Złoty Bartek. 4 medale dla Polski na Mistrzostwach Świata w kajakarstwie!

    Dodane: 2018-07-30

4 medale zdobyli polscy kajakarze w zakończonych wczoraj w bułgarskim Plovdiv Mistrzostwach Świata Juniorów i U23 w kajakarstwie.

źródło facebook Polski Związek Kajakowy

Złoty medal w konkurencji K1 200m juniorów wywalczył Bartosz Grabowski. Polak był bezkonkurencyjny wyprzedzając na mecie o 0,4 sekundy Słowaka Matusa Jedinaka i o 0,5 sekundy Niemca Toma Maassena.

Srebrny medal zawisł na szyi Dominiki Włodarczyk, Klaudii Cyrulewskiej, Małgorzaty Puławskiej i Martyny Klatt. Polska młodzieżowa czwórka startująca na dystansie 500 przegrała jedynie z osadą węgierską. Podium uzupełniły zawodniczki z Rosji. Na drugim miejscu podium stanęła również Dorota Borowska, która w finale przegrała z zawodniczką z Kanady zaledwie o 0,04 sekundy. Po brąz popłynęła Białorusinka. Borowska dołożyła brąz w osadzie C2 500m w której płynęła wraz z Sylwią Szczerbińską. Polki na półmetku prowadziły jednak na finiszu dały się wyprzedzić osadzie Białorusi i Uzbekistanu. Pozostałe miejsca biało-czerwonych osad w finałach A:

4 miejsce K1 200m juniorek – Julia Olszewska

4 miejsce K1 500m U23 – Małgorzata Puławska

4 miejsce C2 500m U23 – Tomasz Barniak/ Aleksander Kitewski

4 miejsce K2 500m U23 – Martyna Klatt/ Klaudia Cyrulewska

5 miejsce K1 200m U23 – Dominika Włodarczyk

5 miejsce K1 500m juniorek – Sandra Ostrowska

5 miejsce K2 500m juniorek – Julia Wieczorek/ Julia Olszewska

6 miejsce C2 200m U23 – Sylwia Szczerbińska/ Aleksandra Jacewicz

6 miejsce K4 500m juniorów – Wojciech Pilarz/ Wiktor Leszczyński/ Bartosz Grabowski/ Marcin Jakubowski

7 miejsce C2 500m juniorek – Klaudia Szulecka/ Julia Walczak

8 miejsce C1 200m U23 – Tomasz Barniak

8 miejsce K4 500m juniorek – Sandra Ostrowska/ Agata Zielińska/ Julia Wieczorek/ Julia Olszewska

Wszystkie wyniki

Dwójka podwójna z medalem Mistrzostw Świata U23 w wioślarstwie!

 Ewa Chudek   Dodane: 2018-07-29

Mateusz Świętek (KW04 Poznań) oraz Fabian Barański (WTW Włocławek) wywalczyli brązowy medal mistrzostwa świata U23. Polska dwójka podwójna na pierwszych 500 metrach była na 5 pozycji. Im bliżej mety tym bardziej zmniejszali różnice do czołówki wyścigu. W przeciągu zaledwie 1,5 sekundy na metę wpłynęły trzy osady i w tym właśnie Polacy. Mistrzami świata zostali Grecy , a vice- mistrzami Holendrzy.

źródło: facebook 2018 World Rowing Under 23 Championships Poznan

Do Poznania od połowy lipca zjeżdżali się zawodnicy z całego świata. Łącznie w Mistrzostwach Świata wystartowało około 900 zawodniczek i zawodników z 55 krajów.  Warto podkreślić, że prestiż  tej imprezy rośnie. W tegorocznej edycji wystartowało więcej zawodników niż w poprzednim roku w Bułgarii. Bardzo prawdopodobne, że niektórzy z tych zawodników wystartują na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Mistrzostwa świata to nie tylko sportowa rywalizacja. Dla wszystkich którzy przyszli nad Maltę zostały zaplanowane atrakcje, dzięki czemu mogliśmy spędzić ciekawie cały dzień przy torze regatowym. Kibice na trybunach mogli wylosować  pamiątki i gadżety, a w sobotnich i niedzielnych półfinałach oraz finałach został zapewniony poczęstunek dla kibiców.

,,Do naszego toru przekonało się już wielu wioślarzy z całego świata i mamy nadzieję, że wielu sportowców, których dziś gościmy na zawodach młodzieżowych wróci do nas przy okazji zawodów seniorskich. Po gruntownej modernizacji Tor Regatowy Malta stał się bardzo cenionym ośrodkiem sportów wodnych, o czym najlepiej świadczy coroczne przyznawanie przez międzynarodowe federacje organizacji dużych imprez na światowym poziomie.’’ - powiedziała Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta.

Colleen Orsmond (dyrektor sportowy Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej FISA) zapytana dlaczego FISA zdecydowała się, by akurat to miasto stało się stolicą światowego młodzieżowego wioślarstwa odpowiedziała , Najważniejsze jest to, że Poznań ma świetne  warunki do rozgrywania zawodów rangi mistrzowskiej. Jezioro Maltańskie jest świetnie położone – jest zarówno blisko centrum, co nie jest zbyt częste w innych miastach, w których odbywają się podobne imprezy, a co więcej jest świetnie skomunikowane z lotniskiem, co daje duży komfort ekipą, które tu przyjeżdżają. Jest tu niezbędna Infrastruktura do rozegrania mistrzostw najwyższej rangi. ‘’

W 2019 roku w Poznaniu odbędzie się kolejna wielka impreza – Puchar Świata w wioślarstwie , na którą już dziś zapraszamy.

Czwarty dzień zmagań wioślarzy nad Maltą

 Ewa Chudek   Dodane: 2018-07-28

Znamy już młodzieżowych mistrzów świata w wioślarstwie poszczególnych konkurencji. Dwie Polskie osady walczyły  o wejście do niedzielnego finału A.

źródło:www.worldrowing.com

Dwójka podwójna mężczyzn w składzie Mateusz Świętek i Fabian Barański pewnie weszli do finału A, zajmując drugie miejsce w swoim wyścigu. Jutro o 11:25 Świętek i Barański będą mieli szanse na zdobycie medalu Mistrzostw świata. Jest to jedyna Polska osada, która wystartuje w finale A.

Niestety dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet nie weszła do finału A. Polki na metę dopłynęły na szóstej pozycji, a do ścisłego finału wchodziły tylko trzy pierwsze osady. Magdalena Świętek oraz  Klaudia Pankratiew będą walczyły jutro o jak najlepszą lokatę w finale B.

Po zaciętej walce, trzecie miejsce w finale B zajęła dwójka bez sternika mężczyzn, natomiast czwórka podwójna kobiet zajęła pierwsze miejsce również w finale B.

Czwarty dzień zmagań wioślarzy nad Maltą

 Ewa Chudek   Dodane: 2018-07-28

Znamy już młodzieżowych mistrzów świata w wioślarstwie poszczególnych konkurencji. Dwie Polskie osady walczyły  o wejście do niedzielnego finału A.

źródło:www.worldrowing.com

Dwójka podwójna mężczyzn w składzie Mateusz Świętek i Fabian Barański pewnie weszli do finału A, zajmując drugie miejsce w swoim wyścigu. Jutro o 11:25 Świętek i Barański będą mieli szanse na zdobycie medalu Mistrzostw świata. Jest to jedyna Polska osada, która wystartuje w finale A.

Niestety dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet nie weszła do finału A. Polki na metę dopłynęły na szóstej pozycji, a do ścisłego finału wchodziły tylko trzy pierwsze osady. Magdalena Świętek oraz  Klaudia Pankratiew będą walczyły jutro o jak najlepszą lokatę w finale B.

Po zaciętej walce, trzecie miejsce w finale B zajęła dwójka bez sternika mężczyzn, natomiast czwórka podwójna kobiet zajęła pierwsze miejsce również w finale B.

Drugi dzień mistrzostw świat U-23

    Dodane: 2018-07-26

W ogromnym upale toczyły się wyścigi w drugim dniu wioślarskich mistrzostw świata U-23 w wioślarstwie na jeziorze Maltańskim.

źródło: WRC U23 facebook fot. Adam Nurkiewicz

Jako pierwsi w dwójkach podwójnych rywalizowali Mateusz Świętek (KW-04 Poznań) i Fabian Barański (WTW Włocławek). Biało-czerwoni walczyli w jednym z wyścigów eliminacyjnych m.in. z osadą niemiecką, która od początku prowadziła z nieznaczną przewagą. Na ostatnich 500 metrach Polacy przyspieszyli, ale nie zdołali wyprzedzić rywali i zajęli drugą pozycję ze stratą 0,93 sek. Obie osady awansowały do półfinałów.

Z kolei żeńska dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Magdalena Świętek (KW-04 Poznań) – siostra bliźniaczka Mateusza oraz Klaudia Pankratiew (MOS Ełk), z pewnością nie jest zaliczana do grona faworytek tej konkurencji. W swoim wyścigu eliminacyjnym Polki zajęły trzecią lokatę, wyraźnie przegrywając z Brytyjkami i Irlandkami, które awansowały do półfinałów. Biało-czerwone poszukają swojej ostatniej szansy na dobrą lokatę podczas piątkowych repesaży.

W rywalizacji męskich dwójek podwójnych wagi lekkiej, polska osada w składzie Damian Rewers (KW-04 Poznań) i Mateusz Kraska (Zawisza Bydgoszcz), w swoich eliminacjach zajęli czwartą pozycję. Polacy przegrali z Chilijczykami (awans do półfinału), Szwajcarami i Grekami i szansy na awans do półfinału również poszukają w piątkowych repesażach.

Także w piątkowych repesażach wystąpi męska polska ósemka, w której jednym z zawodników jest Jan Janasik (KW-04). Biało-czerwoni w eliminacjach zajęli czwarte miejsce. Wygrali Holendrzy (awans do finału A), przed Francuzami i Włochami. Jeżeli Polacy w repesażu znajdą się w pierwszej dwójce, wtedy popłyną w finale A, jeśli nie pozostanie im finał B.

źródło: WRC U23

Walka o medale Mistrzostw Świata w kajakarstwie rozpoczęta. Oglądaj na żywo

    Dodane: 2018-07-26

Dziś, w czwartek 26 lipca w bułgarskim Plovdiv rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w kajakarstwie. W imprezie wezmą udział zawodnicy z 67 państw. W Bułgarii nie zabraknie również kajakarzy z biało-czerwoną flagą i orłem na piersi, których do miasta w środkowej Bułgarii wyleciało 40. Oto nasza wspaniała 40 oraz konkurencje w których wystartują:

Kajakarki:

 1. Dominika Włodarczyk (Zawisza Bydgoszcz) – K1 200, K4 500
 2. Małgorzata Puławska (Posnania Poznań) – K1 500, K4 500
 3. Marta Witkowska (Olimpia Elbląg) - K1 1000
 4. Martyna Klatt (Energetyk Poznań) - K2 500, K4 500
 5. Klaudia Cyrulewska (Energetyk Poznań) - K2 500, K4 500

Kanadyjkarze:

 1. Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) – C1 200, C2 500
 2. Aleksander Kitewski (Zawisza Bydgoszcz) – C2 500, C1 1000
 3. Dominik Nowacki (Stomil Poznań) – C2 1000
 4. Łukasz Nowak (AZS AWF Poznań) – C2 1000

Kajakarze:

 1. Ksawery Hajdamowicz (UKS Motława Gdańsk) – K4 500
 2. Patryk Kulczyński (Zawisza Bydgoszcz) – K1 500
 3. Maksym Majchrzak (AZS AWF Poznań) – K2 1000
 4. Jakub Michalski (AZS AWF Poznań) – K4 500
 5. Dominik Rzepczyński (AZS AWF Poznań) – K2 1000
 6. Filip Weckwert (Hubertus Biały Bór) – K4 500
 7. Sławomir Witczak (Energetyk Poznań) – K4 500
 8. Przemysław Korsak (G’Power Gorzów WLKP) – K1 1000

Kanadyjkarki:

 1. Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Maz.) – C1 200, C2 500
 2. Aleksandra Jacewicz (AZS KU PO Opole) – C2 200
 3. Sylwia Szczerbińska (Cresovia Białystok) – C1 500, C2 200, C2 500

Kategoria junior:

 1. Nicole Gapska (Zawisza Bydgoszcz) – K1 1000
 2. Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk) – K1 500, K4 500
 3. Julia Olszewska (Piast Człuchów) – K1 200, K2 500, K4 500
 4. Julia Wieczorek (Stomil Poznań) – K2 500, K4 500
 5. Agata Zielińska (Fala Lublin) – K4 500
 6. Sebastian Aleksandrowicz (Zawisza Bydgoszcz) – C1 200, C2 1000, C4 500
 7. Kacper Bugajny (MKSW Trzebinia) – C4 500, C2 1000
 8. Noel Czepe (Orzeł Wałcz) – C4 500
 9. Bartosz Grabowski (Włókniarz Chełmża) – K1 200
 10. Bartosz Hałas (AZS AWF Poznań) – K2 1000
 11. Marcin Jakubowski (Posnania Poznań) – K2 1000
 12. Adrian Kłos (Astoria Bydgoszcz) – C1 1000, C4 500
 13. Wiktor Leszczyński (UKS Świerklaniec) – K4 500
 14. Marcin Nowacki (Zryw Wolsztyn) – K4 500, K1 1000
 15. Wojciech Pilarz (MKS Czechowice-Dziedzice) – K1 500, K4 500
 16. Jakub Stepun (AZS AWF Poznań) – K4 500
 17. Adrianna Antos (AZS AWF Poznań) – C1 200
 18. Ewelina Antos (AZS AWF Poznań) – C2 200
 19. Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz) – C2 200
 20. Klaudia Szulecka (NOSiR Nowy Dwór Maz.) – C1 500, C2 500
 21. Julia Walczak (OKSW Olsztyn) – C2 500

Mistrzostwa można oglądać także na żywo na stronie www.canoeicf.com

 Strona Mistrzostw www.plovdiv.canoe-bg.com

Mistrzostwa Świata otwarte

    Dodane: 2018-07-24

Dziś, we wtorek 24 lipca na Torze Regatowym Malta Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz Lewandowski powitał najlepszych młodych wioślarzy z całego świata, którzy od jutra rozpoczną rywalizację w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Świata U23.

Po części oficjalnej, w której efektownie zostały zaprezentowane reprezentacje narodowe, wygłoszeniu oficjalnej formuły "Mistrzostwa uważam za otwarte", wciągnięciu oficjalnych flag i odśpiewaniu hymnów odbyła się część artystyczna. Jej głównym punktem był koncert zespołu Rowing Swans oraz występ teatru ,, Z głową w chmurach "

To największa impreza, która w tym roku odbędzie się na Jeziorze Maltańskim. Weźmie w niej udział około 1000 zawodników reprezentujących 54 federacje z całego świata.

Warto wspomnieć, że mistrzostwa to nie tylko wspaniała rywalizacja na najwyższym sportowym poziomie ale również szereg innych atrakcji, o które zadbali organizatorzy imprezy.

W ceremonii otwarcia uczestniczyli również Mike Williams - Członek Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej FISA, Dyrektor Wydziału Sportu UMP Ewa Bąk oraz Aleksander Daniel Prezes Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo. Organizacja Młodzieżowych Mistrzostwa Świata jest możliwa m.in.: dzięki wsparciu finansowemu ze środków Urzędu Miasta Poznania.

www.wru23ch2018.com

Poznaliśmy medalistów Mistrzostw Polski w Wioślarstwie

    Dodane: 2018-07-23

Podczas gdy w Poznaniu przygotowania do Mistrzostw świata U23 w wioślarstwie trwają pełną parą, to wczoraj, w niedzielę 22 lipca w Kruszwicy swoją rywalizację o medale w ramach ENEA Mistrzostw Polski zakończyli juniorzy. Zawodnicy i zawodniczki w wieku od 16 do 18 lat przez trzy dni rywalizowali w sumie w siedemnastu konkurencjach. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

źródło facebook Maciej Kurek

2- KJ:
1. Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) 8:02.81
2. Sandra Jasińska, Angelika Konecka (AZS UMK Toruń/Lotto Bydgostia) 8:05.97
3. Aleksandra Kołodziejska, Oliwia Nowakowska (PTW Płock) 8:09.44
1x KJ:
1. Patrycja Adamczak (Posnania RBW Poznań) 8:30.55
2. Barbara Streng (BTW Bydgoszcz) 8:36.80
3. Oliwia Muraska (WTW Włocławek) 8:39.37
4+ KJ:
1. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec, Agnieszka Cybulska, Julianna Wójcik, Małgorzata Stasiak (UKS Ateny Wałcz) 7:47.50
2. Julia Szuber, Dominika Majchrzyk, Arlena Malinowska, Julia Sulik, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) 7:53.96
3. Aleksandra Demczuk, Anna Potrzuska, Vanessa Bielawska, Maria Lisewska, Karolina Gruczek (AZS AWFiS Gdańsk) 7:55.23

2x MJ:
1. Piotr Witulski, Dawid Frącz-Zakrzewski (Lotto Bydgostia) 6:52.03
2. Alan Gibor, Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków) 6:53.18
3. Patryk Szymendera, Dominik Glonek (Posnania RBW Poznań) 6:54.82
4- MJ:
1. Michał Trześniowski, Szymon Pawlikowski, Oskar Streich, Szymon Kempa (AZS UMK Toruń) 6:35.09
2. Adrian Górka, Adrian Skierka, Michał Jakóbczyk, Szymon Zorant (AZS AWFiS Gdańsk) 6:36.41
3. Szymon Mikołajczak, Krzysztof Wojtyś, Przemysław Wanat, Oskar Witczak (AZS AWF Poznań) 6:37.55
1x MJL:
1. Bartłomiej Pelc (KS WiR Pegaz Wrocław) 7:48.01
2. Maksymilian Tomaszewski (Wisła Grudziądz) 7:49.53
3. Adam Siewaszewicz (Lotto Bydgostia) 7:51.00
2x KJL:
1. Katarzyna Wieczorek, Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań) 7:48.41
2. Zuzanna Jasińska, Julia Wilisowska (UKS Milenium Wrocław) 7:49.67
3. Małgorzata Stasiak, Julianna Wójcik (UKS Ateny Wałcz) 7:53.00
4- KJ:
1. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec, Barbara Jęchorek, Ewelina Lefik (UKS Ateny Wałcz) 7:07:37
2. Angelika Konecka, Urszula Matecka, Oliwia Broniszewska, Sandra Jasińska (Lotto Bydgostia/AZS UMK Toruń) 7:10.31
3. Julia Szuber, Agnieszka Cybulska, Dominika Majchrzyk, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) 7:19.27
2x KJ:
1. Weronika Kaźmierczak, Aleksandra Rojek (AZS AWF Gorzów Wlkp) 7:23.64
2. Paula Chrzanowska, Małgorzata Strybel (Lotto Bydgostia) 7:24.00
3. Oliwia Szczurek, Barbara Streng (BTW Bydgoszcz) 7:34.76

2- MJ:
1. Emil Jackowiak, Mikołaj Januszewski (Posnania RBW Poznań) 6:55.82
2. Damian Józefowicz, Rafał Pietrasiak (Posnania RBW Poznań) 6:57.84
3. Łukasz Kasztelan, Jerzy Kaczmarek (Posnania RBW Poznań) 7:12.34
1x MJ:
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) 7:09.53
2. Dawid Rożankiewicz (WIR Iława) 7:13.08
3. Jan Domeradzki (PTW Płock) 7:13.24
4+ MJ:
1. Szymon Wionczek, Patryk Rak, Jakub Frąckowiak, Wiktor Zieliński, Radosław Gromowski (Lotto Bydgostia) 6:38.37
2. Mateusz Ziętarski, Jakub Piotrowski, Mateusz Pawlak, Kacper Falkiewicz, Tomasz Skurzyński (AZS UMK Toruń) 6:38.93
3. Mateusz Łęgowik, Jakub Opasiński, Igor Skowyrski, Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga (PTW Płock) 6:45.51
1x KJL:
1. Patrycja Adamczak (Posnania RBW Poznań) 8:06.25
2. Aleksandra Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) 8:11.12
3. Justyna Kulińska (AZS AWFiS Gdańsk) 8:14.58
4x KJ:
1. Paulina Niewiadomska, Ewelina Konieczka, Aleksandra Rojek, Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp) 6:49.91
2. Oliwia Kania, Anna Wełnińska, Paula Chrzanowska, Małgorzata Strybel (Lotto Bydgostia) 6:52.23
3. Sandra Pająk, Wiktoria Kowalska, Dagmara Pasternak, Maria Brzozowska (AZS AWF Kraków) 7:02.43
2x MJL:
1. Tymoteusz Bubień, Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów Wlkp) 6:51.95
2. Wojciech Wiśniewski, Adam Siewaszewicz (Lotto Bydgostia) 6:52.70
3. Artur Zalewski, Patryk Brycki (Lotto Bydgostia) 7:01.90
4x MJ:
1. Patryk Szymendera, Dominik Glonek, Aleksander Przeździecki, Patryk Wojtalak (Posnania RBW Poznań) 6:11.46
2. Szymon Mikołajczak, Krzysztof Jagodziński, Przemysław Wanat, Krzysztof Wojtyś (AZS AWF Poznań) 6:18.88
3. Maciej Wawer, Piotr Płomiński, Robert Rychlewski, Albert Zygmund (WTW Warszawa) 6:27.06
8+ MJ:
1. Damian Józefowicz, Łukasz Kasztelan, Mikołaj Januszewski, Emil Jackowiak, Rafał Pietrasiak, Jerzy Kaczmarek, Julia Szczepaniak, Julian Kościuk, Maciej Kasprzyk (Posnania RBW Poznań) 6:03.17
2. Jakub Piotrowski, Mateusz Pawlak, Szymon Pawlikowski, Kacper Falkiewicz, Michał Trześniewski, Mateusz Ziętarski, Szymon Kempa, Tomasz Skurzyński, Oskar Streich (AZS UMK Toruń) 6:09.53
3. Dominik Tataruch, Andrzej Kiełbasa, Martin Gondek, Jakub Stefaniak, Radosław Gromowski, Maciej Szymański, Jakub Szczerba, Krystian Sarnowski, Mateusz Grajzer (Lotto Bydgostia) 6:13.36
Pełne wyniki ENEA Mistrzostw Polski Juniorów są dostępne pod tym adresem.

informacja, źródło - www.pztw.pl

Kolejne medale dla Polski na Mistrzostwach świata w Szeged

    Dodane: 2018-07-22

Kolejne medale zdobyły biało-czerwone osady podczas trwających od wtorku 17 lipca w węgierskim Szeged, Klubowych Mistrzostwach Świata w smoczych łodziach.

zdj. facebook Marek Chłopek

Po złoto popłynęła ponownie osada Spójni, tym razem w konkurencji Senior Open 500m (10-osobowych). W finale o 0,2 sekundy wyprzedziła rosyjską osadę Volga Dragons Nizhniy Novgorod i ponad sekundę słowacką SC Dracia Legia 2012 Trencin Trenčín. W konkurencji łodzi krótkich Senior Mix na 2000 m, srebro wywalczył GZSiSS Gdańsk, który dał się wyprzedzić jedynie osadzie Australii Te Waka Dragons Brisbane, podium uzupełnił kanadyjski Sunnyside Paddling Club. Gdańska osada wywalczyła również brąz w konkurencji U24 mixed na 2000m. Finał wygrała osada z Australii Manly DBC Brisbane, która wyprzedziła niemiecki Speedform Dragons Wolfsburg.

Wszystkie wyniki – www.idbfchamps.org/2018sze