Znamy wyniki Centralnych Kontrolnych Regat juniorów w wioślarstwie

    Dodane: 2018-07-01

W miniony weekend na torze regatowym w Kruszwicy rozegrano Centralne Kontrolne Regaty Juniorów, które miały sprawdzić formę zawodników i zawodniczek przed zbliżającymi się Mistrzostwa Świata juniorów oraz międzynarodowymi regatami Coupe de la Jeunesse. Dlatego na starcie musieli pojawić się wszyscy kandydaci do wyjazdu najważniejsze imprezy. W kolejnych tygodniach dużo będzie się działo - już 20 lipca rozpoczną się Enea Mistrzostwa Polski Juniorów. Kilka dni później wystartuje 34. edycja międzynarodowych regat Coupe de la Jeunesse, gdzie również wystąpią reprezentanci Polski. Na sam koniec - 8 sierpnia - wybranych zawodników i zawodniczki czeka udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które tym razem odbędą się w Racicach. A oto medaliści poszczególnych konkurencji:

źródło www.pztw.pl, zdj. Zdzisław Biernacki

Jedynka dziewcząt (1xDZ):
1. Natasha Malicka (Lotto Bydgostia) - 2:27.27
2. Vanessa Niestatek (Zawisza Bydgoszcz) - 2:55.57
3. Weronika Zelmańska (AZS UMK Toruń) - 3:03.68
Czwórka podwójna dziewcząt (4xDZ):
1. Aleksandra Warachiewicz, Amelia Dąbrowska, Natalia Szymańska, Zofia Rzepka (UKS Szóstka) - 2:10.7
2. Aleksandra Kocińska, Julia Szwabowicz, Gabriela Dąbrowska, Kinga Stałęga (AZS UMK Toruń) - 2.18.3
3. Wiktoria Klasińska, Oliwia Mangutow, Weronika Klasińska, Julia Gęsika (WTW Włocławek) - 2:25.1
Dwójka podwójna chłopców (2xCH):
1. Kacper Kołodziejski, Kacper Mickiewicz (Zawisza Bydgoszcz) - 2:09.1
2. Filip Jaworski, Mateusz Kozłowski (AZS UMK Toruń) - 2:09.7
3. Mateusz Jeżyński, Jakub Ryś (Wir Iława) - 2:12.7

Czwórka podwójna ze sternikiem chłopców (4x+CH):
1. Mateusz Lipiński, Dominik Marciniak, Paweł Tykwiński, Jakub Walasek, Filip Swobodziński (BTW Bydgoszcz) - 2:04.8
2. Jakub Koss, Hubert Guzy, Kamil Wąchała, Ryszard Ablewski, Remigius Stroyk (UKS Szóstka/Lotto Bydgostia) - 2:09.1
3. Jakub Krawczyk, Stanisław Malinowski, Konrad Dylewski, Martyna Wiśniewska, Cezary Bajeński (AZS UMK Toruń) - 2:11.1
Dwójka podwójna dziewcząt (2xDZ):
1. Julia Gęsicka, Wiktoria Klasińska (WTW Włocławek) - 2:12.4
2. Aleksandra Warachewicz, Amelia Dąbrowska (UKS Szóstka) - 2:12.7
3. Martyna Walińska, Julia Ciechna (UKS Bekawianka) - 2:16.4
Czwórka podwójna ze sternikiem dziewcząt (4x+DZ):
1. Emilia Odejewska, Agnieszka Kubalewska, Anna Pawlak, Wiktoria Rygielska, Weronika Rygielska (Lotto Bydgostia) - 2:09.9
2. Patrycja Romanowska, Kaja Pusz, Julia Krajkowska, Natalia Kulesza, Weronika Ejsmont (UKS Szóstka) - 2:11.1
3. Wiktoria Karwacka, Oliwia Nowak, Kornelia Włodarczyk, Marta Gil-Pilarska, Sandra Bryk (Zawisza Bydgoszcz) - 2:25.2
Jedynka chłopców (1xCH):
1. Jacek Bagiński (MOS Ełk) - 2:19.5
2. Piotr Śliwiński (WTW Włocławek) - 2:26.1
3. Kacper Kołodziejski (Zawisza Bydgoszcz) - 2:32.9
Czwórka podwójna chłopców (4xCH):
1. Bartosz Hajda, Kacper Jakóbik, Wiktor Rusek, Stefan Pisula (UKS 93 Kraków) - 2:01.4
2. Paweł Tykwiński, Jakub Walasek, Michał Lipski, Dominik Marciniak (BTW Bydgoszcz) - 2:02.8
3. Jakub Wielgus, Maksymilian Kardas, Robert Szkopiński, Karol Koprowski (AZS UMK Toruń) - 2:04.8
Dwójka bez sterniczki juniorek (2-KJ/KJM):
1. Cyntia Delimat, Oliwia Goryl (UKS Milenium Wrocław) - 9:31.29
2. Dominika Baranowska, Weronika Walczyńska (Zawisza Bydgoszcz) - 9:47.16
3. Arlena Malinowska, Dominika Majchrzyk (UKS Ateny Wałcz) - 10:00.82
Jedynka juniorek (1xKJ/KJM):
1. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 9:41.10
2. Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 9:50.15
3. Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań) - 10.17.92

Dwójka bez sternika juniorów (2-MJ/MJM):
1. Szymon Tomiak, Jacek Sobczak (AZS AWFiS Gdańsk) - 9:08.53
2. Michał Kaźmierski, Szymon Lejczak (KSWiR Pegaz Wrocław) - 9:20.98
3. Aleksander Przybyszewski, Miłosz Kasprowicz (WIR Iława) - 9:25.32
Jedynka juniorów (1xMJ/MJM):
1. Jakub Cieslicki (Zawisza Bydgoszcz) - 9:06.67
2. Bartłomiej Pelc (KSWiR Pegaz Wrocław) - 9:14.02
3. Damian Józefowicz (Posnania RBW Poznań) - 9:14.32
Czwórka bez sterniczki kobiet (4-KJ/KJM):
1. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec, Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 8:00.19
2. Oliwia Broniszewska, Urszula Matecka, Angelika Konecka, Sandra Jasińska (AZS UMK Toruń/Lotto Bydgosia) - 8:14.93
3. Agnieszka Cybulska, Julia Szuber, Julianna Wójcik, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) - 8:27.49
Dwójka podwójna juniorek (2xKJ/KJM):
1. Martyna Jankowska, Sandra Kowalak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 8:48.05
2. Katarzyna Wieczorek, Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań) - 8:57.63
3. Wiktoria Kula, Karolina Przybylska (AZS Szczecin) - 8:58.86
Czwórka podwójna bez sternika (4x-MJ/MJM):
1. Maciej Wawer, Piotr Płomiński, Robert Rychlewski, Albert Zygmund (WTW Warszawa) - 7:12.73
2. Szymon Skonieczny, Wiktor Tomaszewski, Mateusz Hawryluk, Jakub Kożan (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 7:15.20
3. Mikołaj Wilczyński, Nikodem Fiałkowski, Kacper Sagan, Maksymilian Grabiński (WIR Iława) - 7:37.35
Czwórka bez sternika (4- MJ/MJM):
1. Szymon Pawlikowski, Michał Trześniewski, Szymon Kempa, Oskar Streich (AZS UMK Toruń) - 7:07.77
2. Emil Jackowiak, Maciej Kasprzyk, Jerzy Kaczmarek, Julian Kościuk (Posnania RBW Poznań) - 7:08.47
3. Oskar Witczak, Krzysztof Wojtyś, Przemysław Wanat, Szymon Mikołajczak (AZS AWF Poznań) - 7:11.67
Dwójka podwójna juniorów (2xMJ/MJM):
1. Patryk Szymender, Dominik Glonek (Posnania RBW Poznań) - 7:35.17
2. Krzysztof Jagodziński, Aleksander Przeździecki (AZS AWF Poznań/Posnania RBW Poznań) - 7:38.56
3. Jakub Długosz, Igor Malinowski (BTW Bydgoszcz) - 7:44.58

Komplet wyników

Źródło www.pztw.pl

Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza, Mistrzostwa Stand Up Paddle „Sup”

    Dodane: 2018-06-29

7 lipca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza, Mistrzostwa Stand Up Paddle „Sup”. Organizatorem imprezy jest Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu. W zawodach mogą startować juniorzy, juniorzy mł., młodzicy i dzieci zgłoszeni do Polskiego Związku Kajakowego. Wyjątek stanowią zawodnicy zgłoszeni do konkurencji SUP.

Konkurencje i program

– juniorzy 2000-2001 – 500 m K-1, C-1

– juniorki 2000-2001 – 500 m K-1, C-1

– juniorzy mł. 2002-2003 – 500 m K-1, C-1

– juniorki mł. 2002-2003 – 500 m K-1, C-1

– młodzicy 2004-2005 – 500 m K-1, C-1

– młodziczek 2004-2005 – 500 m K-1, C-1

– dzieci chłopcy 2006 i młodsi – 500 m K-1, C-1

– dzieci dziewczynki 2006 i młodsi – 500 m K-1, C-1

– seniorów 1999 i starsi – 500 m SUP

– seniorek 1999 i starsi – 500 m SUP

– juniorów 2000 – 2005 – 500 m SUP

– juniorek 2000 – 2005 – 500 m SUP

Zgłoszenia należy dokonać poprzez internetowy system zgłoszeń PZKaj, znajdujący się pod adresem: http://pzkaj.domtel-sport.pl/ (wyjątek stanowią zgłoszenia do konkurencji SUP, które należy przesłać na adres e-mail: uone@road24.pl). Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa w poniedziałek 18.06.2018 o godzinie 24:00.

Najliczniej obsadzony wyścig będzie wyścigiem memoriałowym Rafała Piszcza – polskiego kajakarza, brązowy medalista olimpijski z Monachium, trzykrotny olimpijczyk (1964, 1968, 1972), wielokrotny mistrz Polski.

Regaty dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Zapowiedzi

Film z Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2018-06-29

Już ponad miesiąc minął od naszej imprezy Poznań Canoe Challenge i Poznańskich Dragonów 2018.

Dziś prezentujemy film, który na pewno przypomni te wszystkie miłe chwile.

Wioślarska Liga Czwórek

    Dodane: 2018-06-27

W miniony weekend już po raz szósty Porozumienie "Bydgoskie Wioślarstwo" (LOTTO-Bydgostia, BKW, BTW, Zawisza, Kujawsko-Pomorski Regionalny Związek Towarzystw Wioślarskich) zorganizowało Wioślarską Ligę Czwórek, która jest jedną z inicjatyw Wioślarskich Wtorków. 

zdj. www.pztw.pl

W bieżącym sezonie finałowe zawody były częścią tegorocznego Bydgoskiego Festiwalu Wodnego "Ster na Bydgoszcz". To jedyne w swoim rodzaju zawody wioślarskie na dystansie około 200 metrów, w których mogą startować zawodnicy w kategorii wiekowej młodzik i junior.

Zasady były proste: Wioślarki i wioślarze rywalizowali ze sobą w trakcie czterech edycji Ligi zdobywając punkty. Wygrała ta osada, która wywalczyła najwięcej punktów, a medale młodym sportowcom wręczył m.in. srebrny medalista olimpijski Pekin 2008 Miłosz Bernatajtys,.

WYNIKI:

Kategoria czwórek ze sterniczką młodziczek:
1. LOTTO-Bydgostia – 4+1+4+4=13 pkt.
2. BKW – 2+4+3+2=11 pkt.
3. Zawisza – 1+2+2+3(+1)=9 pkt.
4. BTW – 3+3+1+1(+0)=8 pkt.

Kategoria czwórek ze sternikiem młodzików:
1. BTW 1 – 2+4+4+4=14 pkt.
2. Zawisza – 4+3+3+2=12 pkt.
3. LOTTO-Bydgostia – 3+2+2+3=10 pkt.
4. BTW 2 – 1+1+1+1=4 pkt.

Kategoria czwórek ze sterniczką juniorek młodszych:
1. LOTTO-Bydgostia 2 – 4+2+4+4=14 pkt
2. LOTTO-Bydgostia 1 – 3+4+3+3=13 pkt.
3. BTW – 2+1+2+2=7 pkt.
4. BKW – 1+3+1+1=6 pkt.

Kategoria czwórek ze sternikiem juniorów młodszych:
1. BTW 1 – 4+4+4+0=12 pkt.
2. LOTTO-Bydgostia – 2+3+2+4=11 pkt.
3. Zawisza – 1+2+1+3(+1)=8 pkt.
4. BTW 2 – 3+1+3+0(+0)=7 pkt.

 

źródło www.pztw.pl

Regaty kajakowe XXVI Memoriał im. Tadeusza Pasika

    Dodane: 2018-06-26

W minioną sobotę 23 czerwca na rzece Prośnie odbyły się Regaty kajakowe XXVI Memoriał im. Tadeusza Pasika.

W zawodach na oznakowanym Torze wodnym (prawie jak slalom) na dystansie 500 m i 1000 m oraz dla dzieci 200m wystartowało około 140 zawodników ze wszystkich wielkopolskich klubów i UKS-ów oraz gościnnie KKS Sieradz. Po raz drugi można było podziwiać najmłodszych kanadyjkarzy w jedynkach i dwójkach co jest niecodziennym widokiem dla Kaliszan. Z reguły zawody odbywały się w maju jednak wyjątkowo zapełniony kalendarz startowy nie pozwolił na realizację zgodnie z tradycją. Pogoda dopisała i do historii przeszły kolejne udane zawody kajakowe.

Wszystkie wyniki

Trwają zapisy na III Regaty Smoczych Łodzi w ramach Festiwalu Dwóch Jezior

    Dodane: 2018-06-26

Już za nieco ponad 2 tygodnie, 8 lipca w Wałczu odbędą się III Regaty Smoczych Łodzi w ramach Festiwalu Dwóch Jezior.

Zawody rozegrane zostaną na dystansie 200m w następujących kategoriach:

- Fan i Lejdis - tylko osady amatorskie, krótkie łodzie (opłata startowa 200 zł);

- Sport – długie łodzie (opłata startowa 350 zł za drużynę)

- Sport Lejdis - krótkie łodzie (opłata startowa 200 zł).

W ramach opłaty startowej w każdej kategorii przewidziane są nagrody (cudowne smoki), medale i dyplomy oraz posiłek.

Więcej informacji – www.smokiwalczdrako.eu

Złoto i brąz podczas wioślarskiego Puchar Świata w Linz-Ottensheim

    Dodane: 2018-06-25

Dwa medale przywiozła do Polski reprezentacja biało-czerwonych w wioślarstwie.

Puchar Świata wwioślarstwie, Linz-Ottensheim, Fot. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl

W sobotnich finałach na najwyższym stopniu podium stanęła Joanna Dorociak, która potwierdziła świetną formę wśród żeńskich jedynek wagi lekkiej. Polka w wielkim stylu wygrała rywalizację z czasem 7:35.25. Po brązowy medal sięgnęli również w sobotę także nasi parawioślarze. Michał Gadowski i Jolanta Majka (PR2 Mix2x) zajęli trzecie miejsce z wynikiem 8:32.59. Polacy niewiele stracili do "srebrnej" dwójki z Brazylii 8:29.29. Wygrał z dużą przewagą duet z Holandii - 8:13.26.

W niedzielnych finałach ani jednej z osad nie udało się niestety stanąć na podium.

- 6 miejsce czwórka bez sternika: Piotr Juszczak, Ryszard Ablewski, Mikołaj Burda i Michał Szpakowski;
- 5 miejsce dwójka podwójna wagi lekkiej: Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski;

- 6 miejsce dwójka podwójna wagi lekkiej: Weronika Deresz i Katarzyna Wełna;

- 6 miejsce czwórka podwójna: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillmann;

- 6 miejsce czwórka podwójna: Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel;

Kolejny Puchar Świata rozpocznie się 13 lipca w szwajcarskiej Lucernie.

I Żuławskie Regaty Łodzi Smoczych

    Dodane: 2018-06-22

28 lipca w miejscowości Błotnik pod Gdańskiem (teren mariny żeglarskiej) odbędą się „I Żuławskie Regaty Łodzi Smoczych o Puchar Smoczej Aury”.

Prawo udziału posiadają wszystkie kluby sportowe (PFŁS oraz PZK), załogi Fan, jak również te utworzone jedynie na czas regat, będące kategorią Amator. Zawody zostaną przeprowadzone w następujących kategoriach:

- OPEN 150m i 1000m

- MIXT 150m i 1000m

- LEJDIS 150m

- AMATOR 150m

Dokładne warunki udziału w zawodach mogą Państwo przeczytać w regulaminie -  https://drive.google.com/open?id=1iUTwl9vGgmQkcFH9PEVUWMTOkvUBeoUL

Organizatorzy - Smocza Aura Gdańsk oraz Gmina Cedry Wielkie czekają na zgłoszenia do 15 lipca 2018 roku.

Znamy wyniki mistrzostw w Wolsztynie

    Dodane: 2018-06-20

W miniony weekend (15-16 czerwca) na Jeziorze Wolsztyńskim odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie. W zawodach wystartowało ponad 420 zawodników z 22 klubów. Celem imprezy było wyłonienie najlepszych zawodników Zrzeszenia LZS w kajakarstwie na 2018 rok, ocena aktualnego poziomu wyszkolenia zawodników Zrzeszenia LZS oraz popularyzacja kajakarstwa w środowisku wiejskim. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

 

K1 200m parakajaki – Kamila Kubas (Viking Małomice)

C1 1000m juniorek – Julia Zawadzka (KS Wiskord Szczecin)

K1 1000m młodzików (2004r.) – Krzysztof Jokiel (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 1000m młodzików (2004r.) – Kacper Sieradz (KS Wiskord Szczecin)

K1 1000m juniorów – Damian Liskowiak (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 1000m młodzi czek (2004r.) – Julia Piechocka (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 1000m młodziczek i dziewcząt (2004-2006) – Karolina Scydlewicz (KS Posnania Poznań)

K1 1000m chłopców (2007 i młodsi) – Mateusz Nieborak (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 1000m juniorów mł. – Seweryn Kijewski (AZS AWF Poznań)

K2 1000m juniorek mł. – Zuza Hałas/ Weronika Waligóra (AZS AWF Poznań)

K1 1000m młodzików (2005r.) – Kasper Lewandowski (OS AZS Politechnika Poznańska)

C1 1000m młodzików (2005r.) – Kacper Grzelski (Posnania Poznań)

K1 1000m młodziczek (2005r.) – Daria Oryszewska (KKS Nowa Sól)

K1 1000m juniorów mł. (2002r.) – Dominik Wawer (KS G’Power Gorzów)

C1 1000m juniorów mł. – Gracjan Michalak (KKS Nowa Sól)

K1 1000m chłopców (2006r.) – Tchomas Scibilia (Posnania Poznań)

C1 1000m juniorów – Jakub Wojciechowski (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

K1 1000m juniorek – Laura Tomiak (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 1000m chłopców (2006 i młodsi) – Aleks Szmagaj (Posnania Poznań)

K1 1000m dziewcząt (2006 i młodsze) – Zofia Burdajewicz (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 1000m juniorek mł. – Weronika Waligóra (AZS AWF Poznań)

K2 1000m młodzików – Krzysztof Jokiel/ Przemysław Kokociński (UMKS Zryw Wolsztyn)

C2 1000m juniorów mł. – Gracjan Michalak/ Dawid Czemko (KKS Nowa Sól)

K2 1000m juniorów – Damian Liskowiak/ Wiktor Piechocki (UMKS Zryw Wolsztyn)

C2 1000m młodzików – Jakub Nowicki/ Szymon Sobczak (Posnania Poznań)

K2 1000m młodziczek – Julia Piechocka/ Magdalena Radna (UMKS Zryw Wolsztyn)

C2 1000m juniorów mł. – Adrian Zychowicz/ Dominik Wawer (KS G’Power Gorzów)

C1 1000m juniorek mł. – Luiza Fechner (Posnania Poznań)

K2 1000m juniorek – Laura Tomiak/ Urszula Słowińska (UMKS Zryw Wolsztyn)

K2 500m dzieci (2006 i młodsi) – Patrycja Gębicka/ Wiktoria Konopska (KS G’Power Gorzów)

C2 500m dzieci (2006 i młodsi) – Krystian Kubica/ Marceli Krawiec (Warta Poznań)

K2 500m dzieci (2006 i młodsi) – Jakub Minczak/ Michał Matejaszczyk (UKS Koszałek Węgorzewo)

B1 200m dzieci (2007 i młodsi) kajak polo – Eryk Wajs (UMKS Zryw Wolsztyn)

B1 200m dzieci (2007 i młodsi) kajak polo – Sandra Karwalajtys (KKS Nowa Sól)

 Wszystkie wyniki