06:35,56
2. Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga, Jakub Aleksandorwicz, Adrianna Opasińska, Bartłomiej Donarski (PTW Płock) - 06:35,66
3. Michał Januszewski, Wiktor Budnicki, Krol Krause, Martyna Wiśniewska, Mateusz Ziętarski (AZS UMK Toruń) - 06:43,91

Czwórka podwójna mężczyzn (4xMB)
1. Szymon Mikołajczak, Michał Kulecki, Krzysztof Jan Wojtyś, Przemysław Wnat (AZS AWF Poznań) - 06:44,48
2. Damian Józefowicz, Mikołaj Januszewski, Jakub Pluciński, Michał Suszka (Posnania RBW Poznań) - 06:48,70
3. Michał Januszewski, Mateusz Ziętarski, Wiktor Budnicki, Karol Krause (AZS UMK Toruń) - 06:50,31

Ósemka mężczyzn (8+MB)
1. Marek Gęsicki, Kamil Krusiewicz, Michał Sobiecki, Jan Domeradzki, Jakub Aleksandrowicz, Michał Bałdyga, Bartłomiej Donarski, Adrianna Opasińska, Paweł Kurczewski (PTW Płock) - 06:31,76
2. Maksymilian Maksymiuk, Łukasz Piasecki, Radosław Nogaj, Bartosz Hałuszczak, Sebastian Gągalski, Kacper Piekarczyk, Radał Staszak, Mateusz Stocki, Kinga Prusik (AZS Szczecin) - 06:37,35
3. Łukasz Stępka, Stanisław Dawidziuk, Jakub Wornbard, Bartosz Kreft, Stanisław Krauski, Maciej Kaperski, Ignacy Nojek, Jan Praczek, Patryk Golaska (MKS Dwójka Warszawa) - 06:51,60

KOMPLET WYNIKÓW

Źródło www.pztw.pl

3 złote medale naszych wioślarzy w Coupe de la Jeunesse

    Dodane: 2019-08-04

W niedzielę w Coregno zakończył się prestiżowy wioślarski Puchar Młodzieży "Coupe de la Jeunesse". Z włoskiego Corgeno polskie osady wróciły z trzema złotymi medalami.

źródło www.pztw.pl

W sobotę Cezary Litka zdobył złoty medal w jedynce męskiej (JM1x). Polak prowadził już na półmetku i ostatecznie wygrał z czasem 07:32:31. Drugi Hiszpan Ander Balda Berra stracił do naszego zawodnika niemal cztery sekundy (07:36:12). Brązowy medal wywalczył Szwajcar Gian Struzina (07:36:16). W niedzielę Litka powtórzył sukces wygrywając z czasem 07:13:15. Drugi tym razem był Szwajcar Gian Struzina (07:17:07). Na trzecim miejscu dopłynął Francuz Alistair Gicqueau (07:17:76).

Konrad Domański i Gustaw Skarżyński (JM2x) w sobotę zajęli drugie miejsce w finale B, ale niedziela była już ich. Wygrali finał A z czasem 06:42:23 wyprzedzając Czechów o ponad trzy sekundy (06:45:27) i Szwajcarów (06:46:13).

Pozostałe miejsca polskich osad w finałach A:

Na czwartym miejscu uplasowały się Kalina Perczak i Sandra Kowalak (JW2x) (07:40:88). Złoto dla Szwajcarek (07:30:18), srebro dla Francuzek (07:35:15), a brąz dla Holenderek (07:36:93).

Także na czwartej pozycji uplasowały się: Zofia Borzyszkowa i Kornelia Semrau (JW2-). Polki z czasem 07:58:42 przegrały z osadami: Hiszpanii (07:48:54), Wielkiej Brytanii (07:51:00) i Francji (07:52:67).

Julia Sulik (JW1x) dopłynęła na szóstym miejscu z czasem 08:52:08 i straciła 23.45 sekundy do pierwszej Szwajcarki Aliny Berset. Srebro dla Czeszki Marie Stefkovej (08:34:53), a brąz dla Włoszki Fiory Chersi (08:34:69).

Również szóste były Julia Weiwer, Adrianna Paszkowska, Zuzanna Raczyńska, Dominika Gałka (JW4-). W tej konkurencji złoto wywalczyły Holenderki (07:16:04), srebro Włoszki (07:16:45), a brąz - Hiszpanki (07:21:95).

WYNIKI SOBOTNICH FINAŁÓW

WYNIKI NIEDZIELNYCH FINAŁÓW

 

źródło www.pztw.pl

Kolejne złoto na Mistrzostwach Świata! Polska czwarta w klasyfikacji medalowej!

    Dodane: 2019-08-04

To był kolejny medalowy dzień dla polskich kajakarzy, którzy rywalizowali w rumuńskim Pitesti w ramach Mistrzostw Świata juniorów i U23. Po trwającej 4 dni rywalizacji nasza reprezentacja uplasowała się na czwartej pozycji w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 6 medali: 3 złotych, 2 srebrnych i brązowego. Klasyfikację wygrała reprezentacja Węgier (21 medali), Niemiec (13 medali) i Kanada (6 medali).

Wspaniale w wyścigu C2 500 U23 zaprezentowali się Norman Zezula i Aleksander Kitewski. Polska dwójka nie dała szans żadnej z osad zdobywając złoty medal. Walka o tytuł Mistrzów Świata trwała do końca ale to biało-czerwoni na ostatnich metrach wyprzedzili osadę Rumuni o 0,07 sekundy i o 1,4 sekundy dwójkę z Ukrainy.

źródło facebook Małgorzata Puławska

Po wczorajszym zwycięstwie w finale K4 500m dziś Małgorzata Puławska popłynęła po srebro w konkurencji K1 500m U23. Polka walkę o złoto stoczyła z reprezentantką Węgier Noemi Pupp. Podium uzupełniła Bolette Iversen (Dania).

Zaledwie 0,8 sekundy zabrakło do medalu naszemu damskiemu duetowi w składzie Sylwia Szczerbinska i Julia Walczak. Kanadyjkarki U23 na dystansie 500m uplasowały się na czwartej pozycji, tuż za osadą Rosji, Uzbekistanu i Węgier. Również nie wiele do medalu zabrakło Klaudii Cyrulewskiej i Martynie Klatt. Wczorajsze mistrzynie świata dziś w K2 500m U23 uplasowały się na czwartej pozycji tracąc 0,7 sekundy do osady Białorusi. Zwyciężyły Węgierki przed Hiszpankami.

Pozostałe miejsca polskich osad w finałach A:

  1. miejsce K1 500m juniorek – Adrianna Kąkol
  2. miejsce K4 500m juniorów - Stanisław Szafraniec/ Wiktor Leszczyński/ Wojciech Pilarz/ Marcin Nowacki
  3. miejsce C2 500m juniorek - Amelia Braun/ Katarzyna Szperkiewicz

Wyniki na żywo

Polki z 2 złotami Mistrzostw Świata! Mamy też srebro i brąz!

    Dodane: 2019-08-03

Wspaniałe wieści dopłynęły do nas z rumuńskiego Pitesti gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Świata juniorów i U23 w kajakarstwie. Wczoraj na torze regatowym w stolicy rumuńskiego okręgu Ardżesz po złoto popłynęła osada K4, dziś. Dziś po złoto sięgnęła Dorota Borowska, która dołożyła również srebro z Sylwią Szczerbińską. Po brąz popłynął Bartosz Grabowski.

Wczoraj nasza osada K4 500 U23 w składzie: Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska, Małgorzata Puławska i Julia Olszewska pewnie (o ponad 1 sekundę) wygrała z osadą węgierską, a podium uzupełniły Rosjanki. Warto dodać, że czwarta osada (Hiszpanki) wpłynęły na metę dopiero 3,5 sekundy za polską załogą.

Dziś po drugie złoto sięgnęła Dorota Borowska w konkurencji C1 U23 na dystansie. Polka o 0,9 sekundy wygrała z reprezentantką Rosji i ponad sekundę z zawodniczką Białorusi. Po brązowy medal w konkurencji K1 U23 200 sięgnął Bartosz Grabowski. Polak przegrał jedynie z reprezentantami z Łotwy i Ukrainy.

Informacja również sprzed chwili – w finale C2 U23 200m drugi medale, tym razem ze srebrnego kruszcu dołożyła Dorota Borowska, która wspólnie z Sylwią Szczerbińską przegrały jedynie z osadą Uzbekistanu. Podium uzupełniła dwójka z Białorusi.

Pozostałe miejsca polskich osad w finałach A:

5. miejsce C2 1000 U23 Aleksander Kitewski/ Norman Zezula

6. miejsce K1 200 U23 Julia Wieczorek

8. miejsce K1 1000 Jun Martyna Mikołajewska

8. miejsce K1 1000 U23 Sandra Ostrowska

9. miejsce K2 1000 U23 Filip Weckwert/ Ksawery Hajdamowicz

Wyniki na żywo

Mistrzostwa Świata w kajakarstwie rozpoczęte – oglądaj na żywo

    Dodane: 2019-08-01

Dziś, w czwartek 1 sierpnia na torze regatowym w rumuńskim Pitesti rozpoczęła się rywalizacja kajakarzy w ramach Mistrzostw Świata juniorów i U23.

W stolicy rumuńskiego okręgu Ardżesz znajdującego się nad rzeką Arges wystartują reprezentanci 60 państw. Wśród nich 41 młodych kajakarzy z Polski (20 juniorów oraz 21 zawodników U-23). Zawody zostaną rozegrane w 36 konkurencjach (18 w kategorii juniorów oraz 18 w kategorii U-23).

Oglądaj na żywo

Wyniki na żywo

Wioślarskie nominacje na Mistrzostwa Świata i "Coupe de la Jeunesse

    Dodane: 2019-07-31

W najbliższych dniach kibice wioślarscy będą mieli dużą dawkę sportowych emocji związanych ze startem naszych reprezentantów w Mistrzostwach Świata Juniorów (7-11 sierpnia w Tokio) oraz w "Coupe de la Jeunesse" (2-4 sierpnia we włoskim Corgeno). W poniedziałek 29 lipca w Wałczu reprezentanci Polski przyjęli nominacje na obie imprezy.

źródło www.pztw.pl

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów w Tokio:

Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - JW1x

Piotr Płomiński (WTW Warszawa) - JM1x

Patryk Wojtala (Posnania Poznań), Dominik Glonek (Posnania/SMS Poznań), Patryk Szymendera (Posnania/SMS Poznań), Łukasz Kasztelan (Posnania/SMS Poznań), Julian Kościuk (Posnania/SMS Poznań), Oskar Streich (AZS UMK Toruń/SMS Toruń), Jerzy Kaczmarek (Posnania Poznań), Krzysztof Jagodziński (AZS AWF/SMS Poznań), Tomasz Skurzyński, st.(AZS UMK Toruń/SMS Toruń) - JM8+

Kierownictwo:

Ryszard Stadniuk, Prezes PZTW
Bogusław Gryczuk, Dyrektor Sportowy
Artur Jankowiak, trener główny kadry juniorów
Andrzej Durjasz, trener współpracujący, trener JW1x
Michał Jeżewski, trener współpracujący, trener JM1x
Maciej Kurek, trener współpracujący, trener JM8+
Magdalena Wołowiec, lekarz

źródło www.pztw.pl

 

Skład reprezentacji Polski na Puchar Młodzieży "Coupe de la Jeunesse" w Corgeno

Julia Sulik (UKS Ateny/SMS Wałcz) - JW1x

Zofia Borzyszkowa (LOTTO Bydgostia), Kornelia Semrau (LOTTO Bydgostia) - JW2-

Kalina Perczak (MOS Ełk), Sandra Kowalak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - JW2x

Julia Weiwer (AZS UMK Toruń), Adrianna Paszkowska (AZS UMK Toruń), Zuzanna Raczyńska (AZS UMK Toruń), Dominika Gałka (AZS UMK Toruń) - JW4-

Cezary Litka (AZS AWF/SMS Poznań) - JM1x

Roman Drużyński (PTW Płock), Jakub Pszczółkowski (PTW Płock) - JM2-

Konrad Domański (WTW Warszawa), Gustaw Skarżyński (MKS 2 Warszawa) - JM2x

Maksymilian Ratajczak (Posnania Poznań), Adam Januszewski (Posnania Poznań), Szymon Tomiak (AZS AWFiS Gdańsk), Dawid Pankowski (Posnania Poznań) - JM4-

Kierownictwo:

Robert Zaborwski, kierownik
Jacek Uchański, lekarz
Bogdan Zalewski, trener JM2-
Tomasz Radkowski, trener JW2x i JW4-
Tomasz Tomiak, trener JM4-
Waldermar Nowakowski, trener JW1x i JW2-
Jacek Suchocki, trener JM1x i JM2x

Medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wioślarstwie

    Dodane: 2019-07-30

Od 25 do 28 lipca w Kruszwicy odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w wioślarstwie. Medaliści w poszczególnych konkurencjach:

Czwórka ze sternikiem juniorów młodszych (4+MJM )
1. Mikołaj Kozij, Aleks Dorenda, Jakub Nowakowski, Maria Taczek, Maciej Kłodziński (AZS Szczecin) - 06:54,56
2. Michał Groszewski, Martyna Wiśniewska, Mikołaj Wróblewski, Dominik Zyblewski, Mateusz Kozłowski (AZS UMK Toruń) - 06:54,90
3. Piotr Brudzyński, Eryk Serafin, Damian Wróblewski, Karol Budziński, Adrianna Opasińska (PTW Płock) - 06:55,92

Dwójka bez sterniczki juniorek (2-KJM)
1. Daria Nolberczak, Hanna Śmigielska (Posnania RBW Poznań) - 08:02,79
2. Dominika Rękas, Julia Konarska (AZS UMK Toruń) - 08:03,44
3. Olga Szachmytowska, Zuzanna Bielaszewska (Wisła Grudziądz/KBTW BTW Bydgoszcz/SMS Wałcz) - 08:10,69

Dwójka podwójna juniorów młodszych (2xMJM)
1. Mikołaj Kulka, Daniel Gałęza (Drakkar Gdańsk) - 06:45,09
2. Radosław Kmiecik, Jakub woźniak (KW 1904 Poznań) - 06:50,92
3. Maciej Sieraczkiewicz, Piotr Jakub Śliwiński (WTW Włocławek) - 06:58,75

Czwórka bez sternika juniorów młodszych (4-MJM)
1. Błażej Płotka, dawid Ziółkowski, Kamil Wąchała, Jacek Sobaczak (AZS AWFiS Gdańsk) - 06:31,32
2. Dawid Pankowski, Tomasz Zawada, Wojciech Mikołajczak, Ignacy Zachwieja (Posnania RBW Poznań) - 06:32,98
3. Kacper Twarowski, Bartłomiej Jaroć, Marcel Janik, Paweł Tykwiński (BTW Bydgoszcz) - 06:43,10

Jedynka juniorów młodszych (1xMJM )
1. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) - 07:08,27
2. Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk) - 07:21,71
3. Szymon Skonieczny (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:28,91

Czwórka podwójna ze sternikiem juniorów młodszych (4x+MJM)
1. Dawid Chrościelewski, Dawid Seroka, Jacek Bagiński, Szymon Zyskowski, Michał Synowiec (MOS Ełk) - 06:34,04
2. Rafał Gierka, Igor Czekanowicz, Nikodem Kruger, Maksymilian Danielewicz, Jacek Suszka (Posnania RBW Poznań) - 06:38,47
3. Kacper Mickiewicz, Kacper Kołodziejski, Filip Suproniak, Emilia Słowińska, Jacek Matelski (Zawisza Bydgoszcz) - 06:55,93

Czwórka podwójna bez sterniczki juniorek młodszych (4x-KJM)
1. Weronika Klasińska, Wiktoria Sylwia Orlińska, Julia Gęsicka, Wiktoria Klasińska (WTW Włocławek) - 07:07,60
2. Magdalena Szeszuła, Zuzanna Kaczmarek, Emilia Kalinowska, Marcelina Paluszak (Polonia Poznań) - 07:10,37
3. Wiktoria Gredel, Aleksandra Kasiorek, Kalina Perczak, Izabela Pajewska (MOS Ełk) - 07:13,24

Jedynka juniorek młodszych (1xKJM)
1. Julia Sulik (UKAS Ateny Wałcz) - 08:04,88
2. Maria Żukowska (MOS Ełk) - 08:10,99
3. Adrianna Mermela (KW 1904 Poznań) - 08:17,00

Czwórka podwójna bez sternika juniorów młodszych (4x-MJM)
1. Jacek Suszka, Igor Czekanowicz, Michał Pranke, Rafał Gierka (Posnania RBW Poznań) - 06:14,88
2. Dawid Chrościelewski, Dawid Seroka, Jacek Bagiński, Michał Synowiec (MOS Ełk) - 06:20,18
3. Jakub Piotr Śliwiński, Maciej Sieraczkiewicz, Patryk Sadokierski, Filip Niewiadomski (WTW Włocławek) - 06:22,22

Dwójka bez sternika juniorów młodszych (2-MJM)
1. Dawid Pankowski, Tomasz Zawada (Posnania RBW Poznań) - 07:19,02
2. Fabian Sulima, Mateusz Wojtczak (KSWiR Pegaz Wrocław) - 07:30,04
3. Maksymilian Skica, Szymon Kowaliński (AZS Wratislavia) - 07:34,19

Dwójka podwójna juniorek młodszych (2xKJM )
1. Julia Gęsiecka, Magdalena Szprengiel (WTW Włocławek) - 07:47,92
2. Zofia Krukowska, Urszula Zawadzka (WTW Warszawa) - 07:51,30
3. Oliwia Kozdrój, Weronika Prokosińska (MKS Dwójka Warszawa) - 07:54,10

Czwórka bez sterniczki juniorek młodszych (4-KJM)
1. Martyna Wojciechowska, Martyna Szyperska, Wiktoria Sas, Zuzanna Madaj (LOTTO Bydgostia) - 07:29,16
2. Natasha Malicka, Julia Najborowska, Martyna Sas, Paulina Kubińska (LOTTO Bydogstia) - 07:39,77
3. Julia Zwierciadłowska, Aleksandra Hau, Agata Woźniak, Zofia Generowicz (Posnania RBW Poznań) - 07:57,96

4x+KJM
1. Aleksandra Kosiorek, Wiktoria Gredel, Kalina Perczak, Izabela Pajewska, Szymon Zyskowski (MOS Ełk) - 07:28,00
2. Aleksandra Warachewicz, Zofia Rzepka, Klaudia Kobiela, Natalia Szymańska, Nadia Kowalska (UKS Szóstka) - 07:39,43
3. Oliwia Pilarska, Adrianna Ebercjart, Martyna Adamczyk, Weronika Broda, Daria Graczykowska (KTW Kalisz) - 07:56,83

4+KJM
1. Aleksandra Kocińska, Alicja Gębicka, Julia Konarska, Martyna Wiśniewska, Dominika Rękas (AZS UMK Totuń) - 07:43,44
2. Aleksandra Hau, Hanna Śmigielska, Daria Nolberczak, Agata Woźniak, Maksymilian Danielewicz (Posnania RBW Poznań) - 07:45,03
3. Oliwia Gawrysiak, Zuzanna Bielaszewska, Victoria Nowocień, Julia Burchardt, Emilia Szatkowska (BTW Bydgoszcz) - 07:48,69

Ósemka juniorek młodszych (8+KJM)
1. Pailina Kubińska, Julia Najborowska, Marta Szutka, Martyna Sas, Dominika Tlock, Natasha Malicka, Natalia Podolska, Roksana Welchowska, Martyna Jarzębowska (LOTTO Bydgostia) - 07:13,85
2. Milena Kozłowska, Maja Graczyk, Urszula Zawadzka, Aleksandra Ochman, Liwia Pilawa, Hanna Barszczewska, Zofia Krukowska, Izabela Stefaniak, Liwia Jabłońska (WTW Warszawa) - 07:21,10
3. Anna Gorzelak, Kinga Skurak, Oliwia Bochonko, Paulina Zdanowicz, Antonina Grzech, Aleksandra Choma, Martyna Szewczyk, Ewelina Rabenda, Gabriela Czopczyc (UKS Milenium Wrocław) - 08:56,37

Ósemka juniorów młodszych (8+MJM)
1. Jakub Nowakowski, Maciej Kłodziński, Sergiusz Brasławski, Paweł Usnarski, Mikołaj Kozij, Dawid Pyzio, Zuzanna, Joachim Błonka, Aleks Dorendra (AZS Szczecin) - 06:15,86
2. Jakub Hassa, Cezary Kaleta, Mateusz Pyczoł, Adam Jac, Marcin Żołek, Mikołaj Kot, Jan Kajetan Drzewieczki, Stanisław Poniakowski, Jakub Drzewiecki (WTW Warszawa) - 06:21,87
3. Maciej Jasiński, Tomasz Dobroch, Bartosz Wawrzyniak, Konrad Senderacki, Damian Bora, Kacper Matyjasz, Dominik Chlebio, Adam Kornacki, Kacper Kuś (KTW Kalisz) - 06:24,05

KOMPLET WYNIKÓW

źródło www.pztw.pl