Odwołany Ranking WZKaj

    Dodane: 2020-03-11

W związku z zaleceniami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministra Sportu dotyczącymi zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 Wielkopolski Związek Kajakowy poinformował, że zaplanowany na sobotę 14 marca Ranking Młodzików i Dzieci WZKaj został odwołany. O ewentualnym nowym terminie zawodów będziemy Państwa na bieżąco informować.

Wioślarskie Puchary świata odwołane

    Dodane: 2020-03-11

Ze względu na epidemię koronawirusa Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) odwołała I Puchar Świata w Sabaudii (10–12 kwietnia) i II Puchar Świata w Varese (1-3 maja) oraz inne imprezy wioślarskie, które miały odbyć się we Włoszech w dwóch najbliższych miesiącach. Oba Puchary Świata nie zostaną przełożone, ani przeniesione w inne miejsce!

 

Odwołane zostają także Europejskie Regaty Olimpijskie i Paraolimpijskie w Varese (27–29 kwietnia) oraz Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Gavirate (8-10 maja). Natomiast Międzynarodowe Regaty Parawioślarskie w Gravite (które nie będą kwalifikacjami paraolimpijskimi) zostały przełożone na 29-31 maja.

Na tą chwilę obecną nie wiadomo, co z dalszą częścią sezonu wioślarskiego - Pucharem Świata i Finałowymi Regatami Kwalifikacyjnymi do IO w Lucernie, Mistrzostwami Europy Juniorów w Belgradzie oraz Mistrzostwami Europy Seniorów w Poznaniu.

Kolejny, uaktualniony komunikat FISA ma wydać 17 marca 2020 roku.

>>>CAŁA TREŚĆ OŚWIADCZENIA W ORYGINALE<<<

źródło www.pztw.pl

Ziętarski i Zillmann sportowcami 2019 roku w Toruniu

    Dodane: 2020-03-06

Trwa sezon plebiscytów na najlepszych sportowców regionów i miast. Na naszych stronach pisaliśmy już m.in. o plebiscycie na najlepszego sportowca Wielkopolski i Województwa Lubuskiego. Tym razem przedstawiamy wyniki plebiscytu w Toruniu, w którym najlepszym sportowcem został Mirosław Ziętarski. Tuż za naszym wioślarzem z AZS UMK Toruń na drugim miejscu uplasowała się jego klubowa koleżanka Katarzyna Zillmann.

źródło www.pztw.pl

Ziętarski to zeszłoroczny mistrz Europy (w parze z Fabianem Barańskim) i brązowy medalista mistrzostw świata (w parze z Mateuszem Biskupem) w dwójce podwójnej. Z kolei Zillmann współtworzy kobiecą czwórkę podwójną, która z mistrzostw świata w Linzu przywiozła srebrny medal. Partnerkami torunianki z osady są: Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Agnieszka Kobus-Zawojska. To nie jedyne wyróżnienie wioślarskie w plebiscycie, bowiem klubem roku wybrano AZS UMK.

Karolina Naja zawodniczką Posnanii

    Dodane: 2020-03-03

Miło nam jest poinformać, że Karolina Naja została oficjalnie zawodniczką KS Posnanii Poznań. Ta niezwykle miła informacja została podana oficjalnie podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 2 marca na obiektach Posnanii przy ul. Słowiańskiej w Poznaniu.

Nasza medalistka olimpijska swoją karierę zawodniczą zaczynała w rodzinnych Tychach, reprezentując w tym czasie MOSM Tychy. Na swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012 r.) wystąpiła w dwóch konkurencjach, zdobywając wraz z Beatą Mikołajczyk brązowy medal w K2 500m oraz czwarte miejsce w K4 500m. Cztery lata później na IO w Rio de Janeiro ponownie wraz z Beatą Mikołajczyk sięgnęła w dwójce po brązowy medal. Na swoim koncie ma również 12 medali Mistrzostw Świata (w tym 1 złoty, 5 srebrnych i 6 brązowych), 2 medali z Igrzysk Europejskich i 10 medali Mistrzostw Europy (4 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy).

Zgłoszenia do Rankingu Młodzików i Dzieci WZKaj

    Dodane: 2020-02-27

W sobotę 14 marca br. na przystaniach kajakowych w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Rankingu Młodzików i Dzieci WZKaj.

Listy startowe zawodników należy przesyłać do niedzieli 8 marca. Odprawa przed zawodami o godz. 9.30 w KS Energetyk Poznań. Start sprawdzianu godz. 10.00.

4 PORY ROKU W KAJAKU "Wiosna - Wielkanoc"

    Dodane: 2020-02-26

Przed nami pierwsza w tym roku impreza kajakowa z cyklu 4 PORY ROKU W KAJAKU "Wiosna - Wielkanoc". Na uczestników czekają liczne atrakcje dlatego warto wziąć udział w całym cyklu. Wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu zapraszamy do pływania podczas otwarcia sezonu w Poniedziałek Wielkanocny, 13 kwietnia. Zapisy trwają do 31 maja.

Pełna informacja na temat imprezy oraz całego cyklu znajduje się na naszej stronie: www.warta.poznan.pl/wydarzenie/wiosna-w-kajaku-wielkanoc

4 Pory Roku w kajaku to cykl imprez kajakowych pozwalających poznać szlaki wodne, ciekawe miejsca, zabytki oraz przyrodę Wielkopolski. 4 Pory Roku w kajaku obejmuje:

Etap 1 :  Wiosna w kajaku – Wielkanoc

Etap 2 : Lato w kajaku – Dunajec

Etap 3 : Jesień w kajaku – Grzybobranie

Etap 4 : Zima w kajaku – Andrzejki

Formularz zgłoszeniowy

Puławska i Naja na podium Lubuskiej Gali Sportu

    Dodane: 2020-02-25

W sobotę 22 lutego w restauracji Palmiarnia w Zielonej Górze odbyła się Gala Sportu Lubuskiego, w trakcie której ogłoszono laureatów plebiscytu na najlepszych i najpopularniejszych lubuskich sportowców 2019 r.

Najlepszych sportowców minionego roku wskazali eksperci wybrani z grona dziennikarzy, działaczy sportowych i związanych z kulturą fizyczną polityków oraz samorządowców. Choć zwycięzcą plebiscytu został żużlowiec Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik to tuż za nim uplasowały się nasze kajakarki, zeszłoroczne srebrne medalistki Mistrzostw Świata w K2 500m - Anna Puławska i Karolina Naja (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów).

W gronie najlepszych znaleźli się również inni przedstawicieli wodnych dyscyplin wodnych. Na miejscu 6. Olga Michałkiewicz (wioślarstwo, AZS AWF Gorzów), 7. Julia Olszewska (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów) i 8. Wiktor Głazunow (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów)

Najlepszym trenerem w sportach indywidualnych został Marek Zachara (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów).

Gratulujemy!

Kurs na stopień trenera klasy Mistrzowskiej o specjalności kajakarstwo

    Dodane: 2020-02-25

7 marca o godz. 13.00 w Gorzowie Wlkp. (dokładny adres pierwszych zajęć zostanie podany w późniejszym terminie) rozpocznie się Kurs na stopień trenera klasy Mistrzowskiej o specjalności kajakarstwo.

Kurs będzie składał się z 3 zjazdów po 2 dni każdy (sobota – niedziela):

I zjazd 07-08 marca 2020 r.

II zjazd 18-19 kwietnia 2020 r.

III zjazd 16-17 maja 2020 r. i kończyć się będzie egzaminem oraz obroną pracy dyplomowej.

Koszt udziału w kursie, którego moderatorem będzie trener klasy mistrzowskiej prof. AJP. dr hab. Tadeusz Rynkiewicz wyniesie 3.000,00 zł.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: sportkurs@gmail.com w treści zgłoszenia należy podać: imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, wykształcenie, doświadczenie w zakresie kajakarstwa.

Wymagania stawiane kandydatom:

 • Staż trenerski minimum 8 lat;
 • Osiągnięcia trenerskie potwierdzone przez PZKaj.;
 • Zaświadczenie lekarza medycyny pracy o zdolności do wykonywania zawodu trenera bez ograniczeń.

Ukończenie kursu wymaga:

 • Wykazania się teoretyczną wiedzą z zakresu kajakarstwa;
 • Stworzenie autorskiej pracy naukowej lub metodycznej dotyczącej kajakarstwa oraz jej obrona podczas egzaminu końcowego. Praca powinna zostać opublikowana w dziale szkoleniowym na stronie Polskiego Związku Kajakowego lub innego wydawnictwa metodycznego;
 • Wykazania się odpowiednią wiedzą na egzaminie składanym przed Komisją egzaminacyjną.

Komisja egzaminacyjna jest powoływana przez Organizatora kursu w porozumieniu z Polskim Związkiem Kajakowym. W skład Komisji wchodzą:

 • Specjalista w zakresie teorii i metodyki treningu sportowego w kajakarstwie – trener posiadający kwalifikacje trenera klasy Mistrzowskiej;
 • Specjalista w zakresie teorii i metodyki sportu – posiadający stopień naukowy doktora lub wyższy;
 • Upoważniony Przedstawiciel Polskiego Związku Kajakowego posiadający kwalifikacje trenera klasy Mistrzowskiej.

Warunkiem koniecznym ukończenia kursu jest uzyskanie pozytywnych ocen w każdym z trzech aspektów. Ocena końcowa jest średnią z ocen za wykonanie każdego z wyżej wymienionych zadań. Wagi poszczególnych ocen:

Ocena pracy dyplomowej 0,5;

Ocena wiedzy podczas egzaminu końcowego – 0,5.

Kaczor i Walczykiewicz na podium podczas Balu Sportowca w Poznaniu

    Dodane: 2020-02-18

W piątkowy wieczór 14 lutego w poznańskim hotelu Andresia odbył się 62. Enea Wielki Bal Sportowca podczas, którego poznaliśmy najlepszych sportowców i trenerów Wielkopolski w roku 2019.

źródło Głos Wielkopolski

W plebiscycie zwyciężyła złota medalistka MŚ w Lekkoatletyce - sztafeta 4x400m - Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka (OŚ AZS Poznań). 2. miejsce w plebiscycie zajął kanadyjkarz Warty Poznań Tomasz Kaczor. Kajakarz w 2019 roku wywalczył tytuł Wicemistrza Świata w rywalizacji na 1000 m oraz zdobył złoto Igrzysk Europejskich. Na najniższym stopniu podium stanęła kajakarka reprezentująca KTW Kalisz Marta Walczykiewicz. W czołowej 10-tce znalazł się również nasz wioślarz Wiktor Chabel (Posnania Poznań).

 1. Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka (OŚ AZS Poznań)
  2. Tomasz Kaczor (Warta Poznań, kajakarstwo)
  3. Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz, kajakarstwo)
  4. Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań, lekka atletyka)
  5. Magda Linette (OŚ AZS Poznań, tenis)
  6. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno, żużel)
  7. Aleksandra Kowalczuk (OŚ AZS Poznań, taekwondo)
  8. Nikol Płosaj (TFP Jedynka Kórnik, kolarstwo)
  9. Sebastian Kęciński (KSMiM Trzcianka, sport motorowodny)
  10. Wiktor Chabel (Posnania Poznań, wioślarstwo)