6 kolejnych medali naszych kajakarzy w Pucharze Świata

    Dodane: 2017-06-04

Po wczorajszych dwóch krążkach zdobytych przez naszych kanadyjkarzy dziś w ostatnim dniu Pucharu Świata w serbskim Belgradzie biało-czerwoni zdobyli kolejnych 6 medali - jedno złoto, dwa srebrne i trzy brązowe.

źródło facebook Wiktor Głazunow

Bardzo dobrze w sprinterskim finale popłynęła Marta Walczykiewicz. W konkurencji K1 na 200 metrów Polka popłynęła fantastycznie i przegrała tylko z Lineą Stensils ze Szwecji i Spelą Janic ze Słowenii.

źródło facebook Women's polish canoe team

Jeszcze lepiej zaprezentowały się Anna Puławska i Beata Mikołajczyk. Nasza żeńska dwójka na 500 metrów przypłynęła zaraz za uważanymi za faworytki Niemkami – Franziską Weber i Tiną Dietze, zdobywając srebrny medal.

Na najlepszy wynik dzisiejszego dnia musieliśmy czekać do finału C2 na 500 metrów, w którym polski duet Tomasz Barniak i Wiktor Głazunow pokonał o ponad pół sekundy Mołdawian oraz Kazachów wygrywając tą konkurencje! 8. miejsce w tym samym finale zajęła osada Mateusz Kamiński/ Vincent Słomiński.

Na koniec pięknego poranka czwórka kobiet na 500 metrów – Dominika Włodarczyk/ Beata Mikołajczyk/ Anna Puławska/ Katarzyna Kołodziejczyk zdobyła srebrny medal przegrywając jedynie z osadą francuską.

Po południu w wyścigach na 5km bardzo dobrze zaprezentował się srebrny medalista wyścigu C2 1000m Mateusz Kamiński, który zajął 3 miejsce przegrywając z Niemcem Sebastianem Brendelem i Rosjaninem Pavlem Petrovem. Na 3. Miejscu podium stanęła również Magda Stanny, która walkę o złoto przegrała z Białorusinką Volhą Klimavą. Srebro dla reprezentantki Kanady Laurence Vincent-Lapointe.

Pozostałe wyniki polskich osad w finałach A i B:

C1 – 200 metrów mężczyzn – Tomasz Barniak – Finał B – 2. miejsce
K1 – 200 metrów kobiet – Dominika Włodarczyk – Finał B – 1. miejsce
C1 – 200 metrów kobiet – Magda Stanny – Finał C – 1. miejsce
C2 – 500 metrów kobiet – Magda Stanny / Iwona Czarnecka – Finał  B – 3. miejsce
K1 – 500 metrów mężczyzn – Rafał Rosolski – Finał B – 3. miejsce
K1 – 500 metrów mężczyzn – Bartosz Stabno – Finał B – 2. miejsce
K4 – 500 metrów mężczyzn – Dorian Kliczkowski / Paweł Kaczmarek / Patryk Świtalski / Sławomir Witczak – Finał B – 5. miejsce
K2 – 200 metrów kobiet – Karolina Markiewicz / Katarzyna Kołodziejczyk – Finał A – 4. miejsce
C1 – 200 metrów mężczyzn – Michał Lubniewski – Finał A – 7. miejsce
C1 – 200 metrów kobiet – Dorota Borowska – Finał A – 5. miejsce

Wszystkie wyniki

Medale wioślarskich Mistrzostw Polski rozdane

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-06-04

W ubiegły weekend na Torze Regatowym „Malta” w Poznaniu odbyły się Enea Mistrzostwa Polski Seniorów w wioślarstwie. Zawodnicy ścigali się na dystansie 2000m. Wśród startujących mogliśmy zobaczyć czołówkę światowego wioślarstwa. W klasyfikacji generalnej 3 miejsce zajął AZS AWF Warszawa (230 pkt), na 2 miejscu uplasował się AZS AWFiS Gdańsk (253 pkt), natomiast rywalizację o punkty zwyciężyło LOTTO Bydgostia (446 pkt). A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

 • jedynka kobiet – Maria Springwald 8:05,99 (AZS AWF Kraków),
 • jedynka mężczyzn – Wiktor Chabel 7:06,54 (Posnania RBW Poznań),
 • jedynka wagi lekkiej kobiet – Weronika Deresz 8:10,48 (WTW Warszawa),

 • jedynka wagi lekkiej mężczyzn – Dariusz Paczkowski 7:48,58 (LOTTO Bydgostia),
 • dwójka bez sterniczki kobiet – Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska 8:03,69 (LOTTO Bydgostia),
 • dwójka bez sternika mężczyzn  – Łukasz Czubak, Łukasz Stasiewicz 6:42,52 (AZS AWFiS Gdańsk),
 • dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn – Szymon Krawisz, Dawid Kowalski 7:10,05 (Zawisza Bydgoszcz)
 • dwójka ze sternikiem mężczyzn – Krystian Aranowski, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski 7:37,58 (Zawisza Bydgoszcz),
 • dwójka podwójna kobiet – Joanna Hentka, Joanna Dorociak 7:36,82 (WTW Warszawa),
 • dwójka podwójna mężczyzn – Maciej Zawojski, Dominik Czaja 6:15,32 (AZS AWF Warszawa),
 • dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet – Weronika Deresz, Joanna Dorociak 7:21,70 (WTW Warszawa),
 • dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – Dariusz Paczkowski, Łukasz Zub 6:38,12 (LOTTO Bydgostia),
 • - czwórka bez sterniczki kobiet – Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska, Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann  7:08,18 (LOTTO Bydgostia),

 • - czwórka bez sternika mężczyzn – Filip Leszczyński, Mirosław Ziętarski, Karol Leszczyński, Robert Fuchs 6:24,83 (AZS UMK Energa Toruń),
 • - czwórka podwójna kobiet – Joanna Śliwińska, Agnieszka Kobus, Alina Korytkowska, Weronika Jagodzińska 6:42,03 (AZS AWF Warszawa),
 • - czwórka podwójna mężczyzn – Maciej Zawojski, Michał Mrozek, Szymon Pośnik, Dominik Czaja 6:14,02 (AZS AWF Warszawa),
 • - czwórka podwójna wagi lekkiej kobiet – Małgorzata Król, Monika Kowalska, Katarzyna Trzeciak, Sara Sobczak 7:16,85 (BKW Bydgoszcz),
 • - czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz, Radosław Krzewiński, Rafał Nalewalski 6:29,28 (LOTTO Bydgostia),

 • ósemka kobiet – Joanna Dittmann, Daria Krysiak, Monika Ciaciuch, Anna Wierzbowska, Ewa Gałek, Wiktoria Misiołek, Klaudia Jedynak, Magdalena Baszyńska, Maria Wierzbowska 6:41,44 (LOTTO Bydgostia),
 • ósemka mężczyzn – Rafał Nalewalski, Piotr Hojka, Dominik Gasiul, Wojciech Wiśniewski, Filip Żuchowski, Jakub Dominiczak, Ryszard Ablewski, Marcin Sobieraj, Mikołaj Burda 5:44,16 (LOTTO Bydgostia).

Wszystkie wyniki

Gratulujemy!

2 medale i awans do sześciu jutrzejszych finałów w kajakowym Pucharze Świata

    Dodane: 2017-06-03

Dwa medale zdobyli polscy kajakarze w drugim dniu kajakowego Pucharu Świata w serbskim Belgradzie. Podobnie jak tydzień temu podczas Pucharu Świata w Szeged dziś dwa polskie „pudła” należały do kanadyjkarzy.

źródło facebook Mateusz Kamiński

3 miejsce w C1 1000m zajął Tomasz Kaczor (tuż za podium uplasował się Wiktor Głazunow). Na tym samym dystansie w C2 na 2. miejscu zameldowali się zwycięzcy sprzed tygodnia – Mateusz Kamiński i Vincent Słomiński. W tym samym finale na 6 pozycji ukończyła rywalizację inna nasza osada Piotr Kuleta i Marcin Grzybowski. Zwyciężyła hiszpańska para Yul Oeltze / Peter Kretschmer.

źródło facebook Tomasz Kaczor

W K1 1000 metrów Martyna Lisiecka zajęła ostatnie miejsce, tracąc do zwyciężczyni – Niemki Melanii Gebhardt ponad 17 sekund. Niewiele lepiej na tym samym dystansie u mężczyzn poszło Bartoszowi Stabno, który na pomiarze czasu był czwarty, ale w końcówce osłabł i przypłynął na 8. miejscu.

Na 7 pozycji w finałem kanadyjek na 500 metrów przypłynęła Dorota Borowska.

Bardzo dobrze w K2 na 1000 metrów rozpoczęli wyścig Martin Brzeziński i Rafał Rosolski, którzy przez całą długość dystansu płynęli na medalowej pozycji. Pod koniec jednak bardzo mocno przycisnęli rywale i nasz duet wylądował na miejscu 5.

Po porannych finałach na 1000 metrów, popołudniu wystartowali sprinterzy Dobre starty biało-czerwonych osad sprawiły, że w jutrzejszych finałach będziemy dopingować aż sześciu naszym osadom.

W C1 200m Michał Łubniewski przegrał rywalizację tylko z Henrikasem Zustautasem i awansował do finału A.

W starciu K1 na 200 metrów świetnie jak przystało na vice Mistrzynie Olimpijską spisała się Marta Walczykiewicz, która w półfinałowym wyścigu uległa tylko Francuzce Sarze Guyot.

W półfinale C1 na 200 metrów bezkonkurencyjna była Dorota Borowska dzięki czemu Polka awansowała do finału A.

W wyścigach półfinałowych C2 na 500 metrów Tomasz Barniak i Wiktor Głazunow oraz Mateusz Kamiński i Vincent Słomiński o finał musieli powalczyć w wyścigach półfinałowych. W nich obie polskie osady zameldowały się na 3. miejscu, co pozwoliło im na awans do finału A.

W niedzielnym finale zobaczymy również naszą kobiecą czwórkę Włodarczyk / Mikołajczyk / Puławska / Kołodziejczyk, która wygrała w bardzo dobrym stylu swój półfinał.

Mistrzostwa Polski Seniorów w wioślarstwie - program na niedzielę

    Dodane: 2017-06-03

Nie zabrakło emocji w pierwszym dniu rozgrywanych na Torze regatowym Malta w Poznaniu Enea Mistrzostw Polski Seniorów w wioślarstwie.

W przedbiegach skiffistek zwyciężyły Maria Springwald (AZS AWF Kraków) 8.57,59 oraz Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa) 8.37,41. Drugie lokaty zajęły odpowiednio Katarzyna Malinowska (Wisła Grudziądz) 9.11,19 i Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) 8.39,20. Triumfatorki awansowały do finału A, a pozostałe zawodniczki walczyły w repesażu w którym wygrała Marta Wieliczko 8.33,70. Finał dzisiaj o godz. 12.15.

W finale o godz. 12.45 powalczą także medaliści ostatnich mistrzostw Europy Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań) i Mirosław Ziętarski (AZS UMKS Energa Poznań), którzy pewnie wygrali swoje przedbiegi, uzyskując czasy - odpowiednio 8.01,34 oraz 8.12,66.

Co jeszcze ciekawego czeka nas dzisiaj na poznańskiej Malcie? - Program Enea Mistrzostw Polski Seniorów.

Program zawodów XV Memoriał im. Andrzeja Kulczaka

    Dodane: 2017-06-03

Już jutro, w niedzielę 4 czerwca o godz. 10.40 nad jeziorem w Pamiątkowie (plaża UMiG Szamotuły) odbędą się Regaty kajakowe – XV Memoriał im. Andrzeja Kulczaka + Ranking Młodzików i Dzieci. Organizatorem zawodów jest Wielkopolski Związek Kajakowy, KS Posnania i UKS Pamiątkowo.

Wszystkim trenerom i zawodnikom przypominamy, że zgodnie z regulaminem zawodów zawodnicy w kategorii dzieci mają obowiązek startu w kapokach, młodzicy w zależności od warunków atmosferycznych.

Informujemy również, że zawodnicy z rocznika 2008 i 2009 będą miały sprawdzane badania lekarskie. W przypadku braku dokumentacji medycznej osoby nie zostaną dopuszczone do startu.

Program zawodów

9 osad w finałach kajakowego Pucharu Świata

    Dodane: 2017-06-02

To był udany dzień dla naszych kajakarzy, którzy rywalizują w serbskim Belgradzie w ramach trzeciego i tym samym ostatniego w tym sezonie Pucharu Świata. Bialo-czerwone osady w pierwszym dniu uzyskały aż dziewięć miejsc w finałach A.

Po dość słabym starcie w przedbiegu K1 1000 metrów Martyna Lisiecka popłynęła świetnie w półfinale uzyskując awans do finału. Na dystansie połowę krótszym Polka zajęła 6. miejsce w półfinale, co zapewniło jej awans do finału B.  

W rywalizacji K1 1000m bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Stabno, który w eliminacjach przegrał tylko o 0,388 sekundy z Bułgarem Kirchevem. W półfinale zajął drugą pozycję i awansował do finału A.

W rywalizacji C1 1000 nasze barwy reprezentuje Wiktor Głazunow i Tomasz Kaczor, którzy ostatnio prezentują dobrą formę. Potwierdzili to w porannych eliminacjach, z których jako zwycięzcy poszczególnych wyścigów awansowali od razu do finału A.

W wyścigu C1 500 metrów Dorota Borowska w wyścigu półfinałowym przypływając do mety na 3. miejscu zapewniła sobie awans do finału A. Po zajęciu 5. pozycji, Magda Stanny popłynie jutro w finale B.

W K2 na 500 metrów Paweł Kaczmarek i Patryk Świtalski oraz Norbert Kuczyński i Sławomir Witczak startując w jednym wyścigu półfinałowym zakwalifikowali się do finału B.

W wyścigu C2 1000m nie zawiedli również zwycięzcy zeszłotygodniowego Pucharu w Szeged Mateusz Kamiński i Vincent Słomiński. Polacy wygrali swój wyścig o ponad 8 sekund i bezpośrednio awansowali do finału A. Drugi nasz duet – Piotr Kuleta i Marcin Grzybowski zajmując 2. lokatę w półfinale również awansował do jutrzejszego finału A.

W wyścigach sprinterskich bardzo dobrze spisała się dwójka kajakarek Karolina Markiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk, która wygrywając swój wyścig zagwarantowała sobie awans do finału A.

W C1 na 200 metrów świetnie w swoich wyścigach eliminacyjnych popłynęli też Tomasz Barniak, który w swoim wyścigu zajął 2. miejsce, a Michał Łubniewski był trzeci.

Na tym samym dystansie Dominika Włodarczyk dopłynęła na 3. Miejscu, a Marta Walczykiewicz przegrała minimalnie (o 0,152) ze Słowenką Spelą Janic.

W półfinale C1 na 200 metrów zobaczymy Dorotę Borowską i Magdę Stanny.

W K1 na 200 metrów Denis Ambroziak z czasem 36,504 wygrał swój wyścig i pewnie wszedł do półfinału. 3. miejsce w swoim starcie zajął Piotr Siemionowski.

W K2 na 200 metrów świetnie zaprezentowały się Anna Puławska i Beata Mikołajczyk, które z dużą przewagą jak na ten dystans pokonały resztę stawki awansując bezpośrednio do finału A.

W wyścigach K1 na 500 metrów mężczyzn Bartosz Stabno w swoim wyścigu zajął 3. Miejsce, a Rafał Rosolski był 4. Obaj pewnie zakwalifikowali się do jutrzejszych półfinałów.

 

Wszystkie wyniki

Bez nich nie dalibyśmy rady! Podziękowania dla sponsorów i partnerów!

    Dodane: 2017-06-01

Już prawie tydzień minął od naszych zawodów. W miniona sobotę 27 maja na poznańskiej Malcie ponad 700 uczestników wzięło udział w imprezach 3. Poznań Canoe Challenge, IX edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach i I Mistrzostwach w smoczych łodziach dla klubów, firm i instytucji.

Impreza nie odbyłaby się gdyby nie nasi wspaniali sponsorzy i partnerzy, którym w tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz bardzo gorąco podziękować nie tylko za wsparcie ale przede wszystkim za to, że zaufanie jakim nas obdarzyli!

Sponsorem głównym było Centrum Handlowe Galeria Malta

Partnerami naszych imprez byli: Stomil Poznań, Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski Woj. WLKP., Fundacja Banku Zachodniego WBK, Osiedle Młodych, WOPR

Chcielibyśmy również podziękować naszym Sponsorom: Fundacja Sport Support, Coca-Cola, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Lorenz Bahlsen, Green Hotel, Lech Poznań, Komplet Polska, Novotel Poznań Centrum, Bea Beleza, Pacha, Pyrland Park linowy, Skodex Krotoski-Cichy. Najemcom CH Galeria Malta: Pizza Hut, McDonald’s, Siberika, Briju, Pure Jatomi Fitness.

Mamy nadzieję, że będą nas Państwo nadal wspierali zwłaszcza w trakcie przyszłorocznej, X – jubileuszowej edycji Poznańskich Dragonów!

Wioślarskie Mistrzostwa Polski Seniorów już jutro w Poznaniu

    Dodane: 2017-06-01

Po wioślarskich mistrzostwach Europy w Racicach  przyszedł czas na walkę o medale Mistrzostw Polski. Te już w najbliższą sobotę i niedzielę na Torze Regatowym „Malta”. Do Poznania przyjadą najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki, którzy tym razem popłyną w osadach klubowych, co wcale nie znaczy, że zabraknie ciekawej walki.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

W całości zobaczymy reprezentacyjną czwórkę bez sterniczki. Wicemistrzynie Europy Monika Ciaciuch, Joanna Dittman, Anna Wierzbowska i Maria Wierzbowska tym razem będą startować dla RTW LOTTO Bydgostii.

Złote medalistki mistrzostw Starego Kontynentu Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak tym razem będą walczyć przeciwko sobie. Partnerką pierwszej będzie Joanna Dorociak, drugiej Zuzanna Drejer. Kto ma więcej szans na złoto? Osada WTW Warszawa czy RTW LOTTO Bydgostii?

O medale powalczą także srebrni medaliści z Racic Wiktor Chabel razem Dominikiem Czają, Dariuszem Radoszem i  Adamem Wicenciakiem (czwórka podwójna). Zawodnik Posnanii Poznań w mistrzostwach Polski wystartuje w jedynkach i dwójkach podwójnych. W deblu jego partnerem będzie Patryk Gumny.  

Joanna Hentka (piąta w dwójce podwójnej z Olgą Michałkiewicz) w Poznaniu wystartuje z Joanną Dorociak w dwójce podwójnej open oraz czwórce podwójnej open, a jej partnerkami będą Agnieszka Renc, Zuzanna Duda i Sylwia Liśkiewicz.

Zawody w smoczych łodziach - Żabinek 2017

    Dodane: 2017-05-31

15 lipca w miejscowości Żabinek (gmina Wierzchowo, powiad Drawski) odbędą się zawody na smoczych łodziach - Żabinek Święto Wody 2017. Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Wierzchowie oraz klub Amber Szczecin.

Udział w zawodach jest darmowy. Jednakże uczestnicy muszą uiścić zwrotną kaucję w wysokości 300 zł (zwrot w pierwszym dniu po zawodach z konta Amber Szczecin). Opłata stanowi gwarancję startu.

Osady można zgłaszać w następujących kategoriach: OPEN, MIX SPORT, MIX FUN oraz opcjonalnie JUNIOR MIX

Zapisy tylko do 1 lipca. UWAGA: Zapisy do kategorii Junior tylko do 15 czerwca.

Harmonogram zawodów:

godz. 10.00 - początek zawodów

godz. 11.00 - pierwszy wyścig

godz. 18.00 - ostatni wyścig

Początek uroczystości medalowej: 19.00

Party nocne: godz. 20.00

Więcej informacji na facebooku