Wyniki Ogólnorozwojowego Rankingu dzieci i młodzików

    Dodane: 2018-01-25

W minioną sobotę, 20 stycznia ponad 130 dzieci ze wszystkich wielopolskich klubów kajakowych wzięło udział w Ogólnorozwojowym Rankingu dzieci i młodzików. Miejscem zmagań była sala gimnastyczna i basen KS Posnanii Poznań.

Kanadyjkarze trenowali w Zakopanem

    Dodane: 2018-01-24

Kolejne zimowe zgrupowanie grupy kanadyjkarzy dobiegło końca. Tym razem nasi wodniacy od 4 do 24 stycznia trenowali w Zakopanem. Zgrupowanie miało charakter ogólnorozwojowy i miało za zadanie kształtować wytrzymałość biegową w górach, „podczas treningów mieliśmy okazję podziwiać piękne Tatry zimą” – powiedział jeden z zawodników Piotr Kuleta, który również uczestniczy w przygotowaniach kadry narodowej do nowego sezonu.

zdj. Toleka Hupało

Treningi siłowe i treningi funkcjonalne ustalone indywidualnie przez trenera Doriana Łomżę po badaniach w Carolina Medical Center miały na celu zwiększenie siły i usprawnienie mięśni, a także zniwelowanie dysproporcji poszczególnych grup mięśniowych. Zawodnicy mieli także treningi ogólnorozwojowe i zajęcia

zdj. Toleka Hupało

rozciągające na hali sportowej. „Oczywiście narty biegowe. Niestety nie zrobiliśmy takiej ilości kilometrów na nartach jakobyśmy sobie życzyli ponieważ śnieg w Zakopanem pojawił się dopiero w połowie zgrupowania. W tym czasie dojeżdżaliśmy na trasę biegową do Chochołowa. Zgrupowanie bardzo udane i owocne. Kompleks COSu w Zakopanem, pozwolił nam na zrealizowanie założeń trenera Michała Śliwińskiego” dodał Kuleta.

Jak wygląda wydatek energetyczny podczas treningu wioślarskiego?

    Dodane: 2018-01-24

Szanowni czytelnicy dziś przedstawiamy Wam informację w mikro pigułce na temat energetyki podczas treningu wioślarskiego znalezione na stronie www.sport-fitness-advisor.com.

Wioślarstwo jest bez wątpienia jedną z najbardziej wyczerpujących dyscyplin sportowych. Przeprowadzono testy, które miały odzwierciedlić wymagania dotyczące wiosłowania na dystansie 2000m. Określono, że wydatek energetyczny dla takiego wysiłku wynosi 36 kcal na minutę, co wskazuje iż wioślarstwo jest jedną z najbardziej wymagających dyscyplin, które kiedykolwiek zostały poddane badaniom. Zaskoczeniem nie jest zatem, że zdolność pochłaniania tlenu (VO2max) przez zawodowych wioślarzy stoi na wysokim poziomie.

Więcej informacji na temat wysiłku podczas treningu wioślarskiego można znaleźć na stronie https://www.sport-fitness-advisor.com/rowing-training.html

Regulamin zawodów Indoor IX Doker Port Cup

    Dodane: 2018-01-24

10 lutego na basenie centrum wodnego "LAGUNA" w Gryfinie (ul. Wodnika 1) odbędą się zawody w smoczych łodziach - Indoor IX Doker Port Cup - Puchar Smoka Gryfino 2018. W imprezie wystartuje około 50 osad nie tylko z Polski ale również z Litwy i Niemiec.

Kategorie i opłaty za 8 osobową osadę:

 1. OPEN (210 PLN) - kategoria dla każdego – Zapisy zakończone.
 2. MIX (210 PLN) - co najmniej dwie panie – Ostatnie 2 miejsca
 3. MIX+45 (masters) (210 PLN) panowie +45 panie +18 – Ostatnie 2 miejsca
 4. LEJDIS (180 PLN) kategoria tylko panie – Ostatnie 2 miejsca
 5. JUNIOR (150 PLN) - startujący w kategoriach senior

Regulamin zawodów

 

Ogólnorozwojowy Ranking dzieci i młodzików

    Dodane: 2018-01-22

W minioną sobotę, 20 stycznia ponad 130 dzieci ze wszystkich wielopolskich klubów kajakowych wzięło udział w Ogólnorozwojowym Rankingu dzieci i młodzików. Miejscem zmagań była sala gimnastyczna i basen KS Posnanii Poznań. 

Ostatnie godziny zgłoszeń do MP na ergometrach wioślarskich

    Dodane: 2018-01-20

Już tylko do końca jutrzejszego dnia (poniedziałek, 22 stycznia) można zgłaszać uczestników na XXVII Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim. Zawody odbędą się 27 stycznia (sobota) w Hali Sportowej WKK we Wrocławiu (ul. Czajcza 19).

źródło www.pztw.pl

Zgłoszeń można dokonywać na oficjalnej stronie imprezy. Ewentualne pytania można kierować na adres e-mail organizatora: odrasportywodne@gmail.com

Regulamin zawodów

Prawie 10 000 użytkowników obejrzało relacje na żywo Wiosłowania dla WOŚP

    Dodane: 2018-01-19

Choć od zorganizowanej przez nas akcji Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minął już prawie tydzień to miło nam jest poinformować, że nasza relacja na żywo przez Facebook, dotarła aż do 95 000 użytkowników portalu. Ponad 40 000 osób włączyło naszą relację, a 9 500 oglądało ją przez dłuższy czas.

W dniu samego wydarzenia zebraliśmy aż 6138 polubień oraz udostępnień opublikowanych postów. Biorąc pod uwagę, że fanpage powstał dopiero w tym roku, są to zadowalające wyniki z dobrą prognozą na przyszłość. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do współorganizacji naszego przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że ostatecznie po 10 godzinach, zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 153 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się 306 osób. Na drugim miejscu uplasowała się Bydgoszcz (145 km – 290 osób). Tuż za nią Gdańsk (143,5 km - 287 osób), Poznań (119,5 km – 239 osób), Warszawa (119 km – 238 osób) i Lublin (110 km – 220 osób).

Gratulujemy wszystkim miastom i wszystkim uczestnikom!

Organizator: Maciej Młodzik, Izabela Dylewska, Kacper Czarnota,

Partnerzy: Urząd Miasta Poznania, Urząd Miasta Gdańska, Urząd Miasta Warszawy, Urząd Miasta Torunia, Urząd Miasta Bydgoszczy, MOSiR Gdańsk, WOŚP, Sztab nr 4223 przy Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Osiedle Młodych" w Poznaniu, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Towarzystw Wioślarski, Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, UKS 55 Szpaki, AZS UMK Toruniu, LOTTO-Bydgostia, Sztab WOŚP Warszawa-Targówek

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Bydgoszczy, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Poznania, Prezydent Miasta Torunia, Prezydent Miasta Warszawy, Polski Komitet Olimpijski

I Puchar Polski i Mistrzostwa Polski na Ergometrach kajakowych

    Dodane: 2018-01-17

4 marca w hali sportowej Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 4) odbędzie się I Puchar Polski i I Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych. Organizatorem imprezy jest Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu.

W regatach mogą startować seniorzy, juniorzy, juniorzy mł. i młodzicy zgłoszeni do Polskiego Związku Kajakowego.

Konkurencje:

 • 500m młodziczki    K-1, C-1
 • 500m młodzicy       K-1, C-1
 • 500m juniorki mł.  K-1, C-1
 • 1 000m juniorzy mł.    K-1, C-1
 • 500m juniorki         K-1, C-1
 • 1 000m juniorzy     K-1, C-1
 • 500m seniorki        K-1, C-1
 • 1 000m seniorzy     K-1, C-1
 • 5 000m sztafeta open kobiet K-1, C-1
 • 5 000m sztafeta open mężczyzn K-1, C-1

Zgłoszenia imienne wraz z listą zbiorczą, należy wysłać elektronicznie na adres e-mail: wzkaj@wp.pl najpóźniej do dnia 18.02.2018.

Zapowiedzi

Niezatapialni zapraszają na spływy kajakowe w 2018 roku

    Dodane: 2018-01-17

Klub Niezatapialni powstał w 2014 roku i zlokalizowany jest w malowniczej miejscowości Zielonagóra w gminie Obrzycko przy korycie rzeki Warty na obrzeżach Puszczy Nadnoteckiej. Klub zrzesza 60 członków w szerokim przedziale wiekowym i posiada własną przystań rzeczną z zapleczem. Jedną z głównych imprez organizowanych przez Niezatapialnych jest coroczna kultowa impreza Zakończenia Wakacji - Szanty nad Wartą" połączona ze spływem kajakowym na odcinku Oborniki - Zielonagóra.

Klub zaprasza na spływy kajakowe na rzekach województwa wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Harmonogram spływów