Decyzja w sprawie Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu

    Dodane: 2020-06-15

Zgodnie z planem, czyli 5-6 września 2020 roku w Duisburgu odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Ponadto Europejska Rada Wioślarska (ERB) podała także kalendarz najważniejszych europejskich imprez w 2021 roku.

Mimo wdrożenia środków zapobiegawczych, wszyscy uczestnicy będą zobowiązani do wypełnienia "Kwestionariusza Zdrowia" przed rozpoczęciem imprezy. Wszystkie federacje wioślarskie będą musiały podpisać formularz, przyjmując odpowiedzialność za swoje zespoły. Mimo potwierdzenia terminu imprezy, istnieje możliwość późniejszego odwołania wydarzenia, jeśli sytuacja pandemiczna  ulegnie pogorszeniu. ERB i komitet organizacyjny monitorują zalecenia WHO i lokalnych władz. Wszystkie wytyczne będą udostępniane wszystkim federacjom.

Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie - 26-27 września. ERB i komitet organizacyjny wyznaczyły 24 czerwca 2020 roku jako ostateczny termin podjęcia decyzji potwierdzającej, że regaty dojdą do skutku.

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu - 9-11 października 2020 roku. ERB i poznański komitet organizacyjny podejmą ostateczną decyzję o organizacji mistrzostw do 31 lipca.

Sezon wioślarski 2021

Z powodu pandemii terminy większości wydarzeń wioślarskich w 2021 roku uległy zmianie. Po konsultacji z zainteresowanymi stronami, ERB i FISA ogłosiły następujące imprezy:

  • Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk i Paraigrzysk Olimpijskich w Varese - 5-7 kwietnia 2021
  • Mistrzostwa Europy Seniorów w Varese - 9-11 kwietnia 2021
  • Mistrzostwa Europy Juniorów w Monachium - 22-23 maja 2021
  • Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kruszwicy - 4-5 września 2021

źródło PZTW

I Puchar Polski w kajakarstwie oraz Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania

    Dodane: 2020-06-15

Po długiej przerwie wywołanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 już w najbliższy weekend, w dniach 20-21 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się I Puchar Polski – Regaty Kontrolne w Sprincie kajakowym oraz Regaty kajakowe im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania.

Do Poznania przyjadą najlepsi zawodnicy z całej Polski z członkami Polskiej Kadry Narodowej na czele.

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Zapowiedzi regat – Mistrzostwa Miasta Poznania

Zapowiedzi regat - I Puchar Polski

Otwarty Maraton Kajakowy "Warta Challenge"

    Dodane: 2020-06-12

W dniach 19 - 21 czerwca na rzece Warcie z Pogorzelicy do Poznania odbędzie się Otwarty Maraton Kajakowy "Warta Challenge".

Otwarty Maraton Kajakowy "Warta Challenge" jest próbą zmierzenia się z własnymi możliwościami i pokonaniem 100 km kajakiem w ciągu jednego dnia. Maraton składa się z 4 podetapów zabezpieczonych przez sędziów, transport, wyżywienie - to uczestnik decyduje czy płynie dalej.

Organizatorem jest Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej "Warta", które w tym roku obchodzi 20-lecie działalności.

Udział w maratonie może wziąć każdy.

Więcej informacji na stronie: https://warta.poznan.pl/wydarzenie/warta-challenge/

I Puchar Polski - Regaty Kontrolne w Sprincie kajakowym

    Dodane: 2020-06-04

W dniach 20-21 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się I Puchar Polski - Regaty Kontrolne w Sprincie kajakowym.

Zgłoszenia imienne należy dokonać w terminie do 15.06.2020 r. do godz. 2400, wyłącznie poprzez system elektroniczny, który zostanie uruchomiony na stronie internetowej PZKaj pod adresem http://pzkaj.domtel-sport.pl/

Zapowiedzi regat

Zapowiedź Regat im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania

    Dodane: 2020-06-04

W sobotę, 20 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Regaty kajakowe im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania.

Zgłoszenia należy dokonać poprze internetowy system zgłoszeń PZKaj, znajdujący się pod adresem: http://pzkaj.domtel-sport.pl/ w terminie do 15.06.2020 do godz. 24:00.

UWAGA: całkowity zakaz dogłoszeń w dniu zawodów.

Regaty dofinansowane ze środków: Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Zapowiedź regat

Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania

    Dodane: 2020-06-01

W sobotę, 20 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Regaty kajakowe im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania. Regulamin zawodów zawierający m.in. obostrzenia zostanie zamieszczony w najbliższych dniach na stronie WZKaj.

Przewodnik po zmianach Regulaminu Wyścigów Kajakarstwa Klasycznego 2020

    Dodane: 2020-04-21

Kolegium Sędziów Polskiego Związku Kajakowego zaprezentowało Przewodnik po zmianach Regulaminu Wyścigów Kajakarstwa Klasycznego.

Publikacja zawiera zbiór zmian zatwierdzonych przez Zarząd Polskiego Związku Kajakowego uchwałą z 17.03.2020 wraz z omówieniem.

Celem Przewodnika jest, nie tylko uwypuklenie modyfikacji istniejących zapisów, ale i streszczenie zasadności ich wprowadzenia.

Przewodnik po zmianach Regulaminu Wyścigów Kajakarstwa Klasycznego

Znamy nowy termin Mistrzostw Europy Seniorów w wioślarstwie

    Dodane: 2020-04-16

O przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów w wioślarstwie pisaliśmy już 2 tygodnie temu. Jednakże wówczas nie znaliśmy dokładnej daty, kiedy takie zawody mogłyby się odbyć. Dziś już wiemy ponieważ Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowały, że Mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się w Poznaniu w dniach 9-11 października 2020 roku.

Oczywiście zarówno organizatorzy jak i światowe władze na bieżąco przyglądać się będą sytuacji związanej z pandemią wirusa SARS-CoV-2 i ostatecznie decyzję o przeprowadzeniu mistrzostw podejmą do 30 lipca br.