Znamy wyniki Mistrzostw Polski Łodzi Smoczych

    Dodane: 2017-06-19

W miniony weekend na bydgoskim torze „Brdyujście” odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Łodzi Smoczych. W pierwszym dniu panowały niemal bezwietrzne warunki, natomiast drugiego dnia zawodnicy musieli się zmierzyć z wiatrem wiejącym z boku. A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

źródło facebook Grzegorz Kwiatkowski

Senior Open 200m

 1. miejsce - Spójnia Warszawa 0.47;989
 2. miejsce - Zawisza Bydgoszcz 0.48;594
 3. miejsce - PSZS Malbork 0.48;879
 4. miejsce - MRKS Gdańsk 0.48;879

Sport MIKST 200m

1 miejsce - Zawisza Bydgoszcz  0.49;253

 1. miejsce - MRKS Gdańsk  0.49;645
 2. miejsce - Spójnia I Warszawa 0.50;032
 3. miejsce - Spójnia II Warszawa  0.50;640

źródło facebook Dragon Boat Poland

Senior OPEN 200m

 1. miejsce - Zawisza Bydgoszcz 0.54;054
 2. miejsce - Spójnia Warszawa II 0.54;612
 3. miejsce - MRKS Gdańsk 0.55;803
 4. miejsce - KS Przygoda 0.56;127
 5. miejsce - SKTW Wrocław 0.56;501

Senior Kobiet kolejność po III rundach 200m

 1. miejsce - MRKS Gdańsk – 15 pkt.
 2. miejsce - Spójnia Warszawa – 12 pkt.
 3. miejsce - KS Przygoda – 9 pkt.
 4. miejsce - Słodki Smok – 6 pkt.

źródło facebook Marek Chłopek

Junior OPEN kolejność po III rundach 200 m

1 miejsce - PSZS Malbork – 15 pkt.

 1. miejsce – MMKS Gdańsk – 12 pkt.
 2. miejsce – UKS ZSS Człuchów – 8 pkt.
 3. miejsce - Husaria Gdańsk – 7 pkt.

Junior MIKST kolejność po III rundach

 1. miejsce - MMKS I Gdańsk – 15 pkt.
 2. miejsce - UKS ZSS Człuchów – 12 pkt.
 3. miejsce - PSZS Malbork – 8 pkt.
 4. miejsce - Husaria Gdańsk – 7 pkt.
 5. miejsce - MMKS II Gdańsk – 3 pkt.

źródło facebook Grzegorz Kwiatkowski

Senior MIKST

 1. miejsce - Spójnia Warszawa 0.57;167
 2. miejsce - Zawisza Bydgoszcz 0.57;269
 3. miejsce - KS Przygoda 0.57;444
 4. miejsce - Spójnia II Warszawa 0.57;975
 5. miejsce - MRKS I Gdańsk 0.58;001

Wszystkie wyniki

5 kolejnych polskich medali na zakończenie Pucharu Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-06-18

Druga edycja Pucharu Świata w wioślarstwie dobiegła końca. Dobra forma nie opuszcza wioślarzy.  Polska reprezentacja zdobyła łącznie 8 medali: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Ten bardzo wysoki wynik pozwolił nam znaleźć się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej! Pierwsze miejsce zajęła Nowa Zelandia, a trzecie Australia.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Na najwyższym stopniu podium stanęła dzisiaj czwórka podwójna kobiet w składzie Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann oraz Maria Springwald. Zawodniczki dopłynęły na metę z przewagą prawie trzech sekund.

Do samego końca o srebro walczyły Martyna Mikołajczak oraz Weronika Deresz. Osada wpłynęła na linię mety z takim samym czasem jak Chinki (6:52,63) i ostatecznie zdobyły srebrny krążek.

Na trzeciej pozycji finał ukończyła dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Jerzy Kowalski oraz Miłosz Jankowski uzyskali czas 6:15,90. Drudzy byli wicemistrzowie olimpijscy.

Trzecie miejsce zajęła również dwójka podwójna mężczyzn. Dominikowi Czaji i Adamowi Wicenciakowi zabrakły 0,3 sekundy do srebra. Uzyskali oni czas 6:11,94.

Kolejny brąz zdobyły Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska, Joanna Dittmann i Monika Ciaciuch. Czwórka bez sterniczki kobiet uległa jedynie osadom z Australii i Stanów Zjednoczonych.

Męska ósemka oraz czwórka podwójna mężczyzn ukończyły regaty na piątych pozycjach.

Gratulujemy wspaniałych wyników! Ostatnia edycja Pucharu Świata odbędzie się 7-9 lipca w Lucernie (Szwajcaria).

3 medale biało-czerwonych w drugim dniu Pucharu Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-06-17

Na Torze Regatowym Malta w Poznaniu zakończyły się starty kolejnego dnia Pucharu Świata w wioślarstwie. W tej chwili nasi reprezentanci mają na swoim koncie już trzy medale. Szanse na kolejne blaszki będą jutro podczas niedzielnych finałów.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Złoty medal wywalczył w dzisiejszym finale Artur Mikołajczewski w kategorii jedynki wagi lekkiej. Kończąc wyścig z czasem 6:51,40 wyprzedził na mecie m.in. reprezentanta Węgier.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Na drugim stopniu podium stanęła dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Martyna Mikołajczak i Weronika Deresz w fascynującej walce do samego końca zdołały wyprzedzić trzecią na mecie osadę z Szwajcarii o 0,01 sekundy.

Na brąz popłynął Jarosław Kailing w kategorii jedynek mężczyzn osób niepełnosprawnych. Pierwszy na metę dopłynął skiffista z Ukrainy, a drugi z Rosji.

Pierwsze miejsce w repasażu zajęła dójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Polacy wywalczyli sobie w ten sposób miejsce w najwyższym finale.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

W dzisiejszym półfinale wystartowali Dominik Czaja i Adam Wicenciak. Dwójka podwójna dopływając na linię mety na trzeciej pozycji, kwalifikując się do finału A.

Natomiast męska ósemka wystartowała w walce o tory. Osada zajęła drugie miejsce i spróbuje swoich sił w jutrzejszym finale.

Gratulujemy zdobytych medali, a reszcie zawodników życzymy powodzenia!

Znamy Kadrę Młodzików w ramach akcji letnich obozów

    Dodane: 2017-06-17

Poznaliśmy Kadrę Młodzików Wielkopolskiego Związku Kajakowego, która otrzyma dofinansowanie w ramach akcji letnich obozów. Na liście znalazło się aż 65 nazwisk.

Niezłe starty polskich wioślarzy w pierwszym dniu Pucharu Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-06-16

Za nami pierwszy dzień drugiej edycji Pucharu Świata w wioślarstwie. Na Torze Regatowym "Malta" w Poznaniu mogliśmy obejrzeć dziś przedbiegi oraz repasaże. Wszyscy zawodnicy, włącznie z niepełnosprawnymi, ścigali się na 2000m. A jak tym razem wypadła polska reprezentacja?

W kategorii jedynki wagi lekkiej kobiet w biało-czerwonych barwach wystartowały dwie zawodniczki. Joanna Dorociak po zajęciu trzeciego miejsca w przedbiegu i wygranym repasażu powalczy jutro w najwyższym półfinale. Natomiast Monika Kowalska w tym samym repasażu znalazła się na piątej pozycji i zobaczymy ją w finale C.

Ponownie w tym sezonie dobrym startem regaty ropoczęła dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet, która dopłynęła na metę jako pierwsza. Drugie ze stratą jednej sekundy były Brytyjki. Osada nadal będzie ścigać się o medale w jutrzejszym półfinale.

W walce o tory z pewnym miejscem w finale A jako trzecia bieg ukończyła czwórka bez sterniczki kobiet. Zaraz za Polkami znalazła się osada amerykańska, która straciła 0,3 sekundy do naszych reprezentantek.

Swój przedbieg wygrała czwórka podwójna kobiet. Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Marta Wieliczko oraz Katarzyna Zillmann mają pewne miejsce w finale A.

W Poznaniu podczas przedbiegów na pierwszej pozycji dotarł jedynkarz wagi lekkiej z czasem 6:49,15. Artur Mikołajczewski spróbuje swoich sił w półfinale.

Również pierwszą lokatę zajęła dwójka podwójna mężczyzn, która osiągnęła czas 6:09,11. Adam Wicenciak i Dominik Czaja zmierzą się kolejny raz ze swoimi rywalami w półfinale. Drudzy byli Francuzi (6:09,66), a trzeci Bułgarzy (6:09,72).

Czwórka podwójna mężczyzn ukończyła swój przedbieg na pierwszym miejscu. Wicemistrzowie Europy szykują się do zaciętej walki o najwyższy stopnień podium. Na drugiej pozycji dopłynęli Niemcy.

Pierwszy bieg ósemek mężczyzn odbędzie się jutro.

Natomiast w wyścigach osób niepełnosprawnych na mieszanej dwójce podwójnej trzecie miejsce w przedbiegu zajęła Jolanta Majka wraz z Michałem Gadowskim. Debel popłynie jutro w finale A.

W konkurencji jedynek mężczyzn Jarosław Kailing dopłynął na metę na pierwszej pozycji z przewagą 14 sekund nad wioślarzem z Niemiec. Skiffiście dało to pewne miejsce w półfinale. W tym samym przedbiegu popłynął Leszek Niewiarowski, który dostał się do finału C.

Trzymamy kciuki za jutrzejsze finały, półfinały i repasaże!

Znamy zwycięzców Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie

    Dodane: 2017-06-15

W miniony weekend na torze Brdyujście w Bydgoszczy odbyły się XXXII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski im V Wojciecha Kurpiewskiego. Organizatorem zawodów, na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego, był Kujawsko Pomorski Związek Kajakowy. Impreza różniła się od poprzednich ze względu na regulamin, do rywalizacji dopuszczono młodszych zawodników (juniorów), którzy mieli okazję zdobyć punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W zawodach uczestniczyli zawodnicy urodzeni w latach 1994-2002. Poniżej prezentujemy zwycięzców 3 dniowych zmagań:

 

K1 200m - Paweł Kaczmarek (AZS AWF Gorzów WLKP)

C1 200m – Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn)

zdj. Beata Sokołowska-Kulesza

C1 200m – Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Maz.)

K2 200m - Paweł Kaczmarek/ Kamil Kołpak (AZS AWF Gorzów WLKP)

K4 500m – Paulina Paszek/ Justyna Iskrzycka/ Aleksandra Cader/ Ewelina Pilarz (AZS AWF Katowice)

K4 500m – Hubert Olszewski/ Wojciech Tracz/ Kamil Wyrwas/ Mateusz Augustyniak (Posnania Poznań)

K1 1000m – Przemysław Korsak  (G’Power Gorzów WLKP)

C2 1000m – Mateusz Borgiel/ Grzegorz Szpynda (AZS Politechnika Opole)

K1 500m – Anna Puławska (AZS AWF Gorzów WLKP)

zdj. Beata Sokołowska-Kulesza

C2 500m - Dorota Borowska/ Klaudia Szulecka (NOSiR Nowy Dwór Maz.)

K2 1000m – Michał Bil/ Marcin Przypadło  (AZS Politechnika Opole)

C1 1000m – Aleksander Kitewski (Zawisza Bydgoszcz)

K2 500m – Justyna Iskrzycka/ Paulina Paszek (AZS AWF Katowice)

K4 1000m – Hubert Olszewski/ Filip Nowaczyk/ Kamil Wyrwas/ Mateusz Augustyniak (Posnania Poznań)

Wszystkie wyniki

Jutro 10 polskich osad powalczy o medale Pucharu Świata w Poznaniu

    Dodane: 2017-06-15

Już jutro na poznańskim torze regatowym dziesięć polskich osad wystartuje w dziewięciu konkurencjach w regatach o Puchar Świata w wioślarstwie.

Kobieca czwórka bez sterniczki i czwórka podwójna które są oficjalnie w programie igrzysk olimpijskich będą ścigać się w wyścigu o tory. W pierwszej konkurencji Polska będzie miała za rywalki Australię, Chiny, Ukrainę oraz dwie łodzie USA. Natomiast w drugiej poza gospodyniami zgłosiły się Australia, Chiny i Niemcy.

Miejsce w finale ma również męska ósemka. Podopieczni trenera Jerzego Brońca będą mieli rywali z Australii, Niemiec, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. W tej konkurencji wyścig o tory rozegrany zostanie w sobotę.

Przypomnijmy, że w rozegranych pod koniec maja mistrzostwach Europy w Racicach Polska zdobyła pięć medali - jeden złoty i cztery srebrne.

Reprezentacja Polski na PŚ w Poznaniu:

Kobiety

- jedynki wagi lekkiej - Joanna Dorociak (WTW Warszawa) oraz Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz)

dwójka podwójna wagi lekkiej - Weronika Deresz (WTW Warszawa)/ Martyna Mikołajczak (RTW LOTTO Bydgostia)

czwórka bez sterniczki - Monika Ciaciuch/ Joanna Dittmann/ Anna Wierzbowska/ Maria Wierzbowska (wszystkie RTW LOTTO Bydgostia)

czwórka podwójna - Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)/ Maria Springwald (AZS AWF Kraków)/ Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz)/ Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń)

Mężczyźni
jedynka wagi lekkiej
- Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica)

dwójka podwójna wagi lekkiej - Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk)/ Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica)

dwójka podwójna - Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa)/ Adam Wicenciak (KW04 Poznań)
czwórka podwójna - Wiktor Chabel (Posnania Poznań)/ Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)/ Dariusz Radosz (RTW LOTTO Bydgostia)/ Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
ósemka - Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)/ Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)/ Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)/ Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)/ Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)/ Ryszard Ablewski (RTW LOTTO Bydgostia)/ Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)/ Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)/ Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

Międzynarodowe Warsztaty Wioślarskie na Przystani Sportowej KTW

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-06-14

W miniony weekend (9 - 10 czerwca) już po raz szesnasty odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Wioślarskie na Przystani Sportowej KTW w Szałem.

źródło www.pztw.org.pl

Pierwszego dnia z udziałem ekip z Niemiec i Kalisza odbyły się warsztaty, podczas których trenerzy wymienili się doświadczeniem odnośnie ustawień łodzi i wioseł. Zawodnicy KTW Kalisz, Rudersdorf RRVK oraz R.C. Tegel odbyli wspólny trening, który według trenerów zaowocował nawiązaniem nowych przyjaźni oraz lepszym przygotowaniem wioślarzy do startów.

źródło www.pztw.org.pl

W niedzielę na torze regatowym miały miejsce regaty o mistrzostwo Wielkopolski. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Rudersdorf RRVK Berlin, R.C. Tegel Berlin, RTW LOTTO Bydgostia, UKS MOS Ełk, UKS Milenium i PEGAZ Wrocław, UKS Kórnik, KTW Kalisz, Posnanii RBW Poznań, KW-04 oraz AZS AWF Poznań. Wioślarzom towarzyszyła prawdziwie wioślarska pogoda, ale pomimo ulewnego deszczu odbyły się wszystkie z zaplanowanych 21 wyścigów. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom regat oraz życzymy dalszych sukcesów.

16 wspaniałych czyli wolontariusze na Poznańskich Dragonach

    Dodane: 2017-06-14

Ostatnio dziękowaliśmy wszystkim partnerom i sponsorom, bez których organizacja Poznańskich Dragonów i 3. Poznań Canoe Challenge byłaby niemożliwa.

Jednakże impreza nie odbyłaby się również gdyby nie nasi wspaniali wolontariusze, którzy w swoją pracę włożyli całe serce: Krystian i Oliwia Sznajder, Andżelika Majkowska, Marta Kirylczuk, Rafal Leszczyński, Filip Kołowrotkiewicz, Monika Pruska, Monika Koralewska, Patrycja Kukuła, Jakub Hoppel, Marta Janicka, Katarzyna Rybicka, Anna Watemborska, Kacper Pańczak, Karolina Włodarczyk oraz Paulina Leszczyńska. Dlatego im wszystkim i każdemu z osobna chcielibyśmy również bardzo gorąco podziękować.

Wolontariuszy udało się znaleźć dzięki Fundacji Wielkopolska Pracownia Pomysłów, której celem jest działanie na rzecz zaspokajania potrzeb osób dorosłych, dzieci, seniorów, a w szczególności młodzieży w obszarach naukowych, oświatowych, kulturalnych, kultury fizycznej i sportu oraz przedsiębiorczości.