Rusza 6. edycja programu Lider Animator!

    Dodane: 2017-05-09

Lider Animator już po raz szósty rusza w Polskę, żeby integrować Polaków poprzez zachęcanie ich do wspólnego i aktywnego spędzania czasu. Ponownie do współpracy zaprosiliśmy najlepszych animatorów życia społecznego w kraju. Tegoroczna edycja programu to cykl ponad 20 lokalnych wydarzeń, na które już teraz zapraszamy! Kalendarz imprez 2017 można znaleźć na www.lideranimator.pl.

Główną ideą tegorocznej edycji programu Lider Animator jest integracja społeczności lokalnych poprzez wspólne, aktywne spędzanie czasu. To niezmiernie ważne aby wartości, jakie towarzyszą idei sportu przekuwać na międzyludzkie relacje. Siła sportu jest niezwykła. Potrafi jednoczyć ludzi bez względu na wiek, status i pochodzenie. Organizatorom zależy, aby czerpać z tej siły i na niej właśnie budować, wzmacniając w ludziach poczucie wspólnoty i cementując ich wzajemne relacje.

Jednak wspieranie i rozwój społeczności lokalnych powinno odbywać się z uwzględnieniem ich potrzeb. Dlatego tak ważni są tutaj lokalni animatorzy życia społecznego, którzy dobrze znają swoje środowisko i którzy potrafią przygotować dla niego ofertę dopasowaną do aktualnych oczekiwań.

Poszukiwany, poszukiwana...!

Zapraszamy do współpracy wszystkich lokalnych animatorów i działaczy, którzy swoją działalnością wpisują się w założenia programu Lider Animator, i którzy chcieliby podzielić się swoją historią, dokonaniami oraz pomysłami. Poszukiwane są osoby realizujące różnego rodzaju programy zajęć rekreacyjnych, wydarzenia i imprezy o charakterze rodzinnym, które skupione są wokół idei wspólnie spędzonego czasu, wzmacniając tym samym integrację lokalnych społeczności.

Tegoroczna edycja programu Lider Animator jest formułą otwartą. Przez cały rok trwania programu można zgłaszać projekty za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie www.lideranimator.pl. Przesłane zgłoszenia będą na bieżąco przeglądane, a autorzy najciekawszych z nich będą zaproszeni do współpracy i otrzymają wsparcie finansowe, organizacyjne i merytoryczne, jakim jest zaproszenie do Akademii Lidera.

Program Lider Animator realizowany jest od 2012 roku przez Fundacje Aktywności Fizycznej i Zdrowia Sport Support. W ciągu dotychczasowych pięciu edycji wsparł on ponad 100 projektów z całej Polski na łączną wartość blisko półtora miliona złotych, przyciągając na wydarzenia ponad 300 000 osób.

Więcej informacji o programie można znaleźć na www.lideranimator.pl

Zapraszamy turystów na Otwarte Długodystansowe Regaty

    Dodane: 2017-05-09

20 maja na rzece Warcie w Poznaniu odbędą się Otwarte Długodystansowe Regaty. W ramach imprezy uczestnicy wystartują w: Maratonie Wioślarsko-Kajakowym na trasie Śrem – Puszczykowo – Poznań, Półmaratonie Wioślarsko-Kajakowym na trasie Puszczykowo – Poznań oraz w Długodystansowych Regatach Ósemek wioślarskich.

Zawody odbędą się na dystansie:
– 3000 m – na wysokości mostu kolejowego Poznań-Starołęka
– 8000 m – z miejscowości Czapury, ul. Poznańska 4A (granica Miasta Poznania).
– 16 km – z Puszczykowa
– 46 km – ze Śremu

Meta w Poznaniu znajdywać się będzie na wysokości Przystani Posnania nad Wartą.

Celem regat jest powrót do tradycji organizacji regat ogólnopolskich na  rzece Warcie, promocja terenów nadwarciańskich i rzeki Warty w okolicach od Śremu do Poznania dla rekreacji i sportu oraz promocja wioślarstwa i kajakarstwa.

Organizatorem regat jest Fundacja Wielkopolski Sport, KS Posnania Sp. z o. o. przy współudziale Urzędu Miasta Poznania, Śremu i Puszczykowa oraz Sponsorów.

Zgłoszenia do regat dokonać można na stronie internetowej www.przystanposnania.pl lub e-mailem na adres: przystanposnania@wp.pl w terminie do 2 maja 2017 r. do godziny 24:00.

Wpisowe należy dokonać przelewem do 2 maja 2017 roku na KS Posnania Sp. z o. o., ul. Wioślarska 72, 61-136 Poznań, konto bankowe nr 70 1020 4027 0000 1302 1131 5431 lub gotówką w biurze regat na Przystani Posnania. Wysokość opłat:

  1. Młodziczki i młodzicy – 10 zł (zawodnicy licencjonowani)
  2. Juniorki i juniorzy w biegu 4x – 20 zł ( zawodnicy licencjonowani)
  3. Pozostali zawodnicy – 40 zł

Dodatkowe koszty startu:

  • koszulka regatowa – 20 zł
  • transport zawodników na start lub z mety (Śrem-Poznań) -15zł, Puszczykowo-Śrem i Poznań- Puszczykowo  – 10zł

Pytania można kierować do Pawła Szczepaniaka nr tel. 601568688 lub mailem przystanposnania@wp.pl

Regaty Eliminacyjne Seniorów w Kajakarstwie oraz w Parakajakarstwie. Regaty Sprinterskie Wojciecha Skrzypczyńskiego

    Dodane: 2017-05-08

Już w najbliższy piątek i sobotę (12 – 13 maja) na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Regaty Eliminacyjne do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie, a także Regaty Sprinterskie Wojciecha Skrzypczyńskiego. Do stolicy Wielkopolski przyjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju, w tym m.in. medalistki Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro.

Celem zawodów jest sprawdzenie przygotowania oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy), w kategoriach seniorów i młodzieżowej.

Konkurencje Regat Eliminacyjnych do Kadry Narodowej:

Kobiety: K1 200 m, K1 500 m, K1 1000 m

Kanadyjkarki: C1 200 m, C1 500 m

Kanadyjkarze: C1 200 m, C1 1000 m, C1 500 m

Kajakarze: K1 200 m, K1 1000 m, K1 500 m

Parakajakarstwo: kobiety i mężczyzni - K1 200m i V1 200m

Ramowy program:

12.05.2017 r. (piątek) – od godz. 8.30

Konkurencje:

Kobiety – 200 m i 500 m

Mężczyźni - 200 m i 1000 m

13.05.2017 r. (sobota) – od godz. 8.30

Konkurencje Regat Eliminacyjnych do Kadry Narodowej:

Kobiety – 500 m (cd) i 1000 m

Mężczyźni – 500 m

Organizatorem zawodów jest Wielkopolski Związek Kajakowy przy współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym.

Impreza odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu ze środków Ministerstwa Sportu
i Turystyki, Urzędu Miasta Poznania oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Kwalifikacje do reprezentacji na puchar świata i mistrzostwa Europy w maratonie kajakowym

    Dodane: 2017-05-08

24 maja br. w Lubniewicach, w godzinach 9-12 odbędą się kwalifikacje do reprezentacji Polski na puchar świata i mistrzostwa Europy w maratonie kajakowym.

Zgłoszenia do udziału w kwalifikacjach należy wysłać w terminie do 22 maja na adres e-mail: mateusz.rynkiewicz84@gmail.com.

Zawodnicy muszą posiadać licencję PZKaj z aktualnymi badaniami lekarskimi, odpowiednie ubiory i sprzęt specjalistyczny.

W przypadku potrzeby uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o bezpośredni kontakt z trenerem kadry, Panem Mateuszem Rynkiewiczem, tel.: 796 143 683.

7 medali biało –czerwonych na Pucharze Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-07

Zakończył się Puchar Świata w wioślarstwie. Nasi reprezentanci wracają z Belgradu z dorobkiem 7 medali: 2 złotych, 2 srebrnych i 3 brązowych. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 4 miejsce za Wielką Brytanią, Holandią i Szwajcarią.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Jeden ze złotych medali zdobyły Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald oraz Katarzyna Zillmann. Czwórka podwójna kobiet wyprzedziła osadę holenderską i dopłynęła na metę z czasem 6:29,28.

Na najwyższym stopniu podium stanęła również dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Martyna Mikołajczak wraz z Weroniką Deresz na ostatnich metrach skutecznie pokonały Brytyjki.

Drugie miejsce i srebrny krążek zdobyła czwórka bez sterniczki. Zawodniczki w składzie: Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska ukończyły wyścig z czasem 6:41,53. Kolejne na mecie były wioślarki z Białorusi (6:49,40).

Jako drugi dopłynął również olimpijski skład czwórki podwójnej mężczyzn (Mirosław Ziętarski, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mateusz Biskup). Wyścig wygrała Litwa, natomiast trzecia była Wielka Brytania.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Brązowy medal Pucharu Świata zdobyła Joanna Dorociak w konkurencji jedynek wagi lekkiej. Skiffistka nie dała się Szwajcarce i znalazła się na mecie z czasem 7:59,22.

Bardzo zaciętą walkę musieli stoczyć Miłosz Jankowski oraz Jerzy Kowalski, którzy na dwójce podwójnej wagi lekkiej uplasowali się na trzecim miejscu. Lekki debel przegrał srebrny medal z Czechami o niecałe 0,4 sekundy.

Z  brązowymi krążkami na szyjach do Polski wracają Dominik Czaja i Adam Wicenciak. W konkurencji dwójek podwójnych uzyskali czas 6:21,18. Druga była osada z Szwajcarii.

Bardzo niewiele brakowało do medalu Arturowi Mikołajczewskiemu, który ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu. Dokładnie o 0,6 sekundy wyprzedził go trzeci w tym wyścigu Belg.

Jeszcze mniejsza różnica dzieliła od brązu męską ósemkę. Polacy w składzie: Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Ryszard Ablewski, Robert Fuchs, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Bartosz Modrzyński i Daniel Trojanowski osiągając czas 5:34,42 i czwarte miejsce zostali pokonani m.in. przez kończącą start na trzecim miejscu Rosję (5:34,04).

Jako jedyna w finale B bez szans na walkę o medal znalazła się dwójka bez sternika, która ukończyła swój finał na piątym miejscu.

Kolejny Puchar Świata odbędzie się w Poznaniu. Gratulujemy wioślarzom osiągniętych wyników!

Drugi dzień Pucharu Świata w Belgradzie za nami

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-06

Zakończył się drugi dzień Pucharu Świata w Belgradzie, podczas którego odbyły się repasaże, półfinały oraz finały C. Siedmiu polskim osadom udało się wywalczyć pewne miejsca w jutrzejszych finałach A.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

 

Drugie miejsce w półfinale zajęła dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn, co pozwoliło osadzie zakwalifikować się do najwyższego finału.

Na tym samym miejscu przypłynął Artur Mikołajczewski w kategorii jedynki wagi lekkiej mężczyzn. Skiffiście zabrakło sekundy do wygrywającego półfinał Szwajcara, lecz będziemy mogli zobaczyć go w jutrzejszym finale.

Dominik Czaja wraz z Adamem Wicenciakiem uplasowali się na drugim miejscu w dzisijeszym repasażu. Dwójce podwójnej wystarczyło to, aby dostać się do finału A.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Niestety dwójce bez sternika nie dopisało szczęście. Po zajęciu ostatniego miejsca w półfinale, peruar będzie się ścigać w finale B.

Skiffista Maciej Zawojski również nie miał szczęsliwego dnia. Przypływając na czwartym miejscu w repasażu, zapewnił sobie miejsce jedynie w finale C, gdzie ukończył wyścig na pierwszym miejscu z czasem 7:11,52.

Na torze regatowym w Serbii odbyły się również przedbiegi konkurencji o małych liczbach zgłoszeń. Wysokie miejsca naszych wioślarzy w tych przedbiegach mogą być dobrą zapowiedzią niedzielnych startów.

Pierwsze miejsce w swoim przedbiegu zajęły Weronika Deresz i Martyna Mikołajczewska w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej kobiet. Polski debel wyprzedził zawodniczki z Wielkiej Brytani o  niecałą sekundę.

Czwórka podwójna kobiet z przewagą pięciu sekund wygrała przedbiegi. Drugie na mecie były Holenderki.

Natomiast w konkurencji czwórek bez sterniczki Polki zostały wyprzedzone przez reprezentantki Holandii. Wioślarki ukończyły wyścig na drugim miejscu z czasem 6:46,18.

Męska ósemka uplasowała się na drugim miejscu w dzisiejszym przedbiegu. Osada straciła jedynie sekundę do Brytyjczyków.

Już jutro w Belgradzie Polacy będą walczyć o najwyższe stopnie podium Pucharu Świata. Mamy nadzieję, że wioślarze wrócą z Serbii z jak największą ilością krążków na szyjach.

Dobre starty Polaków w pierwszym dniu Pucharu Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-05

Za nami pierwszy dzień rywalizacji o Puchar Świata w Belgradzie. Nasza wioślarska reprezentacja jest jednym z najliczniejszych zespołów ścigających się w Serbii. Dzisiejsze przedbiegi można zaliczyć do udanych, lecz niektóre z powodu burzy musiały zostać odwołane lub przełożone na sobotę.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie Mirosław Ziętarski, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz oraz Mateusz Biskup zakwalifikowała się do finału A. Czwarta osada z minionych igrzysk wyprzedziła Holandię i Estonię.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Swój przedbieg zwyciężyła również dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski zakończyli bieg z czasem 6:32,93 i popłyną w jutrzejszym półfinale.

Natomiast w kategorii jedynki wagi lekkiej mężczyzn Artur Mikołajczewski zajął drugie miejsce i tym samym zdołał zakwalifikować się do półfinału. W konkurencji lekkiego skiffa wystartowała również Joanna Dorociak, która zajmując drugie miejsce zapewniła sobie miejsce w finale A.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Czwarte miejsce w przedbiegu zajęła dwójka podwójna mężczyzn. Dominik Czaja wraz z Adamem Wicenciakiem zabrakło 9 sekund do osady z Litwy i popłyną jutro w repasażu.

Ze względu na małą liczbę zgłoszeń dwójkę podwójną wagi lekkiej kobiet, czwórkę bez sterniczki, czwórkę podwójną kobiet oraz ósemkę mężczyzn będziemy mogli zobaczyć dopiero w niedzielnych finałach A.

Karol Leszczyński oraz Filip Leszczyński na dwójce bez sternika wywalczyli udział w półfinale tej konkurencji, natomiast kontuzjowany Piotr Juszczak i jego partner z osady Karol Aranowski zostali wycofani z udziału w regatach.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Skiffista Maciej Zawojski wystartuje w repasażu. W dzisiejszych przedbiegach zajął on ostatnie miejsce. Bieg wygrał Rosjanin.

Jutrzejsze rozgrywki rozpoczynają się o 9:30. Trzymamy kciuki za naszych wioślarzy!

Jutro Mistrzostwa Bydgoszczy w kajakarstwie

    Dodane: 2017-05-05

Już jutro na torze Regatowym Brdyujście odbędą się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy w Kajakarstwie Klasycznym. Zawody rozpoczną się o godzinie 10.30, a zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej wystartują na dystansie 200, 500 i 2000 metrów.

Już jutro walka o medale Pucharu Świata

    Dodane: 2017-05-04

Już jutro w Belgradzie rozpocznie się walka o pierwsze w tym roku medale Pucharu Świata w wioślarstwie. Do Serbii pojechało dwanaście polskich osad – cztery kobiece i osiem męskich, a biało-czerwoni są obok Holandii i Wielkiej Brytanii są jedną z najliczniejszych ekip w tych zawodach.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Obsada regat nie będzie mocna, ale na pewno znajdą się w poszczególnych konkurencjach  jedna-dwie silne osady. Tak będzie m.in. w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn, gdzie obok naszej, czwartej osady z igrzysk 2016 zgłosiło się siedem krajów w tym trzecia w Rio de Janeiro Estonia oraz piąta Wielka Brytania.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

W lipcu br. MKOl wykreśli najprawdopodobniej męską czwórkę bez sternika wagi lekkiej z programu igrzysk w Tokio i w jej miejsce zostanie wpisana kobieca czwórka bez sternika. Dlatego w Belgradzie nie zobaczymy tej konkurencji. Natomiast w nowej konkurencji olimpijskiej czwórce bez sterniczki rywalkami Moniki Ciaciuch, Joanny Dittmann, Anny Wierzbowskiej i Marii Wierzbowskiej będą Holenderki oraz dwie białoruskie osady.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

W kobiecej czwórce podwójnej nasze wioślarki zdobyły w Rio de Janeiro brązowy medal. Z tamtego składu w Belgradzie zobaczymy dwie zawodniczki Agnieszkę Kobus i Marię Springwald, uzupełnione dwiema dwukrotnymi młodzieżowymi mistrzyniami świata Martą Wieliczko i Katarzyną Zillmann.

Kolejne regaty o Puchar Świata w sezonie 2017 rozegrane zostaną 16-18 czerwca w Poznaniu.