Posnania na podium w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski Seniorów w kajakarstwie

    Dodane: 2020-08-16

Wysoka temperatura dała się we znaki polskim kajakarzom, którzy w weekend 15-16 sierpnia rywalizowali na torze regatowym Malta w Poznaniu o medale Mistrzostw Polski Seniorów, 9. Mistrzostw Polski w Parakajakarstwie i Ogólnopolskich Regat kajakowych juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza.

zdj. PZKaj

W klasyfikacji medalowej MP zwyciężył AZS Politechnika Opole przed AZS-AWF Gorzów i  Posnanią Poznań. Natomiast w punktacji regat im. Rafała Piszcza zwyciężyła Posnania Poznań przed Zrywem Wolsztyn i Wartą Poznań.

W pierwszym sobotnim finale (K1 1000m) fenomenalnie zaprezentował się zawodnik Posnanii Poznań Bartosz Stabno stając na pierwszym miejscu podium. 10 minut później po medal tym razem brązowego kruszcu w C1 1000m popłynął Vincent Słomiński. Zawodnik poznańskiego Stomila musiał uznać wyższość Wiktora Głazunowa (AZS-AWF Gorzów) oraz Mateusza Kamińskiego (OKSW Olsztyn). Następnie w K1 1000m po srebro sięgnęła Anna Zagorska (OŚ AZS Politechnika Poznańska), która na metę przypłynęła niecałą sekundę za Justyną Iskrzycką (AZS-AWF Katowice). Po brązowy medal w K2 1000m popłynęła osada Posnanii Poznań w składzie Joanna Heneczkowska i Angelika Skorupińska (zwyciężyła osada AZS Politechniki Opole -  Karolina i Paulina Markiewicz). W C4 1000m poznańskie osady stanęły na drugim (Remigiusz Nowaczyk/ Łukasz Nowak/ Gilbert Paluch/ Dawid Kozio – AZS-AWF Poznań) i trzecim miejscu podium (Dominik Nowacki/ Szymon Sobczak/ Michał Kudła/ Łukasz Witkowski – Posnania Poznań). Zwyciężyła osada AZS-Politechniki Opole - Piotr Kuleta/ Mateusz Zuchora/ Mateusz Borgieł/ Alexander Marasa.

zdj. PZKaj

W sesji popołudniowej wodniacy zmierzyli się na połowę krótszym dystansie – 500m. W C1 ponownie na trzecim miejscu zameldował się Vincent Słomiński, a pierwszy był Głazunow. Po brąz w C1 sięgnęła Magda Stanny (Warta Poznań); zwyciężyła Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Po swój kolejny złoty krążek popłynął Bartosz Stabno, który w osadzie K2 wraz ze Stanisławem Szafrańcem nie miał sobie równych. Poznańskie osady zajęły dwa pierwsze miejsca w rywalizacji K2 kobiet. Na pierwszym miejscu do mety dopłynęły zawodniczki Energetyka – Klaudia Cyrulewska/ Martyna Klatt. Po srebro natomiast Karolina Naja i Małgorzata Puławska (Posnania Poznań). Finał C2 kobiet całkowicie zdominowany został przez osady ze stolicy Wielkopolski, które zajęły aż pięć pierwszych miejsc. Wśród nich najlepsza okazała się załoga AZS-AWF Poznań – Katarzyna Szperkiewicz i Patrycja Mendelska. Kolejne dwa (złoto i srebro) medale dla Poznania padły łupem kajakowych czwórek. Na pierwszym miejscu dopłynęła osada Posnanii Poznań – Stanisław Szafraniec/ Wojciech Tracz/ Filip Weckwert/ Jakub Michalski, na drugim natomiast zawodnicy Energetyka – Patryk Kulczyński/ Robert Nowakowski/ Sławomir Witczak/ Jarosław Kajdanek. W ostatnim sobotnim finale po brązowy medal w K4 popłynęły Joanna Heneczkowska/ Małgorzata Puławska/ Karolina Naja/ Angelika Skorupińska (Posnania Poznań); zwyciężyła osada Zawiszy Bydgoszcz – Sandra Ostrowska/ Katarzyna Kołodziejczyk/ Nicole Gapska/ Helena Wiśniewska.

Pozostali zwycięzcy pierwszego dnia zawodów:

K2 1000m – Michał Bil/ Piotr Morawski (AZS Politechnika Opole)

C2 1000m – Piotr Kuleta/ Mateusz Zuchora (AZS Politechnika Opole)

K4 1000m – Adam Wysocki/ Karol Garbacz/ Patryk Gryko/ Marcin Garbacz (Sparta Augustów)

K1 500m – Anna Puławska (AZS-AWF Gorzów)

W drugim dniu oprócz rywalizacji seniorów na poznańskim torze regatowym rozgrywane były także Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza - brązowego medalisty igrzysk olimpijski z Monachium, trzykrotnego olimpijczyka (1964, 1968, 1972) i wielokrotnego mistrza Polski oraz 9.Mistrzostwa Polski w Parakajakarstwie.

zdj. PZKaj

W finale C1 200m rozgrywanym w ramach MP Seniorów na drugi miejscu podium znalazła się Katarzyna Szperkiewicz (AZS-AWF Poznań), trzecia była Magda Stanny (Warta Poznań), a rywalizację wygrała Dorota Borowska (NOSiR Nowt Dwór Mazowiecki). W rywalizacji K2 200m po brązowy krążek sięgnęli: Marcin Nowacki i Stanisław Szafraniec (Posnania Poznań), zwyciężyła osada KKW 1929 Kraków w składzie Paweł Kaczmarek i Jacek Piech. W finale K2 200m po srebro popłynęły Karolina Naja i Małgorzata Puławska (Posnania Poznań), które przegrały jedynie z Dominiką Włodarczyk i Heleną Wiśniewską (Zawisza Bydgoszcz). Finał C2 200m podobnie jak na 500m został zdominowany przez poznańskie zawodniczki, które tym razem zajęły pierwsze cztery miejsca. Zwyciężyła osada AZS-AWF Poznań – Katarzyna Szperkiewicz/ Patrycja Mendelska, przed Magdą Stanny i Pauliną Grzelkiewicz (Warta Poznań) oraz siostrami Antos – Adrianną i Eweliną (AZS-AWF Poznań). W K2 mix 200m po złoto popłynęli Martyna Klatt i Sławomir Witczak (Energetyk Poznań), a po srebro Małgorzata Puławska i Stanisław Szafraniec (Posnania Poznań). Po srebro w C2 mix 200m popłynęli Patrycja Mendelska i Remigiusz Nowaczyk, a trzeci byli Katarzyna Szperkiewicz i Gilbert Paluch (obie osady AZS-AWF Poznań), zwyciężyła dwójka OKSW Olsztyn w składzie Julia Walczak i Tomasz Barniak. Po swój kolejny medal, tym razem srebrnego kruszcu popłynął w K1 5000m Bartosz Stabno (Posnania Poznań), który ustąpił pierwszeństwa jedynie Rafałowi Rosolskiemu (UKS Dojlidy Białystok). W K1 5000m na najniższym stopniu podium stanęła Anna Zagórska (OŚ AZS Politechnika Poznańska), zwyciężyła Beata Rosolska (UKS Kopernik Bydgoszcz). Po srebro w C1 5000m popłynęła Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań), która na mecie wyprzedziła m.in. Adriannę Antos (AZS-AWF Poznań), zwyciężyła zawodniczka AZS Politechniki Opole Aleksandra Jacewicz.

Trzecie miejsce w ramach regat im. Rafała Piszcza zajęła Amelia Milińska (Energetyk Poznań (zwyciężyła Kinga Chojnacka – Zryw Wolsztyn). W finale C1 500m zwyciężył Maksym Bashov (Posnania Poznań) przed swoim klubowym kolegą Bartłomiejem Gorniakiem i Maurycym Rusieckim (Warta Poznań). Również finał K1 1000m młodzików zdominowany został przez zawodników z Poznania, zwyciężył Szymon Szot, drugi był Igor Płaczek (obaj Posnania Poznań), a trzeci Kuba Wojciechowski (Energetyk Poznań). W finale C1 1000m młodzików zwyciężył Szymon Szmagaj (Posnania Poznań) przed Antonim Michalakiem i Krystianem Kubicą (obaj Warta Poznań). W C1 1000m juniorek mł. na podium stanęły trzy zawodniczki Posnanii: Karolina Seydlewicz, Zuzanna Kinast i Marta Brzezińska. W finale K1 1000m juniorek mł. zwyciężyła Matylda Kubiak (Warta Poznań),
a trzecia była Oliwia Klemczak (Energetyk Poznań). W finale C1 1000m juniorów mł. pierwsze miejsce zajął Eryk Wilga (Warta Poznań), drugi i trzeci był odpowiednio Jakub Nowicki i Szymon Sobczak (obaj Posnania Poznań). W K1 juniorów mł. pierwsze trzy miejsca należały do: Igora Wyszkowskiego (AZS-AWF Poznań), Jana Wiśniewskiego i Maksymiliana Ziemskiego (obaj OŚ AZS Politechnika Poznańska). W C1 2000m zwyciężył Tomasz Jańczak przed Jakubem Piechockim (obaj Posnania Poznań). W K1 1000m młodziczek na drugim miejscu dopłynęła Wiktoria Loba (Posnania Poznań), zwyciężyła Julia Piasecka (Copal Trzcianka). W K1 2000m juniorek pierwsze trzy miejsca zajęły zawodniczki poznańskiego Energetyka: Natalia Wojciechowska, Weronika Aleksandrowicz i Weronika Jackowska.

zdj. PZKaj

Na pierwszym miejscu podium w ramach 9.Mistrzostw Polski w Parakajakarstwie stanął także Paweł Łukaszewicz (Start Poznań), który na mecie zameldował się przed swoim klubowy kolegą Tadeuszem Kasprzakiem. Na trzecim miejscu podium w VL3 stanął Zbigniew Olizarowicz  (zwyciężył Tomasz Moździerski (OTK Opole).

Pozostali zwycięzcy drugiego dnia zawodów:

C1 200m - Wiktor Głazunow (AZS-AWF Gorzów)

K1 200m – Katarzyna Kołodziejczyk (Zawisza Bydgoszcz)

C2 200m – Michał Łubniewski/ Arsen Śliwiński (AZS Politechnika Opole)

C1 5000m - Wiktor Głazunow (AZS-AWF Gorzów)

KL1 200m – Jakub Tokarz (Start Wrocław)

KL2 200m – Kamila Kubas (Start Zielona Góra)

KL3 300m – Katarzyna Kozikowska (OTK Opole)

K1 500m dzieci – Mikołaj Kaźmierczak (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 500m dzieci i młodziczek – Victoria Król (MKSW Trzebinia)

Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów

Wyniki regat im. Rafała Piszcza

Medale na 500 i 1000 metrów Mistrzostw Polski Seniorów rozdane

    Dodane: 2020-08-15

Pierwsze medale rozgrywanych w Poznaniu LOTTO 83. Mistrzostw Polski seniorów rozdane. W pierwszym sobotnim finale (K1 1000m) fenomenalnie zaprezentował się zawodnik Posnanii Poznań Bartosz Stabno stając na pierwszym miejscu podium.

10 minut później po medal tym razem brązowego kruszcu w C1 1000m popłynął Vincent Słomiński. Zawodnik poznańskiego Stomila musiał uznać wyższość Wiktora Głazunowa (AZS-AWF Gorzów) oraz Mateusza Kamińskiego (OKSW Olsztyn). Następnie w K1 1000m po srebro sięgnęła Anna Zagorska (OŚ AZS Politechnika Poznańska), która na metę przypłynęła niecałą sekundę za Justyną Iskrzycką (AZS-AWF Katowice). Po brązowy medal w K2 1000m popłynęła osada Posnanii Poznań w składzie Joanna Heneczkowska i Angelika Skorupińska (zwyciężyła osada AZS Politechniki Opole -  Karolina i Paulina Markiewicz). W C4 1000 poznańskie osady stanęły na drugim (Remigiusz Nowaczyk/ Łukasz Nowak/ Gilbert Paluch/ Dawid Kozio – AZS-AWF Poznań) i trzecim miejscu podium (Dominik Nowacki/ Szymon Sobczak/ Michał Kudła/ Łukasz Witkowski – Posnania Poznań). Zwyciężyła osada AZS-Politechniki Opole - Piotr Kuleta/ Mateusz Zuchora/ Mateusz Borgieł/ Alexander Marasa.

W sesji popołudniowej wodniacy zmierzyli się na połowe krótszym dystansie – 500m. W C1 ponownie na trzecim miejscu zameldował się Vincent Słomiński, a pierwszy był Głazunow. Również po brąz w C1 sięgnęła Magda Stanny (Warta Poznań); zwyciężyła Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Po swój kolejny złoty krążek popłynął Bartosz Stabno, który w osadzie K2 wraz ze Stanisławem Szafrańcem nie miał sobie równych. Poznańskie osady zajęły dwa pierwsze miejsca w rywalizacji K2 kobiet. Na pierszym miejscu do mety dopłynęły zawodniczki Energetyka – Klaudia Cyrulewska/ Martyna Klatt. Po srebro natomiast Karolina Naja i Małgorzata Puławska (Posnania Poznań). Finał C2 kobiet całkowicie zdominowany został przez osady ze stolicy Wielkopolski, które zajęły aż pięć pierwszych miejsc. Wśród nich najlepsza okazała się załoga AZS-AWF Poznań – Katarzyna Szperkiewicz i Patrycja Mendelska. Kolejne dwa (złoto i srebro) medale dla Poznania padły łupem kajakowych czwórek. Na pierwszym miejscu dopłynęła osada Posnanii Poznań – Stanisław Szafraniec/ Wojciech Tracz/ Filip Weckwert/ Jakub Michalski, na drugim natomiast zawodnicy Energetyka – Patryk Kulczyński/ Robert Nowakowski/ Sławomir Witczak/ Jarosław Kajdanek. W ostatnim sobotnim finale po brązowy medal w K4 popłynęły Joanna Heneczkowska/ Małgorzata Puławska/ Karolina Naja/ Angelika Skorupińska (Posnania Poznań); zwyciężyła osada Zawiszy Bydgoszcz – Sandra Ostrowska/ Katarzyna Kołodziejczyk/ Nicole Gapska/ Helena Wiśniewska.

Pozostali zwycięzcy pierwszego dnia zawodów:

K2 1000m – Michał Bil/ Piotr Morawski (AZS Politechnika Opole)

C2 1000m – Piotr Kuleta/ Mateusz Zuchora (AZS Politechnika Opole)

K4 1000m – Adam Wysocki/ Karol Garbacz/ Patryk Gryko/ Marcin Garbacz (Sparta Augustów)

K1 500m – Anna Puławska (AZS-AWF Gorzów)

Wszystkie wyniki LIVE

Program Mistrzostw Polski Seniorów i Ogólnopolskich Regat kajakowych juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza

    Dodane: 2020-08-12

Już w najbliższy weekend sympatyków kajakarstwa w Poznaniu czekają kolejne sportowe emocje. W dniach 15-16 sierpnia najlepsi kajakarze z całej Polski rywalizować będą na Torze Regatowym Malta o 33 komplety medali LOTTO 83. Mistrzostw Polski seniorów. Do stolicy Wielkopolski przyjadą reprezentanci 44 klubów z całej Polski, wśród nich  cała kadra narodowa z medalistkami Igrzysk Olimpijskich na czele.

Pierwszy start – sobota 15 sierpnia br. godz. 9.00

Program MP Seniorów

Dodatkowo w niedzielę, 16 sierpnia odbędą się Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza - brązowego medalisty igrzysk olimpijski z Monachium, trzykrotnego olimpijczyka (1964, 1968, 1972) i wielokrotnego mistrza Polski. W imprezie udział wezmą zawodnicy z 13 klubów.

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Program Ogólnopolskich Regat im. Rafała Piszcza 

Organizator wyznaczył specjalną strefę przeznaczoną dla dziennikarzy mieszczącą się przy strefie dekoracji.

Wioślarstwo - Mistrzostwa Europy Seniorów

    Dodane: 2020-08-11

W październiku w Poznaniu będzie można oglądać zmagania najlepszych wioślarzy kontynentu. Już po raz czwarty na torze regatowym Malta odbędą się Mistrzostwa Europy Seniorów. Tegoroczna impreza będzie jednak nietypowa - przez cały czas trwania zawodów obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny. 

Proponowany termin Mistrzostw Europy Seniorów przypada na 9-11 października. Pierwotnie miały się one odbyć w czerwcu, lecz plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Dlatego zmagania wioślarzy przesunięto na jesień, a całe zawody zostaną zorganizowane z zachowaniem surowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. 

- Od wielu lat systematycznie modernizujemy tor regatowy Malta, aby sprostać wymogom stawianym przez międzynarodowe federacje: wioślarską i kajakową - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Tylko w tym roku wyremontowaliśmy już wieżę sędziowską i pomosty startowe. Nie to będzie jednak najważniejsze podczas październikowych zawodów - tym razem skupiamy się przede wszystkim na bezpieczeństwie zawodników i kibiców. Reżim sanitarny obowiązywał będzie wszystkich bez wyjątku. Na terenie toru obowiązkowe będzie noszenie maseczek i dezynfekcja rąk, a ważne komunikaty będą przekazywane za pomocą specjalnie do tego przygotowanej aplikacji.  

Organizatorem zawodów jest Miasto Poznań, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich oraz Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo. 

- W zawodach wystartuje trzech zawodników reprezentujących poznańskie kluby wioślarskie, wśród nich m.in. stypendysta Miasta Poznania - Wiktor Chabel. Mamy nadzieję, że swoimi wynikami nawiążą oni do wspaniałych sukcesów Julii Michalskiej-Płotkowiak, która właśnie w Poznaniu zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata w 2009 roku wspólnie z Magdaleną Fularczyk-Kozłowską – powiedziała Dyrektor Wydziału Sportu UMP Ewa Bąk.

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa

Na cały czas trwania zawodów wprowadzone zostaną przepisy i zasady specjalne, które mają zapewnić zawodnikom, dziennikarzom, wolontariuszom i organizatorom maksimum bezpieczeństwa. Dotyczyć będą wszystkich stref - szczególnie wioski zawodniczej, akredytacji, transportu, hangarów i stołówki.

Ustalony reżim sanitarny obowiązywać będzie wszystkie osoby biorące udział w zawodach i z nimi powiązane - nie tylko podczas przebywania na torze regatowym Malta w trakcie zawodów czy treningów, ale również poza wyznaczonym zakresem godzinowym. Wprowadzona będzie ścisła kontrola poruszania się oraz ograniczony dostęp do poszczególnych stref. Tylko połowa trybun zostanie udostępniona dla publiczności.

Nie będzie też wydzielonych stref wypoczynkowych. Zamiast tego drużynom zostaną przydzielone odseparowane namioty. Dostęp do zawodników będzie ograniczony, a zasada dystansu społecznego ma obowiązywać wszystkich pracujących przy zawodach: wolontariuszy, sędziów, dziennikarzy i innych. Na terenie toru regatowego będzie nakaz noszenia maseczek oraz dezynfekowania rąk.

Wszelkie komunikaty, listy startowe czy wyniki wyścigów będą w większości przekazywane za pomocą stworzonej do tego aplikacji na telefon, a także dostępne na stronach internetowych dotyczących wydarzenia. Niewykluczone, że zawody dla bezpieczeństwa zawodników potrwają o jeden dzień dłużej, o co wnioskują organizatorzy. Decyzję podejmą władze FISA.

Wszystkie przyjęte rozwiązania mogą być na bieżąco dostosowywane do zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej i aktualnie obowiązującego prawa.

Mistrzostwa Europy w Poznaniu

Wioślarskie mistrzostwa Europy mają najdłuższą historię spośród największych imprez sportowych w tej dyscyplinie. Pierwsze odbyły się na jeziorze Orta we Włoszech w 1893 roku. Przez następne 80 lat, do 1973 roku mistrzostwa Europy odbywały się co roku, z przerwami na lata pierwszej i drugiej wojny światowej.        

Polacy po raz pierwszy wystartowali w ME w 1925 roku w Pradze (brązowy medal Andrzeja Osiecimskiego-Czapskiego w jedynce; czwarte miejsce ósemki, a czwórka podwójna odpadła w przedbiegach). Pierwszy złoty medal dla Polski w mistrzostwach Europy wywalczyli Henryk Budziński i Jan Krenz-Mikołajczak (KW-04 Poznań) w dwójce bez sternika w 1930 roku w Liege w Belgii.

W sierpniu 1929 roku mistrzostwa Europy po raz pierwszy zostały rozegrane w Polsce w Bydgoszczy. Polacy wywalczyli wtedy cztery medale – jeden srebrny i trzy brązowe.

W 1958 roku mistrzostwa Europy gościły po raz pierwszy na jeziorze Maltańskim w Poznaniu (bez medali). W rywalizacji kobiet Polskę reprezentowało pięć osad: jedynka, dwójka podwójna, dwie czwórki ze sterniczką, w rywalizacji mężczyzn startowało siedem polskich osad: jedynka, dwójka podwójna, dwójka bez sternika, dwójka ze sternikiem, czwórka bez sternika, czwórka ze sternikiem.

W 1973 roku ME odbyły się w Moskwie, a potem nastąpiła długa przerwa w ich rozgrywaniu. Dopiero w maju 2006 roku FISA przywróciła rozgrywanie mistrzostw Europy, a gospodarzem tej imprezy w 2007 roku został Poznań. Wzięło w nich udział prawie 400 zawodniczek i zawodników z 30 krajów.

Po ośmiu latach przerwy, w 2015 roku, wioślarskie mistrzostwa Europy ponownie odbyły się na torze regatowym Malta w Poznaniu. Swoje zwycięstwo świętowały wówczas Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, zdobywając swój złoty medal w konkurencji dwójek podwójnych. Dwa trzecie miejsca przypadły paniom z czwórki podwójnej w składzie:

Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Monika Ciaciuch i Maria Springwald oraz Weronice Deresz i Joannie Dorociak w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Wcześniej, w 2009 roku w Poznaniu organizowane były również Mistrzostwa Świata Seniorów.

W sumie w Mistrzostwach Europy Polacy zdobyli 29 medali brązowych, 32 srebrne i 14 złotych.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza

    Dodane: 2020-08-10

Już w najbliższy weekend sympatyków kajakarstwa w Poznaniu czekają kolejne sportowe emocje. W dniach 15-16 sierpnia najlepsi kajakarze z całej Polski rywalizować będą na Torze Regatowym Malta o 33 komplety medali LOTTO 83. Mistrzostw Polski seniorów.

Do stolicy Wielkopolski przyjedzie cała kadra narodowa z medalistkami Igrzysk Olimpijskich na czele.

Dodatkowo w niedzielę, 16 sierpnia odbędą się Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza - brązowego medalisty igrzysk olimpijski z Monachium, trzykrotnego olimpijczyka (1964, 1968, 1972) i wielokrotnego mistrza Polski. Zawody przeprowadzone zostaną w następujących konkurencjach:

- juniorzy 2002-2003 2000 m K-1, C-1

- juniorki 2002-2003 2000 m K-1, C-1

- juniorzy mł. 2004-2005 2000 m K-1, C-1

- juniorki mł. 2004-2005 2000 m K-1, C-1

- młodzicy 2006-2007 1000 m K-1, C-1

- młodziczek 2006-2007 1000 m K-1, C-1

- dzieci chłopcy 2008 i młodsi 500 m K-1, C-1

- dzieci dziewczynki 2008 i młodsi 500 m K-1, C-1

- viking open 2008 i młodsi 200 m CT-4 (turystyczne C-4)

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Medale I Mistrzostw Polski Stand Up Paddle rozdane

    Dodane: 2020-08-09

W miniony weekend (8-9 sierpnia) w upalnej temperaturze na akwenie w Rogoźnie odbyły się I Mistrzostwa Polski Stand Up Paddle. SUP - Stand up paddleboarding lub Stand up paddle surfing jest pochodną surfingu, który powstał na Hawajach.

źródło zdj. http://rogozno.wlkp.net.pl

SUP jest połączeniem longboarda (nowoczesnej deskorolki) z kajakiem. W przeciwieństwie do tradycyjnego surfingu, w którym osoba pływająca siedzi czekając na nadejście fali w SUP wioślarze stoją na deskach i za pomocą wiosła przy użyciu pracy ramion napędzają swoją jednostkę. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji regat:

 • juniorzy młodsi 200m – Kajetan Różański (Orzeł Wałcz)
 • short race cup dzieci – Stanisław Tadla
 • seniorzy 200m – Patryk Kowalski (Orzeł Wałcz)
 • seniorki 200m – Nadia Figurska (MSS Lena)
 • młodzicy 2000m – Jakub Zajączkowski (Orzeł Wałcz)
 • młodziczki 2000m – Zuzanna Tylingo (niezrzeszona)
 • seniorki pompowane 2500m – Monika Bronicka (niezrzeszona)
 • seniorzy pompowane 2500m – Piotr Hertel (Orzeł Wałcz)
 • dzieci dziewczynki 1000m – Emilia Dasiewska (RTW Racibórz)
 • dzieci chłopcy 1000m – Marek Kulczycki (@theKULBROTHERS)
 • seniorzy open 25000m – Damian Bartos (Spójnia Warszawa)
 • seniorki 6000m – Monika Bronicka (niezrzeszona)
 • mężczyźni 6000m – Damian Bartos (Spójnia Warszawa)

Wszystkie wyniki

Ostatnie 3 dni zgłoszeń do Regat im. Rafała Piszcza

    Dodane: 2020-08-06

Już za nieco ponad tydzień, w niedzielę 16 sierpnia na Torze Regatowym Malta odbędą się Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza.

Do zamknięcia zgłoszeń pozostało już tylko 3 dni! Należy je dokonać do 09.08.2020 (godz. 24:00) poprzez internetowy system zgłoszeń PZKaj (http://pzkaj.domtel-sport.pl/). Opłata za zgłoszoną osobę wg listy zbiorczej wynosi 25zł.

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Organizator wyznaczył specjalną strefę przeznaczoną dla dziennikarzy mieszczącą się przy strefie dekoracji.

 Zapowiedzi

Międzynarodowy Turniej Kajak Polo

    Dodane: 2020-08-05

W dniach 14-16 sierpnia br. na Przystani Sportowej w Szałe (ul. Kaliska 84) odbędzie się Międzynarodowy Turniej Kajak Polo. Organizatorem imprezy, która zostanie rozegrana na trzech boiskach o wymiarach 35 m x 23 m jest Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie.

Konkurencje oraz kategorie wiekowe:

I Dywizja – młodzieżowiec (mężczyźni) rocznik 2002 i starsi.

II Dywizja – młodzieżowiec (kobiety) 2005 i starsze oraz młodzieżowiec (mężczyźni) 

                     rocznik  2003 - 2005

III Dywizja – młodzik dziewczęta i chłopcy rocznik 2006 - 2008                                               

Kategoria dzieci - rocznik 2008 i młodsi.

W dywizji III oraz w kategorii dzieci drużyny mogą być mieszane dziewcząt i chłopców.

Pełen Regulamin

Posnania zwycięża w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

    Dodane: 2020-08-04

Podczas gdy juniorzy rywalizowali w miniony weekend na Torze Regatowym Malta w ramach 26. Mistrzostw Polski bój o medale stoczyli także zawodnicy z młodszej kategorii, którzy ścigali się w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy „A”. W sumie w zawodach, których organizatorem był Wielkopolski Związek Kajakowy rozdano 10 kompletów medali. W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Posnania Poznań przed AZS-AWF Poznań i Wartą Poznań.

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

K4 – Maja Domagała/ Zofia Hofman/ Natalia Szczepaniak/ Barbara Jokiel (Zryw Wolsztyn)

K1 – Szymon Szot (Posnania Poznań)

C1 – Marceli Krawiec (Warta Poznań)

C2 – Amelia Marcinkowska/ Maja Rużanowska (Orzeł Wałcz)

K2 – Igor Płaczek/ Szymon Szot (Posnania Poznań)

K1 – Julia Piasecka (UKS Copal Trzcianka)

C2 – Marceli Krawiec/ Krystian Kubica (Warta Poznań)

C1 – Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)

K4 – Mateusz Nieborak/ Marcin Nyczkowiak/ Filip Kujawa/ Mikołaj Kaźmierczak (Zryw Wolsztyn)

K2 – Wiktoria Loba/ Natalia Szuchnik (Posnania Poznań)

Wszystkie wyniki