Pyrland Park partnerem naszej imprezy

    Dodane: 2022-05-18

Od naszych zawodów minęło już kilka dni. Dziś prezentujemy naszego kolejnego partnera Pyrland Park Linowy, który jak mogliście się przekonać ufundował darmowe wejściówki dla uczestników na swoje atrakcje.

Pyrland Park Linowy, nad Poznańską Maltą, zapewnia atrakcje dla wszystkich, którzy lubią połączenie aktywnego wypoczynku z dawką adrenaliny. Oprócz atrakcji linowych oferuje miejsca piknikowe idealne do organizacji urodzin dla dzieci oraz program imprez integracyjnych kierowany do firm. Pyrland Park Linowy jest również organizatorem Półkolonii Letnich i Zimowych.

Od niedawna Pyrland Park dysponuje również namiotem o wymiarach 20m x 8m z dwoma kominkami opalanymi drewnem oraz ogrzewaczami nadmuchujących gorącym powietrzem i  parkietem do tańca. W sumie możecie zrobić tam imprezę dla 160 osób (100 osób w przypadku opcji z parkietem tanecznym).

Zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@pyrlandpark.pl, nr tel: 660 048 901.

Poznańskie Dragony z Kulturą

    Dodane: 2022-05-17

Gdyby nie pomoc wielu firm i instytucji organizacja naszej imprezy byłaby mocno utrudniona. Tegoroczna edycja 6. Poznań Canoe Challenge, XII Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji odbyła się również dzięki wielu placówkom kulturalnym, którym w tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować:

Muzeum Archeologiczne, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Dom Kultury Stokrotka, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatr Animacji, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Polski, Wydawnictwo Miejskie Posnania.

Podziękowania ślemy również dla Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania.

Przypominamy, że nasze zawody odbyły się w sobotę 14 maja na poznańskiej Malcie. Na starcie jednej z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie stanęło niemal 500 uczestników. Wśród nich m.in. byli medaliści olimpijscy i olimpijczycy.

Organizatorem zawodów przeprowadzonych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania była Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się w maju 2023 roku.

Firma Vemat partnerem Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2022-05-15

Od Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge minęły już 2 dni. Zawody odbyły się dzięki wsparciu wielu firm i instytucji. Wśród nich warto wymienić VEMAT Automaty Żywnościowe.

Firma posiada niemal 30 letnie doświadczenie na krajowym rynku vendingowym. Dysponuje szeroką gamą automatów do napojów gorących, zimnych oraz wszelkich artykułów żywnościowych. Mobilny serwis zapewnia utrzymanie ciągłego, 24h systemu sprzedaży automatycznej. VEMAT stał się rozpoznawalną marką solidności na terenie całego kraju, do jakości naszych usług przekonały się niewielkie firmy jak i duże przedsiębiorstwa, a także uczelnie, szkoły, szpitale i wiele innych instytucji użyteczności publicznej. Uznanie to pozwoliło nam otrzymać obok zaufanego już partnera PEPSI, Coca-Cola kolejny status, autoryzowanego operatora automatów MARS Polska, Lavazza BLUE oraz SAECO.

VEMAT zapewnia:

2 Przywóz i montaż automatów sprzedających każdego rodzaju.

2 Profesjonalną obsługę, stałe uzupełnianie produktów i dbanie o stan higieniczny automatów.

2 Stały serwis techniczny użytkowanych urządzeń vendingowych.

2 Stałą opiekę klienta oraz wszelką pomoc i wsparcie on-line.

Ich serwis to profesjonalnie przygotowani, mobilni fachowcy, mający odpowiednią wiedzę techniczną, przechodzący regularne szkolenia zawodowe, bhp, p-poż. i wszelkie, wymagane

badania lekarskie.

Niemal 500 amatorów sportów wodnych wystartowało na poznańskiej Malcie!

    Dodane: 2022-05-14

Wielkie sportowe emocje, dużo uśmiechu i mnóstwo pozytywnej energii towarzyszyło uczestnikom, którzy w sobotę 14 maja wzięli udział na poznańskiej Malcie w 6. Poznań Canoe Challenge, XII Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. Mistrzostwach w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji. Na starcie jednej z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie stanęło niemal 500 uczestników. Wśród nich m.in. byli medaliści olimpijscy i olimpijczycy. Uczestnicy oprócz rywalizacji sportowej zmagali się również z bardzo porywistym wiatrem.

fot. Libera Fotografika Anna Libera

Jako pierwsi na dwuosobowych kajakach turystycznych wystartowali uczestnicy 6. edycji Poznań Canoe Challenge. Z 5-kilometrową trasą zmierzyło się 31 osad z 62 śmiałkami na pokładzie. Wśród nich mistrz świata i dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich z Seulu Marek Łbik. Osady mogły być dobrane dowolnie - nie było podziału na wiek i płeć. Wszyscy byli zwycięzcami dlatego za start każdy otrzymał medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

Po zaciętej walce jako pierwszy na linii mety zameldował się duet Konrad Irski/ Rafał Nowak (33:19.23). Nieco ponad 2 minuty później (35:00.58) do mety dopłynęli Andrzej Wólczyński i Dawid Kaszuba, a na miejscu trzecim Faustyna Andrzejak i Michał Klonowski.

Po zakończeniu wyścigu kajakowego na smocze łodzie, w których z przodu znajduje się głowa smoka, z tyłu jego ogon, w środku 10 osób wiosłujących, sternik i bębniarz zasiedli uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych. W Mistrzostwach Szkół Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2022” udział wzięło 20 osad. I choć na podium stają zazwyczaj tylko najlepsi to u nas wszystkie uczestniczące szkoły otrzymały za udział pamiątkową replikę srebrnego medalu olimpijskiego z Seulu (1988 r.) Marka Łbika, a większość wyjechała z Malty z nagrodami. Zawody miały na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Rywalizacja toczyła się na dystansie 200 metrów.

Najlepszą w kategorii – klasy 1-5 osadą okazała się Gaudium Et Studium. Po srebrny medal sięgnęli uczniowie z SP 4 Luboń, po brąz SP Suchy Las.

Wśród uczestników z klas 6-8 najszybsi byli uczniowie SP 61 Poznań. Na drugim miejscu Gaudium Et Studium, a najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z SP 2 Piła.

Ostatnią imprezą była 4. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji. Na starcie stanęło 20 osad z całej Polski. Zawody miały na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Tutaj również nie zabrakło naszych olimpijczyków. Oprócz wcześniej wspomnianego Marka Łbika w łodziach zasiedli również m.in. Beata Sokołowska (dwukrotna medalistka olimpijska) i Tomasza Kaczor (uczestnik Igrzysk Olimpijskich). Uczestnicy startowali z 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów  – pracowników firm i instytucji

W tej kategorii najszybciej dystans 200 metrów ukończyli VW Poznań Crew. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy z Tedy Sport, a na trzecim miejscu Makumba Dragon King.

 1. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych klubów sportowych

Po złoto sięgnęła osada Dragon Friends, po srebro Smocza Warta, a po brąz Makumba Dragon King.

 1. Sport MIX – dla wszystkich chętnych jednak osada składała się z minimum 4 kobiet wiosłujących

Na pierwszym miejscu uplasowali się Dragon Friends, tuż za nimi Smocza Warta i VW Poznań Crew.

Szczegóły na stronie www.aktywninawodzie.pl

Organizatorem zawodów przeprowadzonych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania była Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

Partnerzy i Sponsorzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”, Vemat Automaty Żywnościowe, Marek Łbik, Fitness Club Organic, Pyrland Park linowy, Zysk i S-ka Wydawnictwo, Podium Puchary-Trofea.pl, Centrum chorób serca i układu krążenia „Ikar”, Komplet Polska, Malta Ski, Drukarnia Drukma, Zdrowa Domowa Kuchnia, FITO SPA luksus w zgodzie z naturą, Muzeum Archeologiczne, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Dom Kultury Stokrotka, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatr Animacji, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Polski, Wydawnictwo Miejskie Posnania, Projekt #cisneklate, Libera Foto&Video Studio, Lech Poznań, K.S Stomil, Wielkopolski Związek Kajakowy

Wyniki Poznań Canoe Challenge

Wyniki Poznańskie Dragony - Szkoły

Wyniki Poznańskie Dragony - Firmy

Miasto Poznań partnerem Poznań i Canoe Challenge i Dragonów 2022

    Dodane: 2022-05-13

Kilka miesięcy przygotowań, dziesiątki maili, setki godzin i oto właśnie dziś w sobotę, 14 maja na poznańskiej Malcie startuje jedna z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie - 6. Poznań Canoe Challenge, XII Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. Mistrzostwach w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji. Na starcie stanie sumie ponad 500 osób!

Nasza impreza nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie finansowe Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

O godzinie 9.30 do 37 kajaków (74 osoby) turystycznych wsiądą uczestnicy 6. edycji Poznań Canoe Challenge. Wśród nich mistrz świata i dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich z Seulu Marek Łbik, który przekazał 22 repliki swojego srebrnego medalu olimpijskiego (zostaną rozlosowane wśród uczestników Mistrzostw Szkół). W 6. Poznań Canoe Challenge osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć (start dla osób które ukończyły 18 lat). Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km. Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

O godz. 10.30 wystartuje kolejna impreza - Mistrzostwa Szkół Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2022”. Na starcie łodzi, których z przodu znajduje się głowa smoka, z tyłu jego ogon, w środku 10 osób wiosłujących, sternik i bębniarz stanie 20 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział około 4 tysiące uczniów. Udział szkół bezpłatny!

Ostatnią imprezą, która rozpocznie się tego dnia o godz. 13.30 będzie 4. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji. Na starcie stanie 20 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Zawody rozegrane zostaną w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów  – pracowników firm i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych klubów sportowych
 3. Sport MIX – dla wszystkich chętnych jednak osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Organizatorem zawodów przeprowadzonych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania pod jedną wspólną nazwą Poznańskie Dragony 2022 jest Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

Partnerzy i Sponsorzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”, WZKaj, KS Stomil Poznań, Fitness Club Organic, Marek Łbik, Zdrowa Domowa Kuchnia, KKS Lech Poznań, Pyrland Park linowy, Centrum chorób serca i układu krążenia „Ikar”, Podium Puchary-Trofea.pl, Komplet Polska, Malta Ski, Drukarnia Drukma, FitoSpa, Muzeum Archeologiczne, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Dom Kultury Stokrotka, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatr Animacji, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Polski, Wydawnictwo Miejskie Posnania, Vemat Automaty Żywnościowe, Projekt #CisneKlate, Zysk i S-ka Wydawnictwo, Libera Foto and Video Studio

Zdrowa Kuchnia Domowa partnerem naszej imprezy

    Dodane: 2022-05-12

Już tylko kilka godzin do naszej imprezy. Przed Wami niezapomniane emocje związane z wyścigami na kajakach turystycznych i smoczych łodziach. Pamiętajcie, że po wysiłku warto uzupełnić stracone kalorie. Te nadrobić najlepiej zdrowym, pysznym jedzeniem przygotowanym przez specjalistów z firmy Zdrowa Kuchnia Domowa, która jest także naszym partnerem.

Zdrowa-Domowa-Kuchnia to miejsce w Swarzędzu, w którym spotkasz ludzi, ceniących zdrowy tryb bycia i życia. Celem restauracji, która istnieje od roku 2014, jest organizacja przyjęć okolicznościowych, tradycyjnych cateringów oraz diety pudełkowej pod marką W BIEGU. Nietuzinkowe menu oraz pasja do gotowania, z jaką wszystko jest przygotowywane, gwarantują spełnienie kulinarnych zachcianek nawet najbardziej wymagających Gości.

Marka W BIEGU powstała z pasji do gotowania i jest częścią oferty  Zdrowej-Domowej-Kuchni, restauracji w Swarzędzu.

Oprócz tradycyjnego cateringu postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Gości i zapewnić dietę pudełkową z dostawami prosto pod drzwi.

www.zdrowadomowa.pl

www.facebook.com/WBieguDietaPudelkowa

Organic Fitness partnerem Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2022-05-12

Już tylko godziny dzielą nas od jednej z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie - 6. Poznań Canoe Challenge, XII Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. Mistrzostwach w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji.

Do czerwoności przed każdą z nich rozgrzeją Was instruktorzy Organic Fitness – partner naszej imprezy. Dodatkowo klub ufundował wspaniałe zawody zarówno dla zwycięzców jak i pozostałych uczestników.

Organic Fitness to sieć przyjaznych klubów fitness i społeczność, którą tworzymy razem z Klubowiczami. U nas każdy może czuć się dobrze i znaleźć coś dla siebie, zgodnie z hasłem: Naturalnie Twoje! Na rynku jesteśmy obecni od 2016 r. Od tego czasu udało nam się otworzyć 8 klubów Organic Fitness w zachodniej części Polski i w mgnieniu oka stać się jedną z najdynamiczniej rozwijających się sieci klubów fitness.  Sukcesywnie pracujemy nad dalszym rozwojem.

Jacy jesteśmy?

Przede wszystkim – otwarci! Każdy nasz klub to nie tylko miejsce, w którym wykonasz trening pod okiem specjalistów i przy użyciu wysokiej klasy sprzętu. To przestrzeń, w której w końcu poczujesz się sobą, bo każdą indywidualność traktujemy z głębokim szacunkiem. W Organic Fitness spotykasz się z przyjaciółmi, realizujesz wspólne pasje i wymieniasz doświadczeniami. Bez kompleksów i napinki.

Dla kogo jesteśmy?

To proste – jesteśmy dla Ciebie! Możesz liczyć na nasze wsparcie niezależnie od tego, jaką grupę wiekową czy jakie zaawansowanie fizyczne reprezentujesz. Czujesz się niepewnie ze swoim ciałem? Wspólnie znajdziemy rozwiązanie i popracujemy nad Twoją kondycją, samoakceptacją i dobrym samopoczuciem. Masz ambitne plany? Pomożemy Ci je zrealizować dbając o Twój komfort. Przekuwamy marzenia naszych klubowiczów w realne cele!

Gdzie jesteśmy?

Wszędzie! Czujemy odpowiedzialność nie tylko za zdrowie i dobre samopoczucie Klubowiczów, ale również o to, co dzieje się poza klubem. Dlatego sukcesywnie realizujemy i rozwijamy nasz projekt #MisjaPomaganie oraz wspieramy i organizujemy akcje na rzecz ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Chcemy stać się najbardziej rozpoznawalną regionalną siecią klubów fitness, której wyróżnikiem jest wyjątkowa organiczną oraz propagowanie zdrowego i naturalnego stylu życia.

Jakie wartości wyznajemy?

NATURALNOŚĆ, SPOŁECZNOŚĆ, ZAUFANIE, RADOŚĆ, PASJA, SUKCES to dla nas to tylko słowa, a zasady, którymi kierujemy się w codziennej pracy. Ich respektowania wymagamy od zespołu oraz współpracowników. Wszystko po to, by Klubowicze czuli się u nas komfortowo i pewni siebie.

Kto jest naszym brand hero?

Widzieliście wesołego, rysowanego komiksową kreską brodacza? To właśnie nasz brand hero! Brodacz jest wyluzowanym gościem z dużym dystansem do siebie. Uwielbia ludzi, a jego nieco szalona natura sprawia, że podejmuje różne wyzwania i przyjmuje różne wcielenia. Brodacz towarzyszy nam w reklamach, przewija się w designie klubu i jest przewodnikiem po naszym organicznym świecie.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Organic Fitness to:

 • OTWARTA SPOŁECZNOŚĆ

Z nami po prostu czujesz się dobrze – w grupie i indywidualnie.

 • OPIEKA TRENERSKA

Wsparcie podczas Twojego treningu. U nas możesz czuć się bezpiecznie.

 • PROGRAMY NA MIARĘ

Plany treningowe uwzględniające Twoje cele i preferencje.

 • MINI GRUPY

Efektywne zajęcia w niewielkich zespołach i indywidualna opieka trenerska.

 • TRENINGI KIDS&PARENTS

Twoje dzieci ćwiczą pod okiem trenera w tym samym czasie, co Ty.

 • DZIECI WSTĘP GRATIS

Dzieci klubowiczów korzystają z zajęć za free.

 • FIT BAR

Produkty, dzięki którym nawodnisz się i zregenerujesz.

 • KARTY PARTNERA

Użytkownicy kart Partnerskich są tak samo traktowani jak nasi klubowicze.

 • PARKING i WIFI > bezpłatny parking oraz Internet w każdej lokalizacji 

Dołącz do nas! Zostań Organic Hero!

Dołącz do naszej społeczności i zostań członkiem drużyny Organic Heroes. Ćwicz co chcesz i tak, jak chcesz.

Rada Osiedla Rataje partnerem Poznańskich Dragonów 2022

    Dodane: 2022-05-11

Już w najbliższą sobotę, 14 maja na poznańskiej Malcie ponad 500 osób weźmie udział w jednej z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie - 6. Poznań Canoe Challenge, XII Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. Mistrzostwach w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji.

Miło nam jest poinformować, że wzorem ubiegłych lat partnerem tegorocznej edycji Poznańskich Dragonów 2022 została Rada Osiedla Rataje w Poznaniu.

Bardzo dziękujemy za zaufanie:)

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” partnerem naszych zawodów

    Dodane: 2022-05-11

To kolejny rok z rzędu kiedy możemy liczyć na pomoc Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” przy okazji organizacji naszej imprezy - Mistrzostw w Smoczych łodziach Dragony 2022 oraz 6. Poznań Canoe Challenge.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” rozpoczęła swoją działalność w 1958 roku, dziś zrzesza prawie 40 tysięcy członków,  na jej terenie znajduje się 287 budynków mieszkalnych i 77 budynków użytkowych. „Osiedle Młodych” obejmuje tereny Rataj, Żegrza oraz Chartowa, stanowiąc największą powierzchnię mieszkalną nie tylko w Poznaniu, ale w całej Wielkopolsce. Na kompleks budynków zbudowany na prawym brzegu Warty składa się łącznie 9 jednostek administracyjnych,  kierujących 15 osiedlami.

Dziękujemy za zaufanie!