6 medali w tym złoto podczas Pucharu Świata w Kajakarstwie

    Dodane: 2018-05-27

Marta Walczykiewicz wywalczyła złoty medal podczas II Pucharu Świata, którym tym razem odbywał się w niemieckim Duisburgu. Nasza srebrna medalistka IO z Rio w wyścigu finałowym K1 200m pokonała m.in. Szwedkę Linneę Stenils oraz Francuzkę Sarah Guyot.

Po srebro w konkurencji K1 500m sięgnęła Anna Puławska, która złoto przegrała jedynie o 0,5 sekundy ze Szwedką Linneą Stenils. Kolejny srebrny krążek trafił w ręce naszych kanadyjkarzy C2 500m – Aleksandra Kitewskiego i Tomasza Barniaka, którym do złota wywalczonego przez osadę niemiecką zabrakła sekunda (na siódmej pozycji w tym wyścigu dopłynęli Łukasz Nowak i Grzegorz Bryński).  Kolejne srebro zawisło na szyjach Karoliny Markiewicz i Heleny Wiśniewskiej, które startując w konkurencji K2 200m dały się wyprzedzić tylko osadzie z Nowej Zelandii, podium uzupełniły Szwedki. Po srebrne krążki sięgnęły również nasze kajakarki w osadzie K4 500m. Polki w składzie Dominika Włodarczyk/ Anna Puławska/ Karolina Naja/ Katarzyna Kołodziejczyk przegrały zaledwie o 0,3 sekundy z osadą Nowej Zelandii.

Pozostałe miejsca polskich osad w finałach:

4 miejsce - K1 1000m – Paulina Paszek

4 miejsce – K2 500m – Justyna Iskrzycka/ Katarzyna Kołodziej

4 miejsce – C2 500m – Aleksander Kitewski/ Tomasz Barniak (8 miejsce – Łukasz Nowak/ Grzegorz Bryński)

6 miejsce – C1 500m – Tomasz Kaczor

9 miejsce – C1 1000m – Tomasz Kaczor

21 miejsce – K1 5000m – Paweł Czaja

Wszystkie wyniki

Znamy zwycięzców Poznań Canoe Challenge i Poznańskich Dragonów 2018

    Dodane: 2018-05-26

Piękna słoneczna pogoda, upalna temperatura i moc emocji towarzyszyła wszystkim uczestnikom, którzy dziś, w sobotę 26 maja rywalizowali na poznańskiej Malcie w ramach Poznań Canoe Challenge i Poznańskich Dragonów 2018.

Poznan Canoe Challenge 2018, zdj. T. Szwajkowski

Na początek o godzinie 9.30, 37 osad wystartowało na kajakach turystycznych w ramach 4. edycji Poznań Canoe Challenge. Osady mogły być dobrane dowolnie – nie było podziału na wiek i płeć. Po przepłynięciu 5 kilometrowej trasy najszybciej na mecie zameldowała się dwójka Maciej i Bartłomiej Wodzik. Tuż za nimi do mety dotarli Michał Nieskurski i Robert Remalski, a na najniższym stopniu podium stanęli Błażej Andrzejewski i Tomasz Preiss.

W chwili gdy na podium stawali amatorzy kajakarstwa na wodzie rozpoczęła się rywalizacja w ramach Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach Dragony 2018. W zawodach wystartowało 30 załóg (ponad 330 dzieci). Impreza miała na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.

Poznanskie Dragony 2018, zdj. T. Szwajkowski

Po zaciętej walce w rywalizacji Szkół Podstawowych zwyciężyła osada Szkoły Podstawowej 27. Na miejscu drugim do mety dopłynęła SP 14, a po brązowy medal sięgnęli uczniowie z SP Suchy Las.

Poznanskie Dragony 2018, zdj. T. Szwajkowski

W rywalizacji Szkół Gimnazjalnych zwyciężyła Szkoła nr. 5 z Lubonia, wyprzedzając GM 65 i uczniów z Czerwonaka.

Podczas gdy na wodzie toczyła się walka o medale na trybunach odbywał się konkurs na najlepiej kibicującą szkołę. Po zaciętej rywalizacji nagrodę ostatecznie przyznano SP 27
i GM 64.

Jako ostatnia, o godzinie 14.30 została zaplanowana rywalizacja w ramach 2. Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018”. Na starcie stanęło 12 osad.

W kategorii Sport Mix (minimum 4 kobiety w łodzi) zwyciężyła osada VW Poznań Crew/ Stomil Poznań przed Master Club Gryfino i Drako Wałcz.

Poznanskie Dragony 2018, zdj. T. Szwajkowski

W kategorii Fun (przeznaczonej dla amatorów) zwyciężyła osada MEDOS Team Chełmno, przed Kogeneracją Wrocław i Jaeger Polska.

W imprezie wzięli udział również goście oficjalni: Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Pan Tomasz Lewandowski, Dyrektor Wydziału Sportu Pani Ewa Bąk; Radny Miasta Poznania Pan Adam Pawlik i 2 medalistów Olimpijskich: Maciej Freimut i Marek Łbik.

Wyniki 4. Poznań Canoe Challenge

Wyniki Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach Dragony 2018

Wyniki Mistrzostwa Firm i Instytucji w Smoczych łodziach Dragony 2018

Zapraszamy również na stronę internetową: www.aktywninawodzie.pl

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Grupa Hotelowa Orbis, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Skodex Krotoski-Cichy, Lorenz Bahlsen, Lech Poznań, Komplet Polska, Green Hotel, Pyrland Park linowy

Wystartowały Poznańskie Dragony 2018 i 4. Poznań Canoe Challenge!

    Dodane: 2018-05-26

Już dziś, w sobotę 26 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu kilkuset uczestników weźmie udział w największej w Polsce imprezie dla amatorów na wodzie - 4. Poznań Canoe Challenge, X Mistrzostwach Szkół w smoczych łodziach oraz 2. Mistrzostwach w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018”.

                                                      

Już za parę minut, o godzinie 9.30 odbędzie się 4. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Na starcie staną jednocześnie 84 osoby - 42 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy mają do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy natomiast puchary
i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

O 10.30 zaplanowany jest pierwszy start w ramach Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2018” mających na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników z całej Polski.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę. Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą (pierwszy start około godziny 14.30) będą 2. Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozegrana zostanie w 2 kategoriach:

  1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
  2. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

GORĄCO ZAPRASZAMY.

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Grupa Hotelowa Orbis, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Skodex Krotoski-Cichy, Lorenz Bahlsen, Lech Poznań, Komplet Polska, Green Hotel, Pyrland Park linowy

Program Memoriału im. Andrzeja Kulczaka i Ranking młodzików i dzieci

    Dodane: 2018-05-25

Już jutro, 26 maja o godz.10.40 nad jeziorem w Pamiątkowie (plaża UMiG Szamotuły) rozpoczną się Regaty Kajakowe XVI Memoriał im. Andrzeja Kulczaka oraz Ranking młodzików i dzieci.

Startuj w Poznań Canoe Challenge i Dragony 2018 i wygraj wejściówki do klubu Pacha

    Dodane: 2018-05-24

Już w najbliższą sobotę na poznańskiej Malcie odbędzie się 4. Poznań Canoe Challenge oraz Poznańskie Dragony 2018. Dla pełnoletnich uczestników mamy kolejną fantastyczną niespodziankę. Każdy kto 26 maja wystartuje na poznańskiej Malcie oprócz nagród, o których wcześniej pisaliśmy będzie miał szansę wygrać specjalne zaproszenia na niezapomnianą noc w Klubie Pacha Poznań – partnera naszych zawodów.

Klub Pacha przygotował nie tylko zaproszenia, ale również wejście VIP z lożą i płynną niespodzianką.

Gdy w roku 1967 w okolicy Barcelony powstawał pierwszy klub o nazwie Pacha, jego właściciele nawet nie przeczuwali, że właśnie rozpoczynają zapisywać jedną z najważniejszych kart w historii światowej rozrywki.

Siedem lat później, wraz z otwarciem Pachy na hiszpańskiej wyspie Ibiza, zaczął się jej marsz po miano najbardziej rozpoznawalnej imprezowej marki na naszej planecie. Dziś prawie każdy zna sławne dwie czereśnie z jej logo. Ich widok na t-shirtach czy torebkach automatycznie przenosi myślami na Białą Wyspę. Ale marka Pacha to dużo więcej, aniżeli sławna miejscówka na Ibizie – to symbol stylu życia, łączący ze sobą miłośników kulturalnej zabawy w eleganckich wnętrzach oraz sieć klubów od Moskwy po Nowy Jork.
Do stycznia 2014 polscy klubowicze, chcący obcować z jakością marki Pacha, musieli decydować się na wycieczki zagraniczne. Dziś nie mają już tego problemu – od roku przy ulicy Paderewskiego w Poznaniu funkcjonuje pierwsza i jedyna Pacha w naszym kraju. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy i turyści mają szansę obcować ze stylem wielkiego świata, zaledwie kilka kroków od poznańskiego Starego Rynku.

Polska Pacha powstawała pod okiem hiszpańskich właścicieli kultowej marki, spełnia zatem jej wszystkie estetyczne normy: trudno nie zachwycić się scenografiami i designem, które nawiązują do wizerunku najpopularniejszego klubu na Ibizie. Klimat Białej Wyspy poczuć można również za sprawą innych elementów kolorowego show – porywająca muzyka house często prezentowana przez zagraniczne gwiazdy, wokalistki, saksofoniści i piękne tancerki tworzą razem świat, do którego warto wejść.

Green Hotel sponsorem Dragonów 2018

    Dodane: 2018-05-23

Do zawodów pozostały już tylko  4 dni. W najbliższą sobotę 26 maja na poznańskiej Malcie wystartują Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach Dragony 2018, 4. Poznań Canoe Challenge oraz 2. Mistrzostwa w Smoczych łodziach dla klubów, firm i instytucji.

Podobnie jak przed rokiem w zawodach na smoczych łodziach nagrody przygotowane są nie tylko dla uczestników ale również dla ich opiekunów. Dlatego miło nam jest poinformować, że Green Hotel w Komornikach  ponownie ufundował ponownie vouchery dla 3 nauczycieli wraz z osobami towarzyszącymi na nocleg ze śniadaniem. Nagrody otrzymają opiekunowie najlepszych osad w rywalizacji szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz najlepiej kibicującej szkoły.

Green Hotel położony jest w sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego, jednego z najpiękniejszych miejsc Wielkopolski. Jego dogodna lokalizacja - przy zbiegu dróg Poznań - Wrocław oraz Warszawa - Berlin w połączeniu z obecnością przestrzennych sal konferencyjno - szkoleniowych, sprawia, że Green Hotel jest wyjątkowo sprzyjającym miejscem do przeprowadzenia różnego rodzaju szkoleń, konferencji, spotkań biznesowych. Obiekt dysponuje 43 pokojami, w tym 4 pokojami jednoosobowymi i 36 pokojami dwuosobowymi oraz 3 apartamentami – łącznie posiada 82 miejsca noclegowe. Ponadto w tym roku całkowicie zmodernizowana Restauracja - Jeziorna 1 zaprasza swoich Gości do skosztowania pysznych dań z nowej karty. Co ważne, kuchnię od wielu lat tworzą Ci sami ludzie.

Wszystko, co potrzebne aby uatrakcyjnić pobyt, znajduje się w pobliżu hotelu. Świetna lokalizacja Green Hotelu sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Szczególnie polecamy Park Biesiadny, który otoczony jest malowniczą, leśną scenerią Wielkopolskiego Parku Narodowego. Właśnie tu, w letnie, ciepłe wieczory tradycyjna kolacja może zamienić się w jedną z barwnych, tematycznych biesiad.

 

Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie

    Dodane: 2018-05-22

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie zwyciężyła w klasyfikacji uczelni Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie, które w sobotę odbyły się w Bydgoszczy. W zawodach wystartowało blisko dwustu uczestników reprezentujących dwadzieścia uczelni.

zdj. Biuro Prasowe AZS

Tym samym studenci ALK obronili tytuł, bo przed rokiem też byli najlepsi. Zresztą również kolejne miejsca na podium były identyczne, jak rok temu – na drugiej pozycji uplasowała się Politechnika Gdańska, a na trzeciej Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gospodarz imprezy.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężali: Szymon Pośnik (1xMA, ALK Warszawa), Radosław Krzewiński, Dariusz Paczkowski (2xML, WSG Bydgoszcz), Konrad Franke, Piotr Fulara, Dominik Gasiul, Maksymilian Grejcz, Szymon Pośnik, Konrad Siwek, Łukasz Słocki, Adam Woźniak, st. Nikola Cieciera (8+MA, ALK Warszawa), Alina Korytkowska (1xKA, ALK Warszawa), Joanna Dorociak, Zuzanna Duda (2xKA, ALK Warszawa), Karolina Foryś, Sara Piwowarczyk, Natalia Plewniak, Klaudia Sachmerda, Karolina Smyrak, Aleksandra Tomczyk, Magdalena Wieczorek, st. Jan Emerla (8+KA, AGH Kraków).

Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie współfinansowane były przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

info. Biuro Prasowe AZS

 

Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów partnerem Dragonów 2018

    Dodane: 2018-05-22

Miło nam jest poinformować, że wzorem poprzednich lat Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów wspiera Poznańskie Dragony wraz ze wspaniałą grupą pomocnych i życzliwych Wolontariuszy.

Fundacja działa w obszarze wolontariatu, rekrutuje Wolontariuszy, szkoli ich i koordynuje podczas wydarzeń nie tylko w Poznaniu. Propaguje także przedsiębiorczość, edukacje obywatelską, krzewienie postaw patriotycznych oraz rozwój społeczności lokalnych. Wykorzystuje innowacyjne narzędzia i nowoczesne technologie w celu wspierania oraz integracji poszczególnych grup społecznych.

Więcej informacji o fundacji na facebooku - www.facebook.com/WielkopolskaPracowniaPomyslow/

Podium Czerwonak sponsorem Dragonów 2018 i 4. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2018-05-22

Cieszymy się kiedy kolejni sponsorzy i partnerzy włączają się w organizację naszych zawodów ale jeszcze bardziej cieszy nas fakt, iż niektórzy sponsorzy zaufali nam kilka lat temu i kolejny rok z rzędu postanowili być z nami. To świadczy, że staliśmy się solidną marką, której warto zaufać. Tak jest właśnie z firmą Podium z Czerwonaka, która wspiera nasze mistrzostwa od pierwszej edycji.

 

Historię rodzinnej firmy Rychterów zapoczątkował Henryk Rychter, rzemieślnik zajmujący się złotnictwem i zegarmistrzostwem. Wytwarzaniem i sprzedażą nagród na każdą okazję w firmie PODIUM zajmuje się już trzecie pokolenie. Jej podwaliny stworzył artysta metaloplastyk Juliusz Rychter, a dziś jego dzieło kontynuuje wnuczka Karolina.

Dziś w firmie Podium oprócz standardowych produktów możecie państwo wykonać swoją niepowtarzalną nagrodę, medal lub statuetkę.

Na półkach w ich siedzibie znajdą Państwo ponad 3000 produktów a właściciele dbają nieustannie o to, aby dostępne były klasyczne wzory, nowości oraz unikatowe i oryginalne produkty.

 

www.puchary-trofea.pl