Reprezentanci Polski liczą na wsparcie żeby wystartować MŚ w Zjeździe Kajakowym

    Dodane: 2018-03-16

Reprezentanci Polski Marcin Ponomarenkow i Bartosz Pławski proszą o wsparcie żeby móc wystartować w Mistrzostwach Świata w Zjeździe Kajakowym, które w dniach 30.05 -03.06 2018 roku odbędą się w szwajcarskim Muota/Muotathal.

Jak piszą o sobie są dwójką pasjonatów oddanych kajakarstwu. Ich drogi zeszły się przypadkiem w gorzowskim klubie KS Admira, w którym rozpoczęli swoją przygodę z kajakarstwem klasycznym.

zdj. Marcin Ponomarenkow i Bartosz Pławski

Bartosz wielokrotny reprezentant kraju na arenie międzynarodowej z powodzeniem zdobywał medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, zaczynał w KS Admira, a na studiach reprezentował barwy KS AZS-AWF Gorzów.

Marcin po zakończonej karierze wyjechał z kraju, powrócił jednak z nowymi doświadczeniami i pomysłami, w ten sposób powstała chęć zmiany dyscypliny na kajakarstwo górskie. Jest to dyscyplina bardzo mało popularna w Polsce, jako nieolimpijska finansowana jest głównie ze środków od sponsorów, których zawodnicy pozyskują sami. Dofinansowanie sportów nieolimpijskich ze środków MSiT jest niewystarczające, ponieważ oprócz zjazdu kajakowego obejmuje inne dyscypliny.

zdj. Marcin Ponomarenkow i Bartosz Pławski

W 2017 roku zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski i za zgodą Polskiego Związku Kajakowego wezmą udział w zawodach, „jest to dla nas ogromna szansa aby sprawdzić się z najlepszymi zawodnikami na Świecie. Szansę tę na pewno wykorzystamy i damy z siebie wszystko. Brązowy medal był pierwszym w tej dyscyplinie sportu dla miasta Gorzowa Wlkp. Jednak zawodnicy nie otrzymali nagrody pieniężnej, gdyż Miasto za osiągnięcia sportowe w 2017 roku przeznaczyło środki pieniężne tylko za medale złote i srebrne." – powiedział Ponomarenkow

„Do Mistrzostw Świata przygotowujemy się częściowo wspierani przez klub, jednak większość wydatków pokryliśmy sami. Zakupiliśmy kanadyjkę, wiosła, kamizelki, kaski itp. Jednak dla osiągnięcia optymalnego przygotowania i jak najlepszego wyniku potrzebujemy więcej środków, dlatego prosimy o wsparcie. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę bo to zbliży nas do celu. W ramach wdzięczności możemy zaoferować reklamę, np. logo firmy umieszczoną na naszej łodzi, kaskach lub wiosłach.” – dodaje Marcin

Sukcesy zawodników:

Bartosz Pławski (29 lat) - absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu i ZWKF AWF Poznań w Gorzowie Wlkp.). Kajakarstwo trenuje od 16 lat:

 • osiemnastokrotny medalista mistrzostw Polski,
 • II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata - Kazan (Rosja) 2012r.
 • III miejsce w Mistrzostwach Świata w maratonie – Singapur 2011r.
 • III miejsce w Mistrzostwach Europy w maratonie - St Losne (Francja) 2011r.
 • III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata – Poznań 2010r.
 • I i III miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów - Belgrad (Serbia) 2007r.
 • II miejsce w Mistrzostwach Światach Juniorów - Racice (Czechy) 2007r.
 • medalista i uczestnik Pucharów Świata.

Marcin Ponomarenkow (35 lat) - aktualnie pracuje jako wolontariusz i prowadzi grupę najmłodszą w klubie AZS-AWF Gorzów

 • 6 medali Mistrzostw Polski
 • 6 medali Mistrzostw Anglii w Maratonie
 • 1 miejsce w Devizes to Wesminster canoe race 2012 na kanadyjce wyczynowej dystans 200km
 • aktualny rekord Anglii w serii waterside na kanadyjce wyczynowej 89 mil w czasie 14h43s

Informacje na temat wsparcia znajduja się na stronie - www.pomagam.pl

Licencje PZKaj tracą ważność

    Dodane: 2018-03-15

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie Polskiego Związku Kajakowy, PZKaj przypomina, że 30.04 br. tracą ważność licencje zawodnicze.

Komisja  Licencji i Zmiany Barw Klubowych będzie prowadzić prace przedłużające ważność licencji

- dla kajakarstwa klasycznego i kajak polo podczas podczas konsultacji juniorów (21-22.04 br. w Wałczu).

- dla slalomu kajakowego podczas Mistrzostw Polski (19-20.05 br. w Krakowie).

Koszt przedłużenia licencji na kolejny rok wynosi 5 zł, wpłata na konto PZKaj.
nr 53 1240 2034 1111 0000 0307 0530

Do przedłużenia ważności dokumentu prosimy o przygotowanie listy imiennej zawodników wraz z nr licencji oraz potwierdzeniem wpłaty.

Lista imienna oraz dowód wpłaty są niezbędną podstawą do przedłużenia licencji.

 W roku 2018 wyrabianie nowych licencji odbywa się na dotychczasowych zasadach (szczegóły na www.pzkaj.pl w zakładce Komisja Licencji i Zmiany Barw Klubowych).

W szczególnych przypadkach Komisja dopuszcza przysłanie drogą pocztową licencji do przedłużenia.

Brak ważnego dokumentu uniemożliwia udział w konsultacjach szkoleniowych oraz zawodach.

Ruszają zapisy do Poznańskich Dragonów i 4. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2018-03-14

Już w najbliższy poniedziałek, 19 marca startują zapisy do X edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach oraz 2. edycji Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018”.

Dwa dni później, w środę 21 marca wystartują zapisy do 4. Poznań Canoe Challenge.

Wszystkie trzy imprezy odbędą się 26 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu.

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2018” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.
W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe. W tegorocznej edycji planowany jest start 40 osad – około 450 dzieci.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o pierwsze zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 4. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Na starcie stanie jednocześnie 120 osób - 60 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy natomiast puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą tego dnia będą 2. Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozgrywana będzie w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
 3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Zgłoszenia przyjmujemy do 21 maja 2017 r.

Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń:

- 40 osad – X Mistrzostwa Smoczych łodzi

- 60 osad – 4. Poznań Canoe Challenge

- 30 osad – 2. Mistrzostwa Smoczych łodzi dla firm i instytucji

Poznańskie Dragony 2018 i 4. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje,

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Grupa Hotelowa Orbis

Znamy zwycięzców Mistrzostw Poznania na ergometrze wioślarskim

    Dodane: 2018-03-12

W minioną sobotę w hali Politechniki Poznańskiej odbyły się Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim. W imprezie, która była jednocześnie sprawdzianem formy wioślarzy przed sezonem na wodzie wzięło udział prawie 180 zawodniczek i zawodników.

Fot. Jacek Bończyk, źródło www.wioslarstwo.poznan.pl

W tegorocznych zawodach wioślarze ze wszystkich wielkopolskich klubów oraz dwóch wrocławskich walczyli we wszystkich kategoriach wiekowych, od młodzików do mastersów (wśród mastersów udział wzięli także przedstawiciele PTW Płock i PTW w Żninie).

A oto zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych konkurencji:

 • młodziczki (1500 metrów): Gabriela Stefaniak (Posnania RBW) - 5:59,9, Laura Hełmińska – 6:01,1, Zuzanna Kaczmarek – 6:01,4 (obie Polonia Poznań).
 • młodzicy (1500 metrów):  Jacek Suszka (Posnania RBW) – 5:05,2, Maksym Dudek (Polonia) – 5:18,6, Igor Czekanowicz (Posnania RBW).
 • juniorki młodsze (2000 metrów): Aleksandra Szmaj (Posnania RBW) – 7:54,4, Adrianna Mermela (KW-04 Poznań) – 7:55,3, Weronika Ludwiczak (KTW Kalisz) – 7:56,0.
 • juniorzy młodsi (2000 metrów): Cezary Litka (AZS AWF Poznań) – 6:23,6, Dawid Pankowski (Posnania RBW) – 6:35,6, Jakub Woźniak (KW-04) – 6:37,7.
 • juniorki (2000 metrów): Cyntia Delimat (UKS Millenium Wrocław) – 7:40,8, Julianna Ganska – 7:42,5, Julia Anusiak – 7:43,3 (obie Posnanii RBW)
 • juniorzy (2000 metrów):  Przemysław Wanat (AZS AWF) - 6:11,1,  Jerzy Kaczmarek – 6:19,0, Damian Józefowicz – 6:20,8 (obaj Posnania RBW).
 • waga lekka juniorek (2000 metrów): Zuzanna Jasińska (UKS Millenium) – 7:55,8, Victoria Pusch (AZS AWF) – 7:59,0, Julia Wilisowska (UKS Millenium) – 8:00,1.
 • waga lekka juniorów (2000 metrów): Bartłomiej Pelc – 6:54,6 i Marcin Prokop (obaj Pegaz Wrocław) – 6:58,3, Kacper Makowski (Tryton Poznań) – 7:11,7.
 • waga lekka młodzieżowców (2000 metrów): Michał Kulecki – 6:31,7, Szymon Mikołajczak – 6:37,1 (obaj AZS AWF Poznań), Gustaw Stachowski (Posnania RBW) – 6:41,2.
 • waga lekka połączonych kategori seniorek i młodzieżowe (2000 metrów): Karolina Zawada (Posnania RBW) – 7:28,4, Magdalena Sochocka (KTW Kalisz) – 7:36,9, Magdalena Świętek (KW-04) – 7:48,5 w wadze lekkiej.
 • mężczyźni (2000 metrów): Mateusz Świętek (KW-04) – 6:10,6, Dawid Pieniak (KW-04) – 6:11,6, Mikołaj Dopierała (Polonia) – 6:23,3.

Wszystkie wyniki

Poznaj Wielkopolskę z Kajaka - Śladami Powstania Wielkopolskiego

    Dodane: 2018-03-09

Poznaj Wielkopolskę z kajaka to cykl imprez kajakowych pozwalających poznać szlaki wodne, ciekawe miejsca, zabytki oraz przyrodę Wielkopolski. Poznaj Wielkopolskę z Kajaka – Śladami Powstania Wielkopolskiego obejmuje 4 imprezy (100 km):

 

Etap 1 : Wiosna w kajaku – Wielkanoc
Etap 2 : Lato w kajaku – Obra
Etap 3 : Jesień w kajaku – Grzybobranie
Etap 4 : Zima w kajaku – Andrzejki

Ponieważ nowy sezon kajakowy już za pasem dlatego nasi wodniacy zaczną go tradycyjnie od spływu Wielkanocnego.

Wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu w święta w imieniu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Wodnej „Warta” zapraszamy do pływania już w Wielkanocny Poniedziałek (2 kwietnia). Zgłoszenia do 19 marca w biurze WSTiRW (ul. Strzeszyńska 190)

www.warta.poznan.pl/imprezy/cykl-splywow-poznaj-wielkopolske-z-kajaka/

Zapowiedzi - Specjalistyczny Sprawdzian na wodzie kajakarzy

    Dodane: 2018-03-09

7 kwietnia na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się Specjalistyczny Sprawdzian na wodzie kajakarzy. Organizatorem imprezy, która odbędzie się na dystansie od 200 do 1000 m w zależności od kategorii wiekowej (młodzicy i dzieci, juniorzy mł., juniorzy i seniorzy) jest Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu.

Zgłoszenia imienne wraz z listą zbiorczą, należy wysłać elektronicznie na adres e-mail: wzkaj@wp.pl najpóźniej do 27 marca br.

Zapowiedzi

Drogie Panie..

    Dodane: 2018-03-08

Nowy podział grup wiekowych w kategorii Masters

    Dodane: 2018-03-07

Jak poinformował na swojej stronie Polski Związek Towarzystw Wioślarskich od tego roku zmienia się podział grup wiekowych w kategorii Masters.

Do istniejących dotychczas ośmiu grup:

grupa A: wiek 27 - 35 lat

grupa B: wiek 36 - 42 lata

grupa C: wiek 43 - 49 lat

grupa D: wiek 50 - 54 lata

grupa E: wiek 55 - 59 lat

grupa F: wiek 60 - 64 lata

grupa G: wiek 65 - 69 lat

grupa H: wiek 70 - 75 lat

grupa I: wiek 76 lat i więcej

dodano cztery kolejne:

grupa J: wiek 80 - 82 lata

grupa K: wiek 83 - 85 lat

grupa L: wiek 86 - 88 lat

grupa M: wiek 89 lat i więcej

Wszystko po to, aby zachęcić do wioślarstwa kolejnych adeptów - bez względu na wiek.

Decyzja FISA jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie zawodami kategorii Masters. Podczas ubiegłorocznego czempionatu w słoweńskim Bled wystartowała rekordowa liczba 4700 uczestników. W tym roku podczas wrześniowych zawodów w Sarasocie organizatorzy spodziewają się, że ze względu na wykorzystane nowych kategorii ta liczba może być jeszcze większa.

Weterani - to zawodniczki i zawodnicy, którzy w danym roku kalendarzowym kończą 27 lat (i więcej). Warunek jest jeden - w danym sezonie nie mogli wcześniej startować w składzie osad seniorskich.

XVIII Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kajakarstwie

    Dodane: 2018-03-07

W dniach 15-16 czerwca 2018 r. na Jeziorze Wolsztyńskim odbędą się XVIII Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie i Parakajakarstwie

.

 

Celem imprezy jest wyłonienie najlepszych zawodników Zrzeszenia LZS w kajakarstwie na 2018 rok, ocena aktualnego poziomu wyszkolenia zawodników Zrzeszenia LZS oraz popularyzacja kajakarstwa w środowisku wiejskim.

Zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach.

Juniorzy Starsi      - 1000 m   K-1,K-2,C-1,C-2.

Juniorki Starsze    - 1000 m   K-1,K-2,C-1.

Juniorzy Młodsi     - 1000 m   K-1,K-2,C-1,C-2.

Juniorki Młodsze   - 1000 m   K-1,K-2,C-1.

Młodzicy                - 1000 m   K-1,C-1,K-2,C-2.

Młodziczki              -1000 m   K-1,K-2,C-1.

Zgłoszenie imienne na obowiązujących drukach z listą zbiorczą należy przesłać na adres: Powiatowe Zrzeszenie LZS, 64-200 Wolsztyn ul. 5 stycznia 5A, tel. 68–384 56 41, fax 68 – 347 42 72. e-mail: pzlzs-wolsztyn@wp.pl w nieprzekraczalnym terminie do 6 czerwca 2018r.

Zapowiedzi mistrzostwa w kajakarstwie

Zapowiedzi mistrzostwa w parakajakarstwie