Poznaliśmy medalistów Mistrzostw Polski w Wioślarstwie

    Dodane: 2018-07-23

Podczas gdy w Poznaniu przygotowania do Mistrzostw świata U23 w wioślarstwie trwają pełną parą, to wczoraj, w niedzielę 22 lipca w Kruszwicy swoją rywalizację o medale w ramach ENEA Mistrzostw Polski zakończyli juniorzy. Zawodnicy i zawodniczki w wieku od 16 do 18 lat przez trzy dni rywalizowali w sumie w siedemnastu konkurencjach. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

źródło facebook Maciej Kurek

2- KJ:
1. Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) 8:02.81
2. Sandra Jasińska, Angelika Konecka (AZS UMK Toruń/Lotto Bydgostia) 8:05.97
3. Aleksandra Kołodziejska, Oliwia Nowakowska (PTW Płock) 8:09.44
1x KJ:
1. Patrycja Adamczak (Posnania RBW Poznań) 8:30.55
2. Barbara Streng (BTW Bydgoszcz) 8:36.80
3. Oliwia Muraska (WTW Włocławek) 8:39.37
4+ KJ:
1. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec, Agnieszka Cybulska, Julianna Wójcik, Małgorzata Stasiak (UKS Ateny Wałcz) 7:47.50
2. Julia Szuber, Dominika Majchrzyk, Arlena Malinowska, Julia Sulik, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) 7:53.96
3. Aleksandra Demczuk, Anna Potrzuska, Vanessa Bielawska, Maria Lisewska, Karolina Gruczek (AZS AWFiS Gdańsk) 7:55.23

2x MJ:
1. Piotr Witulski, Dawid Frącz-Zakrzewski (Lotto Bydgostia) 6:52.03
2. Alan Gibor, Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków) 6:53.18
3. Patryk Szymendera, Dominik Glonek (Posnania RBW Poznań) 6:54.82
4- MJ:
1. Michał Trześniowski, Szymon Pawlikowski, Oskar Streich, Szymon Kempa (AZS UMK Toruń) 6:35.09
2. Adrian Górka, Adrian Skierka, Michał Jakóbczyk, Szymon Zorant (AZS AWFiS Gdańsk) 6:36.41
3. Szymon Mikołajczak, Krzysztof Wojtyś, Przemysław Wanat, Oskar Witczak (AZS AWF Poznań) 6:37.55
1x MJL:
1. Bartłomiej Pelc (KS WiR Pegaz Wrocław) 7:48.01
2. Maksymilian Tomaszewski (Wisła Grudziądz) 7:49.53
3. Adam Siewaszewicz (Lotto Bydgostia) 7:51.00
2x KJL:
1. Katarzyna Wieczorek, Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań) 7:48.41
2. Zuzanna Jasińska, Julia Wilisowska (UKS Milenium Wrocław) 7:49.67
3. Małgorzata Stasiak, Julianna Wójcik (UKS Ateny Wałcz) 7:53.00
4- KJ:
1. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec, Barbara Jęchorek, Ewelina Lefik (UKS Ateny Wałcz) 7:07:37
2. Angelika Konecka, Urszula Matecka, Oliwia Broniszewska, Sandra Jasińska (Lotto Bydgostia/AZS UMK Toruń) 7:10.31
3. Julia Szuber, Agnieszka Cybulska, Dominika Majchrzyk, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) 7:19.27
2x KJ:
1. Weronika Kaźmierczak, Aleksandra Rojek (AZS AWF Gorzów Wlkp) 7:23.64
2. Paula Chrzanowska, Małgorzata Strybel (Lotto Bydgostia) 7:24.00
3. Oliwia Szczurek, Barbara Streng (BTW Bydgoszcz) 7:34.76

2- MJ:
1. Emil Jackowiak, Mikołaj Januszewski (Posnania RBW Poznań) 6:55.82
2. Damian Józefowicz, Rafał Pietrasiak (Posnania RBW Poznań) 6:57.84
3. Łukasz Kasztelan, Jerzy Kaczmarek (Posnania RBW Poznań) 7:12.34
1x MJ:
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) 7:09.53
2. Dawid Rożankiewicz (WIR Iława) 7:13.08
3. Jan Domeradzki (PTW Płock) 7:13.24
4+ MJ:
1. Szymon Wionczek, Patryk Rak, Jakub Frąckowiak, Wiktor Zieliński, Radosław Gromowski (Lotto Bydgostia) 6:38.37
2. Mateusz Ziętarski, Jakub Piotrowski, Mateusz Pawlak, Kacper Falkiewicz, Tomasz Skurzyński (AZS UMK Toruń) 6:38.93
3. Mateusz Łęgowik, Jakub Opasiński, Igor Skowyrski, Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga (PTW Płock) 6:45.51
1x KJL:
1. Patrycja Adamczak (Posnania RBW Poznań) 8:06.25
2. Aleksandra Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) 8:11.12
3. Justyna Kulińska (AZS AWFiS Gdańsk) 8:14.58
4x KJ:
1. Paulina Niewiadomska, Ewelina Konieczka, Aleksandra Rojek, Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp) 6:49.91
2. Oliwia Kania, Anna Wełnińska, Paula Chrzanowska, Małgorzata Strybel (Lotto Bydgostia) 6:52.23
3. Sandra Pająk, Wiktoria Kowalska, Dagmara Pasternak, Maria Brzozowska (AZS AWF Kraków) 7:02.43
2x MJL:
1. Tymoteusz Bubień, Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów Wlkp) 6:51.95
2. Wojciech Wiśniewski, Adam Siewaszewicz (Lotto Bydgostia) 6:52.70
3. Artur Zalewski, Patryk Brycki (Lotto Bydgostia) 7:01.90
4x MJ:
1. Patryk Szymendera, Dominik Glonek, Aleksander Przeździecki, Patryk Wojtalak (Posnania RBW Poznań) 6:11.46
2. Szymon Mikołajczak, Krzysztof Jagodziński, Przemysław Wanat, Krzysztof Wojtyś (AZS AWF Poznań) 6:18.88
3. Maciej Wawer, Piotr Płomiński, Robert Rychlewski, Albert Zygmund (WTW Warszawa) 6:27.06
8+ MJ:
1. Damian Józefowicz, Łukasz Kasztelan, Mikołaj Januszewski, Emil Jackowiak, Rafał Pietrasiak, Jerzy Kaczmarek, Julia Szczepaniak, Julian Kościuk, Maciej Kasprzyk (Posnania RBW Poznań) 6:03.17
2. Jakub Piotrowski, Mateusz Pawlak, Szymon Pawlikowski, Kacper Falkiewicz, Michał Trześniewski, Mateusz Ziętarski, Szymon Kempa, Tomasz Skurzyński, Oskar Streich (AZS UMK Toruń) 6:09.53
3. Dominik Tataruch, Andrzej Kiełbasa, Martin Gondek, Jakub Stefaniak, Radosław Gromowski, Maciej Szymański, Jakub Szczerba, Krystian Sarnowski, Mateusz Grajzer (Lotto Bydgostia) 6:13.36
Pełne wyniki ENEA Mistrzostw Polski Juniorów są dostępne pod tym adresem.

informacja, źródło - www.pztw.pl

Kolejne medale dla Polski na Mistrzostwach świata w Szeged

    Dodane: 2018-07-22

Kolejne medale zdobyły biało-czerwone osady podczas trwających od wtorku 17 lipca w węgierskim Szeged, Klubowych Mistrzostwach Świata w smoczych łodziach.

zdj. facebook Marek Chłopek

Po złoto popłynęła ponownie osada Spójni, tym razem w konkurencji Senior Open 500m (10-osobowych). W finale o 0,2 sekundy wyprzedziła rosyjską osadę Volga Dragons Nizhniy Novgorod i ponad sekundę słowacką SC Dracia Legia 2012 Trencin Trenčín. W konkurencji łodzi krótkich Senior Mix na 2000 m, srebro wywalczył GZSiSS Gdańsk, który dał się wyprzedzić jedynie osadzie Australii Te Waka Dragons Brisbane, podium uzupełnił kanadyjski Sunnyside Paddling Club. Gdańska osada wywalczyła również brąz w konkurencji U24 mixed na 2000m. Finał wygrała osada z Australii Manly DBC Brisbane, która wyprzedziła niemiecki Speedform Dragons Wolfsburg.

Wszystkie wyniki – www.idbfchamps.org/2018sze

Polskie medale na Mistrzostwach świata w smoczych łodziach

    Dodane: 2018-07-20

4 medale zdobyły polskie osady podczas trwających od wtorku 17 lipca w węgierskim Szeged, Klubowych Mistrzostwach Świata w smoczych łodziach.

źródło facebook Spójnia Warszawa

Złoto w konkurencji Senior 200m (10-osobowych) wywalczyła Spójnia Warszawa, która na mecie wyprzedziła m.in. Mala Flotyliya Kyiv (Ukraina) i SC Dracia Legia 2012 Trencin Trenčín (Słowacja). Drugie złoto również padło łupem osady ze stolicy, która dzisiaj w piątek 20 lipca wywalczyła w konkurencji Senior Mix 500m (10-osobowych). Tym razem na drugim miejscu dopłynęła Typhoons Dragon Boat Club Hong Kong, a z brązem wyjadą Singapore Paddle Club.

Brązowy medal w konkurencji Junior A Mixed 200m wywalczyła osada GZSiSS Gdańsk, która dała się wyprzedzić jedynie osadą z Węgier i Kanady. Srebro w konkurencji Junior B Mixed 200m również dla osady z Gdańska.

Wszystkie wyniki – www.idbfchamps.org/2018sze

Znamy zwycięzców wioślarskich regat w Poznaniu

 Ewa Chudek   Dodane: 2018-07-18

W dniach 14-15 lipca 2018r. na Torze Regatowym Malta odbyły się Otwarte Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters Poznań. Podczas regat poznańska młodzież mogła sprawdzić swoje siły w torze, tuż przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się 4-5 sierpnia właśnie w Poznaniu. W rywalizacji wzięli udział  również zawodnicy LOTTO Bydgostii natomiast na Międzynarodowe Regaty Masters przyjechali zawodnicy z całej Polski oraz Niemieckiego Neuruppiner Ruder Club. A oto zwycięzcy poszczególnych wyścigów:

Finały - Sobota

- 4xMM - Paweł Szczepaniak/ Gerard Bednarek/ Andrzej Marcinkowski/ Dominik Michalski (Posnania RBW Poznań)

- 2xMix - Larysa Szczepaniak/ Paweł Szczepaniak (Posnania RBW Poznań)

- 2xMix - Urlike Furmann/ Jacek Dąbrowski (Posnania RBW Poznań)

- 2xKM - Joanna Wleklińska, Anna Kalinowska (Polonia Poznnań)

- 1x MM A-D - Gerard Bednarek (Posnania RBW Poznań)

- 1x MM F-H- Adam Gaca (GTW Gedania Gdańska)

- 2x MM - Maciej Kobyliński/ Jacek Knopik (Polonia Poznań)

- 1x CH - Jacek Suszka (Posnania RBW Poznań)

- 4x+DZ - Natalia Handke/ Karolina Abraszkiewicz/ Aleksandra Hau/ Wiktoria Kaźmierowska (Posnania RBW Poznań)

- 2x DZ - Agata Woźniak/ Daria Nolberczak (Posnania RBW Poznań)

- 1x DZ - Kaja Wiśniewska (Lotto Bydgostia)

- 4x-DZ - Vanessa Waszak/ Zuzanna Kaczmarek/ Magdalena Szeszuła/ Emilia Kalinowska (Polonia Poznań)

- 4x+ CH - Sergiusz Śliwa/ Maksym Dudek/ Tomasz Kominek/ Jakub Przybylski/ Wojciech Kalinowski (Polonia Poznań)

- 2x CH - Igor Czekanowicz/ Jacek Suszka (Posnania RBW Poznań)

- 1x KM A-C - Anna Kalinowska (Polonia Poznań)

- 1x KM - Urlice Fuhrmann (AZS - AWF Warszawa)

Finały - Niedziela

- 1x CH - Jacek Suszka (Posnania RBW Poznań)

- 1x DZ - Kaja Wiśniewska (Lotto Bydgostia)

- 4x-DZ - Emilia Kalinowska/ Vanessa Waszak/ Magdalena Szeszuła/ Zuzanna Kaczmarek (Polonia Poznań)

- 4x+CH - Oliwier Kaczmarek/ Witold Nowakowski/ Daniel Niedźwiedź/ Jerzy Jurgiel/ Mateusz Ujazdowski (Posnania RBW Poznań)

- 2x CH - Sergiusz Śliwa/ Igor Piana (Polonia Poznań/ Tryton Poznań)

- 1x MM F - Adam Gaca (GTW Gedania Gdańsk)

- 1x MM H-I - Ireneusz Borkowski (AZS AWF Warszawa)

- 4x KM - Larysa Szczepaniak/ Agnieszka Urbanek/ Agata Wenc-Czarkowska/ Grażyna Kanoniczak ( Posnania RBW Poznań)

- 2x MM A-C - Paweł Szczepaniak/ Gerard Bednarek (Posnania RBW Poznań)

- 1x MM B-D - Jordan Osuch (Polonia Poznań)

- 2x MM D-H - Bogusław Otocki/ Grzegorz Otocki (Posnania RBW Poznań)

- 4x Mix - Krystyna Wechmann/ Danuta Pribe/ Jerzy Pestka/ Ernest Grocki (Posnania RBW Poznań/ Warmia)

Wyniki dostępne na stronie: http://eos.wztw.hostingasp.pl/page_results/

4 kolejne medale dla Polski w Pucharze świata

    Dodane: 2018-07-15

To była medalowa niedziela dla polskich osad startujących w III Pucharze Świata w wioślarstwie rozgrywanym w Lucernie (Szwajcaria).

Dzisiejszy dzień przyniósł nam aż cztery medale! Po złote krążki sięgnęła męska dwójka podwójna (Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski). Polacy zaczęli spokojnie płynąc długo na czwartej pozycji. Jeszcze na 500 metrów przed metą byli na trzecim miejscu po to by na ostatnich metrach przyspieszyć i zameldować się pierwsi na mecie (6:18.86). Drugie miejsce zajęli Niemcy (6:19.80), brąz zgarnęli Szwajcarzy (6:20.15).

Po złoto popłynęła także żeńska dwójka podwójna kategorii lekkiej (Joanna Dorociak, Weronika Deresz), która do mety dotarła z czasem 7:06.40, wyprzedzając o dwie sekundy reprezentantki Nowej Zelandii. Trzecie miejsce zajęły Szwajcarki (7:09.73).

Srebro z kolei padło łupem żeńskiej czwórki podwójnej (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillmann). Od naszych zawodniczek, które do mety dopłynęły z czasem 6:29.28 - lepsze były tylko Niemki (6:27.28). Brąz zgarnęły Holenderki (6:31.04).
Na sam koniec brąz dorzuciła męska czwórka (Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel) - 5:45.33. Wygrali Brytyjczycy (5:44.25), srebro wywalczyli Holendrzy (5:44.99).

Piąte miejsce zajął Miłosz Jankowski i Jerzy Kowalski (LM2x). Polacy dotarli do mety z czasem 6:36.22, tracąc do brązowych Duńczyków ponad 3 sekundy (6:32.39). Wygrali Irlandczycy (6:28.50) przed Belgami (6:29.30).

Szóste miejsce w finale czwórek bez sterniczki wywalczyły Olga Michałkiewicz, Maria Wierzbowska, Monika Chabel i Joanna Dittmann. Polki dotarły do mety z czasem 6:39.84. Zdecydowanie najszybsze okazały się znów reprezentantki Australii (6:27.03).
To były ostatnie zawody Pucharu Świata w tym sezonie. Kolejną dużą imprezą z udziałem biało-czerwonych będą Mistrzostwa Europy, które rozpoczną się 3 sierpnia w Strathclyde.

Brąz dla Wełny w Pucharze Świata. W niedzielę kolejne szanse medalowe

    Dodane: 2018-07-14

Katarzyna Wełna zdobyła pierwszy brązowy medal dla Polski podczas rozgrywanych w szwajcarskiej Lucernie zawodów Pucharu Świata w wioślarstwie.

źródło www.pztw.pl

W wyścigu od początku prowadziła Marie-Louise Draeger, za nią płynęła Alice Arch. Ostatecznie Niemka wygrała z czasem 7:39.21, Australijka była druga (7:42.77), z kolei Polka po ambitnej walce dotarła do mety na trzecim miejscu (7:43.07).

W jutrzejszych finałach zobaczymy sześć biało-czerwonych osad.

 

Plan niedzielnych finałów z udziałem Polaków:

10:31 - W4x (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillmann)
10:46 - M2x (Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski)
11:02 - LW2x (Joanna Dorociak, Weronika Deresz)
11:18 - LM2x (Miłosz Jankowski, Jerzy Kowalski)
13:33 - W4- (Olga Michałkiewicz, Maria Wierzbowska, Monika Chabel, Joanna Dittmann)
13:59 - M4x (Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja, Wiktor Chabel)

Znamy zwycięzców III Regat Smoczych Łodzi Festiwalu Dwóch Jezior

    Dodane: 2018-07-10

W minioną sobotę 8 lipca w Wałczu odbyła się III edycja regat Smoczych Łodzi w ramach Festiwalu Dwóch Jezior. W imprezie wzięło udział w sumie 19 drużyn (16 w konkurencji Fan i 3 w Sporcie). Choć liczyła się jak zwykle przede wszystkim dobra zabawa to każdy zwycięzca otrzymał piękne smocze puchary, medale i dyplomy, a dla wszystkich przewidziany był darmowy posiłek. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

FINAŁ SPORT MIX

LUCKY PUNCH LUBEKA            - 00:47,781

KS PRZYGODA GDAŃSK            - 00:49,376

RED HOT CHILLI - 00:51,059

FINAŁ FAN MIX

104 BATALION LOGISTYCZNY ZIEMI WAŁECKIEJ - 00:57,597

100 BATALION ŁĄCZNOŚCI - 00:58,630

POWERTECH - 01:00,363

FINAŁ SPORT LADIES

RED HOT CHILLI - 01:04,178

CANOE  MASTER KLUB GRYFINO - 01:05,476

DRAKO WAŁCZ - 01:06,512

FINAŁ FAN LADIES

KOSZYK & KOSZYK - 01:07,882

104 BATALION LOGISTYCZNY ZIEMI WAŁECKIEJ - 01:08,153

107 SZPITAL WOJSKOWY - 01:10,134

FINAŁ SPORT OPEN

LUCKY PUNCH LUBEKA - 00:45,587

104 BATALION LOGISTYCZNY ZIEMI WAŁECKIEJ - 00:46,806

RED HOT CHILLI - 00:47,384

6 medali dla Polski na Mistrzostwach Europy w Maratonie Kajakowym

    Dodane: 2018-07-08

6 medali (złoto, 4 srebrne i brązowy) przywiozą polscy kajakarze z rozgrywanych w dniach 5 – 8 lipca w miejscowości Metkovic (Chorwacja) Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym.

źródło facebook Mateusz Rynkiewicz

Wspaniale popłynęli w swoim wyścigu Mateusz Borgieł i Patryk Gluza. Polacy startujący w konkurencji C1 U23 (22,6 km) wyścig rozegrali między sobą zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z Portugalii. Dziś Borgieł dołożył do swojego dorobku drugi medal, tym razem srebrny, który wywalczył w duecie C2 (26,2 km) wspólnie z Mateuszem Zuchorą. Polacy złoto przegrali zaledwie o 15 sekund z dwójką hiszpańską, a podium uzupełnił duet węgierski.

Ze srebrem wróci Adrianna Antos, która w C1 juniorek (11,8 km) przegrała jedynie z zawodniczką z Węgier o 1.48. Podium uzupełniła druga zawodniczka węgierska. Na drugim miejscu podium stanął również Adrian Kłos. Polak również musiał uznać wyższość zawodnika z Węgier, z którym przegrał w konkurencji C1 juniorów (19 km) zaledwie o 15 sekund. Na najniższym stopniu podium ponownie stanął Węgier.

Kłos wróci do kraju również z medalem brązowym wywalczonym wspólnie z Grzegorzem Ludwiczakiem w konkurencji C2 juniorów (19 km). Pierwsi do mety w tej konkurencji dopłynęli Węgrzy, drudzy Portugalczycy.

Wszystkie wyniki

Znamy wyniki MP w kajakarstwie oraz Regat im. Rafała Piszcza

    Dodane: 2018-07-07

Dziś, w sobotę 7 lipca na Torze Regatowym Malta w Poznaniu zakończyły się 81. Mistrzostwa Polski Seniorów w kajakarstwie, 7. Mistrzostwa Polski w parakajarstwie oraz Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji dzisiejszego dnia:

źródło facebook PZKaj

C1 500m – Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)

C1 5000m – Sylwia Szczerbińska (Cresovia Białystok)

K1 5000m – Weronika Szymańska (Warta Poznań)

C1 500m – Michał Łubniewski (Stomil Poznań)

źródło facebook Stomil Poznań

C1 5000m – Marcin Grzybowski (Czechowice-Dziedzice)

C4 500m – Piotr Kuleta/ Dawid Kuleta/ Arsen Śliwiński/ Grzegorz Szpynda (AZS-AWf Politechnika Opole)

K1 500m – Bartosz Stabno (Posnania Poznań)

K1 5000m – Dawid Byrdek (Czechowice-Dziedzice)

Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza:

C1 500m młodziczek – Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań)

C1 500m juniorek mł. – Luiza Fechner (Posnania Poznań)

K1 500m dzieci – Zofia Burdajewicz (Zryw Wolsztyn)

K1 500m  młodziczek – Julia Piechocka (Zryw Wolsztyn)

K1 500m juniorek mł. – Natalia Wojciechowska (Energetyk Poznań)

K1 500m  juniorek – Laura Tomiak (Zryw Wolsztyn)

C1 500m dzieci – Marceli Krawiec (Warta Poznań)

C1 500m młodzików – Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorów – Bartosz Masłowski (AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorów mł. – Kacper Bogajczyk (AZS-AWF Poznań)

K1 500m dzieci – Thomas Scibilia (Posnania Poznań)

K1 500m młodzików – Krzysztof Jokiel (Zryw Wolsztyn)

K1 500m juniorów – Kacper Dratwa (Energetyk Poznań)

K1 500m juniorów mł. – Joachim Sośnicki (Sieradz)

W punktacji klubowej Ogólnopolskich Regat kajakowych juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza zwyciężył AZS-AWF Poznań (150 pkt.) przed Posnanią Poznań (129 pkt.) i Zrywem Wolsztyn (88 pkt.).

 Punktacja klubowa

Wyniki MP Seniorow i Regaty Piszcza 2018

Wyniki dostępne na stronie www.pzkaj.domtel-sport.pl/live