Zapowiedź Regat im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania

    Dodane: 2020-06-04

W sobotę, 20 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Regaty kajakowe im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania.

Zgłoszenia należy dokonać poprze internetowy system zgłoszeń PZKaj, znajdujący się pod adresem: http://pzkaj.domtel-sport.pl/ w terminie do 15.06.2020 do godz. 24:00.

UWAGA: całkowity zakaz dogłoszeń w dniu zawodów.

Regaty dofinansowane ze środków: Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Zapowiedź regat

Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania

    Dodane: 2020-06-01

W sobotę, 20 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Regaty kajakowe im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania. Regulamin zawodów zawierający m.in. obostrzenia zostanie zamieszczony w najbliższych dniach na stronie WZKaj.

Przewodnik po zmianach Regulaminu Wyścigów Kajakarstwa Klasycznego 2020

    Dodane: 2020-04-21

Kolegium Sędziów Polskiego Związku Kajakowego zaprezentowało Przewodnik po zmianach Regulaminu Wyścigów Kajakarstwa Klasycznego.

Publikacja zawiera zbiór zmian zatwierdzonych przez Zarząd Polskiego Związku Kajakowego uchwałą z 17.03.2020 wraz z omówieniem.

Celem Przewodnika jest, nie tylko uwypuklenie modyfikacji istniejących zapisów, ale i streszczenie zasadności ich wprowadzenia.

Przewodnik po zmianach Regulaminu Wyścigów Kajakarstwa Klasycznego

Znamy nowy termin Mistrzostw Europy Seniorów w wioślarstwie

    Dodane: 2020-04-16

O przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów w wioślarstwie pisaliśmy już 2 tygodnie temu. Jednakże wówczas nie znaliśmy dokładnej daty, kiedy takie zawody mogłyby się odbyć. Dziś już wiemy ponieważ Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowały, że Mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się w Poznaniu w dniach 9-11 października 2020 roku.

Oczywiście zarówno organizatorzy jak i światowe władze na bieżąco przyglądać się będą sytuacji związanej z pandemią wirusa SARS-CoV-2 i ostatecznie decyzję o przeprowadzeniu mistrzostw podejmą do 30 lipca br.

Odwołane wioślarskie mistrzostwa świata w konkurencjach nieolimpijskich

    Dodane: 2020-04-10

Z powodu pandemii wirusa CONVID-19 Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) podjęła decyzję o odwołaniu Mistrzostwa Świata Juniorów, U23 i Seniorów w konkurencjach nieolimpijskich, które miały się odbyć w dniach 15-23 sierpnia 2020 roku w Bled.

Regaty w Bled na Słowacji zostały odwołane i nie zostaną przeniesione na inny termin. Ponadto FISA poinformowała, że regaty World Rowing Masters 2020, które miały mieć miejsce we wrześniu w Liznu, odbędą się w przyszłym roku w dniach 1-5 września jako regaty World Rowing Masters 2021.

Przełożone o rok zostają także Finałowe Regaty Sprintu Wioślarskiego na Plaży i Mistrzostwa Wybrzeża, które miały się odbyć we wrześniu/październiku w Oeiras w Portugalii.

W planowanym terminie (kwiecień) odwołany zostaje także World Rowing Tour 2020 w Samoa Amerykańskim. FISA bada możliwość zorganizowania trasy w 2021 roku.

W tym sezonie odwołanych został już szereg imprez wioślarskich, w tym wszystkie trzy Puchary Świata. Natomiast igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie zostały przesunięte o rok. Z tego powodu FISA zastanawia się nad zmianą harmonogramu zawodów na 2021 roku.

>>>PEŁNE OŚWIADCZENIE FISA (w języku angielskim)<<<

Źródło www.pztw.pl

Czy Mistrzostwa Europy Seniorów w wioślarstwie odbędą się w tym roku w Poznaniu?

    Dodane: 2020-04-02

We wtorek 31 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowały o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów w Poznaniu, które zaplanowane były na 5-7 czerwca. Decyzja oczywiście związana jest z pandemią wirusa SARS-CoV-2.

Jednak czy impreza w stolicy Wielkopolski odbędzie się jeszcze w tym roku? Alternatywne terminy 10-13 września lub 8-11 października 2020 roku, są konsultowane ze wszystkimi członkami europejskich federacji wioślarskich, a decyzja powinna być wiadoma do 15 kwietnia.

Na razie zgodnie z planem mają się odbyć Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Duisburgu (5-6 września).

Poznańskie Dragony i Poznań Canoe Challenge już w ten weekend na Malcie

    Dodane: 2020-04-01

Szanowni Państwo po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Sportu postanowiliśmy, że już w najbliższy weekend na poznańskiej Malcie odbędą się zawody smoczych łodzi i Poznań Canoe Challenge. Na wszystkich chętnych czekają ostatnie miejsca!

                                             

Z uwagi na Koronawirusa zawody odbędą się na specjalnych zasadach: w kajaku może znajdować się tylko jedna osoba a kajaki będą puszczane w odległości 2 metrów od siebie. W zawodach na smoczych łodziach rozegranych na łodziach 20 osobowych zawodnicy będą mogli siedzieć co drugą ławkę na przemiennie raz z prawej raz z lewej strony. Dodatkowo wszyscy zawodnicy startować będą w specjalnych strojach przyszykowanych przez organizatorów. Po zakończonych wyścigach zapraszamy wszystkich na grilla, który będzie również zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami – odbędzie się online.

Kochani wodniacy z uwagi na dzisiejszy dzień 1 kwietnia w tych trudnych dla nas wszystkich czasach życzymy Wam dużo uśmiechu i pogody ducha!

Prosimy ZOSTAŃCIE W DOMU!

Poznańscy kajakarze już po tygodniowej kwarantannie

    Dodane: 2020-03-30

Od 23 marca 11 zawodników sekcji kajakowej KS Energetyk Poznań przebywa na klubowej przystani w czternastodniowej kwarantannie. Kajakarze wraz z trenerem trafili na kwarantannę po powrocie ze zgrupowania w Ochrydzie w Macedonii. Jak zapewnia trener do tej pory zawodnicy czują się dobrze i nic im nie dolega i jak na razie nawet humory wszystkim dopisują.

Pomimo niemożliwości prowadzenia treningów specjalistycznych kajakarze kontynuują przygotowania do sezonu startowego. Na miejscu dostępna jest klubowa siłownia, sala do ćwiczeń fitness i gimnastyki oraz ergometry wioślarskie, narciarski, kajakowy i bieżnia. Dzięki temu można po modyfikacjach prowadzić proces treningowy. Każdego dnia realizowane są dwie jednostki treningowe. W większym stopniu niż to było planowane wcześniej nacisk położony jest na kształtowanie siły, wytrzymałości i sprawności ogólnej.

Zaopatrzenie dla grupy dostarczają rodzice zawodników i żona trenera. Obiady przygotowuje i przywozi na przystań firma cateringowa „Schaboszczak od Dziadka”. Młodzież dodatkowo uczestniczy w zajęciach szkolnych on-line. Wieczorami grupa spędza czas na oglądaniu filmów, grach planszowych i zabawach internetowych.

Nierozwiązanym problemem pozostaje nadal sposób i termin sprowadzenia z Macedonii sprzętu specjalistycznego i busów, którymi ekipa wyjechała na zgrupowanie. Jedyną możliwą drogą powrotu do kraju była droga lotnicza.

Kwarantanna potrwa do 5 kwietnia.

Całej ekipie życzymy przede wszystkim zdrowia!