Volkswagen w finale The Ritz Carlton CUP

    Dodane: 2017-09-05

55 osad z 7 państw: Czech, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Węgier i Polski wystartowało w zakończonych w minioną niedzielę zawodach na smoczych łodziach The Ritz Carlton CUP w niemieckim Wolfsburgu. Dystans, z którym musiały zmierzyć się 20-osobowe łodzie wynosił 230 metrów.

Biało-czerwone barwy reprezentowała drużyna poznańskiego Volkswagena, której hasłem przewodnim jest „Pot! Krew! Poznań Crew!” Po zaciętych sobotnich wyścigach nasza osada uplasowała się tuż za podium na

czwartej pozycji w Pokal Finale (finale osad z poza Niemiec). W pierwszym niedzielnym starcie Volkswagen najpierw zajął 3 miejsce w półfinale dające awans do finału, a następnie w finale głównym minął metę na

piątej pozycji. O zaciętej walce może świadczyć fakt, że wszystkie pięć startujących w finale osad minęło metę w jednej sekundzie.

Gratulujemy!

Znamy wyniki Mistrzostw Polski w kajakarstwie

    Dodane: 2017-09-04

607 zawodników z 43 klubów wystartowało na Torze Regatowym Malta w Poznaniu w zakończonych wczoraj 80. Mistrzostwach Polski Seniorów w kajakarstwie, VI Mistrzostwach Polski w Parakajakarstwie i VI Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie. Uczestnicy zmierzyli się nie tylko z sobą nawzajem ale również z deszczem, który utrudniał rywalizację. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

źródło facebook KS Stomil Poznań

Seniorzy:

K1 1000m – Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok)

C1 1000m – Tomasz Kaczor (Warta Poznań)

K1 1000m – Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz)

K2 1000m – Rafał Rosolski/ Paweł Florczak (UKS Dojlidy Białystok)

C2 1000m – Tomasz Barniak/ Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)

K2 1000m – Paulina Paszek/ Justyna Iskrzycka (AZS-AWF Katowice)

K4 1000m – Oskar Pacała/ Patryk Kulczyński/ Mariusz Kujawa/ Jakub Śliwa (Zawisza Bydgoszcz)

C4 1000m – Szymon Kostenski/ Wiktor Soroka/ Gilbert Paluch/ Roman Furtak (AZS-AWF Poznań)

K1 500m – Bartosz Stabno (Posnania Poznań)

C1 500m – Tomasz Kaczor (Warta Poznań)

K1 500m – Beata Mikołajczak (UKS Kopernik Bydgoszcz)

C1 500m – Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Maz.)

K2 500m – Dorian Kliczkowski/ Paweł Kaczmarek (AZS-AWF Gorzów WLKP)

C2 500m - Tomasz Barniak/ Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)

K2 500m – Paulina Paszek/ Justyna Iskrzycka (AZS-AWF Katowice)

C2 500m – Magda Stanny/ Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań)

źródło facebook Piotr Wojciechowski

K4 500m – Mariusz Kujawski/ Martin Brzeziński/ Dawid Putto/ Piotr Mazur (Zawisza Bydgoszcz)

K4 500m – Aleksandra Cader/ Paulina Paszek/ Justyna Iskrzycka/ Ewelina Pilarz (AZS-AWF Katowice)

K1 200m – Piotr Mazur (Zawisza Bydgoszcz)

C1 200m – Michał Łubniewski (Stomil Poznań)

zdj. WZKaj

K1 200m – Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz)

C1 200m – Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Maz.)

K2 200m – Piotr Mazur/ Dawid Putto (Zawisza Bydgoszcz)

C2 200m - Tomasz Barniak/ Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)

K2 200m – Marta Walczykiewicz/ Katarzyna Kołodziejczyk (KTW Kalisz)

K1 5000m – Paweł Czaja (AZS AWF Katowice)

C1 5000m – Marcin Grzybowski (Czechowice Dziedzice)

zdj. WZKaj

K1 5000m – Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz)

Młodzicy:

C4 2004r. (2000m) – Tomasz Janczak/ Kacper Szmagaj/ Jakub Piechocki/ Mateusz Sobczak (Posnania Poznań)

K1 2003r. (2000m) – Dawid Janowicz (Zawisza Bydgoszcz)

C1 2003r. (2000m) – Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)

C1 2004r. (2000m) – Alicja Drzewicka (OKSW Olsztyn)

C1 2003r. (2000m) – Dawid Czemko (KKS Nowa Sól)

K1 2003r. (2000m) – Krzysztof Jokiel (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 2004r. (2000m) – Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań)

K1 2004r. (2000m) – Magdalena Szczęsna (Jezioro Tarnobrzeg)

K1 2004r. (2000m) – Julia Piechocka (UMKS Zryw Wolsztyn)

K2 2003r. (2000m) – Gabriel Gładykowski/ Igor Komorowski (Olimpia Elbląg)

C2 2003r. (2000m) – Dawid Czemko/ Damian Michalak (KKS Nowa Sól)

K2 2004r. (2000m) – Maciej Siatka/ Jan Wiśniewski (Politechnika Poznań)

C2 2004. (2000m) – Eryk Wilga/ Antoni Baszyński (Warta Poznań)

K2 2003r. (2000m) – Weronika Marczewska/ Michalina Grochowska (UKS Kopernik Bydgoszcz)

K2 2004r. (2000m) – Nicole Ziniewicz/ Sara Szydłowska (Zawisza Bydgoszcz)

K4 2003/2004r. (2000m) – Jakub Bartchodzie/ Kacper Tomaszewski/ Dominik Zimny/ Mateusz Ściesiński (Zawisza Bydgoszcz)

K4 2003/2004r. – Katarzyna Skorupińska/ Julia Piechocka/ Magdalena Radna/ Zuzanna Żak (Zryw Wolsztyn)

zdj. WZKaj

 Parakajakarstwo:

V1 200m – Tomasz Moździerski (OTK Opole)

P K1 200m – Katarzyna Sobczak (Start Wrocław)

P Open – Paweł Łukaszewicz (Start Poznań)

K1-3 200m – Mateusz Surwiło (Start Zielona Góra)

Wszystkie wyniki

 Punktacja województw:

  1. Wielkopolskie 283,0
  2. Kujawsko-Pomorskie 158,0
  3. Warmińsko-Mazurskie 84,0
  4. Lubuskie 70,0
  5. Zachodniopomorskie 41,0
  6. Małopolskie 36,0
  7. Śląskie 33,0
  8. Podlaskie 28,0
  9. Podkarpackie 23,0
  10. Łódzkie 22,0
  11. Mazowieckie 7,0
  12. Lubelskie 4,0

Dwa polskie medale na Mistrzostwach Europy w wioślarstwie

    Dodane: 2017-09-03

Dwa medale: złoto i srebro wywalczyły polskie osady w zakończonych dzisiaj w Kruszwicy Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w wioślarstwie.

źródło facebook Przemek Konecki

Nie zawiedli nasi faworyci - męska czwórka podwójna, która pewnie sięgnęła po złoto. Marcin Sobieraj (RTW Lotto Bydgostia), Jakub Dominiczak (RTW Lotto Bydgostia) Dawid Pieniak (KW04 Poznań) i Mateusz Świętek (KW04 Poznań) prowadzili od startu do mety uzyskując czas 6.09,27.  Na drugiej pozycji uplasowała się Białoruś 6.12,57, a na trzeciej Węgry 6.12,73.

Srebro w konkurencji kobiecej czwórki podwójnej wywalczyły: Joanna Śliwińska (AZS AWF Warszawa), Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków), Agnieszka Robaszkiewicz (AZS UMK Toruń) i Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wielkopolski). Pozycja Polek, które linię mety przepłynęły w czasie 7.04,28 nie była zagrożona. Wygrała Rumunia 6.54,16, a trzecie były Niemcy 7.11,80.

W finałach A wystartowały jeszcze cztery polskie osady. Piąte lokaty zajęły dwójka bez sterniczki, dwójka podwójna mężczyzn wagi lekkiej oraz męska ósemka. Na szóstej pozycji uplasowała się dwójka podwójna kobiet wagi lekkiej.

 Wszystkie wyniki

KAYAKMANIA POMAGA POSZKODOWANYM

    Dodane: 2017-09-01

W dniach 15-17 września zapraszamy sympatyków rekreacji wodnej z całej Polski do Koronowa koło Bydgoszczy na Międzynarodowy Dzień Kajakarza. Impreza inspirowana jest Maratonem organizowanym w Zegrzu przez Krzysztofa Książka w latach 80 – tych, na który co roku przyjeżdżało kilkuset kajakarzy.

źródło Kayakmania

Bydgoskie Stowarzyszenie Kajakowe BINDUGA z siedzibą w Bydgoszczy odpowiadając na Apel Burmistrza Koronowa i Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie, o pomoc finansową dla Gminy Koronowo na usuwanie skutków nawałnicy jaka miała miejsce w noc z 11 na 12 sierpnia 2017 roku informuje, że będzie zbierała datki do puszek podczas „Międzynarodowego Dnia Kajakarzy – Kayakmania 2017” w dniu 16.09.2017 roku. W tym dniu, wolontariusze i sympatycy Stowarzyszenia BINDUGA będą kwestować na rzecz poszkodowanym rodzinom Gminy Koronowa na Plaży w Pieczyskach.

Datki do puszek zbierane będą od godz. 8.00 do godz. 21.00

Ponadto podczas przedmiotowego przedsięwzięcia, zostanie otworzona również licytacja 3 koszulek okolicznościowych, przekazanych przez Stowarzyszenie BINDUGA i nagród sportowych w postaci: kajaka turystycznego jednoosobowego, ufundowanego na ten cel przez Les Higienę Sp.  z o.o. z Solca Kujawskiego oraz 10 sztuk wioseł przekazanych przez Producenta Wioseł Turystycznych i Pagai z Człopy.                

Do Kwesty dołączył również Mistrz Polski Kajakarstwa Górskiego AMP Kamienna 2017, Pan Sebastian Tymecki, który przekazał na licytację swoją kamienną statuetkę z wygranego I miejsca w Mistrzostwach Kajakarstwa Górskiego w Zjeździe Kajakowym AMP Kamienna2017.

Finał licytacji obędzie się 16 września 207 roku w Pieczyskach na uroczystym jubileuszu 125 – lecia BS Koronowo.

Przedmioty przekazane do licytacji oglądać można na stronie www.kayakmania.pl

Dlatego też apelujemy do sponsorów i darczyńców, ludzi dobrej woli i dobrego serca o wsparcie i pomoc w pozyskaniu funduszy i nagród rzeczowych, które mogą być licytowane podczas „Kayakmanii 2017”.

Zgłoszenia nagród rzeczowych do licytacji, proszę dokonywać do 15 września 2017 roku na adres e-mail: lukasz.glinski@leshigiena.pl

Wszystkich, którzy mają możliwość i chcą okazać dobre serce, również o dokonywanie wpłat, które pomogą wesprzeć potrzebujących, na specjalnie utworzony rachunek bankowy:

Gmina Koronowo

  1. Plac Zwycięstwa 1

86-010 Koronowo

51 8144 0005 2001 0000 0521 0030

z dopiskiem „HURAGAN"

 

Podczas organizowania zawodów na plaży organizatorzy przygotowują również szereg imprez dla rodzin z dziećmi i osób towarzyszącym uczestnikom wyścigów.

Punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagród oraz wieczorny koncert Gwiazdy.

Rywalizacja odbywać się będzie w następujących kategoriach:

Ultramaraton open T1 – 82 km

T-1 K (załoga jednoosobowa - kobieta) – 21 km

T-1 M (załoga jednoosobowa - mężczyzna) – 42 km

T-2 K (załoga dwuosobowa - kobiety) – 21 km

T-2 M (załoga dwuosobowa - mężczyźni) – 42 km

T-2 Mix (załoga dwuosobowa) - 42 km

Bieg główny (formuła australijska)

Smocze Łodzie w walce o Smoczy Graal

10 wioseł, jeden bęben, jeden ster - tyle potrzeba, aby poruszyć Wodnego Smoka. Podczas Kayakmania 2017 drużyny dosiądą grzbietów tych bestii zmierzą się w walce o Smoczy Graal. Może zdobędzie go właśnie Twoja ekipa? Udział w zawodach weźmie tylko 16 smoczych osad.

Więcej informacji na naszej stronie www.kayakmania.pl oraz www.facebook.com/KayakmaniaPL

Zapisy pod adresem www.rejestracja.kayakmania.pl

Aura silniejsza od organizatorów w Kruszwicy

    Dodane: 2017-09-01

Niestety, aura okazała się silniejsza. Ze względu na deszcz oficjalne otwarcie Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Wioślarstwie "Kruszwica 2017" zostało przełożone z piątku na sobotę.

Na sobotę zostały zaplanowane przedbiegi i repasaże, a na niedzielę półfinały i finały.

Przypomnijmy skład reprezentacji polskich osad:

Kobiety

BW1x - Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak 1995 AZS AWF Warszawa

BLW2x - Zuzanna Dreier 1995 RTW Lotto Bydgostia/ Magdalena Świętek 1996 KW04 Poznań

BW2- - Agnieszka Chmurak 1996 AZS AWF Gorzów Wlkp./ Karolina Zawada Karolina 1995 Posnania Poznań

BW4x - Joanna Śliwińska 1996 AZS AWF Warszawa/ Monika Sobieszek 1995 AZS AWF Kraków/ Agnieszka Robaszkiewicz 1995 AZS UMK Toruń/ Katarzyna Boruch 1998 AZS AWF Gorzów Wlkp.

Mężczyźni

BLM1x - Dariusz Paczkowski 1995 RTW Lotto Bydgostia

BLM2x - Mateusz Kraska 1997 Zawisza Bydgoszcz/ Damian Rewers 1996 KW04 Poznań

BM4x - Marcin Sobieraj 1995 RTW Lotto Bydgostia/ Jakub Dominiczak 1995 RTW Lotto Bydgostia/ Dawid Pieniak 1997 KW04 Poznań/ Mateusz Świętek 1996 KW04 Poznań

BM8+ - Olaf Malinowski 1996 AZS UMK Toruń/ Bartosz Leszczyński 1996 AZS UMK Toruń/ Łukasz Posyłajka 1996 AZS Szczecin/ Michał Mrozek 1996 AZS AWF Warszawa/ Jan Janasik 1996 KW04 Poznań/ Łukasz Krajewski 1995 PTW Płock/ Damian Krawitowski 1995 AZS UMK Toruń/ Filip Leszczyński 1996 AZS UMK Toruń/ Sternik Bartosz Komakowski 2000 AZS UMK Toruń

Spływ wioślarski na trasie Modlin-Płock

    Dodane: 2017-08-31

W dniach 7-8 września Płockie Towarzystwo Wioślarskie i Płocki Klub Olimpijczyka zaprasza na spływ wioślarski na trasie Modlin-Płock.

Celem spływu jest uczczenie obchodów "Roku Rzeki Wisły 2017"  i 135 rocznicy spływu wioślarzy Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego (najstarszego stowarzyszenia sportowego w Polsce) z Warszawy do Płocka. Pierwszy spływ odbył się na trasie Warszawa – Płock w sierpniu 1882 roku i zakończył się 13 sierpnia w Płocku. To wydarzenie dało początek dla wioślarstwa w Płocku.

W czasie spływu będzie promowana turystyka wioślarska połączona ze zwiedzaniem miejsc historycznych - Modlin, Zakroczym, Czerwińsk, Wyszogród, Płock.

PTW jest kolebką płockich olimpijczyków. Na przystani wychowało się dwunastu uczestników igrzysk, w tym pięciu medalistów olimpijskich w wioślarstwie. Od 2002 roku działa Płocki Klub Olimpijczyka.

Trasa spływu – 79 km - etapy (opis trasy w załączeniu)

7.09. 2017 (czwartek) – Modlin – Czerwińsk - Wyszogród  - 36 km   (nocleg w Wyszogrodzie)

8.09. 2017 (piątek) -  Wyszogród – Płock – 43 km (nocleg w Płocku)

9.09. 2017 (sobota) – udział w XXXIV Memoriale Juliusza Kawieckiego – głównej imprezie sportowej dla uczczenia 135-lecia Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego

Przy okazji organizacji spływów planowane są imprezy towarzyszące:

- 7.09.17 – godziny ranne – zwiedzanie Twierdzy Modlin

- 7.09.17 – godziny przedpołudniowe –zwiedzanie Czerwińska (w drodze do Wyszogrodu)

- 8.09.17 – godziny przedpołudniowe – zwiedzanie muzeum Wisły

- 8.09.17 – godziny wieczorne – spotkanie pokoleń wioślarzy

- 9.07.17 - regaty wioślarskie – XXXIV Memoriał J. Kawieckiego

Więcej informacji na temat spływu - www.olimpijczykplock.pl, Facebook/ grupa Płocki Klub Olimpijczyka lub telefonicznie – Ryszard Olczuk, tel. 602 714 226 e-mail: boni935@wp.pl

Program Mistrzostw Polski w Kajakarstwie!

    Dodane: 2017-08-30

Już w najbliższy weekend, od 2 do 3 września br. na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbędą się 80 Mistrzostwa Polski Seniorów w kajakarstwie, VI Mistrzostwa Polski w Parakajakarstwie i VI Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie.

Organizatorem, na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego, jest Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu przy dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W Mistrzostwach Polski Seniorów wezmą udział m.in. zawodnicy, którzy w miniony weekend reprezentowali biało-czerwone barwy na Mistrzostwach Świata, w tym nasi wspaniali medaliści.

Program zawodów

Lista startowa C4 1000m

Lista startowa K4 1000m

Program minutowy

 

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w wioślarstwie

    Dodane: 2017-08-30

Już tylko 3 tygodnie zostały do Mistrzostw Świata w wioślarstwie, które w dniach 24 września - 1 października rozegrane zostaną od w amerykańskiej Sarasocie. W zawodach wystartuje jedenaście polskich osad w tym cztery kobiece i siedem męskich.

Decyzje w sprawie składu czwórki bez sterniczki oraz męskich - ósemki i dwójki bez sterniczki sztab szkoleniowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich podejmie w terminie późniejszym. Do składu pierwszej osady kandyduje pięć zawodniczek, do dwóch kolejnych dziesięciu zawodników. Reprezentacja Polski odleci do USA 10 września.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Sarasocie:

Kobiety:

LW 1x - Joanna Dorociak (WTW Warszawa)

LW2x - Martyna Mikołajczak (Lotto Bydgostia)/ Weronika Deresz (WTW Warszawa)

W 4- - Maria Wierzbowska (Lotto Bydgostia)/ Monika Ciaciuch (Lotto Bydgostia)/ Joanna Dittmann (Lotto Bydgostia)/ Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)/
Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków)

W 4x - Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń)/ Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz)/ Maria Springwald (AZS AWF Kraków)/ Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)

Mężczyźni:

M1x - Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa)

LM 1x - Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica)

LM 2x - Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk)/ Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica)  
M 2x - Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)/ Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)

M 4x - Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa)/ Dariusz Radosz (Lotto Bydgostia)/ Adam Wicenciak (KW04 Poznań)/ Wiktor Chabel (Posnania Poznań)

M2-/M 8+ - Mikołaj Burda (Lotto Bydgostia)/ Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)/ Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)/ Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)/ Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)/ Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz)/ Ryszard Ablewski (Lotto Bydgostia)/ Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)/ Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz)/ Krystian Ranowski (Zawisza Bydgoszcz)/ Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz)

Dobre starty polskich osad na festiwalu smoczych łodzi w Schwerinie

 Marek Chłopek   Dodane: 2017-08-29

W miniony weekend w niemieckim Schwerinie odbył się największy festiwal smoczych łodzi w Europie, Drachenbootfestival am Pfaffenteich. W festiwalowy weekend w Schwerinie odbywa się jarmark, w piątek i sobotę wieczorem jest organizowana dyskoteka na wolnym powietrzu, a w sobotę w nocy pokaz sztucznych ogni. W tych dniach miasto tętni smoczym życiem.

foto Magda Afeltowicz

W ramach festiwalu około 2500 sportowców i amatorów rywalizuje w kilku odrębnych wyścigach:

  • Großer Preis von Schwerin (Mixed, Open, Women – 200m i 1000m)
  • Stadtwerke Cup (Mixed 200m)
  • Business Races (Mixed 200m)
  • Meister Cup (Mixed 200m).

foto Magda Afeltowicz

O skali tego festiwalu niech świadczą trzy liczby – 115 osad zgłoszonych do wszystkich konkurencji, 85 biegów w ciągu dwóch dni oraz 12 przedbiegów w najważniejszej i najliczniej obsadzonej konkurencji mikst 200m o Główną Nagrodę Schwerina. Program zawodów został tak ułożony, iż wszystkie osady, niezależnie od ich poziomu sportowego, miały okazję kilka razy pokazać na wodzie co potrafią od przedbiegów do finału. Suma dwóch pierwszych przedbiegów klasyfikowała daną osadę do klasy sportowej lub mistrzowskiej (najlepsze 36 osad), a potem następowała seria ćwierćfinałów, półfinałów i finałów.

Polskę reprezentowały Amber Szczecin, Spójnia Warszawa, Adventure Team Gdańsk oraz MRKS Gdańsk w konkurencji osad mieszanych, Fü-Wa Sirenen, Dragon Team Gdańsk w osadach kobiecych oraz Spójnia Warszawa i Dragon Team Gdansk w konkurencji osad męskich. Fü-Wa Sirenen to osada złożona z zawodniczek Spójni Warszawa i niemieckiej osady SpreeCoyoten z Fürstenwalde, a Dragon Team Gdańsk to połączone siły dwóch gdańskich klubów – MRKS i Adventure Team.

foto Magda Afeltowicz

A oto wyniki finałów z udziałem polskich osad:

Mixed 1000m:

  1. SpreeCoyoten - 04:11,10
  2. Fette Motte - 04:14,16
  3. KfRG Rostocker Seebären - 04:14,67
  4. Sportsteam Hamburg - 04:15,96
  5. Spójnia Warszawa - 04:16,40
  6. MRKS Gdansk - 04:25,12
  7. Adventure Team Gdańsk - 04:26,90

foto Magda Afeltowicz

Women 1000m:

  1. LOVEBOAT - 04:32,98
  2. Fü-Wa Sirenen - 04:33,40
  3. SCN Ladies - 04:33,66
  4. Dragon Team Gdańsk - 04:34,86

Open 1000m:

  1. Spójnia Warszawa - 04:05,47
  2. Kanufreunde Rostocker Greif - 04:07,05
  3. LOVEBOAT - 04:10,66

Mixed 200m:

Finał B (miejsca 7 – 12):

  1. Spójnia Warszawa - 00:47,75
  2. Blues Brothers Schwerin - 00:49,06
  3. Uckerdrachen - 00:49,25
  4. Störtalfeierlinge - 00:49,29
  5. Black Wave - 00:49,57
  6. Arabros - 00:50,01

Finał C (miejsca 13-18):

  1. Die Wikinger - 00:49,49
  2. SVB The Black Sheeps - 00:49,77
  3. Sprulde United - 00:49,81
  4. MRKS Gdańsk - 00:50,39
  5. SVB Blue Bulls - 00:50,41
  6. Pommernexpress - 00:51,04

 Finał F (miejsca 31-36)

  1. ROCKET DRAXX - 00:50,87
  2. Lucky Punch - 00:51,04
  3. Adventure Team Gdansk - 00:51,16
  4. KC Hameln Drachen - 00:51,21
  5. RGapBP - 00:51,27
  6. SVB De Pierknüppels - 00:51,55

 Women 200m:

  1. Die Wikinger Mädchendampfer - 00:52,53
  2. LOVEBOAT - 00:52,81
  3. Dragon Team Gdansk - 00:52,82
  4. Fü-Wa Sirena - 00:52,83
  5. SVB Top Twenty - 00:53,00
  6. SCN Ladies - 00:53,05

Open 200m:

Finał A

  1. WannSea Dragons - 00:46,38
  2. Kanufreunde Rostocker Greif - 00:46,93
  3. LOVEBOAT - 00:46,98
  4. Spójnia Warszawa - 00:47,02
  5. Arabros Open - 00:48,14
  6. Dragon Hunter - 00:48,16

 Finał B (miejsca 7-9)

  1. SVB Blue Bulls Open - 00:48,30
  2. Dragon Team Gdansk – 00:49,00
  3. SCN Letzter Versuch - 00:49,64