Sześć osad w finałach A podczas Mistrzostw Świata w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-09-30

Za nami kolejny dzień Mistrzostw Świata seniorów w wioślarstwie. Pewne już jest, że sześć polskich osad wystartuje w finałach A.

Awans podczas wczorajszych półfinałów wywalczyła dwójka podwójna mężczyzn. Mateusz Biskup oraz Mirosław Ziętarski w cudownym stylu wygrali swój wyścig. Debel na ostatnich 500m wyprzedził Włochów, którzy ostatecznie skończyli na trzecim miejscu. Druga była reprezentacja Norwegii.

Niestety Natanowi Węgrzyckiemu-Szymczykowi nie udało się zakwalifikować do najwyższego półfinału. Polak po połowie dystansu został wyprzedzony przez Nowozelandczyka. Półfinał zakończył na czwartej pozycji, co oznacza, że wystartuje w finale B.

Na piątym miejscu półfinał ukończył nasz parawioślarz Jarosław Kailing. Skiffista uzyskał czas 11:04,32. Bieg ukończył tuż za Włochem (11:03,18). Wioślarz wystartuje w jutrzejszym finale B.

Udział w regatach zakończyła jedynkarka wagi lekkiej Martyna Mikołajczewska. Skiffistka wystartowała w finale B i zajęła trzecie miejce, co daje jej dziewiąte miejsce na świecie. Gratulujemy!

Artur Mikołajczewski startujący w kategorii jedynek wagi lekkiej mężczyzn został wycofany z zawodów ze względów zdrowotnych.

A już dzisiaj czeka nas ogromna dawka emocji. O medale ścigać się będą: obie czwórki podwójne oraz dwójki podwójne wagi lekkiej, czwórka bez sterniczki kobiet i parawioślarski mikst dwójki podwójnej. Starty biało-czerwonych ropoczną się o 15:55. Trzymamy kciuki!

Kolejne trzy osady w finale A podczas Mistrzostw Świata w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-09-28

Mistrzostwa Świata seniorów w wioślarstwie idą pełną parą. Po dzisiejszych startach, wiemy, że kolejne trzy osady awansowały do najwyższego półfinału. Pozostałe trzy wystartują w finałach B.

źródło www.pztw.org.pl, fot. J. Kowacic

Na drugim miejscu w swoim półfinale znaleźli się Miłosz Jankowski i Jerzy Kowalski. Dwójka podwójna wagi lekkiej uzyskała czas 6:20,85. Pierwsi byli Francuzi z czasem 6:18,10.

Z trzeciej pozycji do finału A zakwalifikowała się czwórka podwójna mężczyzn. Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Dominik Czaja i Adam Wicenciak dopłynęli na metę z czasem 5:49,67. Wygrali Brytyjczycy, natomiast drudzy byli Holendrzy.

Weronika Deresz i Joanna Dorociak ukończyły swój półfinał na drugim miejscu. Dwójka podwójna wagi lekkiej wystartuje w finale A. Polki uległy jedynie reprezentantkom Nowej Zelandii.

Niestety w finale A nie zobaczymy Artura Mikołajczewskiego i Martyny Mikołajczewskiej. Jedynkarka i jedynkarz wagi lekkiej dopłynęli na metę na czwartej pozycji i zakończą udział w mistrzostwach ścigając się w finale B.

Natomiast męska ósemka w repasażu uplasowała się na trzecim miejscu. Nie wystarczyło to do awansu do najwyższego finału. Osada zmierzy swoje siły w finale B.

Kolejny dzień regat otworzą finały B żeńskich i męskich jedynek wagi lekkiej, następnie w półfinale popłyną: na jedynce nasz parawioślarz, dwójka podwójna mężczyzn oraz jedynka mężczyzn.

Życzymy połamania wioseł!

Olimpia Elbląg z wizytą u Prezydenta

    Dodane: 2017-09-28

Wczoraj Prezydent Elbląga Witold Wróblewski pogratulował kajakarzom ZKS Olimpia Elbląg i ich trenerom sukcesów, które osiągnęli w mijającym powoli sezonie. A było czego gratulować ponieważ elbląscy wodniacy sezon mogą zaliczyć do udanych.

źródło facebook ZKS Olimpia Elbląg 

Wśród klubowych sukcesów należy wymienić starty Marty Witkowskiej - m.in. 7 miejsce wywalczone podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Rumunii w K-1 na 1000 m i 4. miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Belgradzie w konkurencji K-2 na 1000 m. W tym roku reprezentanci klubu stawali również na podium Mistrzostw Polski i Olimpiady Młodzieży.

Jak powiedziała w wywiadzie dla Dziennika Elbląskiego Agnieszka Banaś, trenerka i prezes sekcji kajakowej Olimpii Elbląg:

- Mamy też medalistów wśród Weteranów i Mastersów, czego przykładem są trzy tytuły mistrzowskie zdobyte we wrześniu w Wałczu, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii Masters.
Uroczyste podsumowanie tegorocznego sezonu kajakowego w Elblągu odbędzie się 21 października br.

Ciąg dalszy zmagań podczas Mistrzostw Świata w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-09-27

Kolejna osada zakwalifikowała się do finału A rozgrywanych w amerykańskiej Saracocie Mistrzostw Świata w wioślarstwie. W ćwierćfinałach wystartowali również nasi jedynkarze i oboje awansowali do półfinałów.

źródło www.pztw.org.pl, fot. J. Kowacic

Joanna Dittman, Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch oraz Olga Michałkiewicz w kategorii czwórki bez sterniczki kobiet zajęły drugie miejsce w dzisiejszym repasażu. Polki ukończyły wyścig z czasem 6:41,46 i uległy jedynie reprezentantkom Chin (6:41,43). 

Artur Mikołajczewski dopłynął na linię met na trzeciej pozycji. Jedynkarzowi wagi lekkiej udało się dostać do półfinału.

Skiffista Natan Węgrzycki-Szymczyk również uplasował się na trzecim miejcu w swoim ćwierćfinale. Wioślarz uzyskał czas 6:57,75 i wystartuje w półfinale.

Oby tak dalej!

Kolejnymi wyścigami, na które czekamy z niecierpliwością będą jutrzejsze starty męskiej ósemki w repasażu oraz półfinały jedynki wagi lekkiej mężczyzn oraz kobiet, dwójki podwójnej wagi lekkiej mężczyzn i kobiet oraz czwórki podwójnej mężczyzn. Do boju Polacy!

Bardzo dobry początkek Mistrzostw Świata w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-09-26

Od niedzieli w amerykańskiej Sarasocie odbywają się przedbiegi Mistrzostw Świata w wioślarstwie. Dziewięć osad zakwalifikowało się do dalszego etapu rozgrywek. Przed nami jeszcze wyścig o tory w rywalizacji parawioślarskiej mikstów dwójek podwójnych.

źródło www.pztw.org.pl, fot. J. Kowacic

Wiele emocji wywołał wyścig czwórek podwójnych kobiet. Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald oraz Agnieszka Kobus zajęły pierwsze miejsce w swoim przedbiegu. Po cudownym finiszu uzyskały czas 6:26,73 i zakwalifikowały się do finału A. Drugie były Brytyjki (6:27,87), a trzecie Amerykanki (6:27,88).

Do półfinału awansowała czwórka podwójna mężczyzn. Osada na ostatnich 500 m wyprzedziła ekipę z Nowej Zelandii. Polacy osiągnęli czas 5:52,89.

Jednym z faworytów do medalu jest Artur Mikołajczewski, który podczas przedbiegu potwierdził swoją dobrą formę. Polak w konkurencji jedynki wagi lekkiej zajął pierwsze miejsce i tym samym awansował do ćwierćfinału.

Zwycięstwo odniosły także Weronika Deresz i Joanna Dorociak w kategorii dwójki podwójnej wagi lekkiej kobiet. Osada uzyskała czas 7:05,49 i popłynie w półfinale.

W tej samej sytuacji znalazła się dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Miłosz Jankowski wraz z Jerzym Kowalskim pewnie wygrali swój przedbieg. Biało-czerwonych zobaczymy wkrótce w półfinale.

W ćwierćfinale zmierzy się skiffista Natan Węgrzycki-Szymczyk. Polak przekroczył linię mety z czasem 6:59,80. Kolejnym zawodnikiem był Szwajcar, który uzyskał czas 7:05,60.

Kolejną osadą, która awansowała do półfinału jest dwójka podwójna mężczyzn w składzie: Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup. Debel ukończył wyścig na pierwszej pozycji. Druga była reprezentacja Francji.

Martyna Mikołajczak w kategorii jedynki wagi lekkiej kobiet zajęła trzecie miejsce. Nie przeszkodziło to wioślarce w awansie do półfinału. Skiffistak uzyskała czas 7:47,74.

W kategorii parawioślarskiej jedynki mężczyzn Jarosław Kailing zawkwalifikował się do półfinału. Wioślarz uplasował się na drugim miejscu w przedbiegu. Pierwsza była Australia.

W jutrzejszym repasażu zobaczymy czwórkę bez streniczki kobiet. Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch oraz Maria Wierzbowska ukończyły bieg na trzecim miejscu. Pierwsza była osada z Australii, a drugie przypłynęły Amerykanki.

Męska ósemka w dzisiejszym przedbiegu zajęła ostatnie miejsce. Osada popłynie w repasażu.

Jutro czeka nas repasaż czwórki bez streniczki kobiet.

Gratulujemy wszystkich udanych wyścigów i mamy nadzieję, że polscy wioślarze zdołają utrzymać tak dobry poziom!

Pierwszy Otwarty Wyścig Australijski w Kajakarstwie Turystycznym

    Dodane: 2017-09-26

W minioną niedzielę na zbiorniku retencyjny przy Szkole Podstawowej nr 86 w Gdańsku odbył się Pierwszy Otwarty Wyścig Australijski w Kajakarstwie Turystycznym.

źródło facebook Szkoła Podstawowa nr 86 im. prof. Jerzego Sampa w Gdańsku

W imprezie wzięło udział ponad 100 uczestników, którzy wystartowali w 7 kategoriach! 2 osobowe osady złożone były z uczniów szkoły oraz rodziców i opiekunów. Zbiornik okazał się wystarczająco duży, aby zorganizować na nim zawody kajakowe. Uczestnikom czasem brakowało trochę wprawy w wiosłowaniu ale nad wszystkim czuwali ratownicy z Fundacji Ratownictwa Bezpieczni nad Wodą.

źródło facebook Szkoła Podstawowa nr 86 im. prof. Jerzego Sampa w Gdańsku

Impreza, której celem była popularyzacja kajakarstwa i sportów wodnych wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja aktywnego spędzania czasu wolnego od używek odbyła się w prawdziwie piknikowej atmosferze.

Wyścig Australijski K-2 - oznacza wyścigi na łodziach dwuosobowych, 6 łodzi dwuosobowych ściga się na obwodzie prostokąta o długości około 200 metrów, oznaczonego czterema bojami nawrotowymi, ostatnia osada po każdym kółku odpadała.

Piknik zorganizowała Rada Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice we współpracy z Klubem Wodnym Gdańskie Lwy oraz SP 86.

Oxford pokonał Cambridge w 26. Wielkiej Wioślarskiej

    Dodane: 2017-09-25

42 ósemki wystartowały w minioną sobotę w Bydgoszczy podczas 26. edycji Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. Uczestnicy rywalizowali w kilku kategoriach, a meta tradycyjnie znajdowała się na Rybim Rynku.

źródło www.bydgostia.org.pl

Regaty rozpoczęły się od uroczystego odsłonięcia „Bydgoskich Autografów”. Tym razem na ulicy Długiej swoje podpisy odsłoniły mistrzynie olimpijskie w dwójce podwójnej Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.

Zwieńczeniem regat był natomiast wyścig na dystansie 2 km pomiędzy dwoma londyńskimi uniwersytetami. Po zaciętej rywalizacji łódka Oxfordu, w której wiosłował m.in. mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Constantine Louloudis zaledwie o 3,16 sekundy wyprzedziła Cambridge. Było to siódme zwycięstwo w 11-letniej historii startów tych dwóch uniwersytetów w Bydgoszczy.

Wyścig główny ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego wygrała osada LOTTO-Bydgostia przed AZS UMK Toruń. W kategorii juniorów o nagrodę Totalizatora Sportowego – Memoriał Zbigniewa Urbanyi pierwsze miejsce zajęła osada Reprezentacji Bydgoszczy przed AZS Szczecin. W konkurencji kobiet o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego po złoto sięgnęła osada Reprezentacji Niemiec przed AZS AWF Kraków. W wyścigu akademickim o Puchar Prezesa Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Związku Towarzystw Wioślarskich zwyciężyła osada Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. W wyścigu juniorów o Puchar Prezesa Totalizatora Sportowego zwyciężyła Reprezentacja Litwy przed Berliner Ruder – Club.

W trakcie imprezy już po raz czwarty odbyły się także starty smoczych łodziach. Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ponownie nie dała szans ekipie Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy.

Znamy zwycięzców Międzynarodowych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w kajakarstwie

    Dodane: 2017-09-24

Ponad 450 uczestników z 19 klubów wystartowało dzisiaj na poznańskiej Malcie w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w kajakarstwie. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Posnania Poznań przed AZS AWF Poznań i Wartą Poznań. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

C1 500m młodzików - Kacper Grzelski (Posnania Poznań)

K4 500m juniorek mł. – Karolina Dankowska/ Wiktoria Ratajczak/ Zuzanna Hałas/ Weronika Waligóra (AZS AWF Poznań)

K1 500m dziewczynek – Wiktoria Konopska  (G’Power Gorzów WLKP)

K1 1000m młodzików – Mikołaj Rechul (AZS AWF Poznań)

K1 500m młodziczek – Daria Kasperek (OŚ AZS Politechnika Poznań)

K1 1000m młodzików – Krzysztof Jokiel (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 500m seniorów – Sławomir Witczak (Energetyk Poznań)

C1 500m młodzików – Piotr Kujawa (AZS AWF Poznań)

C2 500m juniorek mł. – Luiza Fechner/ Aleksandra Glaeser (Posnania Poznań)

K1 1000m młodziczek – Julia Piechocka (UMKS Zryw Wolsztyn)

CT4 200m – Nikodem Gromadecki/ Marceli Krawiec/ Krystian Kubica/ Aleks Wilga (Warta Poznań)

SUP 200m – Hubert Tobis (AT Road)

C1 500m młodziczek – Oliwia Kordalska (UPKS Poncio Lidzbark)

K1 1000m dzieci – Thomas Scibilia (Posnania Poznań)

K4 500m juniorów mł. – Bartosz Klonowski/ Dastin Malinowski/ kornel Wąsowicz/ Sewery Kijewski (AZS AWF Poznań)

K2 500m – Patrycja Hołysz/ Patrycja Lebioda (Energetyk Poznań)

K1 500m młodziczek – Julia Seliwańska (G’Power Gorzów WLKP)

C4 500m OPEN – Oliwia Kordalska/ Zuzanna Kordalska/ Klaudia Trzcińska/ Natalia Maronska (UPKS Poncio Lidzbark)

K1 500m dzieci – Zofia Burdajewicz (Zryw Wolsztyn)

K1 500m seniorek – Julia Wieczorek (Stomil Poznań)

K2 500m seniorów – Sławomir Witczak/ Piotr Gajewski (Energetyk Poznań)

C2 500m młodzików – Piotr Kujawa/ Wojciech Domiński (AZS AWF Poznań)

C1 200m młodziczek (2005) – Marta Brzezińska (Posnania Poznań)

C1 200m dzieci – Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)

K2 500m dzieci – Zuzanna Zychowicz/ Maja Kędziora (G’power Gorzów WLKP)

K1 500m juniorek  - Luiza Durka (Admira Gorzów)

C1 500m młodzików – Konrad Pawłowski (Admira Gorzów)

K4 500m chłopców - Thomas Scibilia/ Grzegorz Wawrzyniak/ Mikołaj Mijakowski/ Marcel Raszeja (Posnania Poznań)

C1 500m – Mariusz Kruk (Posnania Poznań)

K2 500m juniorów – Stanisław Szafraniec/ Kacper Imieliński (Posnania Poznań)

C2 500m juniorów mł. – Igor Stasik/ Kacper Bogajczyk (AZS AWF Poznań)

K2 500m seniorek – Marta Bąk/ Julia Wieczorek (Stomil Poznań)

K2 500m młodziczek – Julia Piechocka/ Magdalena Radna (Zryw Wolsztyn)

K4 500m dzieci – Wiktoria Loba/ Natalia Szuchnik/ Aleksandra Rozenberg/ Julia Leińska (UKS 6 Poznań)

K1 500m dzieci – Emil Śmigielski (G’Power Gorzów WLKP)

C2 500m seniorów – Jakub Bródka/ Dawid Dziurla (Warta Poznań)

K4 500m młodziczek – Amelia Getner/ Małgorzata Wacke/ Aleksandra Dałkowska/ Julia Prządka (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 500m juniorów mł. Yevgen Dubinin (Ukraina)

K1 500m juniorów – Kacper Dratwa (Energety Poznań)

C1 500m juniorów – Paweł Domiński (AZS AWF Poznań)

C1 500m juniorek – Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań)

C1 500m juniorek mł. – Luiza Fechner (Posnania Poznań)

K4 500m młodzików – Bartosz Klonowski/ Hubert Bączyk/ Igor Wyszkowski/ Mikołaj Rechul (AZS AWF Poznań)

K1 500m juniorów mł. - Bartosz Hałas (AZS AWF Poznań)

K1 500m juniorek mł. – Natalia Wojciechowska (Energetyk Poznań)

K2 500m dzieci – Kuba Wojciechowski/ Jakub Szorcz (Energetyk Poznań)

K1 500m młodzików – Jakub Gawłowski (G’Power Gorzów WLKP)

C2 500m juniorów – Grzegorz Ludwiczak/ Bartosz Masłowski (Warta Poznań)

K2 500m juniorek mł. – Natalia Wojciechowska/ Emilia Marciniak (Energetyk Poznań)

K2 500m juniorów mł. – Bartosz Hałas/ Seweryn Kijewski (AZS AWF Poznań)

K2 500m młodzików – Krzysztof Jokiel/ Przemysław Kokociński (Zryw Wolsztyn)

Gratulujemy!

Wyniki zawodów

Puktacja klubowa

Deszcz nie przeszkodził kajakarzom w rywalizacji w Poznaniu

    Dodane: 2017-09-23

Ponad 200 zawodników z 20 klubów wystartowało dzisiaj na poznańskiej Malcie w ramach 5. Długodystansowych Regat im. Rafała Piszcza i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kajakarstwie. Mimo nienajlepszej pogody i padającego deszczu rywalizacja na torze była bardzo zacięta.

źródło facebook KS Stomil Poznań

Rafał Piszcz podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r., wspólnie z Władysławem Szuszkiewiczem w wyścigu K-2 1 000 m zajął III miejsce zdobywając brązowy medal olimpijski. Trzykrotnie startował na igrzyskach olimpijskich, pięciokrotnie na mistrzostwach świata, dwukrotnie na mistrzostwach Europy, 25 razy zdobywał tytuł mistrza Polski.

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

K1 2000m młodzików – Krzysztof Burdajewicz (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 500m młodziczek – Luiza Fechner (Posnania Poznań)

K1 2000m dzieci – Zofia Burdajewicz (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 2000m seniorów – Dominik Nowacki (Stomil Poznan)

C1 500m dzieci – Aleks Szmagaj (Posnania Poznań)

K1 2000m juniorów mł. – Bartosz Hałas (AZS AWF Poznań)

C1 2000m młodzików – Piotr Kujawa (AZS AWF Poznań)

K1 2000m młodziczek – Katarzyna Skorupińska (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 2000m juniorów – Dawid Dziurla (Warta Poznań)

K1 2000m juniorek – Weronika Szymańska (Warta Poznań)

C1 2000m juniorek mł. – Patrycja Mendelska (AZS AWF Poznań)

K2 2000m młodzików – Krzysztof Burdajewicz/ Krzysztof Jokiel (UMKS Zryw Wolsztyn)

K4 2000m młodziczek – Maria Koch/ Malwina Juchiewicz/ Jadwiga Dobrowolska/ Joanna Hoffmann (UKS „6” Poznań)

CT4 500m – Nikodem Gromadecki/ Marcel Krawiec/ Krystian Kubica/ Aleks Wilga (Warta Poznań0

K1 2000m dzieci – Thomas Scibilia (Posnania Poznań)

K1 2000m – juniorek mł. – Natalia Wojciechowska (Energetyk Poznań)

C1 2000m juniorek – Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań)

C2 2000m młodzików – Tomasz Jańczak/ Mateusz Sobczak (Posnania Poznań)

K4 2000m młodzików – Krzysztof Szafraniec/ Mateusz Pietrzak/ Jan Tymiński/ Nicholas Scibilia (Posnania Poznań)

K1 2000m juniorów – Marcin Jakubowski (Posnania Poznań)

C1 2000m juniorów mł. – Bartosz Masłowski

K2 2000m młodziczek – Karolina Dankowska/ Wiktoria Ratajczak (AZS AWF Poznań)

C2 2000m młodziczek – Luiza Fechner/ Aleksandra Glaeser (Posnania Poznań)

Wyniki 5. Długodystansowych Regat im. Rafała Piszcza

Wyniki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików