Już jutro startuje nowa strona www.aktywninawodzie.pl

    Dodane: 2017-04-04

4 miesiące ciężkiej pracy, setki godzin spędzonych przy komputerze ale w końcu jest!  Już jutro oficjalnie wystartuje nowa strona internetowa poświęcona sportom wodnym – www.AktywniNaWodzie.pl.Logo Aktywni na wodzie.jpg

Www.aktywninawodzie.pl to nie tylko NOWA NAZWA, to także nowy design i.. coś jeszcze! Oprócz nowego wyglądu strona zyskała również nową funkcjonalność.

Coś co się nie zmieniło! Www.aktywninawodzie.pl dalej poświęcona będzie tylko informacjom w tematyce kajakarstwa, wioślarstwa i smoczych łodzi.

Dlatego już dziś zachęcamy wszystkich do współpracy! Zachęcamy wszystkich do wspólnego tworzenia razem z nami strony poświęconej w całości sportom wodnym.

W tym miejscu chciałbym podziękować osobom bezpośrednio zaangażowanym w budowę strony: Łukaszowi Wietrakowi oraz Sandrze Pięcie, którzy włożyli mnóstwo pracy i zaangażowania w tworzeniu nowej strony.

Was też zapraszamy do współpracy. Jeśli uczestniczysz w ciekawych wydarzeniach na wodzie i „z wodą w tle” jako uczestnik, widz lub organizujesz zawody, spływy itd. prześlij nam informacje oraz zdjęcia. Jeśli w Waszym klubie dzieje się coś czym chcielibyście się podzielić z innymi w całej Polsce np. Twoi zawodnicy, koledzy lub Ty sam odniosłeś sukces na zawodach również napisz nam o tym a my zamieścimy tą informację na naszej stronie. Stwórzmy razem www.AktywniNaWodzie.pl –  stronę poświęconą sportom wodnym.

Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim

    Dodane: 2017-04-03

576 osób z 50 uczelni z całej Polski (i 50 osób towarzyszących), w tym: 1 olimpijczyk z Rio de Janeiro (Michał Szpakowski), 12 medalistów ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w wioślarstwie, 77 uczestników tegorocznych Mistrzostw Polski seniorów w ergometrze wioślarskich; łącznie przewiosłowanych 576km w 1979 minut, rozdano 25 medali – tak w liczbach przedstawiają się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim, które odbyły się 1 kwietnia w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

fot-os-azs-poznan2.jpg.jpg

 

To były rekordowe AMPy! Już nawet ze względu na nietypową formułę, w każdym pojedyńczym wyścigu brało udział aż 14 zawodniczek lub zawodników. Nagroda za pobicie akademickiego rekordu Polski na 1000m dodatkowo motywowała wszystkich uczestników. Niestety zabrakło tej wisienki na torcie i pobicia już samego rekordu. Najbliżej był najbardziej utytułowany wioślarz na tej imprezie – Michał Szpakowski. „Myślałem, że pobiję swój rekord. I tak też by to było! Mocno wiosłowałem na całym dystansie, jednak zaspałem na samym starcie. Na pewno nie pomogło to, że spóźniony i przez to rozkojarzony wpadłem na ergometr”. Michał jest już prawdziwym weteranem AMP w ergometrze (po raz trzeci wygrał klasyfikację generalną), wielokrotny medalista mistrzostw świata, uczestnik Igrzysk Olimpijskim, a jednak dalej rywalizuje ze studentami. Oczywiście zapytaliśmy, dlaczego: „Czuję taką chęć podziękowania uczelni z racji tego, że wspiera mnie w zdobywaniu wykształcenia. Sporo pomaga w elastyczności, podejścia wykładowców i władz uczelni. To jest moja chęć zareklamowania uczelni na zawodach, wywiadach. Tak samo jako Ministerstwo Obrony Narodowej, te dwie instytucje pomagają mi się realizować i osiągać sukcesy w swojej zawodowej karierze.”

fot-os-azs-poznan1.jpg.jpg

Przechodząc do samych wyników. W wadze lekkiej kobiet złoto wywalczyła Anna Majek (AWF Poznań), srebro Sylwia Zimnicka (PG Gdańsk), Zuzanna Duda (SGGW Warszawa). W kategorii OPEN najlepsza była Patrycja Sadowska (AWF Poznań) przed Magdą Baszyńską (UKW Bydgoszcz) i Weroniką Błaszczyk (PG Gdańsk).

Niezwykle zacięta rywalizacja była u panów. W wadze lekkiej aż dwa złote medale! Na najwyższym stopniu podium stanęli: Piotr Gielec (SGGW Warszawa) i Łukasz Stasiewicz (PG Gdańsk). Brąz dla Jakuba Szymerowskiego (AWF Wrocław).

W kategorii Open wygrał Michał Szpakowski (WSG Bydgoszcz). Za nim aż 3 osoby na 2gim miejscu! Kamil Tchorzewski (UPr Lublin), Jan Kucera (AMo Szczecin) oraz Karol Leszczyński (UMK Toruń).

W klasyfikacji drużynowej kobiet ze złotych medali cieszyły się dziewczyny z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Za nimi uplasowały się zawodniczki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W rywalizacji mężczyzn klasyfikację drużynową wygrała Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy. Srebrne medale dla Politechniki Gdańskiej, brązowe dla Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa.

Wyniki:

Waga lekka kobiet

KLASYFIKACJA GENERALNA

 1. Anna Majek (AWF Poznań)
 2. Sylwia Zimnicka (PG Gdańsk)
 3. Zuzanna Duda (SGGW Warszawa)

TYP UNIWERSYTETY

 1. Karolina Mrowca (UŚ Katowice)
 2. Joanna Czekurłan (UWr Wrocław)
 3. Małgorzata Myszka (UK Kraków)

TYP UCZELNIE TECHNICZNE

 1. Sylwia Zimnicka (PG Gdańsk)
 2. Gabriela Wojciechowska (PWr Wrocław)
 3. Karolina Foryś (AGH Kraków)

TYP UCZELNIE SPOŁECZNO-PRZYRODNICZE

 1. Zuzanna Duda (SGGW Warszawa)
 2. Anna Chmara (UTP Bydgoszcz)
 3. Paulina Krawczuk (UPr Lublin)

OPEN kobiet

KLASYFIKACJA GENERALNA

 1. Patrycja Sadowska (AWF Poznań)
 2. Magdalena Baszyńska (UKW Bydgoszcz)
 3. Weronika Błaszczak (PG Gdańsk)

TYP UNIWERSYTETY

 1. Magdalena Baszyńska (UKW Bydgoszcz)
 2. Klaudia Jedynak (UKW Bydgoszcz)
 3. Anna Muniak (UWr Wrocław)

TYP UCZELNIE TECHNICZNE

 1. Weronika Błaszczak (PG Gdańsk)
 2. Maria Wolna (AGH Kraków)
 3. Klaudia Sachmerda (AGH Kraków)

TYP UCZELNIE SPOŁECZNO-PRZYRODNICZE

 1. Agnieszka Kolowca (WAT Warszawa)
 2. Katarzyna Krzyszkowska (PŚ Gliwice)
 3. Joanna Niezgoda (UPr Lublin)

Waga lekka mężczyzn

KLASYFIKACJA GENERALNA

 1. Piotr Gielec (SGGW Warszawa)
 2. Łukasz Stasiewicz (PG Gdańsk)
 3. Jakub Szymerowski (AWF Wrocław)

TYP UNIWERSYTETY

 1. Rafał Nalewalski (UKW Bydgoszcz)
 2. Kamil Bednorz (UŚ Katowice)
 3. Dawid Wachowicz (UKW Bydgoszcz)

TYP UCZELNIE TECHNICZNE

 1. Łukasz Stasiewicz (PG Gdańsk)
 2. Patryk Butyński (PG Gdańsk)
 3. Paweł Proficz (AGH Kraków)

TYP UCZELNIE SPOŁECZNO-PRZYRODNICZE

 1. Piotr Gielec (SGGW Warszawa)
 2. Michał Zawadzki (SGH Warszawa)
 3. Krzysztof Dziubek (AMo Szczecin)

OPEN mężczyzn

KLASYFIKACJA GENERALNA

 1. Michał Szpakowski (WSG Bydgoszcz)
 2. Kamil Tchorzewski (UPr Lublin)
 3. Jan Kucera (AMo Szczecin)

TYP UNIWERSYTETY

 1. Karol Leszczyński (UMK Toruń)
 2. Patryk Przekopski (UMK Toruń)
 3. Filip Żuchowski (UKW Bydgoszcz)

TYP UCZELNIE TECHNICZNE

 1. Bartłomiej Gzowski (PW Warszawa)
 2. Jan Janasik (PP Poznań)
 3. Adrian Wiktorek (PWr Wrocław)

TYP UCZELNIE SPOŁECZNO-PRZYRODNICZE

 1. Kamil Tchorzewski (UPr Lublin)
 2. Jan Kucera (AMo Szczecin)
 3. Kamil Łaski (SGGW Warszawa)

KLASYFIKACJE DRUŻYNOWE

Kobiet

GENERALNA

 1. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
 2. Uniwersytet Śląski w Katowicach
 3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

TYP UNIWERSYTETY

 1. Uniwersytet Śląski w Katowicach
 2. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 3. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

TYP UCZELNIE TECHNICZNE

 1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 2. Politechnika Gdańska
 3. Politechnika Śląska w Gliwicach

TYP UCZELNIE SPOŁECZNO-PRZYRODNICZE

 1. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 3. Akademia Morska w Szczecinie

Mężczyzn

GENERALNA

 1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
 2. Politechnika Gdańska
 3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 4. Politechnika Wrocławska

TYP UNIWERSYTETY

 1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
 2. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 3. Uniwersytet Warszawski

TYP UCZELNIE TECHNICZNE

 1. Politechnika Gdańska
 2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 3. Politechnika Wrocławska

TYP UCZELNIE SPOŁECZNO-PRZYRODNICZE

 1. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 2. Akademia Morska w Szczecinie
 3. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

80 zwycięstwo Oxfordu w prestiżowych regatach na Tamizie

    Dodane: 2017-04-03

80. zwycięstwo w historii odniosła ósemka Uniwersytetu Oksfordzkiego podczas 163. edycji prestiżowego wyścigu na Tamizie w Londynie pomiędzy Uczelniami Oxfordu i Cambridge. W 72. letniej historii wyścigu kobiet tym razem lepsza okazała się osada Cambridge.

 

Studenci Oxfordu prowadzili od początku liczącego 6,8 km dystansu. To czwarte zwycięstwo zawodników z ciemnoniebieskimi piórami na wiosłach w ostatnich pięciu latach.

W rywalizacji kobiet zawodniczki Oxfordu popełniły błąd na początku wyścigu co wykorzystały studentki Cambridge zyskując komfortową przewagę i nie wypuściły zwycięstwa już do końca. Było to pierwsze zwycięstwo od 2012 roku, a 42. wygrana w historii przy 30 sukcesach Oxfordu.

Wyścigi Uniwersytetów Oxfordu i Cambridge rozgrywany jest od 1829 roku (kobiet od 1927 roku) i jest jednym z najstarszych zawodów sportowych w świecie. Od 1938 roku kolejne edycje są relacjonowane na żywo za pośrednictwem radia i telewizji BBC, stanowiąc element wielkanocnej tradycji.

Jedną z legend brytyjskiego wioślarstwa i uniwersyteckiego wyścigu jest Daniel Topolski, syn słynnego polskiego malarza Feliksa Topolskiego, który 12-krotnie poprowadził Oxford do zwycięstwa w rywalizacji osad jako trener, dokładając do tego jeden sukces w roli zawodnika, a także dwa mistrzostwa świata z czasów swoich studiów.

W 2009 roku w regatach wystartował jedyny Polak – Michał Płotkowiak, który wraz z osadą Oxfordu zwyciężył w wyścigu.

Całkowity zysk z organizacji wydarzenia, w tym darowizn od kibiców, będzie przekazany na cele charytatywne wskazane przez fundację Cancer Research UK zajmującą się badaniem i leczeniem raka.

"Głuszynką i Wartą tylko na żarty"

    Dodane: 2017-04-03

UKS 55 Szpaki już po raz dwunasty przywitał wiosnę z kajaka. Wcześniejsze edycje spływu „Szpaki szukają wiosny w kajaku” odbywały się na Cybinie, w tym roku postanowili szukać wiosny na Głuszynce i Warcie.

UKS 55 Szpaki 1.jpg

Na starcie spływu stawiło się 45 osób. Pogoda dopisała, była wręcz letnia, jedynie zimna woda i brak liści na drzewach zdradzał że to jeszcze nie najcieplejsza pora roku. Zaczęli spływ, krótką odprawą i ruszyli na podbój około 10km Głuszynki. Na wodzie było 14 kajaków dwuosobowych i 17 jedynek. Dodatkowo 3 osoby w tym zastępca dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Pan Maciej Piekarczyk postanowiły zapoznać się z Koplą i ruszyli z Jaryszek – mieli do ujścia 6km. Na rzeczce mieli sporo przeszkód, które jednak w większości udało się pokonać bez wysiadania z kajaka. Oczywiście zdarzały się wywrotki ale spływ bez przysłowiowej „kabiny” to nie spływ.UKS 55 Szpaki 2.jpgWięlu „jedynkowiczom” udało się pokonać Głuszynkę bez wysiadania z kajaka a pozostali musieli wysiąść i przenieść kajak tylko raz przy zniszczonym młynie na wysokości Czapur. To wielki plus tej rzeki i głównie dlatego organizatorzy podjęli decyzję o zmianie rzeki ponieważ na Cybinie tych przeszkód było zdecydowanie za dużo jak na tak krótki spływ.

Po wpłynięciu na Wartę zostało im 10km i tutaj już wykorzystując głównie nurt rzeki uczestnicy spływali do Poznania gdzie przy moście Św. Rocha czekał na uczestników ciepły posiłek.UKS 55 Szpaki.jpg

Rozpoczęcie sezonu uważają za bardzo udany i w przyszłym roku na pewno też spotkają się na Cybinie.

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne spływy organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy UKS 55 „Szpaki”.

 

Otwarte Długodystansowe Regaty Wioślarsko-Kajakowe

    Dodane: 2017-04-01

20 maja na rzece Warcie w Poznaniu odbędą się Otwarte Długodystansowe Regaty. W ramach imprezy uczestnicy wystartują w: Maratonie Wioślarsko-Kajakowym na trasie Śrem – Puszczykowo – Poznań, Półmaratonie Wioślarsko-Kajakowym na trasie Puszczykowo – Poznań oraz w Długodystansowych Regatach Ósemek wioślarskich.

 

Zawody odbędą się na dystansie:
– 3000 m – na wysokości mostu kolejowego Poznań-Starołęka
– 8000 m – z miejscowości Czapury, ul. Poznańska 4A (granica Miasta Poznania).
– 16 km – z Puszczykowa
– 46 km – ze Śremu

Meta w Poznaniu znajdywać się będzie na wysokości Przystani Posnania nad Wartą.Mapa-wyścigu.jpg

Celem regat jest powrót do tradycji organizacji regat ogólnopolskich na  rzece Warcie, promocja terenów nadwarciańskich i rzeki Warty w okolicach od Śremu do Poznania dla rekreacji i sportu oraz promocja wioślarstwa i kajakarstwa.

Organizatorem regat jest Fundacja Wielkopolski Sport, KS Posnania Sp. z o. o. przy współudziale Urzędu Miasta Poznania, Śremu i Puszczykowa oraz Sponsorów.

Zgłoszenia do regat dokonać można na stronie internetowej www.przystanposnania.pl lub e-mailem na adres: przystanposnania@wp.pl w terminie do 2 maja 2017 r. do godziny 24:00.

Wpisowe należy dokonać przelewem do 2 maja 2017 roku na KS Posnania Sp. z o. o., ul. Wioślarska 72, 61-136 Poznań, konto bankowe nr 70 1020 4027 0000 1302 1131 5431 lub gotówką w biurze regat na Przystani Posnania. Wysokość opłat:

 1. Młodziczki i młodzicy – 10 zł (zawodnicy licencjonowani)
 2. Juniorki i juniorzy w biegu 4x – 20 zł ( zawodnicy licencjonowani)
 3. Pozostali zawodnicy – 40 zł

Dodatkowe koszty startu:

 • koszulka regatowa – 20 zł
 • transport zawodników na start lub z mety (Śrem-Poznań) -15zł, Puszczykowo-Śrem i Poznań- Puszczykowo  – 10zł

Pytania można kierować do Pawła Szczepaniaka nr tel. 601568688 lub mailem przystanposnania@wp.pl

I Puchar w smoczych łodziach osad klubowych i firm

    Dodane: 2017-03-30

Zapraszamy do udziału w I edycji Klubowego Pucharu w Smoczych łodziach oraz zawodów na smoczych łodziach dla Firm i Instytucji „Dragony 2017”.  W ramach pakietu startowego każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę.

Dragony 2017.jpg

 

Dragony 2017 to impreza turystyczna skierowana dla profesjonalistów i amatorów którzy wcześniej nie startowali w tego typu konkurencji.

Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Impreza odbędzie się 27 maja 2017r. (sobota) na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.

Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
 3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Zgłoszenia oraz regulamin znajduje się na stronie:

Klubowe Mistrzostwa w Smoczych łodziach oraz Mistrzostwa dla firm i instytucji

Smocze łodzie – drużynowy sport wodny, w którym uczestnicy napędzają łódź za pomocą wioseł. Dyscyplina ze względu na swój widowiskowy charakter staje się coraz bardziej popularna zwłaszcza wśród firm i instytucji, które wykorzystują zawody jako element integracji pracowników.

Zapraszamy również na naszą stronę: www.poznanskiedragony.pl

Zawody na smokach w Wałczu

    Dodane: 2017-03-30

13 maja na jeziorze Raduń w Wałczu (przy Alei Gwiazd Sportu) odbędą się zawody w przeciąganiu na smoczej łodzi „II Festiwal Organizacji Pozarządowych”.

Drako Wałcz Logo.jpg

Organizatorem zawodów jest klub Drako Wałcz. Chętne do udziału drużyny mogą przesyłać zgłoszenia do 5 maja na adres e-mail drakowalcz@gmail.com. W imprezie wezmą udział zespoły 6 osobowe (+ 2 na rezerwie). Start dla organizacji pozarządowych gratis, dla pozostałych opłata 180 zł. Organizatorzy zapewniają także liczne atrakcje dla dzieci i ich opiekunów.

Regulamin zawodów na www.smokiwalczdrako.eu

Ostatnie zagraniczne zgrupowanie przed sezonem 2017

    Dodane: 2017-03-29

W poniedziałek na ostatnie zagraniczne zgrupowanie przygotowujące do nowego sezonu wyruszyły nasze wioślarki prowadzone przez Jakuba Urbana i Przemysława Abrahamczyka. Obóz odbywa się w portugalskim ośrodku Lago Azul i potrwa do 12 kwietnia. Jak

źródło www.pztw.org.pl.jpg

 

powiedział w wywiadzie dla PZTW trener Jakub Urban: „Na pewno będzie dużo pływania. Zwiększymy intensywność zajęć. Będziemy starali się uzyskać jak najwięcej odpowiedzi na pytania dotyczących składu. Priorytetem będą obie czwórki – podwójna i bez sterniczki.

Skład na zgrupowanie w Lago Azul:
Przemysław Abrahamczyk trener
Jakub Urban trener
Michał Kozłowski trener
Anna Wawrzyńczak-Witkowska lekarz

Monika Ciaciuch (RTW LOTTO Bydgostia)
Weronika Deresz (WTW Warszawa)
Joanna Dittmann (RTW LOTTO Bydgostia)
Joanna Dorociak (WTW Warszawa)
Joanna Hentka (WTW Warszawa)
Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)
Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz)
Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Martyna Mikołajczak (RTW LOTTO Bydgostia)
Maria Springwald (AZS AWF Kraków)
Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz)
Anna Wierzbowska (RTW LOTTO Bydgostia)
Maria Wierzbowska (RTW LOTTO Bydgostia)
Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń)

IV Festiwal Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Włocławka

 NULL   Dodane: 2017-03-27

26 sierpnia br. na Przystani Wodnej na rzece Wiśle odbędzie się IV Festiwal Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Włocławka. Zawody odbędą się na dystansie: 200 m. i 1000 m w dwóch typach łodzi: 10 i 20 osobowych. Uczestnicy

IV Festiwal Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Włocławka.jpg

wystartują w następujących kategoriach: Fan/Sport/Amator zarówno w konkurencjach Open jak i Women. Zgłoszenia do udziału można przesyłać na adres sportmanager@osir.wloclawek.pl do 10 sierpnia 2017 r.
Organizatorem imprezy jest OSiR Włocławek. Link do regulaminu: będzie dostępny wkrótce.