Poznań Canoe Challenge i Poznańskie Dragony już jutro!

    Dodane: 2019-06-07

Już jutro, w sobotę, 8 czerwca na Torze regatowym Malta w Poznaniu około 550 uczestników weźmie udział w największej w Polsce imprezie dla amatorów na wodzie - 5. Poznań Canoe Challenge, XI Mistrzostwach Szkół w smoczych łodziach oraz 3. Mistrzostwach w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2019”.

W 5. edycji Poznań Canoe Challenge. na starcie stanie około 50 dwuosobowych kajaków (100 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć. Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km.

Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

Start godz. 9.30

W Mistrzostwach Szkół Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2019” na starcie stanie 30 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W imprezie wystartują uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczniów.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Start godz. 10.30

Tego samego odbędzie się również 3. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji „Dragony 2019”.

Tegoroczna edycja zawodów rozgrywana tylko w kategorii FAN (konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji) ma na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Start godz. 14.00

W zeszłorocznej edycji 37 osad wystartowało na kajakach turystycznych w ramach 4. edycji Poznań Canoe Challenge. Najszybciej na mecie zameldowała się dwójka Maciej i Bartłomiej Wodzik. W Mistrzostwach w Smoczych łodziach Dragony 2018 wzięły udział 32 osady (ponad 350 osób). Po zaciętej walce w rywalizacji Szkół Podstawowych zwyciężyła osada SP 27. W rywalizacji Szkół Gimnazjalnych zwyciężyła Szkoła nr. 5 z Lubonia.

Podczas gdy na wodzie toczyła się walka o medale na trybunach odbywał się konkurs na najlepiej kibicującą szkołę. Po zaciętej rywalizacji nagrodę ostatecznie przyznano SP 27 i GM 64.

W ramach 2. Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018” w kategorii Sport Mix (minimum 4 kobiety w łodzi) zwyciężyła osada VW Poznań Crew. W kategorii Fun (przeznaczonej dla amatorów) zwyciężyła osada MEDOS Team Chełmno.

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Santander, Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Centrum Handlowe Posnania, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”, Fundacja Sport Support, Ministerstwo Sportu i Turystyki

Sponsorzy: Grupa Hotelowa Orbis, Drukarnia Drukma, Skodex Krotoski-Cichy, Lorenz Bahlsen, Komplet Polska, Green Hotel, Pyrland Park linowy, Powerade, Podium Czerwona, Pacha, Spaprofessionals, Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia, Coocazoo, Lech Poznań.

I-KAR Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia Dragonów

    Dodane: 2019-06-07

Już tylko godziny dzielą nas od 5. Poznań Canoe Challenge, XI Mistrzostwach Szkół w smoczych łodziach oraz 3. Mistrzostwach w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2019”. W sobotę 8 czerwca na Torze regatowym Malta w Poznaniu około 550 uczestników weźmie udział w największej w Polsce imprezie dla amatorów na wodzie.

Miło nam jest poinformować, że sponsorem naszej imprezy jest I-KAR Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia

I-KAR Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia to placówka medyczna oferująca szeroki wachlarz usług z zakresu diagnostyki i profilaktyki chorób serca, jak również chirurgii naczyń, angiologii oraz urologii.

Zatrudniamy wybitnych specjalistów, którzy zapewniają pacjentom diagnostykę i opiekę na najwyższym poziomie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, w celu obniżenia kosztów diagnostyki stworzyliśmy dedykowane do różnych grup pakiety kardiologiczne w promocyjnych cenach.

Do skorzystania serdecznie zapraszamy !!!

Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.i-kar.pl lub pod nr Tel. 506-275-306/303

Coocazoo sponsorem Poznań Canoe Challenge i Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2019-06-06

Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca na Torze regatowym Malta w Poznaniu około 550 uczestników weźmie udział w największej w Polsce imprezie dla amatorów na wodzie - 5. Poznań Canoe Challenge, XI Mistrzostwach Szkół w smoczych łodziach oraz 3. Mistrzostwach w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2019”.

Dziś przedstawiamy kolejnego sponsora, bez którego nasza impreza by się nie odbyła.

Coocazoo to niemiecka marka plecaków i artykułów szkolnych, którą cechuje unikalne wzornictwo, funkcjonalne rozwiązania, nieprzeciętna jakość oraz dbałość o zdrową postawę.

Design. W swoich produktach stawiają na design, który podkreśli Twoją indywidualność. Dlatego regularnie aktualizują ofertę, wprowadzając nowe wzory i kolory, inspirując się najnowszymi trendami modowymi. Wybierz plecak, który pasuje do Twojego charakteru!

Praktyczne rozwiązania. Stawiają nie tylko na wygląd, ale również funkcjonalność. We wszystkich produktach znajdziesz sprytne rozwiązania, które będą wsparciem podczas każdego szkolnego dnia. Należą do nich m.in. przemyślany układ przegród, funkcjonalne organizery czy ukryte kieszonki. 

Zdrowy kręgosłup. Projektując plecaki Coocazoo, szczególną uwagę poświęcają ergonomii. Ich konstrukcja pozytywnie wpływa na prawidłową postawę i nie obciąża kręgosłupa. Potwierdzają to certyfikaty przyznane przez niemieckie organizacje działające na rzecz zdrowego kręgosłupa.

Jakość. Wszystkie produkty Coocazoo wykonywane są z najwyższą starannością, dzięki czemu użytkuje się je latami. Stosują wysokiej jakości materiały, niezawodne zamki YKK oraz folie odblaskowe wykorzystywane m.in. przez służby ratunkowe.

www.travelbag4u.pl

Green Hotel w Komornikach sponsorem Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2019-06-05

W najbliższą sobotę, 8 czerwca na poznańskiej Malcie wystartują Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach Dragony 2019, 5. Poznań Canoe Challenge oraz 3. Mistrzostwa w Smoczych łodziach dla klubów, firm i instytucji.

Wzorem ubiegłych lat w zawodach na smoczych łodziach nagrody przygotowane są nie tylko dla uczestników ale również dla ich opiekunów. Dlatego miło nam jest poinformować, że Green Hotel w Komornikach ufundował ponownie vouchery dla 2 nauczycieli wraz z osobami towarzyszącymi na nocleg ze śniadaniem oraz możliwością skorzystania ze strefy Spa. Nagrody otrzymają opiekunowie najlepszych osad w rywalizacji szkół. Green Hotel położony jest w sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego, jednego z najpiękniejszych miejsc Wielkopolski, przy zbiegu dróg Poznań-Wrocław oraz Warszawa-Berlin w połączeniu z obecnością nowoczesnego zaplecza konferencyjnego, sprawiła, że Green Hotel stał się wyjątkowo sprzyjającym miejscem do przeprowadzenia różnego rodzaju spotkań biznesowych, takich jak: szkolenia, konferencje, zjazdy naukowe czy imprezy o charakterze integracyjnym. Green Hotel dysponuje 43 pokojami, w tym 4 pokojami jednoosobowymi i 36 pokojami dwuosobowymi oraz 3 apartamentami – łącznie posiada 82 miejsca noclegowe. Posiada własną restaurację w której Green Hotel ma świetną kuchnię ! Tworzą ją od wielu lat ci sami ludzie, dla których jest ona prawdziwą pasją. Tutaj nikt się nie zawiedzie, bo potrawy przez nich tworzone są po prostu znakomite. Wszystko, co potrzebne aby uatrakcyjnić Państwa spotkanie, znajduje się w pobliżu hotelu. Świetna lokalizacja Green Hotelu sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Do zorganizowania atrakcji polecamy szczególnie nasz Park Hotelowy, który otoczony jest malowniczą, leśną scenerią Wielkopolskiego Parku Narodowego. Właśnie tu, w letnie, ciepłe wieczory tradycyjna kolacja może zamienić się w jedną z barwnych, tematycznych biesiad.

Lajkonik sponsorem Dragonów 2019

    Dodane: 2019-06-05

Miło nam poinformować, że marka Lajkonik po raz kolejny będzie wspierała wyścigi smoczych łodzi. Bardzo nas cieszy, że ten dobrze znany i lubiany producent słonych przekąsek już od kilku lat wspiera nasze działania, co niewątpliwie przyczynia się do wzrostu atrakcyjności imprezy. Dzięki wsparciu, uczestnicy otrzymają pyszny poczęstunek.

 

Receptura wyjątkowych paluszków Junior została przygotowana przede wszystkim z myślą o najmłodszych konsumentach, którzy preferują łagodny smak przekąsek. Dodatkowo, w trosce o dobre odżywianie, w recepturze została zredukowana ilość soli.

Podobnie jak wszystkie przekąski marki Lajkonik również Paluszki Junior są produkowane z najwyższej jakości surowców, podlegających stałej, restrykcyjnej kontroli.

Wypiekane według tradycyjnej receptury, bez użycia sztucznych barwników i konserwantów. Jednak przede wszystkim Paluszki Junior są po prostu PYSZNE!

Wyłącznym dystrybutorem szerokiej gamy produktów marki Lajkonik jest Firma The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o.

BŁYSKAWICA OPEN oraz Ranking młodzików i dzieci WZKAJ 2018/2019

    Dodane: 2019-06-05

W sobotę 15 czerwca na Jeziorze Pamiątkowskim odbędą się Regaty Kajakowe Błyskawica OPEN  oraz  Ranking  młodzików i  dzieci WZKAJ 2018/2019. Organizatorem imprezy jest
UKS „Błyskawica” Rokietnica i Wielkopolski Związek Kajakowy. Regaty są kontynuacją Rankingu Dzieci i Młodzików  WZKaj 2018/2019.

 Konkurencje:

  • dzieci chłopcy rocznik 07/08/09                500m   K-2, K-4, C-2
  • dzieci dziewczynki rocznik 07/08/09         500m   K-2, K-4
  • młodziczki rocznik 05/06                       500m   K-2, K-4, C-2
  • młodzicy rocznik 05/06                      500m   K-2, K-4, C-2 
  • juniorki mł. rocznik 03/04                      500m   K-1, K-2, K-4
  • juniorzy mł. rocznik 03/04                     500m   K-1, K-2, K-4

- open kobiet i mężczyzn                  500m   K-1

 

Konkurencje Rankingu:

- młodzicy, młodziczki 05/06 (oddzielnie każdy rocznik)   1000 m K-1, C-1

- młodziczki 05/06     500 m              C-1

- dzieci chłopcy 07     1000 m            K-1

- dzieci chłopcy 08/09            1000 m            K-1

W konkurencji dzieci chłopcy K-1 startują roczniki osobno 2007 oraz 2008/2009 (decyzja trenera).

- dzieci chłopcy 07/09            500 m              C-1

- dzieci dziewczynki 07/09    1000 m            K-1

- dzieci dziewczynki 07/09    500 m              C-1

Zgłoszenia należy dokonać poprzez internetowy system zgłoszeń PZKaj, znajdujący się pod adresem: http://pzkaj.domtel-sport.pl/ do 10.06.2019, godz. 23:59.

Regaty, które odbędą pod patronatem Wójta Gminy Rokietnica Pana Bartosza Derecha dofinansowane zostały ze środków Urzędu Gminy Rokietnica i Powiatu Poznańskiego.

Zapowiedzi

Wystartuj w 5. Poznań Canoe Challenge i wygraj Skodę z pełnym bakiem na weekend!

    Dodane: 2019-06-04

Już w sobotę 8 czerwca na Torze Regatowy Malta w Poznaniu odbędą się zawody Poznańskie Dragony 2019 oraz 5. Poznań Canoe Challenge. Miło nam jest poinformować, że kolejny rok z rzędu partnerem imprezy jest Skodex Krotoski-Cichy, który dla uczestników zawodów przygotował bardzo atrakcyjną nagrodę - Skodę z pełnym bakiem na weekend!

Podczas zawodów Skodex Krotoski-Cichy zaprezentuje również Skodę model Skala. Ponadto wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać ze strefy chillout zlokalizowanej obok głównej trybuny. 

SKODEX Krotoski-Cichy jest Autoryzowanym Dealerem i Serwisem marki ŠKODA. Należy do Grupy Krotoski-Cichy, jednej z największych w Polsce firm w branży samochodowej działającej od 1986 roku. Zajmuje się sprzedażą nowych i używanych samochodów, a także oryginalnych części i akcesoriów tej marki. Swoim klientom oferuje profesjonalną obsługę posprzedażną i serwisową.

FB: www.facebook.com/SkodexKrotoskiCichy

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” partnerem naszych zawodów

    Dodane: 2019-06-03

Miło nam jest poinformować, że kolejny rok z rzędu  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” została partnerem Mistrzostw w Smoczych łodziach Dragony 2019 oraz 5. Poznań Canoe Challenge.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” rozpoczęła swoją działalność w 1958 roku, dziś zrzesza prawie 40 tysięcy członków,  na jej terenie znajduje się 287 budynków mieszkalnych i 77 budynków użytkowych. „Osiedle Młodych” obejmuje tereny Rataj, Żegrza oraz Chartowa, stanowiąc największą powierzchnię mieszkalną nie tylko w Poznaniu, ale w całej Wielkopolsce. Na kompleks budynków zbudowany na prawym brzegu Warty składa się łącznie 9 jednostek administracyjnych,  kierujących 15 osiedlami.

Dziękujemy za zaufanie!

Pyrland Park Linowy sponsorem Dragonów 2019

    Dodane: 2019-06-03

Do naszych zawodów pozostały już tylko 4 dni. W zawodach wystartuje ponad 550 uczestników. Miło nam jest poinformować, że kolejny rok z rzędu sponsorem naszych zawodów został Pyrland Park Linowy, który ufundował darmowe wejściówki dla uczestników.

Pyrland Park Linowy, nad Poznańską Maltą, zapewnia atrakcje dla wszystkich, którzy lubią połączenie aktywnego wypoczynku z dawką adrenaliny. Oprócz atrakcji linowych oferuje miejsca piknikowe idealne do organizacji urodzin dla dzieci oraz program imprez integracyjnych kierowany do firm. Pyrland Park Linowy jest również organizatorem Półkolonii Letnich i Zimowych.

Zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@pyrlandpark.pl, nr tel: 660 048 901.