Program Regat Eliminacyjnych juniorów i młodzików w kajakarstwie

    Dodane: 2017-05-15

Już w najbliższy weekend 19 – 21 maja na Torze Regatowym Brdyujście w Bydgoszczy wystartuje 2 Puchar Polski Regaty Eliminacyjne juniorów i młodzików. W imprezie weźmie udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy wystartują na dystansie od 200 do 1000m.

Pierwszy start w piątek o godz. 16.00 – Eliminacje K1 200m juniorów.

Program Regat

Kompletne wyniki 2. Pucharu Polski i Regat Sprinterskich Wojciecha Skrzypczyńskiego

    Dodane: 2017-05-15

W miniony weekend na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Regaty Eliminacyjne do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie a także Regaty Sprinterskie Wojciecha Skrzypczyńskiego. A oto pełne wyniki zawodów

Wyniki Regat Sprinterskich Wojciecha Skrzypczyńskiego

Wyniki sobota – 2. Puchar Polski – Regaty Eliminacyjne Seniorów

Wyniki piątek – 2. Puchar Polski – Regaty Eliminacyjne Seniorów

Celem 2. Pucharu Polski było sprawdzenie przygotowania do sezonu oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy), w kategoriach seniorów i młodzieżowej.

Otwarty Maraton Kajakowy WARTA CHALLENGE Grand Prix PZK

    Dodane: 2017-05-15

W dniach 16-18 czerwca odbędzie się 17. Otwarty Maraton Kajakowy WARTA CHALLENGE Grand Prix PZK. Impreza znajduje się w cyklu Grand Prix PZK i polega na próbie przepłynięcia 100 km kajakiem w ciągu jednego dnia.

Trasa: rzeka Warta Rogalinek – Wartosław

Dystans : 100 km

Jeśli macie ochotę zmierzyć się z „setką” to jest to świetna okazja, żeby popłynąć! Organizatorzy zapewniają pogodę, dobrą zabawę, sporo wysiłku i jeszcze więcej satysfakcji z pokonania maratonu.

Więcej informacji

Green Hotel w Komornikach sponsorem Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2017-05-14

Do zawodów pozostał już tylko niespełna 2 tygodnie – 27 maja na poznańskiej Malcie wystartują Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach Dragony 2017, 3. Poznań Canoe Challenge oraz I Mistrzostwa w Smoczych łodziach dla klubów, firm i instytucji.

Podobnie jak przed rokiem w zawodach na smoczych łodziach nagrody przygotowane są nie tylko dla uczestników ale również dla ich opiekunów. Dlatego miło nam jest poinformować, że Green Hotel w Komornikach ufundował ponownie vouchery dla 3 nauczycieli wraz z osobami towarzyszącymi na nocleg ze śniadaniem oraz możliwością skorzystania ze strefy Spa. Nagrody otrzymają opiekunowie najlepszych osad w rywalizacji szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz najlepiej kibicującej szkoły. Green Hotel położony jest w sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego, jednego z najpiękniejszych miejsc Wielkopolski, przy zbiegu dróg Poznań-Wrocław oraz Warszawa-Berlin w połączeniu z obecnością nowoczesnego zaplecza konferencyjnego, sprawiła, że Green Hotel stał się wyjątkowo sprzyjającym miejscem do przeprowadzenia różnego rodzaju spotkań biznesowych, takich jak: szkolenia, konferencje, zjazdy naukowe czy imprezy o charakterze integracyjnym. Green Hotel dysponuje 43 pokojami, w tym 4 pokojami jednoosobowymi i 36 pokojami dwuosobowymi oraz 3 apartamentami – łącznie posiada 82 miejsca noclegowe. Posiada własną restaurację w której Green Hotel ma świetną kuchnię ! Tworzą ją od wielu lat ci sami ludzie, dla których jest ona prawdziwą pasją. Tutaj nikt się nie zawiedzie, bo potrawy przez nich tworzone są po prostu znakomite. Wszystko, co potrzebne aby uatrakcyjnić Państwa spotkanie, znajduje się w pobliżu hotelu. Świetna lokalizacja Green Hotelu sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Do zorganizowania atrakcji polecamy szczególnie nasz Park Hotelowy, który otoczony jest malowniczą, leśną scenerią Wielkopolskiego Parku Narodowego. Właśnie tu, w letnie, ciepłe wieczory tradycyjna kolacja może zamienić się w jedną z barwnych, tematycznych biesiad.

Dwa wioślarskie złota w Essen

    Dodane: 2017-05-14

Dwa złote i dwa srebrne krążki wywalczyły biało-czerwone osady wioślarskie podczas międzynarodowych regat w Essen.

W wyścigu jedynek wagi lekkie po złoto sięgnęła Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz). Nie dała szans rywalom również męska czwórka podwójna w składzie Patryk Przekopski (AZS UMK Toruń), Dawid Pieniak (KW04 Poznań), Marcin Sobieraj (RTW LOTTO Bydgostia) i Jakub Dominiczak (RTW LOTTO Bydgostia).

Po srebro sięgnęły męskie dwójki podwójne. W kategorii open byli to Mateusz Świętek (KW04 Poznań) i Michał Mrozek (AZS AWF Warszawa), a w wadze lekkiej Dawid Paczkowski (RTW LOTTO Bydgostia) i Damian Rewers (KW04 Poznań).

Plakat Poznańskich Dragonów 2017 i 3. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2017-05-13

Do 3. Poznań Canoe Challenge oraz Poznańskich Dragonów 2017 pozostały już tylko 2 tygodnie. Dziś prezentujemy plakat tegorocznej edycji zawodów, który zaprojektowała Sandra Pięta specjalizująca się w grafice komputerowej.  

Choć zapisy do IX edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach już się zakończyły,  a na liście startowej jest już 40 zgłoszonych szkół z całej Polski to przypominamy o trwających zapisach do I edycji Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2017” oraz 3. Poznań Canoe Challenge.

Wszystkie trzy imprezy odbędą się 27 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu.

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2017” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.
W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych
i gimnazjalnych.

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 3. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Na starcie stanie jednocześnie 120 osób - 60 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia
o łącznej długości 5 km
, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Zasady wyścigu są proste – każda zdublowana osada odpada a zwycięzcy stają na podium! Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą a jednocześnie nowością będą rozgrywane tego samego dnia na poznańskiej Malcie Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji. I edycja zawodów ma na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozgrywana będzie
w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
 3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Będzie nam niezwykle miło jeśli Państwa redakcje również wystartują w tych zawodach.

Czas i miejsce: Tor Regatowy Malta, 27 maja 2017 r. w godz. 9.00 – 16.00

Zgłoszenia:

Adres mailowy: poznanskiedragony@wp.pl

Strona internetowa: www.aktywninawodzie.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja 2017 r.

Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń

- 40 osad – Mistrzostwa Smoczych łodzi

- 60 osad – 3. Poznań Canoe Challenge

- 30 osad – I Mistrzostwa Smoczych łodzi dla firm i instytucji

Poznańskie Dragony 2017 i 3. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY.  

 Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski Woj. WLKP., Fundacja Banku Zachodniego WBK, Osiedle Młodych

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Fundacja Sport Support, Coca-Cola, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Lorenz Bahlsen, Green Hotel, Novotel Poznań Centrum, Bea Beleza Polska, Pacha, Pyrland Park linowy, Skodex Krotoski-Cichy.

Cztery medale dla biało-czerwonych na Olympic Hopes w Brnie

    Dodane: 2017-05-13

Wczoraj w czeskim Brnie rozegrane zostały regaty Olympic Hopes Regatta. W rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowali polscy zawodnicy z rocznika 2001 i młodsi, którzy zdobyli cztery medale.

 

Po złoto sięgnęła czwórka bez sterniczki, podopieczne trenerów Eweliny Wilk i Tomasza Ormińskiego - Weronika Walczyńskia, Dominika Baranowska, Wiktoria Kowalska i Sandra Pająk (UKS 93 Kraków i BKW Bydgoszcz).

Na drugiej pozycji przypłynęła czwórka bez sternika, podopieczne Macieja Kurka - Julina Kościuk, Maciej Kasprzyk, Jerzy Kaczmarek i Łukasz Kasztelan (Posnanię Poznań).

Brązowy medal zdobyła dwójka podwójna Patryk Szymandera i Patryk Wojtalak z Posnanii Poznań (trener Maciej Kurek). Na trzecim stopniu podium stanęły Justyna Leśkiewicz i Oliwia Nowakowska (SMS PTW Płock) w dwójce bez sterniczki. Zawodniczki są podopiecznymi trenera Piotra Sałkowskiego.

Znamy zwycięzców drugiego dnia Regat Eliminacyjnych Seniorów i regat Wojciecha Skrzypczyńskiego

    Dodane: 2017-05-13

Kolejny piękny, ciepły dzień na poznańskiej Malcie, na której najlepsi kajakarze z całej Polski rywalizowali w ramach Regat Eliminacyjnych do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie. Do stolicy Wielkopolski przyjechali najlepsi zawodnicy z całego kraju, w tym m.in. medalistki Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro.

Celem zawodów było sprawdzenie przygotowania do sezonu oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na Mistrzostwa Świata
i Mistrzostwa Europy), w kategoriach seniorów i młodzieżowej. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

C1 500m kobiet:

 1. Magda Stanny (Warta Poznań) – 2:31.8
 2. Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór) – 2:33.7
 3. Sylwia Szczerbińska (KS Cresovia Białystok) – 2:39.7

K1 500m kobiet:

 1. Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) – 2:03.9
 2. Anna Puławska (AZS AWF Gorzów WLKP) – 2:05.0
 3. Dominika Włodarczyk (Zawisza Bydgoszcz) – 2:05.6

K1 500m mężczyzn:

 1. Bartosz Stabno (Posnania Poznań) – 1:47.8
 2. Martin Brzeziński (Zawisza Bydgoszcz) – 1:49.0
 3. Dorian Kliczkowski (AZS AWf Gorzów WLKP) – 1:49.4

C1 500m mężczyzn:

 1. Tomasz Kaczor (Warta Poznań) – 1:55.9
 2. Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) - 1:56.2
 3. Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) - 1:56.2

K1 1000m kobiet:

 1. Martyna Lisiecka (Plastex Kayak) – 4:29.0
 2. Justyna Iskrzycka (AZS AWF Katowice) – 4:30.1
 3. Julia Lis (AZS AWF Poznań) - 4:31.3

Podczas gdy seniorzy walczyli o miejsce w kadrze narodowej młodsi zawodnicy rywalizowali w ramach Regat Sprinterskich Wojciecha Skrzypczyńskiego. A oto zwycięzcy:

K2 200m młodziczek – Katarzyna Skorupińska/ Zuzanna Zok (Zryw Wolsztyn)

C2 200m jun.mł. – Igor Stasik/ Kacper Bogajczyk (AZS AWF Poznań)

K2 200m jun.mł. – Patrycja Lebioda/ Emilia Marciniak (Kajak Trzcianka)

C1 200m młodziczek – Aleksandra Glaeser (Posnania Poznań)

K4 200m dzieci – M. Wąsowicz/ A. Mańkowski/ M. Grabianowski/ J. Lembicz (AZS AWf Poznań)

C2 200m chłopców – Nikodem Gromadecki/ Aleks Wilga (Warta Poznań)

K4 200m dziewczynek – Julia Wawrzyniak/ Wiktoria Loba/ Martyna Niedzielska/ Natalia Szuchnik (UKS „6” Poznań)

CT4 200m Viking – K.Kubica/ N.Gromadecki/ M. Krawiec/ A. Wilga (Warta Poznań)

K4 200m młodzików – O. Winiarski/ J. Szyjkowski/ A. Łapczyński/ S. Jaworski (Włókniarz Chełmża)

K1 200m chłopców – Jan Wiśniewski (UKS Błyskawica)

K2 200m dziewczynek – Patrycja Szymańska/ Berenika Kasprzyk (Warta Poznań)

K1 200m mastersów – Marcin Garbacz (Sparta Augustów)

K2 200m chłopców – Igor Wyszkowski/ Mikołaj Rechul (AZS AWF Poznań)

C1 200m dziewczynek – Marta Brzezińska (Posnania Poznań)

K1 200m juniorek mł. – Patrycja Lebioda (Kajak Trzcianka)

K4 200m juniorek mł. – N.Sita/ U. Słowińska/ L. Tomiak/ M. Ścipniak (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 200m młodziczek – Katarzyna Skorupińska (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 200m juniorów - Dawid Dziurla (Warta Poznań)

K1 200m juniorów mł. – Stanisław Szafraniec (Posnania Poznań)

K1 200m dziewczynek – Barbara Zdrojewska (Włókniarz Chełmża)

C1 200m juniorów mł. – Michał Michalik (Posnania Poznań)

K2 200m seniorów – Jakub Michalski/ Patryk Grzelka (AZS AWF Poznań)

C2 200m open – Ewelina i Adrianna Antos (AZS AWF Poznań)

K2 200m juniorów – Piotr Gajewski/ Kacper Dratwa (Energetyk Poznań)

K2 200m juniorów mł. – Damian Liskowiak/ Marcin Nowacki (Zryw Wolsztyn)

C2 200m juniorów – Dawid Dziurla/ Patryk Piotrowicz (Warta Poznań)

K1 200m juniorek – Martyna Klatt (Energetyk Poznań)

K4 200m młodziczek – J. Piechocka/ M.Radna/ Z.Żok/ J.Prządka (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 200m młodzików - Antoni Łapczyński (Włókniarz Chełmża)

C1 200m chłopców – Aleks Szmagaj (Posnania Poznań)

C2 200m młodzików – Michał Miśnik/ Mateusz Jóźwiak (AZS AWF Poznań)

C1 200m juniorek – Ewelina Antos (AZS AWF Poznań)

K4 200m juniorów mł. – D.Liskowiak/ M.Nowacki/ W.Piechocki/ D.Utrata (Zryw Wolsztyn)

K2 200m juniorek – Agata Hedorowicz/ Weronika Szymańska (Warta Poznań)

K1 200m juniorów – Wojciech Tracz (Posnania Poznań)

K2 200m młodzików – Krzysztof Burdajewicz/ Krzysztof Jokiel (Zryw Wolsztyn)

C1 200m młodzików – Piotr Kujawa (AZS AWF Poznań)

Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Kajakowy przy współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu ze środków Ministerstwa Sportu
i Turystyki, Urzędu Miasta Poznania oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Znamy zwycięzców pierwszego dnia Regat Eliminacyjnych Seniorów

    Dodane: 2017-05-12

Piękna słoneczna pogoda i ogromne emocje towarzyszyły startom kajakarzy rywalizującym na Torze Regatowym Malta w Poznaniu w Regatach Eliminacyjnych do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie. Do stolicy Wielkopolski przyjechali najlepsi zawodnicy z całego kraju, w tym m.in. medalistki Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro. Celem zawodów jest sprawdzenie przygotowania oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy), w kategoriach seniorów i młodzieżowej.

zdj. Beata Sokołowska

Po porannej rywalizacji na dystansie 200 metrów przyszedł czas na starty na 500 i 1000m.
A oto zwycięzcy:

zdj. Beata Sokołowska

K1 1000m mężczyzn

 1. Bartosz Stabno (Posnania Poznań) – 3:58.2
 2. Martin Brzeziński (Zawisza Bydgoszcz) – 3:59.2
 3. Paweł Czaja (AZS AWF Katowice) – 4:04.1

C1 1000m mężczyzn

 1. Tomasz Kaczor (Warta Poznań) – 4:20.2
 2. Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów WLKP) - 4:20.8
 3. Marcin Grzybowski (Czechowice dziedzice) – 4:23.6

Finały K1 i C1 500m kobiet zostaną rozegrane w dniu jutrzejszym.

zdj. Beata Sokołowska

W rywalizacji parakajakarzy zwyciężyli:

V1 200m mężczyzn – Zbigniew Olizarowicz (Start Poznań)

P K1 200m kobiet – Kamila Kubas (Start Zielona Góra)

P K1 200m mężczyzn – Mateusz Surwiło (Start Zielona Góra)