Wystartuj w 3. Poznań Canoe Challenge i wygraj pobyt w Hotelu Grupy Hotelowej Orbis

    Dodane: 2017-05-17

Do 3. Poznań Canoe Challenge pozostały 11 dni. Impreza wystartuje 4 czerwca na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. Na starcie stanie jednocześnie 100 osób – 50 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć.

Miło nam poinformować, że kolejny rok z rzędu partnerem naszej imprezy został hotel Grupa Hotelowa Orbis, który ufundował 3 nagrody na noclegi ze śniadaniami.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca

20 000 pokoi w 117 hotelach, Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

Strategicznym inwestorem Orbisu jest AccorHotels, wiodący na świecie operator hotelowy.”

Grupa Orbis na facebooku

AccorHotels na facebooku

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” partnerem naszych zawodów

    Dodane: 2017-05-17

Miło nam jest poinformować, że dołączył do nas kolejny duży partner. Kolejny rok z rzędu  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” została partnerem Mistrzostw w Smoczych łodziach Dragony 2017 oraz 3. Poznań Canoe Challenge.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” rozpoczęła swoją działalność w 1958 roku, dziś zrzesza prawie 40 tysięcy członków,  na jej terenie znajduje się 287 budynków mieszkalnych i 77 budynków użytkowych. „Osiedle Młodych” obejmuje tereny Rataj, Żegrza oraz Chartowa, stanowiąc największą powierzchnię mieszkalną nie tylko w Poznaniu, ale w całej Wielkopolsce. Na kompleks budynków zbudowany na prawym brzegu Warty składa się łącznie 9 jednostek administracyjnych,  kierujących 15 osiedlami.

Dziękujemy za zaufanie!

7 biało-czerwonych wystartuje w mistrzostwach Europy

    Dodane: 2017-05-16

Już w najbliższą sobotę i niedzielę w niemieckim Krefeld odbędą się mistrzostwa Europy juniorów w wioślarstwie. W mistrzostwach wystartuje siedem biało czerwonych osad, które ostatnie dni spędziły na przygotowaniach w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu.

Zanosi się na bardzo liczną i mocną obsadę, np. do rywalizacji w dwójkach podwójnych juniorów zgłosiło się dwadzieścia osad.

Skład reprezentacji Polski na MEJ w Krefeld:

JUNIORKI
1. JW4x: Magdalena Sochocka (KTW Kalisz)/ Wiktoria Majewska (Posnania Poznań)/ Michalina Partyga (WTW Warszawa)/ Weronika Każmierczak (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)

2. JW4-: Sara Bugajska (AZS AWF Kraków)/ Barbara Wojtarowicz (AZS AWF Kraków)/ Barbara Streng  (BTW Bydgoszcz)/ Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz)

JUNIORZY
3. JM1x: Fabian Barański (WTW Włocławek)

4. JM2x: Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków)/ Maciej Madaj (RTW LOTTO Bydgostia)   
5. JM4x: Kacper Zalega (Pegaz Wrocław)/ Tomasz Budzyński (WTW Włocławek)/ Jan Domeradzki (SMS/PTW Płock)/ Jędrzej Skierecki (RTW LOTTO Bydgostia)  
6. JM4-: Mikołaj Januszewski (Posnania Poznań)/ Rafał Pietrasiak (SMS/PTW Płock)/ Mateusz Kaliński (RTW LOTTO Bydgostia)/ Piotr Dziewieczyński (RTW LOTTO Bydgostia)   
7. JM2-: Paweł Pyza (Wir Iława)/ Damian Józefowicz (Wir Iława)

Komplet Polska sponsorem Dragonów 2017

    Dodane: 2017-05-16

Do zawodów pozostało jeszcze 11 dni. Powiększa się lista startowa a także co nas bardzo cieszy grono naszych sponsorów. Dziś chcielibyśmy poinformować, że w nasze zmagania włączyła się kolejny rok z rzędu firma – Komplet Polska, mająca swoją siedzibę w Tarnowie Podgórnym.

Już od wielu lat polscy piekarze, cukiernicy i przede wszystkim konsumenci mogą codziennie delektować się smakiem najlepszej jakości produktów. Wejście marki KOMPLET na rynek polski zupełnie zmieniło standardy w polskim piekarnictwie i cukiernictwie, windując je na wyjątkowo wysoki, światowy poziom. Firma KOMPLET Polska powstała w 1994 roku na wskutek dużego zainteresowania jakim cieszyły się produkty KOMPLET na targach Polagra. W 2001 roku wybudowano zakład produkcyjny w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Obecnie znajdują się tam hale magazynowe, działy produkcyjne oraz laboratorium szkoleniowo-wdrożeniowe, w którym codziennie kontrolowana jest jakość produkcji i prowadzone są prace badawczo-wdrożeniowe oraz szkolenia dla klientów.

Cieszymy się, że kolejna tak duża i renomowana nie tylko w Polsce firma obdarzyła nas zaufaniem i postanowiła razem z nami już po raz trzeci zachęcać dzieci do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Program Regat Eliminacyjnych juniorów i młodzików w kajakarstwie

    Dodane: 2017-05-15

Już w najbliższy weekend 19 – 21 maja na Torze Regatowym Brdyujście w Bydgoszczy wystartuje 2 Puchar Polski Regaty Eliminacyjne juniorów i młodzików. W imprezie weźmie udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy wystartują na dystansie od 200 do 1000m.

Pierwszy start w piątek o godz. 16.00 – Eliminacje K1 200m juniorów.

Program Regat

Kompletne wyniki 2. Pucharu Polski i Regat Sprinterskich Wojciecha Skrzypczyńskiego

    Dodane: 2017-05-15

W miniony weekend na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Regaty Eliminacyjne do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie a także Regaty Sprinterskie Wojciecha Skrzypczyńskiego. A oto pełne wyniki zawodów

Wyniki Regat Sprinterskich Wojciecha Skrzypczyńskiego

Wyniki sobota – 2. Puchar Polski – Regaty Eliminacyjne Seniorów

Wyniki piątek – 2. Puchar Polski – Regaty Eliminacyjne Seniorów

Celem 2. Pucharu Polski było sprawdzenie przygotowania do sezonu oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy), w kategoriach seniorów i młodzieżowej.

Otwarty Maraton Kajakowy WARTA CHALLENGE Grand Prix PZK

    Dodane: 2017-05-15

W dniach 16-18 czerwca odbędzie się 17. Otwarty Maraton Kajakowy WARTA CHALLENGE Grand Prix PZK. Impreza znajduje się w cyklu Grand Prix PZK i polega na próbie przepłynięcia 100 km kajakiem w ciągu jednego dnia.

Trasa: rzeka Warta Rogalinek – Wartosław

Dystans : 100 km

Jeśli macie ochotę zmierzyć się z „setką” to jest to świetna okazja, żeby popłynąć! Organizatorzy zapewniają pogodę, dobrą zabawę, sporo wysiłku i jeszcze więcej satysfakcji z pokonania maratonu.

Więcej informacji

Green Hotel w Komornikach sponsorem Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2017-05-14

Do zawodów pozostał już tylko niespełna 2 tygodnie – 27 maja na poznańskiej Malcie wystartują Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach Dragony 2017, 3. Poznań Canoe Challenge oraz I Mistrzostwa w Smoczych łodziach dla klubów, firm i instytucji.

Podobnie jak przed rokiem w zawodach na smoczych łodziach nagrody przygotowane są nie tylko dla uczestników ale również dla ich opiekunów. Dlatego miło nam jest poinformować, że Green Hotel w Komornikach ufundował ponownie vouchery dla 3 nauczycieli wraz z osobami towarzyszącymi na nocleg ze śniadaniem oraz możliwością skorzystania ze strefy Spa. Nagrody otrzymają opiekunowie najlepszych osad w rywalizacji szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz najlepiej kibicującej szkoły. Green Hotel położony jest w sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego, jednego z najpiękniejszych miejsc Wielkopolski, przy zbiegu dróg Poznań-Wrocław oraz Warszawa-Berlin w połączeniu z obecnością nowoczesnego zaplecza konferencyjnego, sprawiła, że Green Hotel stał się wyjątkowo sprzyjającym miejscem do przeprowadzenia różnego rodzaju spotkań biznesowych, takich jak: szkolenia, konferencje, zjazdy naukowe czy imprezy o charakterze integracyjnym. Green Hotel dysponuje 43 pokojami, w tym 4 pokojami jednoosobowymi i 36 pokojami dwuosobowymi oraz 3 apartamentami – łącznie posiada 82 miejsca noclegowe. Posiada własną restaurację w której Green Hotel ma świetną kuchnię ! Tworzą ją od wielu lat ci sami ludzie, dla których jest ona prawdziwą pasją. Tutaj nikt się nie zawiedzie, bo potrawy przez nich tworzone są po prostu znakomite. Wszystko, co potrzebne aby uatrakcyjnić Państwa spotkanie, znajduje się w pobliżu hotelu. Świetna lokalizacja Green Hotelu sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Do zorganizowania atrakcji polecamy szczególnie nasz Park Hotelowy, który otoczony jest malowniczą, leśną scenerią Wielkopolskiego Parku Narodowego. Właśnie tu, w letnie, ciepłe wieczory tradycyjna kolacja może zamienić się w jedną z barwnych, tematycznych biesiad.

Dwa wioślarskie złota w Essen

    Dodane: 2017-05-14

Dwa złote i dwa srebrne krążki wywalczyły biało-czerwone osady wioślarskie podczas międzynarodowych regat w Essen.

W wyścigu jedynek wagi lekkie po złoto sięgnęła Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz). Nie dała szans rywalom również męska czwórka podwójna w składzie Patryk Przekopski (AZS UMK Toruń), Dawid Pieniak (KW04 Poznań), Marcin Sobieraj (RTW LOTTO Bydgostia) i Jakub Dominiczak (RTW LOTTO Bydgostia).

Po srebro sięgnęły męskie dwójki podwójne. W kategorii open byli to Mateusz Świętek (KW04 Poznań) i Michał Mrozek (AZS AWF Warszawa), a w wadze lekkiej Dawid Paczkowski (RTW LOTTO Bydgostia) i Damian Rewers (KW04 Poznań).