Rada Osiedla Rataje partnerem Dragonów i Canoe Challenge

    Dodane: 2019-05-22

Miło nam jest poinformować, że wzorem ubiegłych lat partnerem tegorocznej edycji Poznańskich Dragonów 2019 oraz 5. Poznań Canoe Challenge została Rada Osiedla Rataje w Poznaniu.

Przypominamy, że w zawodach na smokach weźmie udział tylko 36 pierwszych zgłoszonych osad natomiast w imprezie przeznaczonej dla amatorów kajakarstwa 5. Poznań Canoe Challenge prawo startu będzie miało tylko pierwszych 50 zgłoszonych osad.

Katarzyna Sobczak Mistrzynią Europy w Parakajakarstwie. Tokarz ze srebrem!

    Dodane: 2019-05-22

Wspaniale zakończył się dla polskich zawodników drugi i zarazem ostatni dzień rozgrywanych na Torze Regatowym Malta w Poznaniu Mistrzostw Europy w Parakajakarstwie, podczas którego biało-czerwoni wywalczyli 2 medale.

Po złoty medal w konkurencji KL3 200m sięgnęła Katarzyna Sobczak. Polka przez większą część dystansu płynęła na 2/ 3 pozycji ale po wspaniałej końcówce wysunęła się na prowadzenie i nie oddała go aż do mety. Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka z Francji Nelia Barbosa. Trzecia była reprezentantka Wielkie Brytanii Laura Sugar.

Ze srebrem zakończył zawody Jakub Tokarz. Nasz złoty medalista Paraolimpijski z Rio de Janeiro przegrał w konkurencji VL2 200m jedynie z zawodnikiem z Rosji - Igorem Korobeynikovem. Trzeci uplasował się reprezentant Portugalii - Norberto Mourao.

Pozostali zwycięzcy wtorkowych konkurencji.

KL1 200m – Maryna Mazhula (Ukraina)

KL2 200m – Charlotte Henshaw (Wielka Brytania). 8 miejsce - Kamila Kubas.

VL3 200m – Vladyslav Yepifanov (Ukraina). Tomasz Moździerski – 7 miejsce.

Dziś na Malcie odbyła się również konferencja prasowa dotycząca Pucharu Świata, który od czwartku 23 do niedzieli 26 maja br. rozgrywać się będzie także w Poznaniu. Będzie to jedna z najważniejszych imprez kajakowych w 2019 roku na świecie.

W konferencji nie tylko o kwestiach organizacyjnych ale także o szansach medalowych, szkoleniu kajakowej młodzieży i staraniach się Poznania o kolejne międzynarodowe imprezy kajakowe wypowiadali się m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Pan Jędrzej Solarski, Dyrektor Wydziału Sportu UMP Pani Ewa Bąk, Prezes PZKaj Pan Tadeusz Wróblewski, Prezes WZKaj Pan Ireneusz Pracharczyk oraz Pani Agata Dziamska – Zastępca Dyrektora ds. Organizacji Zawodów.

Program Pucharu Świata w kajakarstwie

Na Puchar Świata do stolicy Wielkopolski przyjedzie 550 zawodników (750 uczestników) reprezentujących 49 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele. Wśród nich duża, 45-osobowa grupa reprezentantów Polski, którzy - co warto podkreślić - należą do ścisłej światowej czołówki. Na poznańskim torze wystartują m.in. Marta Walczykiewicz (srebrna medalistka IO w Rio de Janeiro i 11-krotna medalistka MŚ), Karolina Naja (2-krotna medalistka IO, 10-krotna medalistka MŚ) i Tomasz Kaczor (2-krotny uczestnik IO), którzy tydzień temu podczas Regat Eliminacyjnych Seniorów potwierdzili, że są w bardzo dobrej dyspozycji.

Będzie to jeden z dwóch zaplanowanych przez ICF na 2019 rok Pucharów Świata (drugi odbędzie się w dniach 31.05. – 2.06, w Duisburgu, Niemcy), oraz jedna z ostatnich szans do sprawdzenia formy i ustalenia składu osad przed zaplanowanymi na 22-25 sierpnia Mistrzostwami Świata (Szeged, Węgry). Rok 2019 jest również bardzo ważny bowiem to właśnie w tym roku będzie można zdobyć kwalifikacje olimpijskie przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, Tokio 2020. Z ostatnich Igrzysk przypomnijmy polskie osady przywiozły aż 2 medale (srebro i brąz).

Już dziś zapraszamy wszystkich poznaniaków i nie tylko do wspólnego kibicowania biało-czerwonym, którzy przypomnijmy z zeszłorocznych rozgrywanych w portugalskim Montemor-o-Velho Mistrzostw Świata przywieźli 6 medali (3 srebrne i 3 brązowe). Warto podkreślić również, że kajakarstwo to jedyna dyscyplina olimpijska, która z każdych Igrzysk Olimpijskich od 1988 roku (IO w Seulu) przywozi przynajmniej jeden medal.

Wstęp na trybuny bezpłatny!

Pierwsze medale Mistrzostw Europy w Parakajakarstwie rozdane!

    Dodane: 2019-05-21

Dziś we wtorek 21 maja na Torze Regatowym Malta w Poznaniu wystartowały Mistrzostwa Europy w Parakajakarstwie. O 11 kompletów medali walczy prawie 100 najlepszych zawodników z 14 państw Starego Kontynentu.

Zwycięzcy pierwszego dnia regat:

VL1 200m – Esther Bode (Niemcy)

VL2 200m – Jeanette Chippington (Wielka Brytania)

VL3 200m – Larisa Volik (Rosja)

KL1 200m – Peter Pal Kiss (Węgry)

KL2 200m – Mykola Syniuk (Ukraina)

KL3 200m – Serhii Yemelianov (Ukraina)

Program zawodów

Wyniki na żywo

Od czwartku 23 do niedzieli 26 maja br. o medale w ramach Pucharu Świata walczyć będą kajakarze. Będzie to jedna z najważniejszych imprez kajakowych w 2019 roku na świecie.
Do stolicy Wielkopolski przyjedzie 550 zawodników (750 uczestników) reprezentujących 49 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele.

Mistrzostwa Europy w Parakajakarstwie czas start! Program zawodów!

    Dodane: 2019-05-20

Już jutro, we wtorek 21 maja na Torze Regatowym Malta w Poznaniu wystartują Mistrzostwa Europy w Parakajakarstwie. O 11 kompletów medali walczyć będzie prawie 100 najlepszych zawodników z 14 państw Starego Kontynentu. Wśród nich m.in. Jakub Tokarz – aktualny mistrz paraolimpijski, czy Kamila Kubas – brązowa medalistka z Rio de Janeiro.

Wyniki Długodystansowych MP w Wolsztynie. Oglądaj relacje na antenie TVP

    Dodane: 2019-05-20

Za nami XXXV Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. W miniony weekend na torze w Wolsztynie o medale w 37 konkurencjach rywalizowali zawodnicy z 31 klubów. Zmagania kajakarzy oglądać można było w minioną sobotę na Antenie TVP Poznań. Dla tych, którzy nie mieli okazji oglądać poniżej link (od 4.12 minuty)

Długodystansowe MP w Wolsztynie na antenie TVP3 Poznań

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

K1 10 km seniorek – Paulina Paszek (AZS AWF Katowice)

K2 10 km juniorek – Klaudia Bębenek/ Oliwia Bębenek (MKS-MOS Wrocław)

K2 5 km młodzików – Wojciech Mielnik/ Konrad Gawor (MOSM Tychy)

K1 10 km juniorek mł. – Lena Kosmaczewska (AZS-AWF Poznań)

K1 10 km seniorów – Michał Bil (AZS PO Opole)

C1 10 km juniorów – Krystian Hołdak (KKS Nowa Sól)

K2 2 km dziewcząt – Julia Ziółkowska/ Klaudia Górzyńska (Włókniarz Chełmża)

C2 5 km juniorek – Julia Janowicz/ Julia Zawadzka (Wiskord Szczecin)

K1 5 km młodzików – Miłosz Kamiński (UKS Sokolik Czernin)

K2 5 km młodziczek – Patrycja Gębicka/ Julia Seliwańska (G’Power Gorzów)

K1 2 km chłopców – Mateusz Nieborak (Zryw Wolsztyn)

C1 3 km młodziczek – Kamila Kudyba (OKSW Olsztyn)

C2 10 km seniorów – Piotr Kuleta/ Mateusz Zuchora (AZS PO Opole)

K2 10 km juniorów – Bartosz Hałas (AZS-AWF Poznań)

K2 10 km juniorów mł. – Igor Komorowski/ Gabriel Gładykowski (Olimpia Elbląg)

C2 10 km juniorów mł. – Dawid Czemko/ Damian Sajdak (KKS Nowa Sól)

C1 5 km juniorek mł. – Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)

K1 5 km weteranów – Marcin Zdzichowski (Admira Gorzów WLKP.)

C1 5 km weteranów – Marcin Ponomarenko (AZS-AWF Gorzów WLKP.)

K1 5 km weteranek – Jolanta Rogala (Admira Gorzów WLKP.)

K2 10 km juniorów – Dastin Malinowski/ Maksymilian Garstkiewicz (AZS-AWF Poznań)

C1 10 km seniorów – Mateusz Borgieł (AZS PO Opole)

K1 10 km juniorów mł. – Dawid Janusz (MKS Czechowice-Dziedzice)

C2 5 km młodzików – Marceli Krawiec/ Krystian Kubica (Warta Poznań)

K2 10 km seniorek – Kinga Jankowska/ Marta Witkowska (Olimpia Elbląg)

C1 5 km młodzików – Maksymilian Turczyn (KKS Nowa Sól)

C2 10 km juniorów – Bartosz Masłowski/ Szymon Szczepaniak (AZS-AWF Poznań)

K1 5 km młodziczek – Daria Oryszewska (KKS Nowa Sól)

K2 2 km chłopców – Aleksander Perliński/ Marcel Meus (Nadwiślanin Kraków)

K1 2 km dziewcząt – Wiktoria Loba (Posnania Poznań)

C1 1 km chłopców – Nikodem Gromadecki (Warta Poznań)

K2 10 km seniorów – Andrzej Gryczko/ Sławomir Siwiec (Admira Gorzów WLKP.)

C1 10 km juniorów mł. – Gracjan Michalak (KKS Nowa Sól)

K1 10 km juniorek – Martyna Mikołajewska (Astoria Bydgoszcz)

K2 10 km juniorek mł. – Julia Czech/ Natalia Grzechnik (MKS Czechowice-Dziedzice)

C1 5 km juniorek – Julia Zawadzka (Wiskord Szczecin)

C1 5 km seniorek – Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań)

W klasyfikacji medalowej zwyciężył klub KKS Nowa z dorobkiem 8 medali przed Olimpią Elbląg (7 medali) i AZS PO Opole (6 medali).

Komplet wyników

Srebro biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy juniorów w wioślarstwie

 Ewa Chudek   Dodane: 2019-05-19

W miniony weekend, 18-19 maja na torze regatowym w Essen odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów w wioślarstwie. 23 osobowa reprezentacja, rywalizowała w siedmiu konkurencjach.

foto. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl

Srebro wywalczyła męska ósemka ze sternikiem w składzie Patryk Wojtalak, Borys Kaliber, Bartosz Bartkowski, Łukasz Kasztelan, Julian Kościuk, Oskar Streich, Jerzy Kaczmarek, Krzysztof Jagodziński, Radosław Gromowski. Polacy w sobotnich przedbiegach zajęli 2 miejsce w swoim wyścigu, co nie dało im bezpośredniego wejścia do finału A i musieli walczyć w popołudniowym repasażu, który wygrali. W finale Polacy na metę wpłynęli na 2 pozycji, tuż przed Rosjanami, którzy mieli niemal identyczny czas.

Wiktoria Kalinowska, która startowała na jedynce w przedbiegu zajęła 3 miejsce, co nie dało jej bezpośredniego awansu do finału A. W repasażu wywalczyła awans do finału A, w którym zajęła 5 miejsce z czasem 8:03.27. Z kolei w kategorii juniorów, Piotr Płomiński wygrał przedbieg, następnie startował w półfinale, gdzie uplasował się na 3 pozycji, co dało mu awans do finału. W walce o medal, finiszował również na 5 pozycji z czasem 7:04.75.

 W finale A mogliśmy zobaczyć również kobiecą czwórkę bez sternika w składzie Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk, Ewelina Lefik i Barbara Jęchorek. Polki po walce o wejście do finału A, zajęły w nim ostatecznie 6 miejsce, dopływając na linie mety z czasem 6:05.43.

Trzecie miejsce w swoim przedbiegu, a następnie 5 w walce o finał zajęła męska czwórka podwójna w składzie Aleksander Przeździecki, Dominik Glonek, Cezary Litka, Patryk Szymendera. Polacy wygrali finał B z czasem  6:04.42.

Jessika Sobocińska i Maja Gipp (dwójka podwójna kobiet), które w przedbiegu, a następnie w repasażu finiszowały na 4 pozycji ostatecznie startowały w niedzielnym finale C. Polski wygrały swój finał dopływając na metę z czasem 7:25.48. Podobny przebieg rywalizacji miał męski debel w składzie Piotr Witulski i Dawid Frącz-Zakrzewski. Polacy ostatecznie uplasowali się na 6 pozycji w finale C.

źródło www.pztw.pl

Zapowiedź XVII Memoriału im. Andrzeja Kulczaka

    Dodane: 2019-05-17

1 czerwca o godz. 10.40 nad jeziorem w Pamiątkowie rozpoczną się Regaty Kajakowe XVII Memoriał im. Andrzeja Kulczaka - Ranking Młodzików i Dzieci. Organizatorem imprezy jest: WZKaj, KS Posnania i UKS Pamiątkowo.

Konkurencje:

- juniorzy mł. 03/04 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

− juniorki mł. 03/04 500 m K-1, K-2, K-4, C-1

− młodzicy 05/06 500 m K-2, K-4, C-2

− młodziczki 05/06 500 m K-2, K-4,

− dzieci chłopcy 07/09 500 m K-2, K-4, C-2

− dzieci dziewczynki 07/09 500 m K-2, K-4,

− kanadyjkarki młodziczki, dzieci dziewczynki 500 m C-2

− OPEN kobiet i mężczyzn 2002 i starsi 300 m K-1

− master 1984 i starsi 300 m K-1

− turystyczne (T) Mistrz. Pow. Szamotulskiego 300 m T-2 (zgłoszenia na T-2 do godz. 12.00 w sekretariacie zawodów)

 

Konkurencje Rankingu:

− młodzicy, młodziczki 05/06 1000 m K-1, C-1

oddzielnie każdy rocznik

− młodziczki 05/06 500 m C-1

− dzieci chłopcy 07 1000 m K-1

− dzieci chłopcy 08/09 1000 m K-1

w konkurencji dzieci chłopcy K-1 startują roczniki osobno 2007 oraz 2008/2009 decyzja trenera.

− dzieci chłopcy 07/09 500 m C-1

− dzieci dziewczynki 07/09 1000 m K-1

− dzieci dziewczynki 07/09 500 m C-1

Zgłoszenia do 27 maja do godz. 24.00 należy dokonać poprzez internetowy system zgłoszeń PZKaj: http://pzkaj.domtel-sport.pl/

Zapowiedzi

Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie

    Dodane: 2019-05-17

21 uczelni z ośmiu miast przysłało swoich reprezentantów na Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Impreza odbędzie się w sobotę na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy.

źródło Biuro Prasowe AZS, fot. Andrzej Obiała

Na listach startowych jest ponad dwustu zawodników reprezentujących uczelnie z Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Poznania, Szczecina, Torunia, Warszawy i Wrocławia. Kobiety i mężczyźni rywalizować będą na dystansie tysiąca metrów – panie w jedynkach, dwójkach podwójnych i ósemkach, a panowie w jedynkach, dwójkach podwójnych wagi lekkiej i ósemkach.

 

Emocjonująca powinna być zwłaszcza rywalizacja największych łodzi. Wśród kobiet osiem uczelni wystawiło do walki o medale ósemki, a wśród mężczyzn aż dwanaście. Przed rokiem wśród pań w rywalizacji ósemek zwyciężyła ekipa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a wśród panów najlepsza była załoga Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. ALK zwyciężyła w klasyfikacji generalnej – zresztą nie po raz pierwszy – i w tym roku też zaliczana jest do faworytów. Początek zawodów planowany jest na godz. 11. Wyścigi eliminacyjne powinny zakończyć się przed 14, a godzinę później planowany jest start wyścigów finałowych.

źródło Biuro Prasowe AZS, fot. Andrzej Obiała

W klasyfikacji całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski prowadzi krakowska AGH, która wyprzedza Politechnikę Gdańską i Uniwersytet Warszawski. Wszystkie te uczelnie będą miały w Bydgoszczy na wodzie swoich reprezentantów.

Uczelnie biorące udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Politechnika Gdańska
Politechnika Poznańska
Politechnika Warszawska
Politechnika Wrocławska
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Wrocławski

info: Biuro Prasowe AZS

Miasto Poznań partnerem Mistrzostw w Smoczych łodziach i Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2019-05-17

Do XI edycji Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach, 5. Poznań Canoe Challenge oraz 3. Mistrzostw w Smoczych łodziach dla firm i instytucji pozostały już tylko nieco ponad 3 tygodnie. Na starcie w zawodach stanie około 600 osób. Impreza pod Patronatem Prezydenta Miasta Poznania, która 8 czerwca ruszy na Torze Regatowym Malta w Poznaniu nie odbyłaby się gdyby nie nasi partnerzy i sponsorzy.

Jednym z nich jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, który wspiera naszą inicjatywę od pierwszej edycji!

Przypominamy również o trwających zapisach do wszystkich 3 imprez. Czasu zostało niewiele!